✔️ Mutaxassis bilan uchrashuv
📣 Xorazm yuridik texnikumida joriy yilning 26-mart kuni o'quvchi-yoshlar o'rtasida “Mamlakat kelajagi — qonunga itoatkor va huquqbuzarlikka toqatsiz yoshlar bilan” g‘oyasi asosida huquqiy targ‘ibot tadbiri bo‘lib o‘tdi.
🔰 Tadbirda Xorazm viloyat adliya boshqarmasi huquqiy axborot sho'basi bosh maslahatchisi Begova Zuhra Otanazar qizi o'quvchilarga firibgarlik jinoyati, uning belgilari va javobgarlik masalalari, hamda, yoshlar uchun qonunchilikda belgilangan huquqlari va imtiyozlari yuzasidan, giyohvandlikka qarshi kurashish bo'yicha tushuntirishlar berdi. Shuningdek, o'quvchi-yoshlarni qiziqtirgan savollariga javob berdi.
Ўзбекистон Республикаси Президентининг "Муборак Рамазон ҳайитини нишонлаш тўғрисида"ги Қарори
Постановление Президента Республики Узбекистан "О праздновании священного Рамазан хайита"
Forwarded from Huquqiy axborot | Lotin
✔️ Xorazm yuridik texnikumi huquqshunoslik fani o‘qituvchisi Masharipova Ma'rifat Rustambekovna Urganch shahar umumiy o‘rta ta'lim maktablarining o‘qituvchilari o‘rtasida o‘tkazilgan “Eng yaxshi huquq o‘qituvchisi” tanlovida hakamlar hay'ati tarkibida ishtirok etdi.
#Bilasizmi
❗️Qonunchilikka ko'ra, oylik (ish haqi) to'lanadigan kun dam olish kuniga yoki ishlanmaydigan bayram kuniga to'g'ri kelib qolganda ish haqi ushbu kunlar arafasida to'lanishi kerak.
▶️ Oylik olish vaqti kechiktirilsa kechiktirilgan har bir kun uchun Markaziy bank qayta moliyalash stavkasining 10 foizi miqdorida kompensatsiya to'lanishi kerak.
Kanalga ulanish👇👇👇
✔️ Xorazm yuridik texnikumi huquqshunoslik fani o‘qituvchisi Masharipova Ma'rifat Rustambekovna Urganch tuman umumiy o‘rta ta'lim maktablarining o‘qituvchilari o‘rtasida o‘tkazilgan “Eng yaxshi huquq o‘qituvchisi” tanlovida hakamlar hay'ati tarkibida ishtirok etdi.
#_Tabrik
Xorazm yuridik texnikumi jamoasi dunyodagi jamiyki islom ummati qatori yurtimiz mo‘min-musulmonlari ham katta shodu xurramlik bilan kutib olayotgan ulug‘ ayyom – Ramazon hayiti bilan siz, azizlarni chin qalbimizdan samimiy muborakbod etamiz.
Qalblarimiz quvonch va ezgulik nuriga to‘lib turgan ushbu saodatli damlarda avvalo mana shunday qutlug‘ va munavvar kunlarga sog‘-omon yetkazgani uchun Yaratganga cheksiz shukronalar aytamiz.
Oila davrasida, mahallalarda muborak Iyd-al-fitr ayyomini xursandchilik bilan kutib olayotgan yurtdoshlarimizni yana bir bor tabriklab, barchangizga sihat-salomatlik, baxt-saodat, xonadonlaringizga fayzu baraka tilaymiz.
Niyati pok, maqsadlari ulug‘ xalqimizning ezgu orzu-intilishlari ro‘yobga chiqsin!
Ramazon hayiti barchamizga muborak bo‘lsin!