Telegram Web
Сьогодні відбулось засідання Комітету, під час якого було розглянуто такі законопроекти:

🔷 8153 про захист персональних даних.

Члени Комітету рекомендували прийняти його за основу з урахуванням висловлених зауважень та пропозицій.

🔷 7684 про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення спроможності суб’єктів контррозвідувальної діяльності у протидії широкомасштабній військовій агресії Російської Федерації проти України та альтернативний до нього 7684-1 про внесення змін до деяких законів України щодо удосконалення контррозвідувальної діяльності та посилення інституційної спроможності суб'єктів її здійснення під час відсічі збройній агресії проти України;

🔷 8074 про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо встановлення відповідальності за невиконання вимог законодавства щодо організації та забезпечення захисту інформації.

За результатами обговорення, народні депутати зазначили, що документи потребують доопрацювання та рекомендували врахувати зауваження і пропозиції від Комітету під час підготовки і розгляду законопроектів.

🧑🏼‍💻Крім того, Дослідницька служба Верховної Ради презентувала головні напрями своєї діяльності.
Зокрема, членам Комітету розповіли про науково-дослідницьке та інформаційно-аналітичне забезпечення діяльності Верховної Ради, її органів, народних депутатів України, депутатських фракцій і груп, а також про професійне навчання (підвищення кваліфікації).
📱Українців часто цікавить питання щодо втрати мобільного телефону. Зокрема, чи допоможе при цьому функція відстеження телефону та як її налаштувати. Держспецзв'язку підготувала спеціальні рекомендації стосовно даного питання.

1️⃣Якщо ви користуєтесь смартфоном на базі Android, то знайти втрачений телефон, а саме визначити його місцерозташування можна через обліковий запис у Google.

Для цього заздалегідь увімкніть на телефоні відповідну опцію: налаштування ➡️ біометричні дані та безпека ➡️ пошук мого мобільного пристрою (перевести в активний режим). Щоб відстежити телефон має бути виконана низка таких умов (що не завжди можливо):

🔻телефон має бути пов'язаний із акаунтом Google;
🔻пристрій має бути ввімкненим і підключеним до інтернету;
🔻на телефоні має бути ввімкнена геолокація.

У разі втрати телефону пошук здійснюється через сторінку https://android.com/find Для цього необхідно увійти на ній у свій акаунт Google. На карті з’явиться орієнтовне місцерозташування пристрою, а також перелік варіантів, що можна зробити:

🔻зателефонувати (телефон дзвонитиме протягом п'яти хвилин, навіть якщо звук вимкнений);
🔻заблокувати пристрій;
🔻очистити пристрій (у такому разі з нього будуть видалені всі дані, а подальший пошук буде неможливий).

2️⃣Ще один варіант пошуку втраченого телефону – скористатися спеціальними мобільними додатками (наприклад, Wheres My Droid). Встановити його потрібно заздалегідь. Серед функцій таких застосунків – можливість відстеження телефону за допомогою GPS, Wi-Fi, веж стільникового зв’язку, віддалене керування камерою та мікрофоном, блокування тощо.

3️⃣Деякі виробники смартфонів пропонують власні рішення з пошуку пристроїв.

📱Наприклад, у Samsung є такий додаток https://findmymobile.samsung.com. Щоб скористатися ним, потрібно мати окремий акаунт.

📱Відповідна функція з пошуку є і на iPhone. Для цього потрібно увімкнути таку опцію: налаштування ➡️ iCloud ➡️ знайти iPhone. Також шукати смартфон можна через сторінку https://www.icloud.com/find, але потрібно знати Apple ID телефону.
📢Повідомляємо про добірку державних послуг з Гіду, якими можуть скористатися постраждалі учасники Революції Гідності, ветерани, учасники бойових дій та члени їхніх сімей.

💻Встановлення статусу та видача/заміна посвідчень:

- учасник бойових дій ➡️ https://curly.click/r/f5627;
- учасник війни ➡️ https://curly.click/r/p6e7;
- член сім’ї загиблого (померлого) ветерана війни ➡️ https://curly.click/r/ac27;
- постраждалий учасник Революції Гідності ➡️ https://curly.click/r/50e2;
- позбавлення статусу постраждалого учасника Революції Гідності за заявою особи ➡️ https://curly.click/r/p6e2;
- нове посвідчення ветеранам війни ➡️ https://curly.click/r/f2a7.

💻Соціальна допомога:

- встановлення факту ушкодження здоров'я в АТО/ООС ➡️ https://curly.click/r/h5674;
- забезпечення санаторно-курортними путівками ➡️ https://curly.click/r/c735;
- послуги із психологічної реабілітації ➡️ https://curly.click/r/f3b4.

💻Матеріальна допомога:

- відшкодування витрати на поховання померлих (загиблих) ➡️ https://curly.click/r/a1f4;
- відшкодування вартості проїзду ➡️ https://curly.click/r/57f7;
- грошова компенсація за жилі приміщення для деяких категорій осіб, які брали участь в Революції Гідності ➡️ https://curly.click/r/xd37.

Слава гідному і вільному українському народові та його героям!
Слава Україні!🇺🇦
24-25 листопада за підтримки Комітету буде проходити 13-й Український форум з управління Інтернетом (IGF-UA-2022). Захід відбудеться у режимі відеоконференції.

📑Програма включає наступні секції:

▪️кібербезпека в умовах війни;
▪️Україна – цифровий хаб;
▪️формування української інтернет-спільноти в рамках глобальних процесів;
▪️фрагментація Інтернету;
▪️діалог міжнародних та I*-організацій і України;
▪️зобов’язання України перед ЄС щодо інтеграції України до Єдиного Цифрового ринку ЄС та хід їх виконання;
▪️ISOC UA та участь України у реалізації ISOC Active Plan 2022-2023;
▪️Цифрові права користувачів та перспективи децентралізованих сервісів Інтернету в Україні та світі в умовах домінування технологічних гігантів.

Ознайомитись з програмою детальніше можна ➡️ https://bit.ly/3GGi12u.

💻Відеотрансляція форуму ➡️ https://bit.ly/3VmY84m.

Реєстрація учасників на секції ➡️ https://bit.ly/3TZbJxW. Вона триває до кінця робочого дня 23 листопада.
💬«Ми маємо створити відповідні умови, щоб розвинути інтернет-простір для потреб суспільства та зробити його вільним і безпечним. Ми маємо визначити роль держави у цьому процесі та які реформи законодавства необхідні. Ми маємо бути стійкими до зовнішніх викликів, продовжувати надавати послуги громадянам і забезпечувати функціонування бізнесу й економіки країни».

Про це зазначив заступник голови Комітету Сергій Штепа під час відкриття Українського форуму з управління Інтернетом (IGF-UA-2022). Захід розпочався сьогодні в онлайн режимі.

👥Протягом 24-25 листопада представники органів влади, бізнесу, інтернет-спільноти та експерти галузі обговорять найважливіші проблеми розвитку інформаційного суспільства, кібербезпеку, інформаційну безпеку в умовах війни й інші питання, обміняються думками, досвідом та напрацюють ініціативи для впровадження в Україні нових інформаційних технологій.

🛡Першою темою діалогу стала кібербезпека в умовах війни.

💬«Уперше в історії воєн бойові дії перемістилися у невидимий цифровий світ. Тому кіберфронт – це повноцінний фронт у російсько-українській війні. Кібербезпека зараз має стати пріоритетним напрямком розвитку для України», – поінформував народний депутат.

Він доповів, що цифровий світ постійно змінюється і потребує формування більш збалансованої та ефективної національної системи кібербезпеки. Вона має швидко адаптуватись до змін безпекового середовища, гарантуючи при цьому громадянам України безпечне функціонування національного сегмента кіберпростору. Також система кібербезпеки має передбачати нові можливості для цифровізації всіх сфер суспільного життя.

📑Заступник голови Комітету розповів про чинне законодавство з безпеки і стійкості критичної інфраструктури, кібербезпеки та завдань, визначених Планом виконання Програми Президента у сфері діджиталізації на період до 2024 року.

Детальніше ➡️ https://bit.ly/3AGRC0K
Сьогодні відбулось засідання Комітету, під час якого було розглянуто євроінтеграційний законопроект 6173 про взаємне визнання між Україною та ЄС кваліфікованих електронних довірчих послуг та імплементації законодавства ЄС у сфері електронної ідентифікації, підготовлений до другого читання.

🇪🇺Він пришвидшить інтеграцію України до Єдиного цифрового ринку Європейського Союзу, а також максимально наблизить положення національного законодавства до європейських вимог у сферах електронної ідентифікації та електронних довірчих послуг.

За результатами обговорення, члени Комітету рекомендують прийняти документ в другому читанні та в цілому як Закон з необхідними техніко-юридичними правками.

📑Також було розглянуто підготовлений до другого читання законопроект 6241 про Національну програму інформатизації.

Прийняття законодавчого акту підвищує ефективність організаційно-правових механізмів формування і виконання Національної програми інформатизації, яка визначає пріоритетні напрямки та стратегію реалізації державної політики у сфері інформатизації.

Також документ забезпечить ефективний механізм взаємовідносин між учасниками процесу задля інформатизації країни, цифровізації та електронного урядування.

За результатами обговорення, рекомендовано прийняти проект Закону в другому читанні та в цілому.

Детальніше ➡️ https://bit.ly/3VtJdFx
🇪🇺Верховна Рада прийняла законопроект № 6173, який пришвидшить інтеграцію України до Єдиного цифрового ринку ЄС.

Він передбачає перегляд положень щодо надання та використання електронних довірчих послуг і послуг електронної ідентифікації. Зокрема, це стосується кваліфікованих електронних підписів і печаток. Тож близько 90 законів України буде приведено у відповідність до європейських норм.

📝Новела законопроекту – визнання Україною електронних підписів ЄС. Це дозволить українцям використовувати кваліфіковані підписи, отримані в ЄС, щоб мати послуги в Україні. Також це спростить електронну взаємодію з європейськими партнерами при веденні бізнесу.
Верховна Рада ухвалила законопроект «Про Національну програму інформатизації».

Головна мета Закону – це створення необхідних умов для:

🔗розвитку інформаційного суспільства;
🔗підвищення ефективності державного управління;
🔗забезпечення інформаційної безпеки і кіберзахисту держави;
🔗інтеграції України у світовий інформаційний простір.

Новим Законом:

🔗оновлюється термінологія, понятійний апарат і визначення сфери інформатизації;
🔗окреслюються та розширюються права й обов’язки учасників процесу інформатизації;
🔗врегульовується механізм взаємодії учасників процесу;
🔗осучаснюються механізми формування та виконання Нацпрограми інформатизації.
🧒Дистанційна школа «Оптіма» розробила інноваційну навчальну платформу для підготовки дошкільнят.

💡Інтерактивні вправи відповідають віковим особливостям малюків, утримують їхню увагу та формують пізнавальні процеси (пам'ять, моторику, уважність до деталей, мислення і сприйняття навколишнього світу).

Окрім цікавих пізнавальних завдань, додаток містить розвивальні відео, анімовані вправи і мультики, ігротеку для розвитку уваги, пам'яті та логічного мислення. Малеча опанує основи читання, математики та письма, познайомиться з навколишнім світом, цікаво й весело проведе час.

📱Додаток можна встановити на гаджет із будь-якою операційною системою.

💰Навчання безоплатне.

Розпочати навчання на демоверсії можна ➡️ https://game.optima.school/home

🇺🇦Діти – це майбутнє України. Ми маємо дати їм якісну освіту, знання і навички, які допоможуть їм зробити нашу країну процвітаючою.
💻Сьогодні відбулось засідання Комітету, під час якого було розглянуто ряд законопроектів, зокрема:

8092, де члени Комітету рекомендували прийняти законопроект за основу з урахуванням висловлених зауважень та пропозицій;

0179, де члени Комітету рекомендували прийняти проект Закону за основу та в цілому;

8072;
8125;
8136, за результатами обговорення яких члени Комітету рекомендували врахувати висловлені зауваження та пропозиції під час підготовки даних законопроектів до розгляду.

📑Також розглянуто пропозиції Комітету до Плану законопроектної роботи на 2023 рік. Пропозиції було взаємоузгоджено з Офісом Президента та Кабінетом Міністрів України. В результаті обговорення було вирішено прийняти ці пропозиції.
Інформуємо про безоплатні освітні серіали від Дія.Цифрова освіта:

▪️Програмування для новачків ➡️ https://bit.ly/3VJ6FPN
Курс пояснює базові поняття кодингу і навчає програмувати кожного.

▪️Інклюзивний вебдизайн ➡️ https://bit.ly/3UyKvhH
Курс вчить розрізняти й дизайнити функції, що допомагають сайтам і додаткам бути доступними для всіх.

▪️Створення та розвиток ІТ-продуктів ➡️ https://bit.ly/3W1h35l
Долучайтеся до віртуального курсу, щоб дізнатися більше про продуктові ІТ-компанії, інноваційні професії та бізнес-складову створення успішних цифрових продуктів.

▪️Штучний інтелект ➡️ https://bit.ly/3VWe65N
З курсу ви дізнаєтесь, що таке штучний інтелект, яку користь він приносить, які ризики пов'язані з використанням цієї технології та як її застосовують в роботі українські й міжнародні компанії.

Повідомляємо, що на платформі Дія.Цифрова освіта доступні понад 90 освітніх серіалів з різних тем. Переходьте ➡️ https://osvita.diia.gov.ua/ і знаходьте свій серіал.
9 грудня у Комітеті відбулось засідання робочої групи з питань удосконалення окремих положень законодавства щодо електронних комунікацій та внесення змін до Закону України «Про електронні комунікації».

У заході взяли участь представники Комітету, Мінцифри, Регулятора (НКЕК) та Української Асоціації операторів зв’язку Телас.

📑Учасники обговорювали питання стосовно внесення змін у законодавство для забезпечення громадян стабільним зв’язком і покращення його якості.

📱Було акцентовано увагу на тому, що в умовах постійних обстрілів інфраструктури, першочерговими завданнями є відновлення пошкоджених мереж і забезпечення їх живлення.

Присутні зійшлись на думці, що після нашої перемоги Україну потрібно буде відбудовувати і розвивати. Тому необхідно вже зараз напрацьовувати відповідні плани і зміни до законодавства для забезпечення громадян якісним і безперебійним зв’язком, а також щоб зміни були передбачувані для всіх учасників процесу і всі були готові до них.
📱Нагадуємо, що абоненти українських операторів мобільного зв’язку можуть скористатися послугою Mobile Number Portability (MNP) – змінити одного оператора на інший та зберегти при цьому свій телефонний номер.

З моменту запуску послуги, Регулятор (НКЕК) відслідковує попит на неї та спільно з операторами працює над спрощенням процесів для абонента.

📝Від українців надходять чимало запитань стосовно перенесення номера на мережах мобільного зв'язку. Тож нижче надано відповіді на питання, що турбують абонентів:

Хто має надавати інформацію про перенесення номера?

Організація перенесення номера здійснюється оператором до якого ви хочете перейти. Тому звертатися слід саме до ного. Покрокова інструкція ➡️ https://bit.ly/3ByVG3p.

Чи переносяться бали, пакети додаткових послуг, залишок коштів на особовому рахунку при перенесенні номера до іншого оператора?


Ні, перенесення коштів, балів до іншого оператора не відбувається. Залишок коштів з вашого особового рахунку надається лише ідентифікованим абонентам (зареєстровані або контрактні). Для недопущення втрати залишку коштів зі свого особового рахунку, абонент, який отримує послуги знеособлено (анонімно), має:

📎звернутися до свого поточного оператора і пройти ідентифікацію (надати паспортні дані). Це необхідно зробити до початку перенесення номера в іншу мережу, інакше отримання залишку коштів стане не можливим;

📎або витратити залишок коштів зі свого особового рахунку. Наприклад, задонатити на ЗСУ.

Чому при здійсненні поповнення рахунку свого перенесеного номера, гроші не надходять до нинішнього оператора, а зараховуються на рахунок попереднього?

Не всі банківські та фінансові установи мають актуальну інформацію щодо поточної мережі постачальника, в якій обслуговується перенесений номер. Для уникнення випадків помилкового зарахування ваших коштів на рахунок попереднього оператора, користуйтеся послугами тих банківських і фінансових установ, які вам порадить новий оператор, або ж його додатком.
Відбулось засідання Комітету, під час якого народні депутати розглянули такі законопроекти:

6513 щодо вдосконалення провадження гідрометеорологічної діяльності в Україні;

8185 щодо застосування правоохоронними органами безпілотних повітряних суден та протидії їх незаконному використанню;

7611 щодо пролонгації особливостей оподаткування програмної продукції.

💻Також члени Комітету заслухали і обговорили доповідь представника Мінцифри про стан інформатизації в Україні. Основну увагу було приділено:

🔗забезпеченню розвитку інформаційно–комунікаційних технологій та інформаційних ресурсів України;

🔗ключовим показникам розвитку електронної комунікаційної інфраструктури;

🔗захисту технологічної інфраструктури, забезпеченню інформаційної безпеки України та кризовим комунікаціям під час проведення ООС та в особливий період;

🔗визначенню пріоритетних напрямів і завдань цифрової трансформації в Україні на 2023-2025 роки.

Більше інформації ➡️ https://bit.ly/3FUg2GZ
✍🏻Президент підписав Закон про Національну програму інформатизації.

Він забезпечує подальший розвиток цифрового суспільства та підвищує ефективність і прозорість державного управління.

Більше інформації ➡️ https://bit.ly/3WGGBF9

Продовжуємо реформування країни та рухаємось до нашої перемоги!🇺🇦
🧑‍💻Запуск ринку криптоактивів стане потужним стимулом для розвитку цифрової економіки. Важливо, щоб українці були готові до цього. Тож у лютому 2023 року стартує безкоштовний базовий курс із криптограмотності для українців.

У програмі курсу:

🔗100 годин теорії та практики у форматі тренажера;
🔗робота над реальними кейсами на наявних платформах;
🔗два формати: самостійне навчання та як факультатив у ЗВО.

Під час навчання українці дізнаються як грамотно використовувати криптоактиви. Це відкриє нові можливості розвитку для бізнесу та людей.

🗓Старт у лютому на порталі Дія.Цифрова освіта. Заповнити форму і першими дізнатися про початок навчання можна ➡️ https://bit.ly/3hR047n
🇪🇺Президент підписав євроінтеграційний Закон про електронні довірчі послуги та електронну ідентифікацію, який пришвидшить інтеграцію України до Єдиного цифрового ринку ЄС.

В Україні буде визнано статус європейських кваліфікованих надавачів і статус засобів кваліфікованого електронного підпису чи печатки, що використовуються європейськими кваліфікованими надавачами при наданні електронних довірчих послуг.

Українці зможуть використовувати кваліфіковані підписи, отримані в ЄС, щоб мати послуги в Україні. Це також спростить електронну взаємодію з європейськими партнерами при веденні бізнесу.

Детальніше ➡️ https://bit.ly/3Q9M0CE
На порталі Дія знову можна отримати інформацію (довідку) з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно.

Що за документ

📄Довідка з Держреєстру засвідчує, що ви є власником квартири, будинку чи земельної ділянки.

📄Довідка стане у нагоді, якщо ви хочете орендувати квартиру і перевірити чи дійсно вона належить певній особі. Для цього, замовляєте інфодовідку на порталі Дія і можете переконатися, що житло внесене в реєстр, а квартира належить саме орендодавцю.

📄Довідка може знадобитися для подальшої оцінки та відшкодування пошкодженого чи знищеного майна через російську агресію.

📄Документ містить усю необхідну інформацію про нерухоме майно із чотирьох основних реєстрів:

▪️Державного реєстру речових прав на нерухоме майно;
▪️Реєстру прав власності на нерухоме майно;
▪️Державного реєстру іпотек;
▪️Єдиного реєстру заборон відчуження об’єктів нерухомого майна щодо об’єкта нерухомого майна.

Детальніше ➡️ https://bit.ly/3Iqvk7O
📧Чи можна додатково захистити важливі файли, що пересилаються через пошту Gmail?

Для додаткового захисту файлів у пригоді стане конфіденційний режим Gmail. Його можливості:

1️⃣Одержувач не зможе копіювати, вставляти, завантажувати, друкувати й пересилати іншим текст повідомлення та вкладені в нього файли.

2️⃣Відправник може встановити строк доступу до листа. Після закінчення цього терміну одержувач більше не зможе відкрити лист.

3️⃣Конфіденційний електронний лист можна надсилати не лише на адреси Gmail, а і на адреси будь-яких інших поштових сервісів.

4️⃣Іноді ми просимо одержувачів видалити листи одразу після прочитання. Проте не можемо проконтролювати чи було це зроблено. У випадку з конфіденційними листами Gmail, відправник може закрити доступ до листа у будь-який час.

Детальніше про це та як увімкнути конфіденційний режим, надсилаючи лист, читайте за посиланням ➡️ https://bit.ly/3itebQj
Відбулось засідання Комітету, під час якого було розглянуто законопроекти:

№ 8244 щодо правонаступництва у трудових відносинах;

№ 5512 про місцевий референдум;

№ 8280 щодо врегулювання питання випуску цифрової марки;

№ 8249 щодо запровадження відповідальності за зловживання в сфері формування і використання житлового фонду соціального призначення;

№ 7067 щодо захисту дітей від шкідливого впливу алкогольних напоїв, тютюнових виробів, електронних сигарет, рідин, що використовуються в електронних сигаретах та посилення відповідальності за порушення у цій сфері.

Крім того, члени Комітету розглянули Звіти Рахункової палати та її Рішення.

Детальніше ➡️ https://bit.ly/3D9ZatN
2025/02/24 01:55:35
Back to Top
HTML Embed Code: