Telegram Web
Володимир Васильович Хільчевський у КПІ пройшов шлях від студента до професора, доктора технічних наук та завідувача кафедрою - спочатку кафедри опору матеріалів, а згодом кафедри матеріалознавства і технології конструкційних матеріалів.

🎓Автор понад 300 праць та винаходів, науковець, що підготував 6 кандидатів наук та 1 доктора наук, лауреат багатьох премій - сьогодні ми вшановуємо пам’ять та науковий доробок Володимира Хільчевського.

📖Наші фахівці підготували електронне видання “Хільчевський Володимир Васильович (17.01.1925 - 11.06.2019): рекомендаційний список літератури”. До нього увійшли представлені у фондах Бібліотеки КПІ книги та патенти науковця, праці, в яких він виступав у якості наукового керівника та література про Володимира Васильовича.

📌Також у день народження Володимира Хільчевського у залі 3.5. Бібліотеки КПІ відбудеться відкриття книжкової виставки “Наукова спадщина Володимира Хільчевського”. Чекаємо на вас 17 січня о 15:00 в залі 3.5. Бібліотеки КПІ!
👍134
Зберігаємо та передаємо пам’ять 🫶

📚Сьогодні, у день 100-річного ювілею Володимира Васильовича Хільчевського, відкрилася виставка “Наукова спадщина Володимира Хільчевського”. Її експозиція - наукові праці вченого, навчальні посібники, патенти, книга спогадів “Від солдата до академіка” з автографом автора - буде доступна у залі 3.5. Бібліотеки КПІ протягом наступних місяців.

Це так чудово та важливо - бачити, як пам’ять об’єднує людей.

🤗Дякуємо всім, хто сьогодні був з нами!
👍142
20 січня - День вшанування захисників Донецького аеропорту

🇺🇦Десять років тому, 20 січня 2015 року російські окупанти підірвали бетонні перекриття нового терміналу Донецького аеропорту. Остання будівля ДАПу була зруйнована, і подальша оборона летовища легендарними “кіборгами” стала неможливою. “Вони витримали - не витримав бетон”, - кажемо ми вже десять років, вшановуючи подвиг українських військових.

Сьогодні хочемо порадити декілька книжок, присвячених цим подіям:
📖М. Згурська. “Володимир Тітарчук. Та інші герої оборони Донецького аеропорту
📖Д. Фертіліо, О. Пономарева. “Люди й кіборги документальна театралізована оповідь на шану України
📖С. Лойко “Аеропорт

Пам’ятаємо!
😢12🤬3👍1
Коли студенти приходять до читальної зали не тільки взяти книжок, але й подарувати щось від себе - це подвійна радість ❤️

📚Тішимося книжковому подарунку двох наших студенток - Вероніки Онофрійчук та Катерини Криволап. Дякуємо та завжди раді вітати вас у Бібліотеці!

📌Незабаром ці книжки будуть доступні у нашому Каталог+!
15🔥2
Forwarded from PostArt
​​📽П'ятниця=кіно

🎬Запрошуємо на показ стрічки Девіда Лінча "Людина-слон"

Рік: 1980
Жанр: драма, біографія
У головних ролях: Ентоні Хопкінс, Джон Гарт, Енн Бенкрофт‎, Венді Хіллер

Про що?
У вікторіанському Лондоні доктор Фредерік Тревес з Лондонського шпиталю натрапляє на цирковий атракціон під назвою «Людина-слон». Та на його подив головний номер вистави - людина, 21-річний Джозеф «Джон» Меррік.

Трейлер

Коли? 24 січня о 18:00
Де? зал 1.4 бібліотеки КПІ

📌Демонструємо мовою оригіналу у супроводі субтитрів англійською.

📌Вхід вільний за попередньою реєстрацією. Кількість місць обмежена! Встигніть зареєструватись!

📌Для відвідування бібліотеки потрібно мати при собі студентський квиток, перепустку або паспорт
3
Forwarded from ДНВР 🇺🇦
🇺🇦 День Соборності України!

22 січня Україна відзначає одну з найважливіших дат своєї історії — День Соборності України, що символізує єдність нашого народу та непохитність державності.

22 січня 1918 року – Українська Народна Республіка проголосила незалежність і боролася за право бути «самостійною, ні від кого не залежною, вільною, суверенною державою українського народу». І саме цього дня у 1919 році був проголошений Акт Злуки. Ця подія стала знаковим кроком до об'єднання українських земель та утвердження незалежності.

Соборність є невіддільною від суверенітету й реальної незалежності народу, вона є фундаментом побудови демократичної держави, запорукою виживання й існування нації. Сьогодні, в умовах повномасштабної війни, значення соборності стало ще вагомішим. Українці з різних куточків нашої держави об’єднуються заради Перемоги, захищають нашу землю, підтримують одне одного та відстоюють право України бути єдиною, незалежною й сильною країною.

💛💙 День Соборності — це нагадування про нашу силу в єдності, спільну відповідальність за країну та прагнення жити у вільній, суверенній державі.
Слава Україні!
👍15🔥4
Сьогодні, 22 січня, поету та військовослужбовцю Максиму “Далі” Кривцову виповнилося би 35 років.
Але йому назавжди 33.

Поезії Кривцова - це внутрішнє переживання війни. Гостре, чутливе, в якому біль, сум та трагічність межують із надією, відчуттям краси, любов’ю. Збірка поезій Максима Кривцова “Вірші з бійниці” доступна для замовлення у нашому Каталог+.

“Коли мене запитають
що таке війна
я без роздуму відповім:
імена”
💔205
Forwarded from BEST Kyiv
​​🤔 Що таке INT20H, і чому ти не можеш його пропустити?

💻 INT20H від BEST Kyiv — це не просто хакатон. Це 20 годин інтенсивної роботи, мозкового штурму, сміливих ідей та драйву!

💡 Чому тобі варто взяти участь?

Тут ти матимеш можливість розробити інноваційні рішення в окремій категорії і відчути, як це — працювати над справжнім ІТ- завданням. Адже усі завдання для хакатону надають наші компанії-партнери. Покажи всій талант, і, можливо, це стане початком нової кар'єри! Також, найкращі команди отримають призи.

📝 Що потрібно для участі?

Вибрати категорію:
• Data Science,
• UI/UX design,
• Web development,
• Blockchain.
Зібрати команду (або приєднатися до існуючої). Зареєструватися та підготувати ноутбук із необхідним ПЗ. Прийти з готовністю працювати в команді.

Долучайся до тих, хто вже створює майбутнє. Реєстрація триває за посиланням до 2 лютого 23:59.

Побачимося на INT20H 1–2 березня онлайн або в Києві!
👍9❤‍🔥52
Сьогодні в рубриці “КПІшники в Енциклопедії Сучасної України” - стаття від наших бібліографів про фахівця у галузі географічної картографії, кандидата географічних, доктора технічних наук Віктора Валентиновича Путренка.
👏6
24 січня - Міжнародний день освіти

Цього року його тема - “Штучний інтелект та освіта: людська діяльність в автоматизованому світі”.

👉І сьогодні ми маємо корисну та дуже різнопланову добірку з порадами:

✔️Подивитись та послухати розмову КПІшників "ДоброЧесність: цінності в щоденних вчинках": Що чекає освіту після появи чату GPT”;

✔️Освіжити в пам’яті головні положення “Політики використання штучного інтелекту для академічної діяльності в КПІ ім. Ігоря Сікорського”;

✔️Пройти навчальні курси:
📌Початок роботи з ChatGPT;
📌Майбутні лідери ШІ;
📌Курс зі штучного інтелекту: від початківця до експерта.
👍7
Друзі, триває громадське обговорення "Положення про систему запобігання академічному плагіату, фабрикації, фальсифікації".

🟢Мета цього документу: забезпечення академічної доброчесності, підвищення якості освіти та наукової діяльності, створення ефективної системи запобігання та протидії академічним порушенням.

📌Проєкт "Положення про систему запобігання академічному плагіату, фабрикації, фальсифікації" доступний для ознайомлення за посиланням.

📧Надсилати пропозиції стосовно цього документу можна на електронну пошту [email protected].

Дякуємо! 😉
👍4😁2
Forwarded from Leport
🌿 ​​31.01.2025. Літературний клуб: «Фламенка» (~1234 р.)

Фламенка — старопровансальська новела, написана близько 1234 року. Її рукопис дивом зберігся в єдиному екземплярі, якому бракує сторінок на початку та в кінці, тому ім'я автора залишилося невідомим.

Роман розповідає історію кохання Фламенки, доньки графа, яка потерпає від ревнощів ненависного чоловіка, та лицаря Гійома. Велике почуття виростає з його одного-єдиного зітхання «Ai las!».

Підступність жінки, покарання за ревнощі, рокове кохання — всі ці сюжети, які можна зустріти у фабліо та італійських новелах, присутні й тут. Це одна з вершин куртуазного роману та ідеальний зразок того, що зазвичай називають Високим Середньовіччям. Запрошуємо до обговорення!

▪️ 31 січня  (п'ятниця) 
▪️ 18:00 
▪️ Бібліотека КПІ (зала 1.4)


🔮 Програма літклубу Leport «Нечитана класика»
🧐 Питання та обговорення: @leport_chat
👍4
У новому випуску газети “Київський Політехнік” вийшла стаття про відкриття виставки “Наукова спадщина В.В. Хільчевського” - а також про подальші плани зі вшанування пам’яті науковця.

📖Експозиція до 100-річчя доктора технічних наук, професора, завідувача кафедрами опору матеріалів (1960–1962) та кафедрою матеріалознавства і технології конструкційних матеріалів (1973–1991) Володимира Васильовича Хільчевського доступна у залі 3.5 Бібліотеки КПІ.

Чекаємо на вас!😉
👍9
Forwarded from ДНВР 🇺🇦
📢 Запрошуємо пройти опитування на тему корупції, антикорупційних заходів та доброчесності

🔸 Звертаємося до вас із проханням пройти опитування, мета якого є визначення рівня обізнаності молоді на теми корупції, антикорупційних заходів та доброчесності, а також з метою оцінки ставлення молоді до корупції, готовності долучатися до антикорупційної діяльності та рівня довіри до різних типів інституцій – формальних (заклади вищої освіти) та неформальних (молодіжні центри та простори – установи, заклади чи організації, що утворюються для вирішення питань соціального становлення та розвитку молоді).

📝 Проходження опитування займе не більше 10 хвилин. Участь повністю анонімна.

💙 Ваш внесок важливий для створення суспільства, де панує доброчесність і немає місця корупції.

#ДНВР #навчально_виховна_робота
Минулого року як переможці Всеукраїнського конкурсу “Бібліотека року” отримали чудовий подарунок від Goethe-Institut Ukraine - набір книжок “Німецька книжкова полиця” (цей проєкт реалізується Goethe-Institut та Українським інститутом книги) ❤️

📚Це 14 книжок - від перевіреної класики до цікавих свіжих робіт, які репрезентують німецьку літературу, філософію та культуру.
Вони доступні у нашому Каталог+.

👉А тепер Goethe-Institut та Український інститут книги створили серію лекцій про ці книжки. Тож можна послухати цікаві та фахові розповіді про літературу “Німецької книжкової полиці” та обрати щось на свій смак.
11👍1
2025/07/09 10:56:44
Back to Top
HTML Embed Code: