Telegram Web
​​Огляд судової практики ВС-КГС за грудень 2024 року

https://forum.antiraid.com.ua/topic/15789-ogljad-sudovoyi-praktiki-vs-kgs-za-gruden-2024-roku/

Зокрема, у постановах у справах про банкрутство сформульовано правові висновки про:

підстави для відмови в затвердженні плану санації боржника до відкриття провадження у справі про банкрутство;

порядок заявлення скарги на дії / бездіяльність арбітражного керуючого / відшкодування шкоди;

закриття провадження у справі про банкрутство малого приватного підприємства, ліквідаційна процедура якого тривала понад 13 років.

У постановах у справах щодо корпоративних спорів та корпоративних прав містяться висновки стосовно:

юрисдикційності спору про визнання протиправним та скасування рішення міської ради як засновника комунального підприємства про внесення змін до фінансового плану комунального підприємства й ефективності такого способу захисту;

неефективності для захисту майнового інтересу щодо збереження майна, яке перебуває у володінні позивача, вимоги про скасування реєстраційних дій щодо іншої юридичної особи та неналежності такого способу захисту, як заборона використання найменування юридичної особи іншої організаційно-правової форми;

правового статусу наглядової ради у закладі охорони здоров’я та обсягу її повноважень.

У постановах у справах щодо земельних відносин викладено правові висновки щодо:

обсягу правомочностей землекористувача;

вимоги позивача, який не є стороною правочинів, про витребування земельної ділянки від її кінцевого набувача;

повноважень військових адміністрацій у сфері земельних правовідносин.

У постанові у спорі, що виник із договору, міститься правовий висновок стосовно:

вимог про визнання недійсними окремих положень договору про надання послуг з управління багатоквартирним будинком з підстав невідповідності його змісту Типовому договору.

#оглядпрактикиКГСВС
​​Постанова ВП ВС після ЄСПЛ про відсутність підстав перегляду у зв’язку з ніби не встановленням в рішенні ЄСПЛ порушень при розгляді справи

Справа № 646/7414/17

https://forum.antiraid.com.ua/topic/15790-postanova-vp-vs-pislja-jespl-pro-vidsutnist-pidstav-peregljadu-u-zvjazku-z-nibi-ne-vstanovlennjam-v-rishenni-jespl-porushen-pri-rozgljadi-spravi/

Черговий приклад того, що права людини в Україні навіть після рішень ЄСПЛ не мають гарантій бути поновленими. Суд зазначив:

60. Отже, посилання ЄСПЛ на зазначені рішення як на усталену практику в контексті скарг заявників у справі «Спариш та Куцманд проти України» підтверджує, що саме по собі затримання особи за відсутності рішення суду за подібних обставин вказує на порушення прав особи, гарантованих частиною першою статті 5 Конвенції, але констатація такого порушення ще не свідчить про наявність підстав для повторного розгляду кримінального провадження щодо ОСОБА29 та ОСОБА51 .

61. Варто також звернути увагу, що у справі «Спариш і Куцманд проти України» (Case of Sparysh and Kutsmand v. Ukraine, заяви № 49709/18, № 49870/18) питання про можливий вплив на справедливість судового провадження недотримання державою міжнародних зобов'язань у процесуальному аспекті статті 5 Конвенції не було предметом перевірки Суду.

62. У заявах про перегляд судових рішень за виключними обставинами захисник ОСОБА21 зазначає, що констатовані ЄСПЛ порушення можна усунути лише шляхом застосування такого додаткового заходу індивідуального характеру, як відновлення настільки, наскільки це можливо, попереднього юридичного стану, який ОСОБА29 та ОСОБА34 мали до порушення Конвенції (restitutio in integrum).

66. Виходячи з наведеного з огляду на позицію Великої Палати у подібних справах (постанова від 20 лютого 2018 року, справа № 775/15/15к; постанова від 07 листопада 2018 року, провадження № 13-34зво18; постанова від 05 червня 2019 року, справа № 1-2/2012) повторний судовий розгляд у кримінальному провадженні щодо ОСОБА29 та ОСОБА32 , включаючи поновлення провадження, не може бути належним способом захисту їх конвенційних прав, за порушення яких було визначено справедливою сатисфакцією виплату присуджених коштів.

#Великапалата
#ЄСПЛ
#кримінальнийпроцес
​​Рішення КОАС про визнання недійсним рішення КМР про заборони розміщення на території комунальних медичних закладів підприємств, що надають ритуальні послуги

Справа №320/61587/24

https://forum.antiraid.com.ua/topic/15791-rishennja-koas-pro-viznannja-nedijsnim-rishennja-kmr-pro-zaboroni-rozmishhennja-na-teritoriyi-komunalnih-medichnih-zakladiv-pidprijemstv-shho-nadajut-ritualni-poslugi/

Це наша справа. Суд дуже ретельно підійшов до питання порядку прийняття рішень Київрадою про що ми наголошували у позові. Як раз про це ганебне рішення Кличка я нещодавно писав. І думаю таких рішень дуже багато, але ніхто їх не оскаржує на відміну від цього. Думаю тепер у правоохоронців є ще одна підстава для притягнення депутатів, що нехтують своїми обов'язками та правами громадян до відповідальності. Суд зазначив:

За результатом голосування 05.12.2024 про включення до проєкту рішення про надання Ритуальній службі спеціалізованого комунального підприємства «Спеціалізований комбінат підприємства комунально-побутового обслуговування» дозволу на списання майна, означеного пункту 3, Київрадою даного рішення прийнято не було, а міським головою було висловлено прохання повторно поставити поправку на голосування.

Тобто, 12.12.2024 здійснювався розгляд поправки, внесеної депутатом Київради ОСОБА1 своїм листом від 05.12.2024 № 147, яка була предметом розгляду на попередньому пленарному засіданні 05.12.2024 до іншого проєкту рішення.

Відповідно до положень ч.9 ст. 26 Регламенту до проєкту рішення Київради про внесення змін та/або доповнень до рішення Київради додається порівняльна таблиця, яка містить редакцію відповідних положень (статей, частин, пунктів, абзаців тощо) чинного рішення Київради та його нову редакцію з урахуванням запропонованих змін.

Отже, з означеної норми Регламенту чітко вбачається, що єдиною можливою процедурою для внесення змін до вже прийнятого рішення є саме внесення проєкту рішення Київради про внесення змін та/або доповнень до рішення Київради.

Водночас, судом установлено, що лист депутата Київради ОСОБА1 від 05 грудня 2024 року № 147 було подано всупереч вищеозначеній процедурі його подання, оскільки така поправка була подана у вигляді листа депутата, без надання будь-якої пояснювальної записки, в якій би було обґрунтовано ціль та мету, яку планується досягнути внаслідок її включення до відповідного проєкту рішення.

Окрім цього, відповідачем не було дотримано процедури попереднього погодження поправки в профільних постійних комісіях Київради, управління правового забезпечення, чим порушено встановлений Регламентом порядок підготовки проєктів рішень.

Більше того, вказаний лист був одразу поданий до президії Київради, а не до управління організаційного та документального забезпечення, що зумовило порушення відповідної процедури перевірки поданої поправки.

В той же час, як слідує з листа КМР №225-КР-241 від 17.01.2025 та зі змісту пропозиції депутата ОСОБА1 за листом від 05.12.2024, що був вперше переданий до президії 12.12.2024 під час прийняття рішення про внесення спірних змін/доповнень не подавалась порівняльна таблиця, яка містить редакцію відповідних положень (статей, частин, пунктів, абзаців тощо) чинного рішення Київради та його нову редакцію з урахуванням запропонованих змін, що суперечить вимогам та приписам ч. 9 ст. 26 Регламенту.

Поряд з цим, подання поправки, викладеної в листі депутата Київради ОСОБА1 № 147 від 05.12.2024 року, відбулось через Президію Київради, про що було зазначено секретарем Київради під час пленарного засідання, яке відбулось 12.12.2024, а не після проведення відповідачем обговорення між депутатами Київради щодо проєкту оскаржуваного рішення.
​​Рішення Господарського суду Одеської області про відмову у стягненні штрафу за ніби несвоєчасну поставку у зв'язку з простроченням кредитора

Справа №916/5316/24

https://forum.antiraid.com.ua/topic/15792-rishennja-gospodarskogo-sudu-odeskoyi-oblasti-pro-vidmovu-u-stjagnenni-shtrafu-za-nibi-nesvojechasnu-postavku-u-zvjazku-z-prostrochennjam-kreditora/

Це наша справа. Намагання стягнути пеню не виконавши свої зобов'язання щодо встановлення місця відправки товару та надання заявки є зловживанням правами, про що суд і зазначив з посиланням на практику Верховного суду та Закону:

Обґрунтовуючи свою невинуватість у простроченні поставки, відповідач посилається на те, що затримка виконання зобов'язання стала наслідком бездіяльності відповідача, який не виконав свого обов'язку відповідно до вимог п. 4.1. Договору та не надіслав відповідачу окрему заявку із визначеним місцем доставки.

У п. 4.1. договору сторони домовились, що відповідач власними силами, засобами та за власний рахунок відповідно до умов даного Договору зобов'язується здійснити поставку (доставку) Товару за адресою: Запорізька обл. м. Запоріжжя, (з метою уникнення загрози, за адресою вказаною позивачем (за окремою заявкою) до 31 травня 2024 року.

У матеріалах справи відсутні докази виконання позивачем умов, передбачених пунктом 4.1 Договору щодо повідомлення відповідачу точного місця поставки.

Відповідно до норм цивільного законодавства договір є обов'язковим до виконання.

Натомість доказів направлення окремої заявки на поставку Товару на виконання умов п. 4.1 договору позивач суду не надав. Через відсутність такої заявки відповідач не зміг виконати умови договору щодо належної поставки Товару.

Господарський суд наголошує на тому, що усупереч не направленню окремої заявки - ненадання відомостей щодо конкретизації поставки Товару, позивач, зловживаючи правом щодо стягнення неустойки, заявив позов про стягнення пені за прострочення поставки.

#договірпоставки
#пеня
#прострочкакредитора
​​Рішення Деснянського районного суду міста Києва про скасування постанови ТЦК щодо притягнення до адмінвідповідальності за ч. 3 ст.210-1 КУпАП й штрафу у 17 000 грн у зв'язку з нез'явленням на ВЛК при наявності відстрочки

Справа №754/14923/24

https://forum.antiraid.com.ua/topic/15793-rishennja-desnjanskogo-rajonnogo-sudu-mista-kijeva-pro-skasuvannja-postanovi-tck-shhodo-pritjagnennja-do-adminvidpovidalnosti-za-ch-3-st210-1-kupap-j-shtrafu-u-17-000-grn-u-zvjazku-z-nezjavlennjam-na-vlk-pri-najavnosti-vidstrochki/

Це чергова і вже шоста з початку року наша справа про скасування незаконного штрафу ТЦК. Пропаганда у ЗМІ та пустопорожні заяви нардепів призводять до ігнорування й невиконання Закону представниками ТЦК. Суд зазначив:

Отже, враховуючи вищезазначені норми закону, у даному випадку матеріали справи про адміністративне правопорушення не містять доказів того, що позивач мав обов'язок прибути у зазначені дату та час до ІНФОРМАЦІЯ1 , однак, без поважних причин не зробив цього.

Крім того, відповідно до абзацу 3 п. 63 Постанови Кабінету Міністрів від 16.04.2024 р. № 560 «Про затвердження Порядку проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації, на особливий період», військовозобов'язані, у яких строк дії відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період не завершився, на медичний огляд не направляються, крім випадків, коли військовозобов'язані приймаються на військову службу за контрактом.

Таким чином, з вище викладеного вбачається, що Постанова № 560, яка регулює порядок проведення призову громадян, у період діючої відстрочки у військовозобов'язаного виключає можливість направлення останнього на проходження медичного огляду (ВЛК), що саме по собі дає підстави вважати, що і направлення повістки військовозобов'язаному для проходження ВЛК є неможливим.

З матеріалів справи вбачається, що позивач вчинив всі передбачені законом дії щодо виконання свого обов'язку, у зв'язку з чим положення ч.3 ст. 210-1 КУпАП не можуть бути застосовані до дій позивача.

Таким чином, в діях ОСОБА1 складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 210-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, немає.

#мобілізація
#штраф
#оновленняданих
#ВЛК
#повістка
​​Рішення ХОАС про зобов'язання ТЦК внести зміни до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів про виключення з військового обліку, відповідно до відомостей, які містяться у військовому квитку й недостовірності Резерв+

Справа №520/29061/24

https://forum.antiraid.com.ua/topic/15794-rishennja-hoas-pro-zobovjazannja-tck-vnesti-zmini-do-jedinogo-derzhavnogo-rejestru-prizovnikiv-vijskovozobovjazanih-ta-rezervistiv-pro-vikljuchennja-z-vijskovogo-obliku-vidpovidno-do-vidomostej-jaki-mistjatsja-u-vijskovomu-kvitku-j-nedostovirnosti-rezerv/

Тривала бездіяльність ТЦК, невиконання своїх прямих обов'язків, зловживання правами на фоні безпідставних заяв своїх пресслужб та явно провокаційних промов депутатів призводить до зриву мобілізації та неправильному веденню військового обліку. Суд зазначив:

У відповідності до вищенаведених приписів Порядку №94 та Порядку №559 позивач звернувся з відповідною заявою до органу уповноваженого на внесення змін, але останній всупереч вимог законодавства відмовив у внесенні змін та запропонував особисто прибути до районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки, для уточнення даних.

З урахуванням наведеного, суд дійшов висновку, що відповідач, як суб'єкт владних повноважень, до компетенції та обов'язків якого належить внесення змін до персональних та службових даних військовозобов'язаних в Єдиному державному реєстрі призовників, військовозобов'язаних та резервістів, після отримання від позивача заяви та документів, повинен був внести зміни до Реєстру.

Натомість, за наслідком розгляду заяви позивача запропонував особисто прибути до районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки.

Як визначено пунктом 9 Порядку №94 та пунктом 4 Порядку № 559 виправлення недостовірних відомостей Реєстру, а також включення (не включення) до Реєстру військовозобов'язаних, здійснюється за результатами розгляду їхньої мотивованої заяви із зазначенням підстав, передбачених законодавством, яка подається до органів ведення Реєстру.

Отже, а ні Порядком №94, а ні Порядком №559 не передбачено вимоги особистого прибуття до районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки для внесення змін до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів.

За таких обставин, суд відхиляє доводи відповідача викладені у листі від 05.09.2024 щодо необхідності особисто з'явитися до районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки.

#мобілізація
#штраф
#штрафтцк
#оновленняданих
#військовийоблік
#виключеннязвійськовогообліку
📱 www.tgoop.com/Quotes_ua
📱 fb.com/QuotesDayUa
📱 instagram.com/QuotesDayUa

Ти — не кішка. У тебе не буде в запасі ще вісім життів. Тому живи так, щоб після твоєї смерті тебе ще довго згадували.

©️ Стейс Крамер

💙💛Цитати дня солов'їною
Доброго ранку, країна Героїв 🇺🇦✌️🙂 #ЦейДень Сьогодні:

День військового журналіста в Україні,
Всесвітній день логістики,
День інновацій,
День єднання в Україні,
День позичання буркотуну,
День відновлення Литовської держави.
2025:
Всесвітній день китів.

В цей день:

1154 - на ріці Серет під Теребовлем відбулась битва між військами галицького князя Ярослава Осмомисла і київського Ізяслава Мстиславича, якого підтримували переяславський, волинський, дорогобузький та берестейські князі й військо чорних клобуків. Попри загальний успіх, великі втрати й втеча частини союзників завадили Ізяславу закріпити перемогу.

1685 - польський сейм підтвердив універсал короля Яна ІІІ Собєського з відновлення на Правобережжі реєстрового козацтва. Під командою наказного гетьмана Андрія Могили, столицею якого став Немирів, було створено чотири полки — Білоцерківський (Фастівський), Брацлавський, Вінницький (Кальницький) та Корсунський, які очолили Семен Палій, Андрій Абазин, Самійло Самусь та Захар Іскра, відповідно.

1918 - законодавча рада проголосила самостійну Кубанську Народну Республіку зі столицею в Катеринодарі. Обрано уряд КНР на чолі з Лукою Бичем. Через декілька днів по закінченні сесії нарада членів ради ухвалить резолюцію про прилучення Кубані на федеративних умовах до України, але ця ідея не буде реалізована. Загалом КНР як українське козацьке державне утворення на Кубані проіснує рік і дев'ять місяців — до березня 1920 р., матиме власну Конституцію та символіку.

1918 - створена у вересні 1917 року Литовська Рада під керівництвом Йонаса Басанавічюса одноголосно проголосила відновлення незалежності Литви як самостійної демократичної держави зі столицею у Вільнюсі.

1919 - Українська галицька армія в ході українсько-польської війни почала Вовчуховскую наступальну операцію.

1919 - в Одесі від «іспанського грипу» померла 25-річна актриса Віра Холодна, зірка німого кіно, яка за п'ять років своєї короткої кар'єри стала «королевою екрану» Російської імперії і естетичним уособленням жіночої краси свого часу.

1951 - став до ладу Лисичанський хімічний комбінат у Луганській області.

1957 - в СРСР заснована медаль «За порятунок потопаючих».

1973 - при оголошенні обміну партійних документів в СРСР вирішено квиток члена КПРС №1 виписати Володимиру Леніну, а квиток №2 - чинному генсекові Леоніду Брежнєву.

1976 - у СРСР із конвеєра Камського автозаводу зійшов перший вантажний автомобіль марки КамАЗ.

1977 - почалося будівництво поромної переправи Іллічівськ-Варна.

1986 - біля берегів Нової Зеландії напоровся на скелю й затонув радянський пасажирський теплохід "Михайло Лермонтов" - круїзний лайнер типу "Іван Франко", що здійснював трансатлантичні переходи і туристичні круїзи до берегів Австралії. 408 пасажирів, 330 членів екіпажу і новозеландський лоцман були врятовані двома суднами, що прийшли на допомогу. Загинув інженер рефрижераторних установок Павло Заглядімов, який працював у затопленому відсіку.

1987 - в Ізраїлі почався суд над американцем українського походження Іваном (Джоном) Дем'янюком, який під час війни нібито був охоронцем концтабору Треблінка - "Іваном Грозним". Для суду в Ізраїлі Дем'янюка в 1986 р. екстрадирували зі США. За причетність до вбивств євреїв Дем'янюка у квітні 1988 році засудили до страти, проте в 1993 році Верховний суд Ізраїлю скасував вирок одностайно — бо, на думку суддів, було представлено недостатньо доказів того, що Дем'янюк насправді є "Іваном Грозним". Основою для виправдального рішення послужили архівні матеріали КДБ, з яких випливало, що прізвисько "Іван Грозний" було не в Дем'янюка, а охоронця табору Собібор — Марченка. Свідки ж переважно вели мову про загальні факти знущань частини охоронців табору. Після семирічного ув'язнення Дем'янюк повернувся до США і був відновлений у громадянстві цієї країни, однак 2009 р. був екстрадований уже до Німеччини для нового суду.

1991 - у Львівському театрі опери та балету відбулася I Галицька асамблея — об'єднана сесія Львівської (на чолі з В'ячеславом Чорноволом), Івано-Франківської та Тернопільської обласних рад.
🇺🇦✌️Важлива та перевірена інформація від адвоката ⤵️

⚡️Приєднуйтесь до каналу https://www.tgoop.com/rkravetsUA
📱 www.tgoop.com/Quotes_ua
📱 fb.com/QuotesDayUa
📱 instagram.com/QuotesDayUa

Дурня можна впізнати за двома прикметами: він багато говорить про речі, для нього марні, і висловлюється про те, про що його не питають.

©️ Люк Бріссон

💙💛Цитати дня солов'їною
Доброго ранку, країна Героїв 🇺🇦✌️🙂 #ЦейДень Сьогодні:

День спонтанного прояву доброти,
День свого шляху,
День кота в Європі.

В цей день:

1905 - у Москві біля Нікольських воріт прогримів вибух. 27-річний поет і соціаліст-революціонер Іван Каляєв кинув бомбу в карету московського генерал-губернатора, дядька царя, великого князя Сергія Романова. Карету і самого князя розірвало на частини. Кучер Андрій Рудінкін отримав важкі поранення і через три дні помер. Згідно з донесенням співробітника поліції, ворожість до генерал-губернатора серед москвичів була така сильна, що ніхто навіть не зняв шапки. Каляєва в травні повісили.

1919 - українська Директорія звернулася по допомогу в боротьбі з більшовиками до Антанти і США.

1944 - Радянськими військами в районі Корсунь-Шевченківського виступу оточено і знищено понад 10 дивізій німецької групи армій "Південь" під командуванням генерал-фельдмаршала Манштейна (загинуло близько 30 тисяч німців).

1947 - в рамках пропагандистської кампанії радіостанція "Голос Америки", заснована в 1942 році для роз'яснення американської політики й підняття морального духу її союзників у Європі, Азії та Африці, провела свою першу радіотрансляцію російською мовою на Радянський Союз. На думку самих же американців перша програма виявилась вкрай невдалою — сухий виклад поточних подій, розповідь про політичну систему США та обговорення властивостей "нового синтетичного матеріалу пирібензаміну" на фоні еклектичного музичного ряду при поганій якості звучання навряд чи справила враження на радянську аудиторію. Лише з початку 1960-х після кардинальної технічної переоснащеності "Голос Америки" стала однією з найпопулярніших радіостанцій в СРСР.

1947 - день народження Міжнародної асоціації юристів (організація заявляє, що вона формує майбутнє спільноти юристів у всьому світі, а також впливає на реформи у сфері міжнародного права).

1955 - Одеська кінофабрика перетворена в Одеську кіностудію художніх фільмів.

1990 - Борис Патон став почесним членом Римського клубу.

1999 - ратифікація Договору про дружбу, співробітництво і партнерство між Україною і російською федерацією 1997 року. Дію договору припинено 12 грудня 2018 року.

1999 - Верховна Рада України ухвалила рішення про зняття депутатської недоторканності з Павла Лазаренка за порушеною 14 вересня 1998 року Генеральною прокуратурою України справою по звинуваченню за розкрадання державного майна в особливо великих розмірах.

2011 - організовані через соціальні мережі, у Лівії почались масові виступи проти диктатора Муамара Каддафі. Після масових розстрілів армією і поліцією протестуючих, протистояння повсталих набуло ознак громадянської війни — вони захоплювали владу у містах і за тиждень вся Керенаїка була під владою повстанців. З 19 березня їх підтримали збройні сили країн НАТО. З травня антикаддафські виступи почались на півдні країни.

2015 - війна на сході України: в оточеному Дебальцевому жорстокі вуличні бої. Частина міста захоплена російсько-терористичними військами.

2015 - генеральна прокуратура України відмовила уряду Грузії в екстрадиції екс-президента Грузії Міхеїла Саакашвілі.

2015 - Євросоюз вперше з початку російсько-української війни офіційно визнав участь військ рф в конфлікті.

🇺🇦✌️Важлива та перевірена інформація від адвоката ⤵️

⚡️Приєднуйтесь до каналу https://www.tgoop.com/rkravetsUA
📱 www.tgoop.com/Quotes_ua
📱 fb.com/QuotesDayUa
📱 instagram.com/QuotesDayUa

Ми справді самі вигадуємо трагедію, щоб якось заповнити порожнє життя.

©️ Чак Паланік

💙💛Цитати дня солов'їною
📱 www.tgoop.com/Quotes_ua
📱 fb.com/QuotesDayUa
📱 instagram.com/QuotesDayUa

Підтримка вкрай важлива штука. Коли на сходнях, подолавши півдороги, ти відчуваєш, як у тебе тремтять коліна, тебе охоплює страх, тобі здається, що ти схитрив, — найближча людина простягає тобі руку і киває: так, ти справді схитрив, але в цьому немає нічого страшного.

©️ Майкл Такер

💙💛Цитати дня солов'їною
2025/02/18 00:51:42
Back to Top
HTML Embed Code: