Telegram Web
This media is not supported in your browser
VIEW IN TELEGRAM
🌿 Добро и забота без границ: духовное паломничество в Томашовку

Сегодня, вместе с Введенским монастырем,организовали поездку в Мужской монастырь в честь Положения Ризы Божией Матери во Влахерне (с. Томашівка) для воспитанников Киевского реабилитационного комплекса смешанного типа для лиц с инвалидностью вследствие интеллектуальных нарушений.

Это был особенный день, ребята смогли:
🙏 Причаститься Святых Христовых Тайн — прикоснуться к великой тайне веры.
🧡 Пообщаться с монахами — узнать о монашеской жизни, задать вопросы и получить слова поддержки.
🌿 Прогуляться по территории монастыря — насладиться красотой природы, почувствовать покой и умиротворение.

Такие поездки — это не просто экскурсии. Это возможность подарить людям с особыми потребностями то, чего нельзя измерить: душевное тепло, поддержку, внимание и веру в себя. В атмосфере молитвы и доброты они обретают новый опыт, который остаётся с ними на долгие годы.
Media is too big
VIEW IN TELEGRAM
☦️🕯Брати і сестри, 16 грудня буде рік, як відійшов до Бога наш брат Владислав.

🌿Прекрасна, світла та добра людина і мужній захисник рідної Лаври.
Його упокоєння стала великою втратою для нас, але точно великим придбанням на Небесах🕊

Серед парафіян Лаври майже не має тих, хто б не знав брата Владислава. Кому б він не допоміг.

Його розгромні відповіді антицерковним ЗМІ, його мудрі заяви і коментарі надихнули багатьох і лишаються жити з нами 🔥

Його справа – молитовне стояння за нашу обитель – живе вже другий рік поспіль.

Завтра і позавтра — прийдіть до Лаври, згадайте його, запаліть свічку пам'яті, поваги та боротьби за нашу Святиню 🕯🙏

Ми молимося за упокій його душі, і сподіваємося, що він молиться за нас там, на Небі🙏⛪️
Пиріжки та зефір за спокій нашого приснопам'ятного брата Владислава🕯☦️🙏
Media is too big
VIEW IN TELEGRAM
#СловоПредстоятеля: Земні речі даються людям для того, щоб за допомогою них ми могли здобути вічне, але земні речі не можуть бути для людини предметом поклоніння. 🍀Відео: @church.ua
МИТРОПОЛИТ ВІКТОР ОСВЯТИВ АВТОМОБІЛЬ ДЛЯ ПОТРЕБ ЗБРОЙНИХ СИЛ УКРАЇНИ 🪖

14 грудня 2024 року, на території храму Різдва Христового м. Красилова (мкрн Морозівка), митрополит Хмельницький і
Старокостянтинівський Віктор освятив автомобіль для потреб 128 бригади
Збройних сил України.

Архієрей підніс молитви за воїнів-захисників України, за мир в нашій державі.

З архіпастирем також молилися секретар єпархії протоієрей Олександр Рибчинський, благочинний Красилівського благочиння протоієрей Віталій Дунець, настоятель храму на честь Різдва Христового протоієрей Петро Коваль, духовенство, віряни та волонтери Красилівщини, які згодом доставлять автомобіль на передову лінію фронту.

У своєму слові після освячення митрополит Віктор побажав небесного захисту нашим мужнім воїнам, які сьогодні захищають від ворога нашу рідну українську землю.
МИТРОПОЛИТ АНТОНІЙ (ПАКАНИЧ): ТЕ, ЩО ВІДБУВАЄТЬСЯ В ТРАПЕЗНІЙ ПАЛАТІ ЛАВРИ, ЦЕ БОГОХУЛЬСТВО
Вікторія Кохановська. Жіноча Сила України
МИТРОПОЛИТ АНТОНІЙ (ПАКАНИЧ): ТЕ, ЩО ВІДБУВАЄТЬСЯ В ТРАПЕЗНІЙ ПАЛАТІ ЛАВРИ, ЦЕ БОГОХУЛЬСТВО
Нам боляче, коли відбирають наші храми. Але ще болючіше, коли церкви та собори використовуються не за призначенням.

Що ж ми бачимо зараз у багатьох захоплених церквах і соборах? Театральні вистави, перформанси, кінопокази, політичні акції, народні пісні та танці або кулінарні шоу...

Найбільш наочно це проявилося останнім часом в Трапезній палаті Києво-Печерської Лаври. Палата перетворюється на актовий зал, кіоти зі святими образами закриваються екранами, розставлені столи, ніби в ресторані.

Крім того, в оточенні святих облич відбувається приготування їжі, — не на кухні, а саме в благословенній монастирській трапезній.

Сьогодні цю дію намагаються виправдати: мовляв, ці заходи відповідають призначенню місця, адже трапезна палата на те і створена, щоб там їсти.

Тому і «молитовний сніданок», і приготування традиційних святкових страв цілком доречні. Але так може говорити лише поверхнева нецерковна людина, яка не розуміє суті церковних правил і звичаїв.

Так, трапезні палати при монастирях створені для того, щоб їсти. Але як це відбувається? У монастирях, а Києво-Печерська Лавра — це саме монастир, їжа приймається з молитвою, а під час трапези зазвичай вголос читаються житія святих і святоотецькі творіння, щоб тілесна їжа поєднувалася з духовною їжею.

Трапезна палата розписана обличчями святих, в ній присутні ікони і кіоти зі святими образами. Все це створено для молитви, для благоговійної духовної атмосфери.

Це особливо важливо, коли ми говоримо про Трапезну палату Лаври, адже вона з’єднана з храмом на честь прпп. Антонія і Феодосія Печерських і є його частиною, оскільки сам храм часто не міг вмістити велику кількість віруючих.

У палаті відбувалося Таїнство Сповіді, там люди готувалися до Причастя.

Навіщо ж проводити світські заходи саме в Трапезній палаті, з’єднаній з храмом? Невже в Києві мало приміщень для таких цілей? І «молитовні сніданки» за участю іновірних, і приготування народних страв, названих чомусь «сакральними», і різні політичні та навколокультурні акції можна було б влаштувати в іншому, більш відповідному місці.

Якщо називати речі своїми іменами, то це богохульство. І воно буває як цілеспрямованим, так і несвідомим, адже злі сили намагаються через людей осквернити святе місце, коли з нього виганяють молитву.

Ми бачили подібне сто років тому, і всі пам’ятають, до чого це призвело і чим закінчилося. І зараз ми можемо лише зі смиренням і скорботою слідом за Христом вимовити: «...Прости їм, бо вони не знають, що роблять» (Лк. 23:34).

Джерело: https://pravlife.info/mitropolit-antonij-pakanich-to-chto-proishodit-v-trapeznoj-palate-lavry-jeto-koshhunstvo/
2024/12/16 23:50:31
Back to Top
HTML Embed Code: