Қорақалпоғистон Республикаси божхона бошқармаси шахсий таркиби билан навбатдаги саф кўриги бўлиб ўтди
Тадбир давомида ҳар бир ходимнинг интизоми, юриш туриши, форма кийиш қоидаларига риоя этиши, мавсумий формали кийим-бош ҳолати, ташқи кўриниши белгиланган параметрлар асосида кўрикдан ўтказилди.
Хизмат гувоҳномаси ва бошқа ҳужжатларнинг ёнида мавжудлиги, уларни олиб юриш ва сақлаш қоидаларига риоя этилаётганлик даражалари ўрганилди.
Ходимларнинг қуролсиз саф усулларини бажариш бўйича кўникмалари амалиётда мустаҳкамланди.
Қорақалпоғистонда кўп қаватли божхона комплексларини барпо этиш масалалари ўрганилмоқда
Давлатимиз Раҳбари божхона фаолиятини такомиллаштириш ва рақамлаштиришга оид тақдимот билан танишиш жараёнида тизимни янада рақамлаштириш, жараённи тезлаштириш ва қулайлаштириш бўйича бир қатор устувор вазифаларни белгилаб берган эдилар.
Топшириқлар ижросини таъминлаш юзасидан Қорақалпоғистон Республикаси божхона бошқармаси бошлиғи ўринбосари О.Қадиров кўп қаватли божхона комплексларини барпо этиш ва уларнинг фаолиятини йўлга қўйиш, бунда, давлат-хусусий шериклик асосида инвесторларни жалб қилиш, тадбиркорлик субъектлари учун саноат ипотекасини ташкил этиш масалаларини ташаббускор тадбиркорлар билан бевосита жойига чиққан ҳолда ўрганди. Қурилиш учун қулай бўлган майдонлар кўздан кечирилди.
Бугунги кунда бошқарма тасарруфидаги 7 та божхона пости ва 8 та божхона омбори тарзидаги божхона объектлари ҳудудда фаолият олиб борувчи 300 га яқин ташқи иқтисодий фаолият иштирокчиларига хизмат кўрсатиб келмоқда.
Бу каби янги йўналишдаги божхона комплексларининг барпо этилиши тадбиркорлик субъектлари учун нафақат транспорт-логистика соҳасида, балки ишлаб чиқариш ва саноат йўналишларида ҳам қулай бизнес муҳитини яратишга ёрдам беради.
Forwarded from QR BAJÍXANA
Божхона қўмитаси ҳудудий бошқармалар божхона постларидаги инспектор ва кичик инспектор (20 нафар) лавозимларга хизматга қабул қилиш бўйича танлов эълон қилади.
Мазкур лавозимларга танлов асосида Ўзбекистон Республикаси фуқаролари, ёши ўттиздан ошмаган, ўзининг шахсий, ишчанлик ва ахлоқий сифатлари, соғлиги ва жисмоний тайёргарлиги даражасига кўра божхона органи ходимининг хизмат вазифаларини бажаришга қодир, бўйи 165 см.дан кам бўлмаган олий маълумотга эга эркаклар (20 нафаргача) ҳамда бўйи 160 см.дан кам бўлмаган олий маълумотга эга хотин-қизлар қабул қилинади.
Номзодлар корейс, француз ёки хитой тилларидан бирини мукаммал билиши керак.
Танловда иштирок этмоқчи бўлган эркак номзодлар муддатли ҳарбий хизматни ўтаган ёки сафарбарлик чақируви резервида хизмат қилган ёхуд олий таълим муассасаларида ҳарбий тайёргарликдан ўтган бўлишлари лозим.
Ўзбекистон Республикасининг “Давлат божхона хизмати тўғрисида”ги Қонунининг 13-моддасига кўра, муомалага лаёқатсиз ёки муомала лаёқати чекланган деб топилган, хизматни ўташга монелик қиладиган касаллиги ёки жисмоний нуқсонлари бўлган, бошқа давлат органларидан салбий сабабларга кўра бўшатилган, содир этган жинояти учун илгари ҳукм қилинганлар, қўлланилган жазо туридан, судланганлик ҳолати тугатилганлигидан ёки олиб ташланганлигидан ва ўзига нисбатан амнистия акти ёки афв этиш қўлланилганлигидан қатъи назар ёхуд ярашув муносабати билан жиноий жавобгарликдан озод қилинган фуқаролар хизматга қабул қилинмайди.
Юқоридаги талабларга мос келмаган, саралаш босқичларидан ўта олмаган ёки ўзи ва яқин қариндошлари тўғрисида била туриб нотўғри маълумотлар берган, шунингдек белгиланган ҳужжатларни белгиланган муддатда тақдим этмаган номзодларни хизматга қабул қилиш рад этилади.
Танловда иштирок этиш учун аризалар жорий йилнинг 5 апрелига (шу куни ҳам) қадар https://customs.uz/uz/services/vacancy ҳаволаси орқали онлайн қабул қилинади.