Telegram Web
📱 www.tgoop.com/Quotes_ua
📱 fb.com/QuotesDayUa
📱 instagram.com/QuotesDayUa

Часом за щастя потрібно боротися навіть із самим собою.

© Джейн Остін

💙💛Цитати дня солов'їною
4👏1
📱 www.tgoop.com/Quotes_ua
📱 fb.com/QuotesDayUa
📱 instagram.com/QuotesDayUa

По-перше, я хороший, а по-друге, вистачить і того, що по-перше.

© Фредерік Бегбедер

💙💛Цитати дня солов'їною
4
Добрий ранок, країна Героїв 🇺🇦✌️🙂 #ЦейДень Сьогодні:

Всесвітній день поцілунку,
Всесвітній день зоонозів,
Всесвітній день кардіолога,
Всесвітній день смаженої курки,
День народження Далай-лами XIV (6 липня 1935 роки),
День Ейно Лейно (День літа і поезії) в Фінляндії,
День «Запроси свого веб-майстра на обід»,
День чохла для парасольки,
Міжнародний день вкраденого поцілунку.
2025:
День Військ Протиповітряної оборони України,
День Військово-Морських Сил Збройних Сил України (День флоту України, День Військово-Морських Сил України),
День працівників морського і річкового флоту.

1918 - у Москві ліві есери підняли озброєне повстання проти більшовиків. Почалося з того, що два чекісти з мандатом Дзержинського — Яків Блюмкін і Микола Андрєєв — пройшли в посольство Німеччини і вбили посла графа Мірбаха. Есери зайняли Трьохсвятительській провулок, телефонну станцію, і телеграф, заарештували Фелікса Дзержинського та інших більшовиків, обстріляли з гармат Кремль та розіслали телеграми із закликом до повстання. Придушенням заколоту керував особисто Ленін. До другої години дня 7 липня бунт був ліквідований.

1918 - на засіданні Всеукраїнського православного церковного собору в Києві виступив гетьман Павло Скоропадський. Він рішуче висловився за самостійну автокефальну українську церкву, підкресливши, що "державні справи вимагають, аби всі церковні справи вирішувалися тут, на Україні".

1919 - українські війська залишили Проскурів.

1923 - Центральний Виконавчий Комітет СРСР затвердив доопрацьований «Договір про створення СРСР» та ухвалену ще в грудні 1922 року «Декларацію про створення СРСР» та увів їх у дію як Конституцію СРСР. Того ж дня були ухвалені рішення про створення органів виконавчої влади нової держави — Ради народних комісарів та всесоюзних наркоматів, а вже 3 серпня ЦВК СРСР визнав 6 липня святковим днем.

1923 - на вимогу представництва УСРР ліквідовано надзвичайну дипломатичну місію УНР у Празі.

1923 - у Сіднеї (Австралія) з ініціативи української громади поставлено пам'ятник Тарасу Шевченку.

1928 - у Москві закінчився один з перших політичних процесів, «Шахтинська справа», по звинуваченню інженерів Донбасу в саботажі, шкідництві, створенні підпільної організації, встановлення конспіративного зв'язку з московськими шкідниками та з закордонними антирадянськими центрами. Рішенням суду 11 осіб було засуджено до найвищої міри покарання — розстрілу, трьох — до 10 років позбавлення волі з обмеженням у правах на 5 років та конфіскацією майна і ще 31 — до різних термінів ув'язнення. У 2000 році за результатами розслідування генеральної прокуратури СРСР всі засуджені у справі були реабілітовані за відсутністю складу злочину.

1941 - встановлено кримінальну відповідальність за поширення неправдивих чуток.

1942 - рейхскомісар України Еріх Кох видав розпорядження про заборону службовцям цивільних установ рейхскомісаріату "Україна" відвідувати будь-які культурні заходи, організаторами яких є українці.

1945 - укладено радянсько-польську угоду «Про обмін населенням», яка формально надала право вільного добровільного виходу з радянського громадянства особам польської та єврейської національностей та членам їх сімей, що перебували у польському громадянстві до 17 вересня 1939 року, і переселення їх до Польщі. Відповідно до цієї угоди відправка почалася в лютому 1946 року, займалося цим Переселенське управління під контролем Спеціальної контрольної комісії при Раді міністрів Союзу РСР.

1958 - у Києві відкрилася Виставка досягнень народного господарства УРСР.

2005 - Верховна Рада прийняла Кодекс адміністративного судочинства України.

🇺🇦✌️Важлива та перевірена інформація від адвоката ⤵️

⚡️Приєднуйтесь до каналу https://www.tgoop.com/rkravetsUA

🙏Буду вдячний за ⚡️зарядження каналу (https://www.tgoop.com/boost/rkravetsUA)💙💛
3👍2
📱 www.tgoop.com/Quotes_ua
📱 fb.com/QuotesDayUa
📱 instagram.com/QuotesDayUa

Дивно, скільки справ можна переробити, коли треба вбити час!

© Борис Балтер

💙💛Цитати дня солов'їною
👍42
📱 www.tgoop.com/Quotes_ua
📱 fb.com/QuotesDayUa
📱 instagram.com/QuotesDayUa

Нічого не залишайте «для особливого випадку», ваше життя — і є особливий випадок.

© Мері Енгельбрайт

💙💛Цитати дня солов'їною
5
Добрий ранок, країна Героїв 🇺🇦✌️🙂 #ЦейДень Сьогодні:

День працівника природно-заповідної справи,
День «Споруди опудало»,
День «Говори правду»,
Міжнародний день какао,
Міжнародний день шоколаду.

1768 - в ході придушення Коліївщини російські частини оточили повстанський табір під Уманню і схопили керівників повстанців Максима Залізняка, Івана Ґонту та Семена Неживого, а їхні загони роззброїли. Решту гайдамацьких загонів було розбито в боях. Остаточно повстання було придушено тільки у квітні-травні 1769 р.

1835 - в Росії різко обмежена автономія університетів, все керівництво - в руках піклувальників.

1918 - проросійська більшість Всеукраїнського православного церковного собору ухвалила рішення про позбавлення своїх противників - прибічників автокефалії Православної церкви в Україні - делегатських мандатів. Зі складу Собору було виключено 82 делегати, в тому числі й 46 членів колишньої Всеукраїнської православної церковної ради. Серед виключених були протоієреї В. Липківський, Н. Шараївський, П. Погорілко, професори-ліберали П. Кудрявцев, Ф. Міщенко, В. Екземплярський.

1919 - приїзд генерала Антона Денікіна до Катеринослава. На його честь було дано парад та обід в Англійському клубі, під час якого Денікін, відповідаючи на привітання, звернувся до українців зі словами: "Ваша ставка на самостійну Україну бита. Тепер залишається єдина ставка - велика неділима Росія"

1920 - до міста Могилів-Подільський вступили частини Червоної армії.

1921 - в радянській Росії дозволено створювати приватні підприємства з чисельністю працюючих понад 20 осіб.

1923 - заходами Українського Громадського Комітету при фінансовій допомозі чехословацького уряду у Празі відкрито Український високий педагогічний інститут ім. М. Драгоманова, дворічну школу учителів для нижчих шкіл і позашкільної освіти. У 1933 році він був ліквідований через брак державного фінансування.

1933 - після ранкового засідання політбюро ЦК КП(б)У, на якому від Миколи Скрипника вкотре вимагали «справжнього» покаяння за допущені «помилки» у здійсненні національної політики, він покінчив життя самогубством. Цей акт ознаменував собою цілковитий крах проукраїнської національної політики більшовиків, символом якої і був Микола Скрипник на усіх своїх посадах в Україні з 1918 року.

1940 - у Львові відкрито літературний музей Івана Франка.

1941 - розпочалася Київська оборонна операція військ Південно-Західного фронту, що відіграла важливу роль у зриві плану «блискавичної війни» противника. Битва завершилась 26 вересня перемогою німецьких військ та втратою 700 тисяч вбитими і полоненими з радянського боку.

1941 - провідні діячі ОУН А. Мельник, М. Омелянович-Павленко, М. Капустянський, Р. Сушко, М. Хронов'ят та група колишніх старшин УНР і УГА направили листа Адольфу Гітлеру з проханням створити у складі вермахту "українське бойове з'єднання", щоб у такий спосіб надати українським ветеранам збройної боротьби 1918-1921 рр. та українській молоді "честь участі у хрестовому поході проти більшовицького варварства". Лист залишився без відповіді.

1987 - у Чорнобилі розпочався судовий процес над винуватцями аварії на Чорнобильській АЕС.

1988 - члени Української громадської групи сприяння виконанню гельсінських угод оприлюднили у Львові "Статутні принципи Української гельсінської спілки" і "Декларацію принципів УГС", чим заявили про відновлення її діяльності у формі громадської правозахисної організації. Головою спілки обрано Левка Лук'яненка. Згодом на базі УГС утворилася Українська республіканська партія. Цього дня у Львові біля пам'ятника Івану Франку відбувся мітинг, у якому взяло участь близько 20 тисяч осіб. Також було оголошено про створення "Демократичного фронту сприяння перебудові", ядром якого стали всі неформальні об'єднання Львова.

1989 - в Сімферополі почалася видаватися газета кримськотатарською мовою.

1998 - головою Верховної Ради обрано висуванця фракції СПУ-СелПУ Олександра Ткаченка, якого підтримали комуністи та частина центристів.

2004 - у Києві освячено перший храм на воді — Храм Святого Миколи Чудотворця.
📱 www.tgoop.com/Quotes_ua
📱 fb.com/QuotesDayUa
📱 instagram.com/QuotesDayUa

У багатих людей велика бібліотека. У бідних людей великий телевізор.

© Ден Кеннеді

💙💛Цитати дня солов'їною
5👍2
Доброго ранку, країна Героїв 🇺🇦✌️🙂 #ЦейДень Сьогодні:

День родини,
День без драматизму,
День бодіарту,
День Петра і Февронії — покровителі сім'ї і шлюбу.

1659 - у битві під Конотопом армія гетьмана Івана Виговського за підтримки Кримського ханату у дводенному бою завдала нищівної поразки військам князя Олексія Трубецького, змушеного відступити в межі Московського царства. Це відкривало козацько-татарському війську шлях на Москву, проте нова хвиля антигетьманського повстання не лише завадила розпочати наступ, але вже за два місяці привела до позбавлення Виговського булави.

1709 - генеральний бій Північної війни 1700-1721 рр. - Полтавська битва. Під Полтавою зазнали поразки війська шведського короля Карла XII і українського гетьмана Івана Мазепи у бою проти московських військ царя Петра I. Це зупинило намагання гетьмана Івана Мазепи, котрий виступив союзником шведів, покласти край зазіханням Московського царства на землі України. Він змушений був шукати захисту в Османській імперії і невдовзі помер у селі Варниці біля Бендер. Але це поклало початок майбутньому повному розгрому московської армії турецькими військами і полонення самого Петра I, якого викупили пізніше на прохання цариці Катерини за величезні коштовності.

1913 - завершилися останні вибори у Галицький крайовий сейм, внаслідок яких кількість українських депутатів збільшилася майже вдвічі (з 16 до 31).

1918 - в Україні створено Державний сенат — вищу судову інституцію гетьманської держави.

1944 - указом президії Верховної Ради СРСР запроваджено почесне звання "Мати-героїня", засновано орден "Материнська слава" і медаль "Медаль материнства". Згідно з «Положенням про звання "Мати-героїня"», воно присвоювалося з одночасним нагородженням орденом матерям, що народили та виховали 10 і більше дітей, після досягнення останньою дитиною віку 1 року за наявності в живих інших дітей цієї матері.

1945 - відновлено Кримську астрофізичну обсерваторію.

1974 - ЦК КПРС і Рада Міністрів СРСР прийняли постанову «Про будівництво Байкало-Амурської залізниці» довжиною 4 234 кілометрів, що мала з'єднати міста Усть-Кут (Іркутська область) і Комсомольськ-на-Амурі (Хабаровський край). Основна частина БАМу збудована у 1974-84 роках.

2011 - у ніч на 8 липня (після 1-ї години ночі) Верховна Рада України ухвалила в другому читанні і в цілому урядовий проект пенсійної реформи. "За" відповідне рішення проголосувало 248 депутатів. Документом підвищено пенсійний вік для жінок до 60 років, страховий стаж піднято до 30 років для жінок та 35 для чоловіків.

🇺🇦✌️Важлива та перевірена інформація від адвоката ⤵️

⚡️Приєднуйтесь до каналу https://www.tgoop.com/rkravetsUA

🙏Буду вдячний за ⚡️зарядження каналу💙💛
👍2
📱 www.tgoop.com/Quotes_ua
📱 fb.com/QuotesDayUa
📱 instagram.com/QuotesDayUa

Як і байка, так і життя, цінуються не за довжину, але за зміст.

© Луцій Анней Сенека

💙💛Цитати дня солов'їною
5
2025/07/09 02:53:43
Back to Top
HTML Embed Code: