Telegram Web
​​📍 В’ячеслав Негода Українці підтримують реформу місцевого самоврядування та децентралізації влади і вважають, що її потрібно продовжувати — результати соцопитування

Результати Всеукраїнського соціологічного дослідження про децентралізацію свідчать про те, що в Україні сформовано позитивне відношення людей до нової моделі місцевого самоврядування, сформованого за результатами першого етапу реформи. Про це сказав заступник Міністра розвитку громад та територій України В’ячеслав Негода під час онлайн-презентації результатів сьомого щорічного Всеукраїнського соціологічного дослідження «Реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади в контексті широкомасштабного російського вторгнення».

💬 «Результати дослідження для мене були приємно неочікуваними. В умовах війни рівень підтримки децентралізації серед населення став ще вищим. Відтак в Україні сформовано позитивне відношення до моделі місцевого самоврядування. Українці впевнені, що більшість питань мають вирішуватись у самій громаді. Тому цей напрям у завершенні реформи потрібно врахувати в майбутньому під час законодавчих напрацювань чи то в Конституції України, чи інших актах. Адже важливо, щоб довіра людей до децентралізації була збережена і розвинена в нових формах після завершення війни», — зазначив заступник Міністра.
​​📍 В’ячеслав Негода: Створений додатковий ресурс для громад як посилити розвиток міжмуніципального партнерства

Тема міжмуніципального партнерства і співпраці громад різних країн є перспективною, особливо у ці дні — збройної агресії росії проти України. Тому наразі виникла потреба розвивати міжнародне муніципальне партнерство. Про це сказав заступник Міністра розвитку громад та територій України В’ячеслав Негода під час презентації посібника «Методичні рекомендації щодо міжнародного муніципального партнерства».

💬 «Наші громади мають різний досвід міжнародних міжмуніципальних партнерств. Але кожна громада напрацьовувала цей досвід здебільшого самотужки. В процесі започаткування та реалізації такої співпраці у громад виникало багато практичних і юридичних питань. Спілкуючись з представниками українських громад, а також з їх закордонними колегами, зрозуміли, що є низка питань, на які потрібно дати відповідь, аби ця взаємодія розвивалась ефективніше. Тому після тривалих дискусій дійшли до оптимального рішення — розробити єдиний документ у вигляді методичних рекомендацій, який буде доступний усім», — зазначив заступник Міністра.
​​📍 Ізраїль передав 17 генераторів для лікарень та установ Херсонщини

У межах чергового пакету гуманітарної допомоги Держава Ізраїль передала Херсонській області 17 генераторів потужністю 110-250 кВт. Їх планують використовувати в лікарнях, перинатальному центрі та водоканалі Херсонської області.

Церемонія передачі генераторів відбулась за участі Надзвичайного та Повноважного Посла Ізраїлю в Україні Міхаеля Бродського, в.о. Міністра розвитку громад та територій України Василя Лозинського, Міністра енергетики України Германа Галущенка, Спеціального представника України з питань Близького Сходу та Африки Максима Субха та заступника Голови Херсонської обласної військової адміністрації Дмитра Рибалки.

💬 «Сьогодні маю за честь від імені Держави Ізраїль, у присутності шановних гостей, урочисто передати 17 надпотужних генераторів для Херсонської області. За їх допомогою рятуватимуть людські життя у лікарнях, будуть народжуватися діти у перинатальних центрах та повернуть водопостачання до кожної домівки», — сказав Міхаель Бродський.

У свою чергу в.о. Міністра Василь Лозинський подякував ізраїльській стороні за допомогу Україні. «У ці складні часи підтримка від наших міжнародних партнерів є надзвичайно важливою для нас. Дякуємо Державі Ізраїль за підтримку, яка надається нашій країні. Зокрема, за ці генератори, які наразі вкрай потрібні Херсонщині», — наголосив він.
​​📍 KFW продовжить фінансування модернізації систем водопостачання в Україні

Уряд схвалив проєкт розпорядження про підписання Грантової та Проєктної угоди між Кабінетом Міністрів України, Кредитною установою для відбудови («KfW») та КП «Чернівціводоканал», яка передбачає залучення 16,4 млн євро грантових коштів від «KfW» на модернізацію муніципального водного господарства м. Чернівці.

Зокрема, кошти будуть спрямовані на реконструкцію магістральних водопровідних мереж, насосних станцій та очисних споруд, закупівлю та монтаж обладнання (смарт лічильники, ремонтні та вимірювальні прилади, обладнання для хімічної лабораторії, спеціальний та технологічний транспорт, інструменти тощо).

Зазначимо, що проєкт розпорядження розроблений на виконання Угоди між Кабінетом Міністрів України та Урядом ФРН про фінансове співробітництво, що була укладена 17 грудня 2020 року та ратифікована Верховною Радою України 15 червня 2021 року.
​​📍Стратегічне планування розвитку територіальних громад — шлях України до Європейського Союзу

Мінрегіон розробив методичні рекомендації, які допоможуть громадам стратегічно планувати їх регіональний розвиток. Про це повідомив заступник Міністра розвитку громад та територій України Іван Лукеря.

Методичні рекомендації щодо порядку розроблення, затвердження, реалізації, проведення моніторингу та оцінювання реалізації стратегій розвитку територіальних громад затверджені наказом Мінрегіону від 21.12.2022 № 265, яким встановлюються загальні вимоги щодо структури, оформлення, організації процесу розроблення, затвердження, особливостей проведення моніторингу та оцінювання реалізації стратегій розвитку тергромад та планів заходів з їх реалізації. Ці вимоги відповідають європейським засадам у сфері стратегічного планування регіонального розвитку.

💬 «Напрацьовані рекомендації допоможуть органам місцевого самоврядування при плануванні довгострокового розвитку громад. Оскільки розроблення якісної та ефективної стратегії є запорукою створення сприятливого соціально-економічного середовища на своїй території. Це надзвичайно важливо особливо в умовах війни — масштабних руйнувань інфраструктури та економічного потенціалу, масового переміщення населення та бізнесу з районів ведення бойових дій. Окрім того, методрекомендації направлені на створення єдиного підходу органів місцевого самоврядування до формування стратегічних документів та цілеспрямованої бюджетної політики територіальних громад», — зазначив заступник Міністра.
​​📍 Модернізація муніципального водного господарства: Підписано грантову угоду між Урядом, Чернівціводоканалом та KfW

22 грудня у Мінрегіоні підписали Грантову та Проєктну угоду між Кабінетом Міністрів України, Кредитною установою для відбудови (“KfW”) та КП “Чернівціводоканал”. Йдеться про залучення 16,4 млн євро грантових коштів від “KfW” на модернізацію муніципального водного господарства м. Чернівці.

💬 “Сьогодні підписали важливий документ із нашими німецькими партнерами, який дозволить продовжити проєкт, спрямований на модернізацію муніципального водного господарства м. Чернівці. Співпраця у цьому напрямку була започаткована ще до початку повномасштабного вторгнення рф в Україну. Тому для нас дуже важливо забезпечувати її послідовність і зараз, в такий складний час для України. Дякую міжнародним партнерам, які продовжують не лише підтримувати оперативне відновлення України, а й сприяють успішному завершенню спільних довгострокових проєктів,” — зазначив в.о. Міністра розвитку громад та територій України Василь Лозинський.
​​📍 Уряд спрямував понад 27 млн грн на компенсацію комунальних витрат за серпень громадам, які прихистили внутрішніх переселенців

Кабінет Міністрів України виділив із резервного фонду Держбюджету понад 27,3 млн грн на відшкодування комунальних витрат за серпень громадам, які прихистили внутрішніх переселенців у комунальних та державних закладах, а також приватних закладах освіти. Відповідне розпорядження прийняв Уряд під час засідання 23 грудня.

Зазначимо, суми компенсації розраховані на підставі узагальненої Мінрегіоном інформації від обласних військових адміністрацій, центральних органів виконавчої влади щодо витрат, сплачених закладами за комунальні послуги, спожиті у серпні 2022 року у будівлях (приміщеннях), що перебувають на їх балансі, та в яких в умовах воєнного стану на безоплатній основі були розміщені тимчасово переміщені особи.
​​З Різдвом Христовим!

Зі святом, що єднає людей та наповнює серця теплом!
​​📍Олександр Кубраков: Законопроєкт 5655 надає додаткові повноваження органам місцевого самоврядування

З прийняттям реформи містобудування, у місцевої влади буде все, що потрібно, щоби зупиняти незаконні забудови. І буде відповідальність за мовчазні погодження будівництва «примар», які ніколи не будуть введені в експлуатацію чи під’єднані до електромереж. Про це зазначив Віце-прем’єр-міністр з відновлення України – Міністр розвитку громад, територій та інфраструктури Олександр Кубраков у своїй колонці «Гучна реформа. Хто виграє від ухвалення законопроєкту 5655» для НВ.Бізнес.

💬 «Зокрема, 5655 надає додаткові повноваження органам місцевого самоврядування. Разом з повноваженнями вони отримують порядок, що робити з незаконним будівництвом, як діяти з таким об’єктом, як зупиняти. Тепер ніхто не зможе сказати: вибачте, у нас тут незаконна будівля, яка будується в центральній частині міста, і ми не можемо це зупинити, бо у нас немає повноважень. Все. Є повноваження, є інструменти, є відповідальність. І питання придбання житла в незаконних будовах піде в історію.
І тепер місцева влада, в особі конкретної посадової особи, повинна буде реагувати на незаконні будівництва. А не отримувати з них корупційні гроші, які потім легко витрачаються на супротив реформі», – наголосив він.

Також Віце-прем’єр-міністр зауважив, що законопроєкт нарешті створює умови, при яких міста не обійдуться без генерального плану. Його відсутність дозволяла нечистим на руку чиновникам надавати дозволи на будівництво будь-де. Але тепер, в умовах максимальної прозорості та контролю громадськістю, чиновники не зможуть щось провести повз очі містян.

💬 «Реформу містобудівної галузі ми вважаємо революційною. Все, що зараз відбувається у паперовому вигляді, буде відбуватись в одній IT-системі, кожна дія або бездіяльність учасника будівельного процесу буде зафіксована в системі. А це те, чого саме бояться і забудовники, і місцеві чиновники», – зазначив Олександр Кубраков.
​​📍 Реформа містобудування: В Україні запустили портал про законопроєкт 5655

В Україні запустили портал про реформу містобудування, на якому можна ознайомитися з концепцією реформи, переглянути відео обговорень та отримати відповіді на найпоширеніші запитання.

Портал містить інформацію про законопроєкт №5655, а також головні «міфи» про документ та відповіді. Також він надає можливість відвідувачам поставити запитання щодо реформи та отримати зворотній зв’язок.

Портал доступний за посиланням: http://pro5655.org.ua
​​📍 Наталія Козловська: Законопроєкт 5655 посилить роль ОМС у будівельному процесі

Законопроєкт № 5655 щодо реформування сфери містобудівної діяльності впроваджує масштабну цифровізацію процесів та реєстраційних процедур у будівництві. Низка ключових рішень формуватиметься автоматично, без жодної участі людини. Це дозволить значно знизити рівень корупційних ризиків. Крім того, документ посилює роль органів місцевого самоврядування у будівельному процесі.

Про це сказала заступниця Міністра розвитку громад, територій та інфраструктури України Наталія Козловська в ефірі телеканалу «Рада».

💬 «Будівельний процес взагалі неможливий без основної функції у ньому органів місцевого самоврядування. Місцева влада затверджує містобудівну документацію, яка чітко визначає обмеження до кожної конкретної земельної ділянки та надає умови забудови. Приймає рішення про виділення земельної ділянки, яка має відповідне функціональне та цільове призначення. Далі ОМС здійснюють моніторинг забудови. До прикладу, якщо на виділеній ділянці можливо побудувати школу, то замовник і забудовник не може побудувати там житловий будинок», — зазначила заступниця Міністра.
​​З Новим роком та Різдвом Христовим!

Минає один з найважчих років в історії сучасної України. Рік, який назавжди змінив наше життя. Рік болю, втрат та випробувань. Але також — це рік єднання, незламності, стійкості та героїзму українського народу. 2023 рік ми зустрічаємо з непохитною вірою в нашу Перемогу. Україна обов'язково відновиться та розквітне!

Бажаємо у новому році миру, тепла та затишку всім українцям!
​​📍 Наталія Козловська: Зміни, передбачені законопроєктом 5655, стануть основою для залучення міжнародних інвестицій

Комплексні зміни у містобудівній сфері, які передбачені законопроєктом 5655, стануть основою для залучення міжнародних інвестицій в Україну в післявоєнний період. Про це зазначила заступниця Міністра розвитку громад, територій та інфраструктури України Наталія Козловська в ефірі «Єдиного марафону».

💬 «У будь-якій сфері прозорість процесів — це завжди флагман залучення інвестицій. І ми робимо все можливе, щоби сфера містобудування була прозорою, зрозумілою та контрольованою для інвесторів. Після перемоги на Україну чекатиме масштабна відбудова. Тож ми розуміємо, що без допомоги міжнародної спільноти не зможемо реалізувати такий масштабний проєкт з відновлення. Зміни, передбачені законопроєктом 5655, стануть основою для залучення міжнародних інвестицій у післявоєнне відновлення наших громад», — наголосила Наталія Козловська.
​​📍 В’ячеслав Негода: Парламент підтримав законопроєкт, який сприятиме партнерству громад у воєнний та післявоєнний періоди

Верховна Рада України прийняла у другому читанні законопроєкт (реєстр. номер 5742), норми якого удосконалюють порядок укладення договорів міжмуніципального співробітництва. Це сприятиме налагодженню партнерства територіальних громад у воєнний та післявоєнний періоди.

💬 «Досвід громад з різних регіонів демонструє, що співробітництво дає змогу ефективно та швидше розв’язувати місцеві проблеми. А це так важливо особливо сьогодні — в період збройної агресії росії. Прийняття цього Закону удосконалює правове поле для співробітництва громад, що дозволить їм реалізовувати спільні проєкти для відновлення їх територій та подальшого розвитку, приєднуватись до вже успішного співробітництва інших громад. А також сприятиме наданню якісних освітніх, медичних, культурних, житлово-комунальних та інших публічних послуг жителям», — зазначив заступник Міністра розвитку громад та територій України В’ячеслав Негода.
​​📍 Парламент підтримав у першому читанні законопроєкт, який спрощує управління багатоквартирними будинками

Верховна Рада України ухвалила в першому читанні законопроєкт «Про внесення змін до деяких законів України щодо спрощення управління багатоквартирними будинками» (№ 7029).

Прийняття законопроєкту надасть можливість власникам житла оперативно приймати важливі рішення з управління своїм будинком навіть коли співвласники виїхали у інші регіони чи країни, та фізично не знаходяться вдома. Зокрема, щодо ефективного використання спільного майна, а також участі у програмі Фонду енергоефективності.
​​📍 Верховна Рада ухвалила у другому читанні законопроєкт, який імплементує стандарти ЄС в законодавство України у сфері водовідведення

Парламент ухвалив у другому читанні та в цілому законопроєкт, який сприяє удосконаленню послуг з централізованого та нецентралізованого водовідведення та впроваджує в українське законодавство європейські стандарти щодо захисту довкілля від негативного впливу стічних вод.

Про це повідомила заступниця Міністра розвитку громад та територій України Наталія Хоцянівська.

💬 «Ухвалення цього законопроєкту дозволить забезпечити стале функціонування систем водовідведення, підвищити якість послуг у цій сфері та зменшити негативний вплив стічних вод на довкілля. Також врегулювати відносини між суб’єктами господарювання, споживачами та органами державного нагляду та контролю у сфері охорони довкілля», — наголосила заступниця Міністра.
​​📍Наталія Козловська: законопроєкт №5655 дозволить місцевому самоврядуванню створювати в громадах якісне життєве середовище для людей

Заступниця Міністра розвитку громад, територій та інфраструктури України Наталія Козловська взяла участь у вебінарі для представників територіальних громад щодо запропонованих законопроєктом №5655 змін в частині повноважень органів місцевого самоврядування (ОМС).

Захід було організовано Всеукраїнською асоціацією громад України.

Під час вебінару Наталія Козловська зазначила, що містобудівна діяльність складається з планування територій, надання земельних ділянок, надання вихідних даних для проєктування та будівництва, і вже після цього – надання можливості для будівництва та введення об’єктів в експлуатацію. При цьому саме перші три позиції здебільшого відіграють найважливішу роль в створенні якісного життєвого середовища. І саме ці функції належать органам місцевого самоврядування.

💬 «Однак і в питанні контролю за забудовою територій для ОМС передбачені обов’язкові функції, через які вони можуть впливати на самочинну забудову. В поєднанні з цифровізацією процесів реєстрації прав на початок будівництва та прийняття об’єктів в експлуатацію усе це дозволить створювати дійсно якісне середовище та запобігати можливим корупційним ризикам», – зазначила вона.
​​​​📍 Наталія Хоцянівська: Уряд затвердив механізм, спрямований на зменшення фінансового навантаження на виробника теплової енергії

Кабінет Міністрів України затвердив Порядок підтвердження обставин, що є підставою для ненарахування неустойки (штрафу, пені) за несвоєчасне проведення розрахунків за природний газ. Відповідний проєкт постанови Уряд схвалив на засіданні 31 січня.

💬 «Прийнята Урядом постанова дозволить зменшити додаткове фінансове навантаження на виробника теплової енергії — ОСББ, ЖБК чи інших уповноважених осіб. Це своєю чергою забезпечить стабільне функціонування систем автономного теплопостачання багатоквартирних будинків. Відтак мешканці громад зможуть і надалі отримувати якісні комунальні послуги», — зазначила заступниця Міністра розвитку громад та територій України Наталія Хоцянівська.
​​​​📍 Наталія Козловська: Змінений механізм іпотечного кредитування молоді для придбання власного житла

З 1 лютого Державний фонд сприяння молодіжному житловому будівництву оновив умови іпотечного кредитування молоді для придбання власного житла. Про це повідомила заступниця Міністра розвитку громад, територій та інфраструктури України Наталія Козловська.

💬 «Зміни до Порядку надання молодим сім’ям або одиноким молодим громадянам довгострокових пільгових кредитів для будівництва та придбання житла стали значно вигіднішими. Адже відтепер кредит можна оформити під 7% річних, при цьому перший внесок становить лише 6% від вартості житла. Це досить вигідні умови для молодих людей поліпшити свої житлові умови», — зазначила Наталія Козловська.
​​📍Альбом безбар’єрних рішень містить поради з облаштування доступних прихистків

Сьогодні дуже важливо, щоб місця для тимчасового проживання внутрішньо переміщених осіб, які під час війни стали для багатьох українців єдиною домівкою, були доступними та комфортними для усіх без винятку людей.

💬 “Попри вік, стать чи стан здоров’я усі ми вразливі в екстрених ситуаціях. А ще у прихистках багато представників маломобільних груп населення: батьків з маленькими дітьми, людей з інвалідністю чи тимчасовими травмами, людей старшого віку. Тож місце, що прийме і прихистить наших громадян, має бути максимально зручним, доступним. І ця доступність починається зі входу”, — наголосила Перша леді Олена Зеленська у Телеграмі.
2024/11/26 09:28:54
Back to Top
HTML Embed Code: