Telegram Web
#СвятаНеділя #FunFood

У неділю публікую різне смішне, що трапилось мені протягом тижня.


1. Я думала, що після Notorious Foodie тема красунчиків, що готують, закрита. А виявилось — ніфіга! Якщо додати дрібку іронії, а може й взагалі гіпертрофувати деякі стереотипні очікування, вийде добре монетизуємий проєкт. Подивіться на цього Даніеля! Правда, не впевнена, що рецепти там когось цікавлять) https://www.instagram.com/mancancooknz

2. Городні собачки — моя нова пристрасть. Дивитись, як вони живляться ягодами та овочами виявилось дуже рятівним для кукухи.
А ще й усе згідно сезону!
https://www.facebook.com/lusealdog/reels/

3. Це ніби й смішно, але насправді, можливо, цей рецепт — один з вісників кліматичного Апокаліпсиса. Тож, зустрічайте — готування попкорну на паризькому даху при температурі повітря 40 градусів. Що далі? Смажимо стейк?
https://www.instagram.com/p/DLj_YexsL8q/

4. Спостерігаю за тим, хто як грається з їжею і наскільки це є популярним у світі. Сьогодні дивимось на корейську мисткиню sibatable та її їстівні роботи.
https://www.instagram.com/sibatable/

5. Пікнікова тема - це хот. І цей мікро-мангал у барсеточці мене насмішив) Трохи такий японський вайб наче)
https://www.instagram.com/s.brendiboy.s/reels/

6. Чесно, я вже мало чому дивуюсь, але ж цього тижня, досліджуючи тренд pickle, який несеться світом (дивись пости на каналі з #Pickle), побачила багато чого такого, що не дуже вміщається у звичні уявлення. 
Аж ось, здається, апофеоз усього. Мартіні на хлібній заквасці! Боюсь, якщо це промовити вголос у якомусь шановному барі по обидві сторони Атлантики, можна нехіло отримати шейкером по пиці)))
Тож, відтворювати не збираюсь, а от подивитись рілз та почитати коменти можу)
https://www.instagram.com/reels/DH5NrQfI0pL/
11
This media is not supported in your browser
VIEW IN TELEGRAM
#СвятаНеділя #FunFood
Bonus Track.
Людей з нестачею іронії та надлишковою чутливістю до релігійної тематики прошу не вмикати) 

https://www.facebook.com/reel/1437787307393739
😁104
#Trend #GlobalPantry

Придивляємось до великих трендів, щоб зрозуміти, як це впливає на наші смаки.

Глобальна Спіжарка, Global Pantry — зрозуміло, я не могла пройти повз цей тренд, про який написано у більшості репортів та передбачень. 

Що це таке?

Це частина мега-тренду Global Flawors, одного із найстійкіших у світі гастрономії, який активно розвивається вже понад десятиліття. Його суть — інтеграція смаків, інгредієнтів і технік з різних кухонь світу у повсякденне харчування: як у ресторанах, так і вдома.

Ми є свідками того, наскільки швидко і всеосяжно якийсь ще вчора екзотичний інгредієнт захоплює меню й думки. Я почну, а ви продовжуйте: срірача, матча, кочуджанг, шою, шисо, юзу, харісса, заатар, лабне, кімчі. Можу ще продовжувати.

Мега-тренд, як явище скоріш тектонічне, зрушив цілий пласт. В першу чергу — у головах. Спочатку шефів та інфлюенсерів, а потім й пересічних їдців. Я часто повторюю: обмеження існують тільки у вашому мозку. Немає ніяких заборон на те, щоб додати до японського рису чімічуррі або покласти на тортілью для тако севіче чи томати з песто. 

До речі, шефи, які це зрозуміли першими, отримали комерційний та професійний успіх. Подивіться на меню Дабіза Муньоза у його кежуальному StreetXO або на проєкт Гаггана Ms.Maria​ &​ Mr.Singh. Перший бере фантастичні іспанські продукти та готує їх у різноманітних азійських техніках, другий легко змішує індійську та мексиканську кухню у сучасному стилі.

Але повернемось до звичайних покупців у супермаркеті сьогодні. Вже не залишилось торгівельних мереж, які не виділяють свої полиці під знакові продукти з заморських територій. До речі, я дивлюсь ці полиці у першу чергу в магазинах по всьому світові.
Соєвий соус, кокосове молоко, солодкий чілі, рисова локшина — це мінімальний набір. Чим заможніші та гастрономічніші гості — тим більш sofisticated стає набір на цих полицях.

Це відбувається тому, що нарешті пали чи зруйновані кордони і більше не потрібно знаходитись на території виключно традиційних смаків, притаманних батьківщині. Цілий світ готовий ділитись своїми яскравими соусами, фруктами, рибами та спеціями — тільки відкрий рота (і гаманця!). І дійсно, додавши соєвого соусу, або пармезану, або анчоуса до своєї звичної їжі (гречаної каші, наприклад), ти нарешті зрозумієш (не вербально, а всередині рота), що воно таке — умамі. А подолавши шлях від солодкого чилі хоча б до халапеньо, навчишся розрізняти відтінки не тільки гостроти, а й ароматів та смаків. 

За цим я бачу наступні кроки. І багато хто їх робить! Бо еволюція, невпинний пошук нового підказує — а чому б не зробити сир, схожий за пармезан за характеристиками, але з локальних продуктів? Чому б не виростити той самий перець у нас, зферментувати його, які для цього перестороги?

І ось ми з вами вже у новій реальності, де наші продукти (під цим я маю на увазі усе, що росте та народжується на нашій землі), переживши вплив Global Flawors та свободи мислення, перетворюються на страви світового рівня. Цей шлях пройшли усі сучасні кухні, від нордичної та французької, до американської та азійської. Спираючись на локальний продукт, як на відправну точку, доєднувати до нього, одну за одною, усі наявні техніки, технології та поєднання, у пошуках найкращих, дивовижних комбінацій смаків та текстур.

А починається усе зі Спіжарочки. У нашому випадку — глобальної. Як пишуть у часописі Fortune: 
Кожен четвертий представник покоління Z та міленіалів каже, що приносить власні приправи до ресторанів, особливо гострий соус.
На відміну від старших генерацій, Z та міленіали відкриті новим смакам, шукають їх, діляться та поширюють. Тож, зараз розповсюдження та трендовість стають вірусними, пришвидчинеми та тому ще цікавішими.

Спостерігатиму за цим й ділитимусь з вами, не перемикайтесь, як то кажуть)
131
Forwarded from Діджитальня
This media is not supported in your browser
VIEW IN TELEGRAM
🏢Козловський на тракторі для «Сільпо»

Віталій Козловський став обличчям літньої кампанії «Сільпо поспіло» та пересів на трактор, щоб доставити «врожай» гостям супермаркету.

Рекламу створили спільно з агенцією Banda — раніше в рамках кампанії вже з’явився ролик із синоптиком Миколою Луценком.

❤️ Діджитальня
❤️ Діджиталіті - канал з вакансіями
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
15👍3👎1
This media is not supported in your browser
VIEW IN TELEGRAM
#Trend #GlobalPantry

Ось вам приклад глобальної спіжарочки.
Це моя, дачна, без редакції.
Гострі соуси з Японії, Аргентини та Сальвадору, pickles від Сьоміна, додатковий протеїн у вигляді флейксів від українського Ензиму, японський соєвий соус, валенсійська паприка, ще один перець у млинку, тибетський тімур, андалусійські каперси, щось ще.
👍15🔥71
#Trend #Nordic

Нещодавно на два дні потрапила в Осло. До речі, до цього з нордичних країн бувала тільки в Данії, три рази і це завжди були гастрономічні тури, що включали Noma, Geranium etc.
А з Осло було зовсім по-іншому. Це була соло-зупинка без особливих бронювань. Ну і вперше.
Коли я потрапляю у якесь місто вперше, я застосовую мій власний принцип «пінбола». Тобто просто тиняюсь містом, їжджу громадським транспортом, дивлюсь на вулиці, вітрини, людей.
Ну і відвідую супермаркети.
Тим більше, що я була готова до норвезьких цін у хорека)
А ще було цікаво, яка кухня зараз в топі у нордиків.

У вас є варіанти, яка? 🤪
9
#Nordic #Trend

Була не здивована, що головне місце на полицях з Global Flawors займає мексиканська кухня.
Приправи для тако, різноманітні тортільї та соуси прям стрибали на мене.
Ну а ще — найкраще місце на моднєйший вулиці Едварда Мунка, що у районі Bjørvika зайнято такерієй Los Tacos.
11
#FoodWays #Nordic

А ось тепер я здивована! Навіть більше - я офігіла! Виявилось, що тако — це сьогодні національна норвезька їжа і розповсюджений ритуал для посиденьок у п"ятницю з друзями чи родиною!

https://www.lifeinnorway.net/sales-of-norwegian-taco-boom-in-2020
4
Поговорили з ШІ про тако у Норвегії:

Ось що пишуть норвезькі та англомовні медіа про популярність мексиканської кухні в Норвегії, зокрема про феномен т.зв. "тaco Friday":

Норвегія дійсно переживає кулінарний феномен — щотижневий ритуал так званого Fredagstaco. За даними наукових дослідників із OsloMet, восени − взимку 2020 року в середньому 80 % норвежців (особливо в сім’ях з дітками або у віці до 40 років) споживали Tex‑Mex страви щонайменше раз на місяць, а двоє з десяти — навіть щотижня

Цей різкий сплеск популярності пояснюється декількома факторами. З одного боку, вплив американської культури — вихідці з США, що прибули до Stavanger у 1960‑х роках, принесли з собою любов до “Американської” інтерпретації такосів. З другого боку, популярність “taco kits” — готових соусів, міксів та оболонок — у великих мережах рітейлу, таких як Santa Maria (70 % продажів Tex‑Mex продуктів у 2020 році), дозволила м’яко впровадити цей стиль у повсякденну кухню .

Американська блогерка і мама з Норвегії Крістіна Алекса, маючи 1,5 млн переглядів на TikTok, розповіла, що спочатку вважала "норвезькі тако" чимось віддаленим від аутентики, але згодом адаптувалася до цієї традиції. Її відео порівнюють “fredagstaco” із американським Tex‑Mex — з фаршем, сиром, кукурудзою та, як правило, без бобів — і стало вірусним у соцмережах .

Що цікаво — цей тренд навіть потрапив у вужченнє західних медіа. За словами The Local, tacos часто займають місце італійської піци у визнанні національної страви — понад мільйон норвежців щонайменше іноді їдять тако вдома або в ресторані. Цей популярний Friday night ritual — більше, ніж суботнє вечірнє зібрання, про це пишуть як про “норвезьку одержимість тако” .

Цікаво зазначити, що з розвитком гастрономічного ринку в Норвегії з’явилися ресторани із справжньою мексиканською кухнею, особливо в Осло та Бергені, які пропонують інгредієнти та рецепти ближчі до оригінальних — понад простих “corn‑taco” зі спеціями .

🔍 Висновок
В Норвегії мексиканська кухня стала не просто трендом, а культурним явищем. Причини прості: американська адаптація мексиканських страв, зручні продукти для домашнього приготування і соціальна природа їжі. Водночас дедалі вищою стає популярність справжніх мексиканських ресторанів, що служить свідченням розвитку гастрокультури в країні.
10👍1
#Trend #Nordic #Coolcation

Закриваючи на сьогодні тему з нордичними впливами, додам ще один дуже новий і насправді тривожний тренд.
Тільки в останні два роки з"явилось поняття "coolcation" - тобто відпустки в прохолоді. Після найспекотніших літніх місяців у 2023 та 2024 році туристи шукають не пляжі на півдні, а гори на півночі.
Тривожний, бо це ще один провозвісник кліматичного Апокаліпсісу.
Який, мені б так хотілось, мав початись десь років через 100, аж ось я/ми тут, спостерігаємо його стрімкий початок.
Почитайте, де рекомендують проводити це і наступне літо:
https://www.lonelyplanet.com/articles/best-coolcation-travel-ideas
2
2025/07/09 00:41:48
Back to Top
HTML Embed Code: