Warning: Undefined array key 0 in /var/www/tgoop/function.php on line 65

Warning: Trying to access array offset on value of type null in /var/www/tgoop/function.php on line 65
- Telegram Web
Telegram Web
Трави для очищення

Серед розповсюджених, мабуть, по всій території України* рослин можна виділити полин, шавлію та звіробій.

Полин - трава відома абсолютно кожному, має декілька видів. Як правило, використовується полин гіркий, він легко ідентифікується за специфічним запахом та смаком. Трава здавна відома своїми захисними та очищувальними властивостями, русальну приказку «петрушка чи полин?», мабуть, чув кожен. Богумил Мурин в своїй «Книзі оберегів» окрім вище зазначених властивостей полину, згадує ще й те, що відваром полину та барвінку обмивали рушницю, щоб вона стріляла точно в ціль. В способах використання полин, мабуть, найуніверсальніша трава: його можна просто носити з собою, коли ви йдете кудись, де вас може спіткати небезпека від лихих людей чи духів, можна окурювати приміщення чи людей, тварин, можна мити підлогу настоєм чи додавати подрібнену траву в воскові свічки. Загалом, використовувати так, як дозволяє ваша фантазія.

Шавлія теж має багато видів. Серед західних езотериків особливо популярна шавлія біла, а серед прибічників екстремальних практик - шавлія віщунів. В Україні найбільше зустрічається шавлія дібровна, мускатна та кільчаста. Шавлія використовується в окурюваннях чи свічках не лише для очищення простору, а й для очищення та заспокоєння розуму перед духовними чи медитативними практиками.

Звіробій починає милувати очі своїм цвітінням напередодні Купайла і в тінистих місцях продовжує цвісти й до Перунового дня. Ця неймовірно сильна рослина поєднує в собі Перунову та сонячну силу. Звіробій можна носити з собою як оберіг, в невеликих кількостях додавати в чай, особливо взимку, коли нам так не вистачає сонця і ярі. Гілочками звіробою також можна окурювати для очищення та наповнення силою. Коли печете обрядовий хліб для Перуна, добре в борошно додавати подрібнену траву звіробою.

Стосовно збору трав, то квітучі трави варто збирати в період цвітіння. Те, з якою метою берете траву, можна узгоджувати з місячним циклом. Окрім того відомо, що в Зільник та на Купайло трави найбільш наповнені своєю природною силою. Перед збором трав варто звернутись до Матері-Землі, попросити благословіння та висловити вдячність, принести підношення. І ніколи не треба зривати все, а також брати більше, ніж вам може знадобитись.
#традиція
Існує дуже добрий візантійський трактат X ст. - «Геопоніка». Він увібрав у себе буквально весь античний та ранньосередньовічний досвід ведення сільського господарства. Охоплює практично всі сфери: від вирощування злакових до оливок та фруктів, від вівчарства до бджільництва. Боротьба зі шкідниками, використання календарів і добрив - про все це там написано.

Наприклад, автор радить садити моркву поряд із цибулею, щоб запах цибулі відлякував морквяну муху, а запах моркви - цибулеву. Гній рекомендується заготовляти взимку, щоб їдкі речовини в ньому встигли нейтралізуватися, бо свіжий гній може обпекти коріння рослин. Вулики не слід ставити біля цибулі, бо бджоли від цього стають злішими. Радить сіяти різні сорти однієї культури, щоб підвищити шанси на врожай при непередбачуваній погоді.

Щоб захистити корені молодих дерев від грибків та шкідників, їх треба посипати попелом із піском. Виноград від тлі захищають обприскуванням слабкого розчину оцту. Усе це - реально працюючі поради, які автор дає для аматорів аграрної справи. Але й для професіоналів там є багато корисної інформації для підвищення їх кваліфікації.

Від граду та блискавок треба закопати посеред поля шкуру бегемота; є закляття, які слід читати при засіві квасолі, щоб їй не поробили; гранат радять садити біля місць, де водяться п’явки, щоб худоба не страждала від них; плодові дерева пропонується обв’язувати шкурою шакала - для захисту від хробаків і гусені. У виноградник треба кинути кістки ворони для відлякування інших птахів. Перший сніп пшениці слід відлупцювати, щоб вигнати злих духів, що мешкають у полі. І, звісно, найприємніша порада - попросити трьох дівчат обійти голими поле для доброго врожаю.

У цілому - просто ідеальний посібник для тих, хто хоче доторкнутися до мудрості предків і виростити тру органіку, а не хіпстерський симулякр

#середньовіччя

Ліс на Руїнах
Доречі, після скоропостіжной смєрті від морозів моїх кактусів, вирішив виростити прості українські помідорки чері. Поки справи в них кращі ніж у кактусів
Апокаліптична жінка, Матіас Герунг, 1532 р. Зображує сцену з откровення Іоана Богослова (Апокаліпсис, глава 12)

"І з'явилася велика ознака на небі: жінка, зодягнена в сонце, і місяць під ногами її, а на голові її вінець із дванадцяти зір."

#середньовіччя
Закарпатець
усім дякую, шо підтримали і дочекалися. я зробила сайт на базі ноушена з усією інфою, яка потрібна для розуміння і практики буддійської медитації. мав бути просто переклад сутти про основи усвідомленості, але захопилася з поясненнями і вирішила додати також інфу про буддизм та базові ідеї, які знадобляться для розуміння сутти і ефективної практики

по структурі:
основи буддизму — бажано прочитати передусім;
переклади — тут сама сатіпаттхана-сутта + бонусний кумедний коан, який я вже постила на канал в листопаді;
медитація — швидкі посилання на медитації на основі тем сатіпаттхана-сутти + ще декілька.

рекомендований порядок:
1) основи буддизму. там трохи про сам буддизм і основи філософії
2) сатіпаттхана-сутта, у ній читаєте по порядку розділ, коменти до нього і робите практику, і так усі розділи
(альтернативно можна прочитати всю сутту до кінця без коментарів та медатацій, потім робити це вибірково, але я би спробувала усі по порядку, так буде легше і точно вийде у кожного)

сутта побудована так, що на початку ідуть найлегші для розуміння і практики медатації, а потім стає складніше. прочитати варто усе, але практикувати потім можна у довільному порядку те, у чому відчуваєте більшу необхідність. але не читайте спочатку розділ з медитаціями!! без сутти там буде незрозуміло. це виключно для швидкої навігації, коли ви знаєте, що саме будете практикувати)

вам цих видів медитацій вистачить на все життя. я рада, що збірала усе в одному місці і можу поділитися з вами. виглядає об'ємно і серйозно, але почнете читати і побачите, наскільки легко це виконувати. будь ласка, пишіть все шо незрозуміло, буду відповідати, наскільки знаю🫡
Турнірний щит, германський регіон, 1500 р. Девіз навколо сови говорить: "Хоча я ненависна птиця, але мені це подобається".
Forwarded from Кухоль Вакха
Луї Мо. Ілюстрація без назви, 1900–1915

У традиції європейської культури — від Прометея до Мефістофеля — здобуття знання часто повʼязується з трансгресією: виходом за межі дозволеного, нормативного, безпечного.

Нові знання не лише розширюють горизонти, а й дестабілізують. Вони здатні поставити під сумнів засади спільного, зруйнувати уявлення про «очевидне» і позбавити ініціянта колективної підтримки.

Саме тому фігура daemon studiosus, заглибленого в текст, так промовисто артикулює амбівалентність природи інтелектуальної діяльності: водночас маргінальної, підривної та екзистенційно необхідної.
Натрапив на древньогрецьку базу

У творі «Федр» Платона є історія про Тамуса, царя Єгипта. Тамуса одного разу розважав бог Тевт, який був винахідником багатьох речей, включаючи числа, арефметику, геометрію, астрономію та письмо. Тевт демонстрував свої винаходи цареві, і казав, що вони мають бути широко відомі та доступні єгиптянам.

Тамус розпитував про використання кожного з них. Він схвалював чи несхвалював винаходи в залежності від того, які доводи наводив Тевт.

Коли справа дійшла до письма, Тевт заявив: «Ось досягнення, мій цар, яке покращить як мудрість, так і пам'ять єгиптян. Я знайшов правильний рецепт для пам'яті та мудрості».

На це Тамус відповів: «Тевт, мій ідеал винахідників, першовідкривач письма, не є найкращим суддею добра чи шкоди, які будуть отримані тими, хто його практикує. Ти, як батько, з любові до свого потомства приписав йому зовсім протилежні речі до його реальної функції.

Ті, хто отримають цей дарунок, перестануть вправлятися у своїй пам'яті і стануть забудькуватими; вони покладатимуться на письмо, щоб згадувати про речі за допомогою зовнішніх знаків, а не за допомогою своїх власних внутрішніх ресурсів.

Те, що ти відкрив є рецептом для спогаду, а не для пам'яті. А щодо мудрості, то ваші учні матимуть лише репутацію мудрих: вони отримають масу інформації без належного навчання і, як наслідок, вважатимуться дуже знаючими, хоча здебільшого вони взагалі неосвічені. І так як вони будуть сповнені зарозумілої мудрості замість реальної мудрості, вони стануть тягарем для суспільства
"Сієста", Джон Вільям Годвард, 1895 р.
Турмхюгельбург в Лютьєнбургзі, побудований в 2003 р. на основі поселень 12-13 ст.
Ліс на Руїнах
Натрапив на древньогрецьку базу У творі «Федр» Платона є історія про Тамуса, царя Єгипта. Тамуса одного разу розважав бог Тевт, який був винахідником багатьох речей, включаючи числа, арефметику, геометрію, астрономію та письмо. Тевт демонстрував свої винаходи…
Доречі, як відрізнити інформацію від знання? Є купа пабліків, які просто викладають цікаві факти про середньовіччя. І є тільки один паблік, який з цих фактів робить висновок, що у середньовіччі жилось заєбісь
Оцінки за студентські роботи у вигляді цифрового значення вперше придумав ставити викладач Кембриджського університету Вільям Фаріш у 1792 році. Зараз для нас це вже нормальна норма, але, наприклад, у середньовіччі оцінювати розум людини цифрами вважали б справою юродивих. Там більше зважали на логічність твоїх аргументів у диспутах, а не на твою здатність зубрити факти, якій справді можна надати якусь шкалу.

Математична картина світу пішла далі. Ми вже навіть не помічаємо, як обчислюємо нічого не значущими показниками все, що рухається, а що не рухається - те рухаємо та обчислюємо. Жіноча краса у нас вимірюється від 1 до 10, талант творчої людини - кількістю продажів, інтелект - тестом IQ, репутація закладу - кількістю зірочок, могутність чоловіка - кількістю нуликів на його рахунку. Навіть додумалися рахувати рівень щастя країн.

Тому мислЯ Трампа чи дауна Маска у математичному світі набирає більше лайків, ніж відео Жижека, а відео Жижека - більше, ніж цей пост (жарт). Бо математична картина світу - це дешева брехня, яку ми всі відчуваємо, коли трохи відриваємося від компа й дивимося на неї зі сторони

#модерн

Ліс на Руїнах
2025/07/08 00:31:24
Back to Top
HTML Embed Code: