Telegram Web
​​Друзі, продовжуємо тему боротьби із хижацькими журналами! Запрошуємо науковців КПІ та всіх охочих на відкриту лекцію «Шахрайства довкола наукових журналів або Як захистити своє дослідження», що фізично відбудеться у нас в Бібліотеці, в освітньому просторі CLUST Space, 28 жовтня о 16:00.

🤔Чому варто прийти:
🟢 щоб отримати знання для розпізнавання небезпек, що пов’язані з неетичними академічними практиками;
🟢 щоб захистити свої результати досліджень від опублікування в шахрайських виданнях.

🤩Ключові аспекти:
🔹 Хижацькі журнали
Практики виявлення видань, що використовують фальшиві метрики, обіцяють швидку публікацію та агресивно залучають авторів. Небезпека використання застарілих «чорних списків», таких як списки Джеффрі Біла.
🔹 Викрадені журнали
Механізм викрадення наукових журналів та його наслідки для авторів, які часто не усвідомлюють, що їхні статті публікуються у підроблених виданнях.
🔹Журнали, що більше не індексуються в авторитетних базах даних
Приклади журналів, які були виключені з баз даних, зокрема таких як Scopus і Web of Science, через недотримання наукових стандартів.
🔹Гострайтинг та паперові фабрики
Феномен фабрикації даних, створення фальшивих авторських профілів та продаж готових статей. Тиск на науковців («publish or perish»), що сприяє підвищенню популярності неетичних практик.
🔹 Журнали «сірої зони»
Журнали, які формально не є хижацькими, але мають сумнівну редакційну політику, що може призвести до низької якості публікацій.
🔹 Інструменти для пошуку впливових наукових журналів
Огляд корисних інструментів, таких як Think. Check. Submit., Scopus, Web of Science, що допоможуть перевіряти наукові журнали та уникати публікацій у шахрайських виданнях.

👨‍🏫Доповідач: Сергій Назаровець, кандидат наук із соціальних комунікацій.

📌Коли: 28 жовтня о 16.00
📌Де: освітній простір CLUST Space, Бібліотека КПІ
☑️Реєстрація
👍102
🕯 Виготовлення окопних свічок

▫️ Минулий четвер був затишним та продуктивним. Нумо, повторимо? Все ще маємо запит на окопні свічки від 47 ОМБр "Маґура", бо з приходом холодів - самі розумієте. Тому чекаємо на вас дууууже!

🫶 Організатори заходу: студентки соціальної роботи ФСП.

📝 Реєстрація обов'язкова! Кількість місць обмежена.
🕑 Коли: 24 жовтня (чт) о 16:00.
📍Де: приміщення Соцслужби КПІ, вул. Борщагівська, 144 (гуртожиток 20, вхід зліва,біля Шерлок ПАБу). У разі повітряної тривоги ви зможете скористатися найближчим укриттям.

💭 Соцслужба у telegram | іnstagram | youtube. Зворотний зв'язок: @ask_sss_bot

#ДНВР #студентська_соціальна_служба
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
4
Триває Міжнародний тиждень відкритого доступу - і без бібліотек тут ніяк😎

👉Нагадуємо про корисне: зібрали на нашому сайті цілу добірку відкритих освітніх ресурсів, які допоможуть у навчанні, викладанні та проведенні досліджень.

👉Нагадуємо про важливе: відкрита наука - це теперішнє і майбутнє наукових досліджень, і ми разом із нашими дослідниками у цій мандрівці.

👉Нагадуємо про наше: Електронний архів наукових та освітніх матеріалів КПІ ім. Ігоря Сікорського завжди до ваших послуг. А ми завжди раді проконсультувати, якщо виникнуть питання щодо реєстрації або розміщення матеріалів. І з інших питань також 😉
8👍4
​​Продовжуємо Міжнародний тиждень відкритого доступу важливою новиною!

📖Презентуємо препринт “Рекомендації щодо укладання плану управління дослідницькими даними. Інструкція користувача DMPonline”. Він підготований нашою заступницею директора з інформаційної підтримки освіти та досліджень, координаторкою напряму управління дослідницькими даними Бібліотеки КПІ Світланою Петруновською.

👉Тут надані рекомендації щодо структури та складових Плану управління дослідницькими даними, правила заповнення розділів Плану, наведено шаблони відповідей. Додаток містить інструкцію з роботи з онлайн інструментом зі створення Плану УДД - DMPonline.

🔐Сам цей препринт - це теж про відкритий доступ. Бо ми хочемо почути вашу думку, дізнатися ваші враження, подивитися на наведену інформацію очима дослідників, які користуватимуться цим виданням. Тож запрошуємо до співпраці викладачів, експертів, науковців: нам важливо знати, що використана термінологія є точною та зрозумілою. Можливо, необхідно запозичити специфічні приклади з конкретних дисциплін?

📌Це допоможе нам у формуванні компетенцій з управління дослідницькими даними, що дозволить вченим, зрештою, зосередитися на своїх наукових завданнях, покладаючись на експертну підтримку у всіх аспектах управління дослідницькими даними. Ваші пропозиції та запитання надсилайте на пошту [email protected]. Дякуємо! Разом ми можемо більше!❤️
👍51
Друзі, вже завтра ми пишемо Всеукраїнський радіодиктант національної єдності!

🤗Запрошуємо та чекаємо на вас у нашому безпечному освітньому просторі CLUST Space. Долучайтеся - це завжди цікаво та надихаюче!

📌Коли: 25 жовтня о 10:45
📌Де: освітній простір CLUST Space
12
24 жовтня 1867 року народився Микола Біляшівський - перший бібліотекар КПІ, археолог, етнограф, мистецтвознавець, академік, громадський діяч, важлива постать в музейній історії України. За понад три роки роботи в КПІ він зробив надзвичайно багато для розбудови нашої Бібліотеки.

📌Детальніше про діяльність Миколи Федотовича ви можете прочитати у статті нашої колеги Марини Олексіївни Мірошниченко “Фундатор Бібліотеки КПІ. До 150-річчя від дня народження Миколи Біляшівського” (с. 7).

📖А в нашому Залі рідкісних та цінних документів (зал 3.5.), ви маєте змогу подивитися та погортати згадані матеріали, зокрема “Правила Бібліотеки” та перші інвентарні книги - і ще багато інших документів, пов’язаних з історією Бібліотеки КПІ.
16
Радіодиктант національної єдності відбувається вже 25-й раз, і кожен з них - особливий. Сьогодні ми в Бібліотеці зібралися разом із нашими колегами, друзями, студентами для спільного написання.

💙💛Перефразуючи сьогоднішній текст: було приємно думати, що цієї миті по країні мільйони людей так само пишуть ці рядки. Але ж не тільки по країні - по всьому світу. Адже радіодиктант - це історія про єднання крізь кордони та континенти.

✍️Сьогодні близько 80 людей писали диктант у нашому безпечному освітньому просторі-укритті CLUST Space. Тож повітряна тривога нам не завадила - а тільки підкреслила слова, написані Оксаною Забужко та прочитані Павлом Вишебабою.

🤗Дякуємо усім, хто був сьогодні з нами!
Не забудьте надіслати свої роботи на перевірку та обов'язково приходьте до нас писати наступний диктант!
28👍1
🤩Сьогодні у нас було так. Зустрічали учасників Першого відкритого інженерного конкурсу для школярів «Збудуй свою МРІЮ».

✈️Зараз, у другому етапі конкурсу, учні готували проєкти з конструювання та виготовлення літальних апаратів. Тішимося такій важливій класній ініціативі та цьому неймовірному досвіду! І віримо, що невдовзі зустрічатимемо учасників «Збудуй свою МРІЮ» у нашій Бібліотеці вже як студентів-КПІшників 😉
👍11
Юні авіаконструктори та Ігор Сікорський 😎

👉Це в КПІ триває Перший відкритий інженерний конкурс для школярів «Збудуй свою МРІЮ».

✈️І зараз учасники готуються випробувати свої проєкти літальних апаратів на практиці. Зичимо всім успіхів!❤️
171🏆1
2025/07/12 18:11:00
Back to Top
HTML Embed Code: