Telegram Web
📷12 липня 1854 року народився Джордж Істмен - американський бізнесмен, засновник компанії Eastman Kodak, винахідник рулонної фотоплівки та фотоапарату Kodak, що був легшим та компактнішим за інші тогочасні фотоапарати. Це сприяло тому, що фотографія стала масовою - та змінило історію.

Маємо для вас три цікаві та корисні “фотографічні” рекомендації:
📖Як знімати неймовірні фотографії” Генрі Керола - детальний довідник із практичними порадами.
📖Вогонь бажання: зародження фотографії” Джефрі Бетчена - монографія про пошуки витоків фотографії та її філософію в історичній перспективі.
📖Тягар репрезентації: есеї про множинність фотографії та історії” Джона Теґґа - нариси, що розглядають фотографію як документальне свідчення, осмислюючи її крізь призму філософії, історії та теорії культури.
12🔥1
Сьогодні ми втретє відзначаємо День Української Державності.

🇺🇦Герб-тризуб, синьо-жовтий прапор, грошова одиниця гривня, столиця в Києві – все це яскраві приклади тяглості наших державотворчих традицій.

💙💛Дякуємо нашим воїнам, які сьогодні захищають в бою минуле, теперішнє та майбутнє нашої державності.

Слава Україні! Героям слава!
Продовжуємо рубрику КПІшники в Енциклопедії Сучасної України, де ділимося статтями про науковців КПІ від наших бібліографів.


Леонід Дмитрович Писаренко - фахівець у галузі електроніки, доктор технічних наук, професор, випускник КПІ, де працює від 1972 року - https://tinyurl.com/hyuz5yze

Спільно з МАН України науковець започаткував «Бібліотеку молодого науковця» та видав перші 5 томів навчально-наукової літератури в галузі електроніки.
😍2
Forwarded from BEST Kyiv
​​Скучили? Інженерні змагання ARC від BEST Kyiv знову з вами!

Assemble & Research Competition
— це командні інженерні змагання, а також твій шанс продемонструвати свої знання, вміння та креативність перед провідними компаніями України і зробити перший крок до успішної кар'єри!

📅 Коли: 27 - 30 вересня
👥 Для кого: Для всіх студентів українських вишів
💡 Напрямки: Радіотехніка, Електроніка, Механіка, Урбаністика, Military-Tech
📍Де: Київ, проте для деяких напрямів можливо приєднатись онлайн

👩‍💻 Реєструйся з друзями або ж сам (і ми допоможемо тобі знайти команду), а також слідкуй за каналом, щоб дізнатись більше інформації 🔮

Дедлайн реєстрації 2 вересня🚀

Не проґав свій шанс стати частиною великої інженерної пригоди!
🏆4
⚡️КПІшники, необхідна ваша допомога!

Це Ігор, наш колега, співробітник відділу ІТ Бібліотеки. Вже рік він воює: спочатку захищав небо Київщини, тепер виконує інші бойові завдання на сході нашої країни.

Нещодавно ми з вами допомогли йому придбати балістичний шолом та комплект тактичного спорядження.

Наразі Ігор має нову важливу потребу - прилад нічного бачення.

Будемо вдячні за вашу підтримку, донати та поширення!
Віримо, що разом ми зможемо зібрати необхідну суму.💙💛

📌Банка збору: https://send.monobank.ua/jar/5FBLjWz4Lf
🔥11
Forwarded from PostArt
🎬Запрошуємо на показ стрічки Альфреда Гічкока "Тінь сумніву"

Рік: 1943
Жанр: трилер
У головних ролях: Джозеф Коттен, Тереза Райт

Про що?
Сюжет розповідає про молоду дівчину, яка живе зі своєю родиною в маленькому містечку. Коли до них у гості приїжджає її улюблений дядько, життя родини наповнюється радістю. Однак поступово дівчина починає помічати деякі тривожні деталі в поведінці родича.

Король саспенсу майстерно створює атмосферу напруги і невизначеності, змушуючи глядача замислитися, що насправді ховається за привітною зовнішністю.

"Тінь сумніву" досліджує тему прихованого зла і питання довіри, показуючи, як важко буває зрозуміти справжню природу людей.

Трейлер

Коли? 19 липня о 18:00
Де? Хол першого поверху бібліотеки КПІ

📌Демонструємо мовою оригіналу в супроводі субтитрів

📌Вхід вільний за попередньою реєстрацією.

📌Для відвідування бібліотеки потрібно мати при собі студентський квиток, перепустку або паспорт
👍1
Літо - чудовий час для самоосвіти.

📌Пропонуємо звернути увагу на актуальні безкоштовні курси:

👉Надання екстреної медичної допомоги на догоспітальному етапі - https://tinyurl.com/4dy9tr2c
👉Як захиститися від фейків і дезінформації. Базові навички з фактчекінгу та протидії дезінформації - https://tinyurl.com/53dkbc4c
👉Вибухонебезпечні ризики в фокусі: впізнавай загрозу, навчай правил, допомагай громаді - https://tinyurl.com/3p5dnbyr
7
Forwarded from Leport
​​🔸 19.07.2024. Літературний клуб: Шота Руставелі — «Витязь у тигровій шкурі» (кін. XІІ — поч. XІІІ ст.ст.)

«У скарбниці світової культури по праву лежить світла перлина стародавньої грузинської літератури — пронизана сонцем, насичена благородними ідеями дружби і любові, напоєна безсмертними соками народної мудрості поема великого співця і мудреця з Руставі»
, — так писав про "Витязя в тигровій шкурі Микола Бажан.

Маємо честь і собі прочитати цей видатний твір, а також обговорити його на зустрічі літклубу, куди всіх вас запрошуємо.

▪️ 19 липня (п'ятниця)
▪️ 18:00
▪️ Бібліотека КПІ (зала 1.4)


🔮 Програма літклубу Leport «Нечитана класика»
🧐 Питання та обговорення: @leport_chat

Ілюстрація: Mamuka Tavaqarashvili (XVII ст.)
👍4
📢 Анатолій Мельниченко — офіційно ректор КПІ ім. Ігоря Сікорського!

Згідно з наказом міністра освіти і науки з 19 липня 2024 року призначено нового ректора КПІ ім. Ігоря Сікорського — Анатолія Мельниченка.

Новий ректор вже розпочав виконання пунктів програми, з якою він йшов на вибори.

«Невідкладними завданнями нині є успішне проведення вступної кампанії, забезпечення стабільності функціонування університету і, головне, концентрація зусиль для зміцнення обороноздатності держави», — Анатолій Мельниченко, ректор КПІ ім. Ігоря Сікорського.
8🔥1
Forwarded from Leport
Сьогоднішній літклуб із «Витязя у тигровій шкурі» переносимо на 2 серпня: обговоримо його разом із «Піснею про нібелунгів».

В основу «Пісні про нібелунгів» (кін. ХІІ - поч. ХІІІ ст.ст.) покладені події та легенди епохи великого переселення народів, — завоювання Європи гуннами на чолі з Аттілою в V столітті. Невідомий поет майстерно поєднав у своєму творі два цикли народних переказів, що існували ще з VI століття: історію трагічного шлюбу нідерландського королевича Зіґфріда й бургундської королівни Крімгільди та історію загибелі королівства, заснованого східногерманським племенем бургундів із столицею в місті Вормсі, яке 436 року захопили гунни.

Генріх Гейне відзначав, що мова «Пісні про нібелунгів» — «це кам'яна мова, рядки там схожі на зримовані плити. А між ними де-не-де вибиваються червоні квітки, ніби краплини крові, й звисають довгі пагони плюща, ніби зелені сльози». Що ж, настала черга і нам вдумливо прочитати та обговорити цей монументальний твір.

▪️ 2 серпня (п'ятниця)
▪️ 18:00
▪️ Бібліотека КПІ (зала 1.4)


🔮 Програма літклубу Leport «Нечитана класика»
🧐 Питання та обговорення: @leport_chat
👍1
КПІ + шахи = ❤️

Це вже давно відомо, так. Але маємо додатковий привід згадати про це, адже 20 липня відзначається Міжнародний день шахів! Вітаємо всіх поціновувачів шахової гри та бажаємо цікавих партій і несподіваних ходів!

🏆До речі, нещодавно ми облаштували в нашому освітньому просторі CLUST Space спеціальний шаховий куточок: тут можна і пороздивлятися КПІшні шахові нагороди, і ознайомитися із корисною тематичною літературою, щоб теж грати як чемпіони - та й одразу розпочати гру.

Приходьте, чекаємо на вас😉
24👍3🏆2
📖У день народження видатного німецького астронома, математика, фізика, геодезиста Фрідріха Вільгельма Бесселя, гортаємо його книгу “Untersuchungen über die länge des einfachen sekundenpendels“ - “Дослідження довжини секундного маятника” (1826).

✍️Завдяки своїм вимірюванням, дослідник у 1841 році визначив земний еліпсоїд, названий на його честь - Еліпсоїд Бесселя. Його дані у середині ХІХ століття найкраще відображали фігуру Землі та використовувалися майже в усіх дослідженнях.
14🔥1🥰1
2025/07/13 10:49:33
Back to Top
HTML Embed Code: