Telegram Web
Forwarded from Будинок Кіно
🎥 Субота, 20 квітня
Мстислав Чернов - український фотограф та відеожурналіст агентства Associated Press, військовий кореспондент і письменник, режисер однієї з найвагоміших стрічок українського сьогодення - документального фільму «20 днів у Маріуполі», що показала світові початок війни в Україні.

А ще Мстислав Чернов висвітлював Революцію гідності, Війну на сході України, наслідки збиття Boeing 777 Malaysia Airlines, Сирійську громадянську війну, битву при Мосулі в Іраку.

Отримав дві потужні відзнаки: Національну премію України імені Тараса Шевченка (2024) та премію Оскар (2024).

Отже, в суботу 20 квітня в Синій залі Будинку кіно запланована зустріч з Мстиславом Черновим у форматі відкритого діалогу.

Це неймовірний шанс поспілкуватись з людиною шаленого досвіду в сучасній польовій документалістиці. Сподіваємось зустріч відбудеться.

Запрошуємо!

📆 20/04
15:30
🆓 #вхід_вільний
🔵 #СИНЯ_ЗАЛА

#відкритий_діалог #мстислав_чернов
Forwarded from Чорний лотос
Takflix шукає таланти!

Дивилися роудмуві «Це побачення? А знайомі з «Голубівниками Києва»? Це короткі метри виробництва Takflix Original спільно з британською платформою Nowness.

Платформа запускає новий конкурс у рамках програми UK/UA Creative Partnerships за підтримки Британської ради у партнерстві з Українським Інститутом.

Оберуть чотири найцікавіші проєкти, які креативні продюсери Takflix i Nowness будуть супроводжувати під час всього шляху!

💶 Два проєкти-фіналісти отримають по 4500 євро (185 000 грн) на виробництво фільмів у рамках першого раунду

💶 Ще два проєкти отримають можливість залучити фінансування з інших джерел за підтримки платформ

Умови участі та дедлайни - нижче. Аплікаційна форма за лінком:
https://forms.gle/GXfn6TYVmVLwbmSU7

Надсилайте друзям/колегам, яким може бути цікаво 🤝

Детальніше про конкурс
​​📣 Кінофестиваль SUNNY BUNNY оголошує учасників пітчингу українських коротких метрів на ЛҐБТКІА+ тематику.

Із понад тридцяти отриманих заявок до участі в пітчингу було відібрано 10 кінопроєктів різних форм (ігрові, документальні, експериментальні):

📽 «Лоно», реж. Альона Шилова, продюсерка Валерія Сочивець, Сучасне Українське Кіно (СУК) ігровий;
📽 «Віктор», реж. Ганна Трофімова, документальний;
📽 «Історія», реж. Вадим Мочалов, продюсери Вадим Мочалов, Діана Назарук, ігровий;
📽 «Скляна труна» реж. Ігор Зайцев, продюсерка Злата Єфіменко, EF PICTURES, ігровий;
📽 «300, 30, 3», реж. Владлен Одуденко, продюсери Владлен Одуденко, Володимир Яценко, Анна Яценко, Ія Мислицька, Арсенал фільм, ігровий​;
📽 «5488», реж. Юрій Двіжон, продюсерка Валерія Отченаш, Magnit Production, експериментальний;
📽 «Перехід дозволено», реж. Магріт Сибіряков, МаГіКа-фільм, документальний;
📽 «CRABSTICKS / КРАБОВІ ПАЛИЧКИ», реж. Кирило Алфер'єв, продюсерка Інна Ласточкіна, Сучасне Українське Кіно, ігровий;
📽 «Син нації», реж. Богдан Колесник, продюсерка Ганна Гнатенко-Шабалдіна, ігровий;
📽 «Серпанок», реж. Юра Катинський, продюсери Катерина Граднова-Савицька, Олександр Чубко, ігровий.

Переможець пітчингу отримає 80 000 гривень від спонсора фестивалю Jägermeister.

📆 Пітчинг відбудеться 24 квітня в кінотеатрі «Жовтень», у залі «Класік». Початок о 16:45.

Вхід на подію вільний за умови попередньої реєстрації:
https://forms.gle/bJbDtTDHEJABtQMK8
Forwarded from 🌻Довженко-Центр : Dovzhenko Centre🌻 (вадим макаров)
Media is too big
VIEW IN TELEGRAM
НАМ ПОТРІБНА ВАША ПІДТРИМКА

У середу, 24 квітня, о 14:00 в Північному апеляційному господарському суді (вул. Шолуденка, 1) відбудеться (сподіваємося!) фінальне засідання у справі по реорганізації, і ми отримаємо фінальне (або ні) рішення у справі, що виникла через загрозу знищення Довженко-Центру і його колекції.

Важливі деталі: 8 зала суду, головуючий суддя — Тарасенко К.В. Не забудьте взяти документи!

Принагідно запрошуємо підтримати ще один важливий для української кіносфери судовий процес. У вівторок, 23 квітня, о 14:40 у Шостому апеляційному адміністративному суді відбудеться розгляд апеляційної скарги проти незаконного продовження каденції Ради з підтримки кінематографії Держкіно. Деталі про це засідання у події в коментарях.

Приходьте підтримати майбутнє кінематографу!

Про те, що було “у попередніх серіях” судового процесу, та про майбутні перспективи розповідає Сергій Тримбач, колишній керівник Кіноархіву Довженко-Центру, один зі збирачів його колекції, кінознавець та кінокритик.
Рада з державної підтримки кінематографії визнана нелегітимною. Апеляція Кабміну відхилена. Про це повідомила продюсерка і співзасновниця Української кіноакадемії Юлія Сінкевич.
Open call для режисерок анімації на 4-е видання Sisterhood of Young Animation Auteurs.

SYAA — це безкоштовний семінар, заснований на проєктах, який проводиться англійською мовою і проходитиме з 17 по 23 серпня 2024 року фізично в Бухаресті, загалом 6-9 годин роботи на день. Професіонали галузі з усієї Європи проводитимуть навчальну програму. Заявка передбачає взяття на себе участь у всіх заходах програми.

! Програма безкоштовна, і цього року вітає артистів з Чехії, Хорватії, Словенії, Словаччини, Болгарії та України, а також Румунії та Республіки Молдова.

Детальніше
Дедлайн подачі заявки - 15 травня
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
Українська кіноспільнота навчилася жити та розвиватися без підтримки з боку держави. Про це заявила програмна директорка Docudays UA Юлія Коваленко в інтерв'ю виданню Лірум.

"Насправді з українськими інституціями ситуація не дуже приємна. У нас круто працює Український інститут. Вони влаштовують програми та шукають на це фінансування. Ми часто з ними також робимо партнерські проєкти, і насправді вони зараз роблять колосальну, титанічну культурно-дипломатичну роботу.

Думаю, що на цьому робота державних інституцій закінчується. На жаль, те, що мало б робити Держкіно, не робиться від слова зовсім. А те, що воно робить, стає просто шкідництвом.

Тут є недовіра до голови Держкіно, причому колосального рівня. Кіноспільнота відверто заявляє, що закликає просто віддати бюджет Держкіно на потреби Збройних сил України, а цього не відбувається. Чому закликає? Тому що є пересторога, що цей бюджет буде просто розпилений, і дуже шкода, що ці гроші підуть не туди, де вони зараз потрібні найбільше.

З 2022 року, я не бачила жодного залучення Держкіно у нашій діяльності, у наших проєктах. Навіть коли ми були б раді запросити когось від Держкіно на якісь події або важливі дискусії для українського кіноком’юніті, зокрема документального, Держкіно ігнорує ці запрошення рік за роком.

Річ у тім, що є потреба у більшій активності в комунікації з іноземними фондами та фестивалями. Однак, замість цього відбувається щось дуже дивне. Наприклад, наші естонські колеги, зокрема директорка фестивалю PÖFF у Таллінні Тііна Локк, розповідала, що вона намагалася зв’язатися з головою Держкіно, але ці спроби провалилися через небажання Марини Кудерчук адекватно взаємодіяти або взагалі вступати в діалог. Це трапляється і з іншими іноземними інституціями.

Єдине, що можна відзначити як позитивне, — це те, що українська кінематографічна спільнота, зокрема документальна, навчилася жити та розвиватися без підтримки з боку держави".

Підписатися на Український кіноінститут
29 квітня о 17.00 за київським часом відбудеться благодійна онлайн-зустріч з режисером оскароносної стрічки "20 днів у Маріуполі" Мстиславом Черновим на тему документального кіно, фотографії та сьогоденної журналістики, сесія «запитання-відповіді».

Як доєднатися:

До 28 квітня заповніть форму реєстрації https://forms.gle/7BdvseHD4HrvwiTbA

Оплатіть довільний благодійний внесок на монобанку: https://send.monobank.ua/jar/36vYCSSvn7 (рекомендований платіж - від 300 гривень)

Серед лідерів за сумою донату під час ефіру будуть розіграні тематичні подарунки від Мстислава Чернова та компанії P2H.

Всі зібрані кошти за ініціативою режисера будуть направлені на підтримку проєкту “A Drone Footage”, який організовують Мстислав Чернов та Українська асоціація професійних фотографів. Проєкт зйомок зруйнованих українських міст з висоти дронів буде реалізований на спеціальній відеоплатформі. Його ціль — показати світові жахливі наслідки російського вторгнення в нашій країні.

Підписатися на Український кіноінститут
Переможцями пітчингу фільмів короткого метру на ЛГБТКІА+ тематику, який провели вперше в межах фестивалю квір-кіно Sunny Bunny, стали три проєкти. Про це повідомили організатори події, пише «Детектор медіа».

Серед учасників пітчингу перемогу здобули :

«Серпанок», реж. Юра Катинський, продюсери Катерина Граднова-Савицька, Олександр Чубко, ігровий;

Фільм фокусуватиметься на страху осуду оточення, на надмірному хвилюванні щодо думки інших про себе, на неготовності відкрито відрізнятися. Бо бути «інакшим» — це ризик бути викинутим за рамки свого соціального кола і сприйматися вороже. Головні герої фільму — батьки, які в ході фільму дізнаються про свою дитину дещо таке, що їх лякає.

Спеціальні відзнаки:

«Історія», реж. Вадим Мочалов, продюсери Вадим Мочалов, Діана Назарук, ігровий;

Для роботи над редагуванням сценарію свого короткометражного фільму про двох хлопців, які усвідомлюють свої почуття один до одного, студент-режисер Льоня запрошує свого одногрупника Андрія, в якого таємно закоханий.

«Лоно», реж. Альона Шилова, продюсерка Валерія Сочивець, Сучасне Українське Кіно (СУК), ігровий.

Україна, 1620 рік. Дівчина на ім’я Богдана втратила свою кохану через жорстокість жителів їхнього села. Опинившись у середовищі інших жінок, чия доля була зламана, Богдана ухвалює рішення, що найкращий спосіб пережити втрату — це помститися тим, хто забрав її кохану.

Переможець пітчингу отримає 80 тисяч грн на втілення свого проєкту від спонсора фестивалю Jägermeister.

Переможців обирали серед понад тридцяти заявок, для пітчингу було відібрано 10 кінопроєктів різних форм (ігрові, документальні, експериментальні).

До складу журі пітчингу увійшли:

Жанна Озірна — кінорежисерка та сценаристка, Україна. Учасниця Berlinale Talents 2020 (Берлін, 2020), резидентка Cité Internationale des Arts та Les Récollets (Париж, 2022) та Marathon Screenings (Лос Анджелес, 2023). Нині працює над двома повнометражними фільмами «Нижній горизонт» та «Медовий місяць».

Дар’я Бассель — кінопродюсерка авторського документального та ігрового кіно, кураторка індустрійної платформи та програмерка Міжнародного фестивалю документально кіно про права людини Docudays UA, Україна.

Алекс Перера — бренд-менеджер Jägermeister, співзасновник та резидент серії ЛГБТІК+ заходів СТЕЖКА, Україна.

Про інші презентовані на пітчінгу кінопроєкти можна прочитати тут: https://cutt.ly/Pw6BEFEH

Підписатися на Український кіноінститут
У Києві оголосили переможців ІІ-го фестивалю квір-кіно SUNNY BUNNY.

26 квітня у кінотеатрі «Жовтень» відбулася церемонія нагородження переможців другого фестивалю квір-кіно SUNNY BUNNY-2024. Про це повідомило видання "Детектор медіа".

До цьогорічної програми фестивалю увійшло 60 фільмів з 35 країн світу, які були представлені у 8 програмах. Впродовж усього фестивалю також проходили спеціальні покази та освітні події.

Приз за найкращий фільм Міжнародного конкурсу повнометражних фільмів та грошовий приз 2000 доларів США отримала стрічка «Вся ця тиша» режисера Дієґо дель Ріо (Мексика, 2023).

«Глибокі квірні персонажі. Потужні емоційні удари. Віртуозний саунд-дизайн. Сповнене надії висловлювання про здатність мистецтва змінювати людей. Усе це й не тільки зумовило наш вибір переможця конкурсу», – зазначили члени міжнародного журі.

Спеціальну відзнаку Міжнародного конкурсу повнометражних фільмів отримав фільм «Еґґгед і Твінкі» режисерки Сари Камбі Голланд (США, 2023).

Переможцем міжнародного конкурсу короткометражних фільмів та володарем грошового призу стала стрічка «Ділдотектоніка» режисер_ки Томаша Паули Маркеш (Португалія, 2023).

Спеціальну відзнаку Міжнародного конкурсу короткометражних фільмів отримала стрічка «Болеро» режисера Нанс Лаборд-Журда (Франція, 2023).

Приз глядацьких симпатій отримав конкурсний фільм «І ось прийшла любов» режисерки Катель Кіллевере (Франція, Бельгія, 2023).

Диплом за найкращий фільм Міжнародного конкурсу повнометражних фільмів від журі Спілки Кінокритиків України отримав «Перехід» Левана Акіна.

Cпеціальною відзнакою було відзначено фільм «Вся ця тиша» Дієґо дель Ріо. Також журі кінокритиків України оцінювали українську короткометражну програму квір-фільмів. Диплом у цій категорії отримала стрічка «Крим» режисерки Катерини Храмцової.

Крім того, був оголошений переможець першого в Україні пітчингу фільмів короткого метру на ЛГБТКІА+ тематику, який отримає 80 тисяч гривень від спонсора фестивалю Jägermeister. Найкращим кінопроєктом став «Серпанок» режисера Юри Катинського.

Підписатися на Український кіноінститут
У новому раунді IDFA Bertha Fund (Нідерланди) приймає заявки на участь у грантовому конкурсі IBF Classic, який підтримує розробку або (пост)виробництво вашого документального фільму.

Розробка проекту: Цей грант підтримує режисерів у їхніх дослідженнях, написанні сценарію та/або виробництві візуальних матеріалів для презентації проекту. Максимальний внесок на розвиток одного проєкту становить 7 500 євро. Грант має посилити позицію режисера в загальній структурі виробництва і розглядається як внесок режисера у загальний план фінансування проекту. Заявки мають подаватися режисером.

Виробництво та постпродакшн: Цей грант підтримує режисерів у реалізації їхніх проектів. Максимальний (пост)виробничий внесок на один проєкт становить 25 000 євро. Грант може бути витрачений на всі форми виробництва та постпродакшну, від зйомок і монтажу до підготовки фільмів до показу в кінотеатрах, на телебаченні та на міжнародних фестивалях. Заявки на участь у конкурсі подаються режисером або продюсером.

Документальні серіали або фільми, які є частиною навчальної програми, не приймаються.

Заявка на участь у червневому відборі буде доступна з 1 травня. Дедлайн - 10 червня.

Детальніше за посиланням: https://cutt.ly/0eqobjw7

Підписатися на Український кіноінститут
Forwarded from Чорний лотос
Український фільм «Фото на пам’ять» режисерки Ольги Черних (Real Pictures production) здобув нагороду за кращій документальний фільм на GoEast Film Festival!
Forwarded from Кінокраїна
This media is not supported in your browser
VIEW IN TELEGRAM
🎬🇺🇦Фільм «Назавжди-назавжди» отримав головний приз на кінофестивалі у Стамбулі.

Його режисеркою стала Анна Бурячкова.

Фільм отримав «Золотий тюльпан» Міжнародному кінофестивалі в межах програми International Competition.

«Назавжди-назавжди» — це історія, яка розповідає про життя підлітків у Києві 90-х років, їхні надії, сподівання та кохання у перші роки відновленої незалежності України.
Картина "Назавжди-назавжди" режисерки Анни Бурячкової також отримала нагороду FIPRESCI (Міжнародної федерації кінопреси) на кінофестивалі у Стамбулі. Нагадаємо, це - копродукція України і Нідерландів. Прем'єра відбулась на Венеційському кінофестивалі у вересні 2023 року. Фільм також отримав нагороду як найкращий фільм на кінофестивалі у Коттбусі (Німеччина). В Україні фільм вийде у вересні цього року.
🎦 Пост-продакшн та документальні проєкти: відкрито прийом заявок на конкурс соціально-вагомого контенту PITСHUA+

 🧑🏻‍💻PITCHUA+ пропонує підтримку проєктів, які перебувають на стадії виробництва, але потребують додаткових коштів для реалізації стадії пост-продакшена,а також підтримку повного циклу виробництва документальних проєктів. 

🔹Аудіовізуальні проєкти, що подаються на конкурс PITCHUA+ у категорії «пост-продакшн», можуть бути різноманітних жанрів, наприклад: серіали для ТБ чи стрімінгових платформ, документальні та художні фільми, анімаційні проєкти.   

🔹Аудіовізуальні проєкти, що подаються на конкурс PITCHUA+ у категорії «документальні проєкти», можуть бути документальними фільмами чи серіалами хронометражем понад 40 хв.  Документальні проєкти, яким необхідна фінансова підтримка на пост-продакшн, треба подавати за категорією «пост-продакшн». 

⌛️Проєкт має бути вироблено до квітня 2025 року та опубліковано до кінця 2025 року. 

👉 Детальніше умови конкурсу – на сайті

ДМ
2025/05/29 04:56:28
Back to Top
HTML Embed Code: