Forwarded from Shavkat Mirziyoyev_press-service
Ўзбекистон Республикаси Президентининг "Муборак Рамазон ҳайитини нишонлаш тўғрисида"ги Қарори
Постановление Президента Республики Узбекистан "О праздновании священного Рамазан хайита"
Forwarded from Huquqiy axborot | Lotin
✔️ Xorazm yuridik texnikumi huquqshunoslik fani o‘qituvchisi Masharipova Ma'rifat Rustambekovna Urganch shahar umumiy o‘rta ta'lim maktablarining o‘qituvchilari o‘rtasida o‘tkazilgan “Eng yaxshi huquq o‘qituvchisi” tanlovida hakamlar hay'ati tarkibida ishtirok etdi.
#Bilasizmi
❗️Qonunchilikka ko'ra, oylik (ish haqi) to'lanadigan kun dam olish kuniga yoki ishlanmaydigan bayram kuniga to'g'ri kelib qolganda ish haqi ushbu kunlar arafasida to'lanishi kerak.
▶️ Oylik olish vaqti kechiktirilsa kechiktirilgan har bir kun uchun Markaziy bank qayta moliyalash stavkasining 10 foizi miqdorida kompensatsiya to'lanishi kerak.
Kanalga ulanish👇👇👇
✔️ Xorazm yuridik texnikumi huquqshunoslik fani o‘qituvchisi Masharipova Ma'rifat Rustambekovna Urganch tuman umumiy o‘rta ta'lim maktablarining o‘qituvchilari o‘rtasida o‘tkazilgan “Eng yaxshi huquq o‘qituvchisi” tanlovida hakamlar hay'ati tarkibida ishtirok etdi.
Quyidagilarning qaysi biri nikoh shartnomasi bilan bog‘liq qonun normalariga muvofiq emas?