Telegram Web
Міністерство юстиції України відстояло інтереси держави у знаковій справі щодо захисту буферної зони Софії Київської.

Йдеться про історичну спадщину України та об’єкт Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Унікальний архітектурний комплекс Софійського собору, побудований у XI столітті, є одним із найвизначніших архітектурних досягнень Київської Русі.

22 січня 2025 року Верховний Суд поставив крапку в справі, що стосувалась будівництва в буферній зоні Собору Святої Софії, залишивши у силі рішення Шостого апеляційного адмінсуду від 5 березня 2024 року. Вступ Кабміну у справу був зумовлений загрозою руйнування об’єкта ЮНЕСКО «Київ: Собор Святої Софії з прилеглими монастирськими спорудами, Києво-Печерська Лавра» через дії позивача під час реконструкції в буферній зоні Собору.

Успішне вирішення справи стало можливим завдяки злагодженій роботі державних органів, зокрема співпраці з Міністерством культури та стратегічних комунікацій України.

Докладніше 👉 за посиланням

Підписатись І FB I X I Instagram I YouTube
Мін’юст подав позов про застосування санкції у виді стягнення в дохід держави активів російського нафтового гіганта "Татнєфть"

27.01.2025 Міністерство юстиції України звернулося до Вищого антикорупційного суду з позовом про застосування санкції, передбаченої пунктом 1-1 частини першої статті 4 Закону України “Про санкції”, до ПАТ "Татнєфть імені В.Д. Шашина" - одного з найбільших нафтових конгломератів РФ.

До справи залучено понад 20 пов'язаних осіб та компаній, серед яких топ-менеджмент "Татнєфті" на чолі з Рустамом Мінніхановим.

ПАТ "Татнєфть" є одним з найбільших промислових конгломератів РФ у нафтопереробній галузі. Підприємство не лише забезпечує значні податкові надходження, спрямовані на фінансування агресії рф, але й безпосередньо постачає паливо для російського ВПК через свій ключовий актив - нафтопереробний комплекс "ТАНЕКО" в Татарстані.

Ми продовжуємо системно працювати, аби позбавити спонсорів російської агресії будь-яких активів в Україні.

Підписатись І FB I X I Instagram I YouTube
​​🔔 Мін'юст подав позов про застосування санкції у виді стягнення в дохід держави активів проросійського пропагандиста Кирила Вишинського

27 січня 2025 року Міністерство юстиції України звернулося до Вищого антикорупційного суду з позовом про застосування санкції, передбаченої пунктом 1-1 частини першої статті 4 Закону України “Про санкції”, до Кирила Вишинського - колишнього українського журналіста, який отримав громадянство рф та став рупором кремлівської пропаганди.

Вишинський очолював "РІА Новини-Україна", поширюючи матеріали на підтримку анексії Криму та незаконних формувань “днр” і “лнр”. Нині - він виконавчий директор російської медіакомпанії "росія сьогодні" та публічно виправдовує агресію рф проти України.

Міністерство юстиції заявило до стягнення активи, які знаходяться у прямому володінні Вишинського, а саме: 2 об’єкти нерухомості, 2 транспортних засоби, а також належні йому частки у статутному капіталі ТОВ «Інтерселект» та ТОВ “Новостком Експерт”.

ℹ️ Раніше суд задовольнив подібні позови Мін’юсту щодо активів інших пропагандистів, таких як Юрій Кот, Дмитро Кисельов та Артемій Лебедєв. Їхнє майно конфісковано в дохід держави.

Кожен, хто підтримує державу-агресора та просуває її інтереси - має нести за це відповідальність!

Підписатись І FB I X I Instagram I YouTube
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
Державний реєстр речових прав на нерухоме майно демонструє стабільну роботу та зростання активності.

За минулий тиждень (20-27 січня) здійснено 260 140 реєстраційних дій! В порівнянні з аналогічним тижнем минулого року зростання склало 27% (+54 543 дії)

Ці цифри - найкраще підтвердження того, що реєстри працюють наповну. Щодня десятки тисяч українців успішно реєструють права власності, отримують інформацію, реєструють іпотеки та обтяження, вносять зміни до записів.

Дякуємо за довіру! Продовжуємо працювати для вас.

Підписатись І FB I X I Instagram I YouTube
Мін'юст ініціював процес стягнення в дохід держави львівської квартири у пропагандиста із шоу Соловйова

Міністерство юстиції подало до Вищого антикорупційного суду позов про застосування санкції, передбаченої пунктом 1-1 частини першої статті 4 Закону України “Про санкції”, до Володимира Сергієнка.

Сергієнко, уродженець Львова, який покинув Україну на початку 1990-х років, регулярно з'являвся в ефірах російських пропагандистських програм, зокрема в телепрограмі "Вечер с Владимиром Соловьевым". Через свої виступи Сергієнко не лише поширював російські пропагандистські наративи, але й намагався вплинути на міжнародну підтримку України, виставляючи нашу державу в негативному світлі.

Міністерство юстиції заявило до стягнення активи Сергієнка в Україні, а саме: 1/2 частки квартири у Львові та 50% у статутному капіталі ТОВ "ХЕЛС КАРЕ УКРАЇНА".

Кожен, хто працює на ворожу пропаганду та підтримує державу-агресора, відповість за свої дії!

Вебсайт І FB I X I Instagram I YouTube
1,89 млрд грн отримав бюджет України від приватизації ТОВ "АЕРОК" російського олігарха Андрія Молчанова в результаті застосування санкції у виді стягнення активів.

Міністерство юстиції України відіграло важливу роль в поверненні мільярдних активів російського бізнесу на користь держави.

Результатом подання Мін’юстом позову про застосування санкції у виді стягнення в дохід держави активів ПАТ «Група ЛСР» стало ухвалення Вищим антикорупційним судом рішення про стягнення в дохід держави 100% частки ТОВ «АЕРОК».

19 грудня актив реалізували на онлайн-аукціоні «Prozorro.Продажі», де його ціна зросла вдвічі від стартової! Новий власник зобов'язаний зберегти діяльність підприємства та соціальні гарантії для працівників.

Усі кошти спрямовано до Фонду ліквідації наслідків збройної агресії.

Підписатись І FB I X I Instagram I YouTube
Мін'юст подав позов на конфіскацію майна колаборанта-"міністра" з окупованої Херсонщини

Міністерство юстиції звернулося до Вищого антикорупційного суду з позовом про застосування санкції до Олександра Кузьменка, який під час окупації Херсона погодився на співпрацю з представниками держави-агресора та обійняв посаду «міністра культури Херсонської області».

Міністерством юстиції заявило до стягнення його активи: частину будинка, земельну ділянку та квартиру, що знаходяться на підконтрольній Україні частині м. Херсон.

Ми системно працює над тим, щоб кожен, хто пішов на співпрацю з окупантами, відповів за свій вибір. Майно колаборантів працюватиме на користь держави та українців.

Вебсайт І FB I X I Instagram I YouTube
Майно, набуте подружжям за час шлюбу, є їхньою спільною сумісною власністю. Винятком є особисте майно кожного з подружжя, отримане в дарунок, спадок або придбане за особисті кошти.

Щоб підтвердити право власності на частку в спільному майні, подружжя або колишнє подружжя може отримати відповідне свідоцтво у нотаріуса. Для цього потрібно подати: паспорт, свідоцтво про шлюб або його розірвання, документи на майно. В залежності від обставин нотаріус має право витребовувати інші необхідні відомості та документи.

Якщо на нерухомість накладена заборона відчуження або арешт, отримання свідоцтва можливе лише за згодою кредитора чи після зняття арешту.

Докладніше 👉на вебсайті

Підписатись І FB I X I Instagram I YouTube
Представники бізнесу та влади обговорили новий законопроєкт № 12406 про встановлення відповідальності за порушення санкцій. Участь у дискусії взяли заступниця Міністерки юстиції України Інна Богатих та представники Департаменту санкційної політики Мін’юсту.

Інна Богатих підкреслила, що подібні норми існують в більшості країн ЄС, у США, Великій Британії, Канаді та інших. Більше того, згідно з Директивою ЄС від 24.04.2024 №2024/1226, всі країни-члени мають імплементувати відповідні положення у національне законодавство протягом року.

Учасники зійшлися на думці про важливість ефективних санкційних механізмів, і наразі бізнес-спільнота готує свої пропозиції до законопроєкту.

Детальніше на нашому вебсайті

Підписатись І FB I X I Instagram I YouTube
Media is too big
VIEW IN TELEGRAM
Майже 7 тисяч засуджених вступили до лав ЗСУ

Докладніше в сюжеті

Підписатись І FB I X I Instagram I YouTube
This media is not supported in your browser
VIEW IN TELEGRAM
Збереження правової спадщини під обстрілами

Сьогодні в Лимані на Донеччині команда Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції спільно з представниками місцевої влади та волонтерами здійснює надважливу евакуацію тисяч нотаріальних документів у надзвичайно складних умовах. Через активні обстріли її доводиться призупиняти.

Зберігаючи кожен документ, наші співробітники наражаються на небезпеку. Кожен документ - це чиєсь право власності, сімейна історія чи правовий статус - частинки життя громадян, які мають бути збережені.

Висловлюємо подяку кожному волонтеру, працівнику та працівниці, які ризикують заради захисту цих важливих документів.

Ми непохитні у питанні збереження верховенства права та захисті законних прав громадян навіть у найскладніших умовах.

Підписатись І FB I X I Instagram I YouTube
Міністерство юстиції України повідомляє, що 30 січня 2025 року о 15:57 до Колегії з питань розгляду скарг у сфері державної реєстрації надійшла скарга Міністерства оборони України щодо оскарження рішення приватного нотаріуса Іващенко Н.В. про внесення змін до відомостей про керівника ДП «Агенція оборонних закупівель».

31 січня 2025 року за результатами розгляду прийнято рішення про скасування реєстраційної дії № 1000691070009047779 від 29.01.2025 щодо зміни керівника ДП «Агенція оборонних закупівель».

За результатами розгляду скарги Міністерства оборони України, Міністерство юстиції України прийняло рішення:

1.     Виправити технічну помилку в Єдиному державному реєстрі, внаслідок чого:

·       Жумаділов А.К. набуває статусу представника ДП «Агенція оборонних закупівель» з обмеженням: «тимчасове виконання обов'язків директора на час службового розслідування»

·       Безрукова М.В. зберігає статус керівника з обмеженням: «відсторонена від виконання посадових обов'язків на час службового розслідування»

2.     Скасовано реєстраційну дію від 29.01.2025, яка змінювала керівника підприємства.

3.     Тимчасово заблоковано доступ до Єдиного державного реєстру приватному нотаріусу Іващенко Н.В.

Підписатись І FB I X I Instagram I YouTube
Мін’юст, ДП НАІС, Мінцифри та Дія відновили роботу комплексної послуги "єМалятко”!

Батьки новонароджених знову можуть подавати заяви через заклади охорони здоров’я, центри надання адміністративних послуг, ДРАЦС чи за допомогою сервісу Дії.

Попри кібератаку та тимчасову недоступність реєстру, працівники відділів ДРАЦС продовжували реєструвати народження дітей за стандартною процедурою.

Після відновлення роботи Державного реєстру актів цивільного стану громадян наші спеціалісти опрацювали усі раніше створені заяви - в рамках послуги за цей період успішно зареєстровано 1728 народжень.

Підписатись І FB I X I Instagram I YouTube
Відновлено прийом заяв Реєстром збитків за категорією А3.1 – «Пошкодження або знищення житлового нерухомого майна».

Відтак, кожен власник має можливість заявити про збитки, незалежно від місцезнаходження майна, навіть на тимчасово окупованих територіях.

Також 16 січня 2025 року відкрито подачу заяв за категорією А2.1 – «Смерть близького члена сім’ї», що дає шанс отримати визнання та компенсацію за втрати та страждання.

Наразі понад 13 тисяч заяв вже надійшло до Реєстру збитків.

Кожна заява наближає притягнення агресора до відповідальності.

Щоб подати заяву про відшкодування, перейдіть на портал Дія за посиланням

Докладніше на вебсайті

Підписатись І FB I X I Instagram I YouTube
Укрдержархів презентує унікальний документ Національного архівного фонду — автограф вірша Тараса Шевченка «Думка» («Нащо мені чорні брови…»), написаний у 1838 році.

Оригінал твору зберігається у Центральному державному архіві-музеї літератури і мистецтва України (Фонд 506, оп. 1, спр. 1).

Ознайомитися з електронною версією можна за посиланням.

Збереження таких унікальних документів є важливим завданням держави. Міністерство юстиції спільно з Державною архівною службою працює над тим, щоб ці історичні свідчення залишалися доступними для майбутніх поколінь українців.

Ознайомитися з іншими документами можна на вебпорталі Державної архівної служби України в розділі «Унікальні документи Національного архівного фонду».

Підписатись І FB I X I Insta I YouTube
​​Євроінтеграція: основі події січня

З 1 січня розпочалося Польське головування в Раді ЄС. Основний пріоритет Польщі – зміцнення європейської безпеки. Робота буде зосереджена і на максимізації підтримки України на політичному, військовому та економічному рівнях а також збереженні поточної політики щодо росії та білорусі. Більше за посиланням.

13 січня Віцепрем’єрка Ольга Стефанішина зустрілася з Комісаром ЄС з гуманітарної допомоги, кризового реагування та цивільного захисту Аджею Лябіб. Сторони обговорили покращенням координації гуманітарної допомоги, підвищенням стійкості України до викликів війни та подальше співробітництво у контексті європейської інтеграції. Більше за посиланням.

Опубліковано результати дослідження щодо економічного становища жінок під час війни. Результати свідчать, що рівень зайнятості жінок в Україні знизився і становить близько 49%. Більше про результати читайте у звіті.

Україна презентувала пріоритети головування в Глобальному Альянсі із запобігання сексуальному насильству під час конфліктів на 2025 рік. Серед основного: посилення зобов’язань щодо створення комплексних програм репарацій та проведення всебічного дослідження найкращих практик підтримки постраждалих. Детальніше за посиланням.

Підписатись І FB I X I Insta I YouTube
3784 нові історії за 7 днів!

Саме стільки актових записів про народження складено нашими фахівцями. Це не просто цифра – це нові життя, нові надії та нові мрії.

Кожне народження – це перемога життя над труднощами. Ми раді бути частиною цих важливих моментів, допомагаючи батькам оформлювати перші документи їхніх малюків.

Зробімо цей світ ще кращим, адже кожен малюк – це світло, яке змінює майбутнє.

Підписатись І FB I X I Instagram I YouTube
Головне за тиждень 27-31 січня 2025 року

1. Ольга Стефанішина на засіданні Ради Україна-НАТО обговорила
безпекову ситуацію, реформи та виконання рішень Вашингтонського саміту. Вона наголосила на потребі ППО, літаків і ракет, а також закликала до запуску ініціативи НАТО з безпекової допомоги Україні. Деталі

2. Мін'юст України відстояв заборону будівництва в буферній зоні Софії Київської, що могло загрожувати об'єкту ЮНЕСКО. Верховний Суд підтвердив це рішення 22 січня 2025 року. Деталі

3. Ефективність доведена на практиці. Мін'юст ініціював низку позовів до Вищого антикорупційного суду щодо стягнення у дохід України майна поплічників кремля. Деталі

4. Подружжя або колишнє подружжя може підтвердити своє право на частку спільного майна, отримавши свідоцтво у нотаріуса. Якщо майно під арештом, потрібна згода кредитора. Деталі

5. Мін’юст, ДП НАІС, Мінцифри та Дія відновили роботу послуги
"єМалятко". Деталі

Підписатись І FB I X I Instagram I YouTube
2025/02/21 01:01:37
Back to Top
HTML Embed Code: