Warning: Undefined array key 0 in /var/www/tgoop/function.php on line 65

Warning: Trying to access array offset on value of type null in /var/www/tgoop/function.php on line 65
154 - Telegram Web
Telegram Web
Media is too big
VIEW IN TELEGRAM
Дорогі брати та сестри, щиро вітаємо зі святом трьох святих - Василія Великого, Григорія Богослова та Іоана Златоустого

Їхній внесок у розвиток християнства надзвичайно великий та важливий, а їхні вчення стали джерелом натхнення для багатьох поколінь. Нехай святість і мудрість цих великих учителів сповіщається у кожному з нас, надихаючи на добрі справи та допомагаючи розуміти глибини віри. Славимо їхню пам'ять разом і надихаємося їхнім прикладом!
Media is too big
VIEW IN TELEGRAM
"Ви чули, що сказано давнім: Не вбивай; а хто вб’є, підлягає судові."(Матв 5:21)

Шоста заповідь в першу чергу передбачає повагу до свого життя, до ненародженого та життя інших людей. Коренем вбивства є гнів. (свт. Іоан Златоуст)

Перший і природний вбивця людей, постійний натхненник убивства – диявол. Про нього Христос сказав: «Він (тобто диявол) був людиногубцем від початку...» (Ін. 8: 44). Диявол вражений заздрістю та ненавистю, бо знає, що людина призначена наслідувати Царство Боже. Людина, яка вчиняє вбивство, є покірною зброєю диявола.

Беручи участь у війні, людина може не виконувати священного обов'язку, а навпаки грішити. Це буває тоді, коли вона вкладає у свою участь у війні почуття особистої ненависті та помсти, або ж марнославства та гордовитих особистих прагнень. І навпаки - що менше думки про себе і більше готовності "покласти душу свою за друзів своїх"(Ін .15:13) - то ближче до мученицького вінця такий воїн-християнин.

Жінка, що зробила аборт, є вбивцею і відповідає перед Богом. Бо зародок в утробі є жива істота, про яку піклується й сам Господь (апологет Афінагор). Усі, хто є учасниками викиду - прирівнюються до вбивць. "Бо Ти утворив нутрощі мої і зіткав мене в лоні матері моєї. Прославляю Тебе, тому що я дивовижно витворений... Зародка мого бачили очі Твої; у Твоїй книзі записані всі дні, для мене призначені, коли жодного з них ще не було."(Пс 138:13,14...16). Тобто це говорить про те, що душа людині дається Богом з самого її зачаття.

Про самовбивць чітко висловився Ігнатій Брянчанінов: Дозрілий відчай зазвичай виражається самогубством чи діями, тотожними самогубству. Той, хто вчинив його, позбавив себе покаяння і всякої надії порятунку. Свята Церква не робить про нього жодного поминання, не удостоює відспівування і позбавляє поховання на християнському кладовищі.

❗️Тож підводячи підсумок, можна сказати, що потрібно не лише цінувати життя, а й остерігатися внутрішньої ненависті та гніву, котрі приводять до людиновбивства.

Поділитися каналом👉 Молоді серця
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
Media is too big
VIEW IN TELEGRAM
Зі святом Стрітення Господнього, дорогі брати та сестри!

Подія Стрітення відзначає кордон між Старим та Новим Завітами. Старий Завіт з його прообразами та обрядовими настановами відступає, поступившись місцем новозавітним звершенням.  Тому праведний Симеон у молитві «Тепер відпускаєш» сповідує радість з приводу закінчення часу очікування (Лк. 2: 29–32).

Можна сказати, що Стрітення – це свято радісної зустрічі, яке завжди з нами. Адже зустріч кожного з нас із Богом відбувається щохвилини.  Митрополит Веніамін (Федченков) у своїх «Роздумах у день свята Стрітення Господнього» пише: «Людство, віддалене від Бога за непослух, тепер знову бачиться з Ним; і радіє! Особливо – тому, що воно прийняте так ласкаво, милостиво: це зображується прийняттям Богонемовляти на руки Симеоном, до його обіймів… Кращі люди тужили за Богом, хотіли бути знову разом із Ним у спілкуванні. І спромоглися!  Як же не радіти?!

Нехай цією радістю, про зустріч Богонемовляти, наповнюються ваші серця! І пам'ятайте, ніщо і ніхто не зможе розлучити нас із Богом!
Богословський Weekend

Друзі, запрошуємо молодь Хмельниччини на зустріч із архіпастирями нашої Церкви, владиками Сильвестром та Віктором.

Кожен зможе поставити архієреям питання, які вас цікавлять.

❗️Зустріч відбудеться 18.02.2024, у храмі Різдва Пресвятої Богородиці. Початок о 16:00.

Приєднуйтеся, ви неодмінно відкриєте для себе багато корисного та нового!
Media is too big
VIEW IN TELEGRAM
А як ви проводите свої вихідні?

До молодіжки Хмельницької єпархії завітали гості - ректор КДАіС, архієпископ Сильвестр та архієпископ Віктор. Море позитивних емоцій та океан нових знань - так коротко можна описати вчорашній день!

Дякуємо нашим архіпастирям, а також архім. Пахомію та нашому куратору, архім. Паісію і кожному, хто долучився до організації нашої зустрічі!

Близько 100 людей вчора відчули, що таке сила єднання у живому спілкуванні. Сподіваємося на нові зустрічі із владикою Сильвестром та іншими архієреями нашої Української Православної церкви!

🎼"Віра вічна" - у виконанні хору молодіжки Хмельницької єпархії.

Поділитися каналом👉 Молоді серця

Ми у  Tik-Tok 📹 | Instagram 📹 | Facebook 👥
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
Media is too big
VIEW IN TELEGRAM
Святая Святих православних християнських храмів

Друзі, вашій увазі продовження відео про влаштування православних храмів. У даному ролику ми розбираємо саме вівтарну частину, основоположними елементами якої є: Святий Престол, Жертовник та Горнє місце.

Багато із нас не були у цьому святому місці. Привідкриваємо для вас церковну завісу. Усім приємного перегляду!

Поділитися каналом👉 Молоді серця

Ми у  Tik-Tok 📹 | Instagram 📹 | Facebook 👥
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
💔"НЕ ПЕРЕЛЮБСТВУЙ"

Темою завтрашньої зустрічі буде 7-ма Заповідь Божа.

Розберемо також питання "злочинної любові".

15:30, храм Різдва Пресвятої Богородиці. Хто ще досі не з нами, приєднуйтеся, буде цікаво. 😉
Media is too big
VIEW IN TELEGRAM
Плотська нечистота, непомітно для нас, шкодить чистоті нашої віри (прп. Касіян Римлянин)

❤️Чоловіки, любіть своїх жінок, як Христос полюбив Церкву - це будуть ваші ліки від перелюбу. Бережіть свої половинки, як найдорожчий дар від Бога!

Жінки, коріться своїм чоловікам, як Господу, тобто щиросердечно, але не безрозсудно, а через призму Євангелії.

💔Співмешкання (громадянський шлюб) - це вбивство жіночого щастя та жіночої долі. Дівчина у такому випадку живе в ілюзії того, що вона заміжня, а хлопець, в ілюзії того, що він вільний.

👰🏼‍♀️🤵🏼‍♂️Лише ШЛЮБ показує справжню любов, а не співмешкання, яке може бути явищем тимчасовим і яке не зобов'язує ні до чого серйозного.

❗️Підсумувати вчорашню зустріч молодіжки, де ми розглядали 7-му Заповідь Божу, можна словами святителя Іоана Златоуста: "Яка користь в задоволенні, якщо воно народжує черв'яків, якщо піддає того, хто віддається йому, беззаперечному страху та вічним мукам?  Чи не набагато краще, трохи утримавши силу своїх помислів, отримати вічну радість, ніж за мале задоволення порочних побажань мучитися нескінченно?

Поділитися каналом👉 Молоді серця

Ми у  Tik-Tok 📹 | Instagram 📹 | Facebook 👥
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
‼️Не обманюй ні себе, ні інших...не вкради і уникнеш ти біди

Завтра продовжимо йти по стопам Заповідей Божих.

📍Храм Різдва Пресвятої Богородиці
📆 03/03/2024
🕟 15:30
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
Media is too big
VIEW IN TELEGRAM
Не в кількості викраденого полягає злочин, але в намірі злодія (Іоанн Златоуст)

У православ'ї наголошується на необхідності відшкодування збитків у чотирикратному розмірі, який заподіяно через крадіжку, і на покаянні перед Богом.

Грішить проти восьмої заповіді той, хто грабує, вимагає, бере хабарі, утримує плату працівника; хто одержує плату за роботу, але не працює; хто бере чуже обманом, хитрістю.

Гріху крадіжки протистоять такі чесноти: безкорисливість; вірність; правосуддя; милосердя до бідних.

«Вкрадене чуже добро, як вогонь, внесений у дім, усі інші маєтки знищує, бо де неправда, там і клятва Божа; де ж клятва Божа, там ніякого добра не буде, але всіляке злополуччя піде. Викрадай і хапай, людино, викрадай, як хочеш і що хочеш, проте знай, що все з рук твоїх випливе і твоє власне, неправда, як вогонь пожере». (свт. Тихон Задонський)

Найвища доброчесність, яка навіяна восьмою заповіддю, — це досконале нестяжання, тобто зречення всякої власності. Але до цієї чесноти Господь не зобов'язує всіх, а пропонує її тільки тим, хто хоче досягти вищої моральної досконалості: «якщо хочеш бути досконалим, піди, продай маєток твій і роздай жебракам; і матимеш скарб на небі» (Мт.19:21).


Розглядаючи 9-ту Заповідь можна із впевненістю сказати, що брехня - це приховування істини. Брехня протилежна істині. Істина походить від Бога, брехня - від диявола. Христос називає диявола батьком брехні: «Коли він говорить брехню, говорить своє, бо він брехун і батько брехні», – каже Христос (Ін. 8: 44).  Апостол Павло вчить, щоб ми "...відкинувши неправду, казали істину кожний своєму ближньому..." (Еф 4:25).

У Святому Письмі, в Євангелії від Іоанна, Ісус Христос сказав: "І пізнаєте істину, і істина зробить вас вільними" (Ін 8:32). Це нагадує нам, що правда є основою духовної свободи і розвитку.

Тож як сказав Авва Дорофей: "уникатимемо брехні, щоб позбутися долі лукавого, і намагатимемося засвоїти істину, щоб мати єднання з Богом, який сказав: «Я - шлях, істина і життя» (Ін. 14:6).
Вплив християнства на формування сімейних цінностей в сучасному суспільстві

Гостем завтрашньої зустрічі буде протоієрей Димитрій (Гроцкий).

Не забуваємо підготувати питання, які вас цікавлять.😉

15:30, Храм Різдва Пресвятої Богородиці. Чекаємо усіх із нетерпінням!
Media is too big
VIEW IN TELEGRAM
Зустріч молодіжки: Вплив християнства на формування сімейних цінностей в сучасному суспільстві

У нелілю відбулася надзвичайно цікава та відверта бесіда молодіжки Хмельницької єпархії із протоієреєм Димитрієм Гроцким, де ми обговорювали одну з найважливіших тем - сім'ю.

Було неймовірно захоплююче почути різні погляди та думки на цю тему. Що таке сім'я для кожного з нас? Які цінності вона несе? Які виклики та радості пов'язані з життям у сім'ї?

Отже, можна сказати, що вплив християнства на процес створення сім'ї, полягає в передачі моральних принципів, відповідальності перед Богом та один перед одним, терпимості, любові та взаємопідтримці. Християнська етика наділяє сімейні взаємини особливим сенсом, допомагаючи подолати виклики та зберегти радість спільного життя.

Поділитися каналом👉 Молоді серця

Ми у  Tik-Tok 📹 | Instagram 📹 | Facebook 👥
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
Темою завтрашньої бесіди буде подолання заздрощів через призму 10-ї Заповіді Божої

‼️Зустріч відбудеться о 17:30.

Приєднуйтеся, буде цікаво!
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
Media is too big
VIEW IN TELEGRAM
"Не бажай оселі ближнього твого; не бажай дружини ближнього твого, ні раба його, ні рабині його, ні вола його, ні віслюка його – нічого, що у ближнього твого."(Вих 20:17)

Головна настанова цієї заповіді виражається по суті однією фразою: не бажай. Справді, людина завжди страждала від своїх власних нереалізованих бажань. У людське серце вкладено безмежну місткість.  Воно шукає Бога, і в цьому пошуку часто намагається замінити Його матеріальними благами.

Звідси і пристрасть накопичення багатства, і зацикленість на земному. Це ні що інше, як помилка у траєкторії пошуку.  Позив душі до нескінченності та безсмертя людина реалізує у спробі привласнити собі весь світ і тим самим упокоїти своє прагнення досконалості.  Але закінчується подібна дія завжди крахом, адже творіння не здатне замінити Творця.

Як говорив блаженний Августин, звертаючись до Бога: "Ти створив мене для Себе, і не заспокоїться серце моє, доки не знайде Тебе".

Бажати кращого природно для людини і в цьому немає нічого поганого. Погано, коли бажаєш чужого. Бажання чужого завжди пов'язане із заздрістю. Святі отці називали заздрість отрутою для душі.

Заздрість тісно пов'язана з гордістю. У глибині душі заздрісник переконаний, що саме він гідний того, що має інший

Чи бувають ліки від заздрості? Бувають. Найкраще – це подяка Богові за його милості до нас, негідних та грішних, за все.  Подяка зцілює заздрість і змушує цінувати те, що ми вже маємо. Вміння дякувати робить найбіднішу людину багатою і щасливою.

Поділитися каналом👉 Молоді серця

Ми у  Tik-Tok 📹 | Instagram 📹 | Facebook 👥
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
Media is too big
VIEW IN TELEGRAM
ЩО ТАКЕ ПІСТ?

Із благословення архієпископа Хмельницького та Старокостянтинівського ВІКТОРА, на передодні Великого посту, молодіжка підготувала для вас захоплююче інтерв'ю із настоятелем Свято-Іоанно-Предтеченського монастиря - ієромонахом Феодосієм (Слободянюк), в якому ви почуєте відповіді на актуальні для християн питання, що виникають у ході посту.

Сподіваємося, що дане відео, буде невеличким дороговказом для людей, котрі вступають у цей особливий період покаяння, очищення та духовного збагачення!

Нехай Всемилостивий Господь укріпить та підтримає усіх нас, гідно пройти цей відрізок підготовки до Світлого свята - ВОСКРЕСІННЯ ГОСПОДА І СПАСИТЕЛЯ НАШОГО ІІСУСА ХРИСТА.
Не потрібно шукати чудес в житті, чудеса у Всесвіті проходять щоденно, тільки ми не завжди їх помічаємо

"Літургія з Безкровною Жертвою Господа нашого Іісуса Христа - це вже є чудо для нас! Життя, яке дав нам Бог - це насамперед є милість і чудо Боже🙏.

Цінуйте все, що Господь нам дає у житті і з мужністю і вірою переносьте усі випробування, якщо такі трапляються! Укріпи нас, Господи, в ці дні Св. Чотиридесятниці!", - куратор молодіжки, архімандрит Паісій (Куліш).

📸Фото: Перед початком Великопісного богослужіння в Храмі Різдва Пресвятої Богородиці!
Чому диявол спокушає Іісуса Христа в пустелі?

Через призму Святого Євангелія, розглянемо завтра дану тему.

Зустріч відбудеться о 15:30!

Ви досі не з нами? Тоді приєднуйтеся, буде цікаво.😉

Поділитися каналом👉 Молоді серця

Ми у  Tik-Tok 📹 | Instagram 📹 | Facebook 👥
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
Media is too big
VIEW IN TELEGRAM
“…Господові Богу твоєму, поклоняйся і Йому Одному служи."(Матв 4:10)

Тема спокуси Іісуса Христа в пустелі, яку ми розглянули на попередній зустрічі молодіжки є досить актуальною у дні Великого посту. Тому що, піст - це саме той час, коли найбільше трапляється в житті християнина різних спокус.

Апостол Яков пише так: "В спокусі, ніхто не кажи: Бог мене спокушає; тому що Бог не спокушається злом і Сам не спокушає нікого”( Яков 1:13). Під спокусами потрібно розуміти такий збіг обставин, коли в житті людини є ризик втратити віру і впасти у тяжкий гріх.

Спокуси бувають від плоті, від світу, від людей і диявола. Їх ціль – затягнути людину на “темний бік”. Це спокуси голодом, гординею та вірою.

Насамкінець 40-денного посту диявол каже Христу, щоб Він перетворив каміння на хліб. Проте Господь відповідає, що: "… не хлібом єдиним буде жити людина, але всяким словом, що виходить з уст Божих."( Матв 4:4). Тобто, людині не варто думати лише про тіло, а більше звертати увагу на духовну складову.

Вдруге диявол приступає до Іісуса з такими словами: “Якщо Ти Син Божий, кинься вниз, бо написано: Ангелам Своїм заповідає про Тебе, і на руках понесуть Тебе, щоб не спіткнувся об камінь ногою Твоєю. Ісус сказав йому: Написано також: Не спокушай Господа, Бога твого."(Матв 4:6-7)

І втретє диявол каже Христу: "…усе це віддам Тобі, якщо впадеш ниць і поклонишся мені. Тоді Іісус відповів йому: Геть від Мене, сатано! Бо написано: Господові, Богові твоєму, поклоняйся і Йому Одному служи." (Матв 4:9-10)

Тобто, Господь, своїм прикладом показує нам, як варто боротися із спокусами, закликаючи зберігати вірність вірі своїй і не зраджувати її.

Найголовніше під час посту - боротися з цими трьома видами спокус: похіттю плоті та очей, і життєвою гордістю. Таким чином, ми можемо досягнути життя з Богом і в Бозі. І за допомогою цих випробувань ми загартовуємося.

Піст – це період переміни, а не є якогось самобічування і самоприниження; піст – це інструмент для того, щоб ми могли краще боротися із спокусами від ворога роду людського.
"Істинно кажу вам, що коли двоє із вас погодяться на землі просити про всіляку справу, то, чого б не попросили, буде їм від Батька Мого Небесного. ("Матв 18:19)

Чому ж нам не завжди дається те, про що ми просимо? Ситуацій може бути безліч.

• Людина, котра просить перебуває у гріху

Немає нічого спільного у світла з темрявою (2 Кор 6:14). Якщо ми хочемо мати тісні стосунки з Богом – ми маємо каятися. Це найочевидніше і багатьом це зрозуміло.

• Не настала повнота

Іноді ми молимося і Бог бачить наше щире серце, але Він також бачить, що не настав час. Наміри добрі, все ідеально, але час не підходящий. Цьому свідчать такі вірші:

"Не зволікає Господь виконанням обітниці, як дехто має те за неквапливість; але довготерпить нас, не бажаючи, щоб хто загинув, але щоб усі прийшли до покаяння."(2 Петра 3:9)

Всьому свій час. Не настала та повнота, щоб ми змогли прийняти те, що просимо. Нам потрібно дозріти, щоб отримати. Найголовніше це завжди пильнувати, щоб коли година прийшла - не втратити просимого.

• Не завжди просимо за те, що нам справді потрібно

Бувають такі моменти, коли нам здається, що це нам потрібно і ми щиро за це молимося. Але через певний час ми усвідомлюємо, що просили не за те, що нам справді потрібно. Апостол Павло прямо про це говорить: "Так само й Дух допомагає нам у немочах наших; бо ми не знаємо, про що молитися, як належить..."( Рим 8:26)

Не завжди за що ми молимося – життєво необхідне. Тому ми не отримуємо відповіді на таку молитву. Не завжди винна наша віра чи маловірність, як нам здається. Можливо справа зовсім в іншому.

• Ми не хочемо бачити

Ми молимося Богу, і Він чує нашу молитву. Вона приємна Йому і Він хоче нам допомогти. Але вся суть у тому, що ми вже налаштовані на одне і дивимося в один бік, щоб Він нам допоміг так, як ми це бачимо, ЯК МИ ЦЕ ХОЧЕМО.

Проте Він бачить шлях кожного з нас і робить все на благо нам. Але ми вже утворили навколо себе певну зону комфорту і не хочемо вилазити з неї. І коли Бог щось поступово підносить нам, ми навіть не дивимось у цей бік.

Сформувавши свою точку зору, з нею йдемо до Бога і намагаємось молитвою і постами досягти того, чого МИ ХОЧЕМО і як нам здається правильним. Це буде виглядати на кшталт: "хай буде Твоя воля, але зроби по-моєму".

❗️Тож слова «не моя воля, але Твоя нехай буде» - це ключовий принцип наших стосунків із Богом. Без цього і прохання наші до Нього стають уже не проханнями, а вимогами, зовсім недоречними, або просто мріями, зверненими в нікуди.

Поділитися каналом👉 Молоді серця

Ми у  Tik-Tok 📹 | Instagram 📹 | Facebook 👥
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
Друзі, запрошуємо на чергову зустріч молодіжки Хмельницької єпархії

👨‍👩‍👧‍👦Завтра обговоримо тему сім'ї та християнського виховання дітей разом із благочинним міста Хмельницького, протоієреєм Михайлом (Козовий).

❗️Чекаємо на вас о 16:00, при храмі Різдва Пресвятої Богородиці.

Поділитися каналом👉 Молоді серця

Ми у  Tik-Tok 📹 | Instagram 📹 | Facebook 👥
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
2024/12/17 17:45:01
Back to Top
HTML Embed Code: