Telegram Web
Чергова нічна атака росії по Україні.

🔻 У Києві пошкоджені житлові будинки, автівки, горів бізнес-центр. Четверо постраждалих.

🔻 В Одесі:
– зруйнована будівля станції екстреної медичної допомоги (на місці удару зайнялася пожежа);
– пошкоджено пологовий будинок, житлові будинки.

Медики і пацієнти встигли сховатися в укриття. Утім внаслідок атаки по місту загинули двоє людей, семеро — поранені, чотирьох із них госпіталізовано.

Постраждалим надають усю необхідну допомогу.
😢126🤬2314
У новій системі оцінювання повсякденного функціонування розглянуто вже понад 220 тисяч справ.

У 162 285 випадках експертні команди ухвалили рішення про встановлення статусу інвалідності. У 42 455 випадках рішення про статус інвалідності не приймалося, оскільки звернення стосувалося інших питань — наприклад, оновлення індивідуальної програми реабілітації або встановлення ступеня втрати професійної працездатності чи інших підстав, що не передбачають встановлення інвалідності.

Система працює в усіх регіонах:
✔️ 1422 експертні команди
✔️ майже 70 тисяч лікуючих лікарів
✔️ понад 254 тисяч справ заведено до системи.

Серед тих, хто звертається — як пенсіонери, так і люди, які працюють, проходять службу або виховують дітей.

👉 Детальніше — з прикладами, статистикою та реальними історіями пацієнтів — у повному матеріалі на нашому сайті.
👍18🤬53😢2😁1
Media is too big
VIEW IN TELEGRAM
Бар’єри виникають на шляху кожного і кожної з нас: коли важко пройти з дитячим візком, піднятися сходами з валізою або дістатися кудись через стан здоров’я, коли не беруть на роботу лише через вік чи стать. Для когось це – поодинокий епізод, а для іншого – щоденна реальність.

📍Щоби змінити це, була започаткована Всеукраїнська кампанія «Безбар’єрність – це коли можеш». Її мета — просувати ідею безбар’єрності та залучати людей до створення країни, відкритої для кожного.

📍Це — про спільне прагнення побудувати середовище, у якому всі можуть жити, працювати, пересуватись і спілкуватися без перешкод. Та найважливіше – кожен і кожна з нас у своїй громаді, в бізнесі, на роботі чи в особистому житті може зробити власний внесок словами, діями або рішеннями.

⚪️ Адже безбар’єрність — це коли можеш.

* Всеукраїнську кампанію соціальних змін «Коли можеш» реалізують міністерства України за підтримки ЮНІСЕФ у межах ініціативи першої леді України «Без бар’єрів» та за фінансової підтримки Федерального міністерства економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ) через державний банк розвитку KfW.

Відео:
Олена Зеленська
47👍13😁1🤯1
Відвідали в межах робочої поїздки на Дніпровщину один з медичних закладів.

Центр надає повний цикл медичної допомоги, починаючи з народження. Крім того, заклад має найбільший досвід в обстеженні дітей і дорослих з мінно-вибуховими пораненнями, бойовими черепно-мозковими травмами. Зокрема, з лютого 2022 року лікарня прийняла найбільшу кількість поранених дітей з усієї України.

Ознайомилися з ходом будівництва нового хірургічного корпусу та трирівневої споруди цивільного захисту, яка служитиме не лише як сховище під час війни, але і як медичний заклад у мирний час.
40👍11😁4🤔2
Media is too big
VIEW IN TELEGRAM
У 2020 році в Україні було майже втричі менше донорів крові, ніж рекомендує ВООЗ. Такі дані наводить Український центр трансплант-координації (УЦТК).

Але з початком повномасштабної війни усе змінилося. Українці масово ставали донорами, і завдяки кожному, хто здавав або здає кров, медики мають шанс щодня рятувати більше життів.

Національна система крові дуже швидко адаптувалася до воєнних реалій. У відповідь на виклики війни:

🔻Оновлене законодавство, що дозволило переливання крові у польових умовах. Крім того, впроваджені курси з основ трансфузійної терапії для людей без медичної освіти.
🔻 Започаткована кампанія «Твоя кров може воювати», яка дозволила за пів року збільшити кількість донорів втричі.
🔻Запроваджений спеціальний ресурс — «Донорська платформа», що оновлюється щодня, і де можна дізнатися про потреби системи крові.
Уряд дозволив ввезення донорської крові та її компонентів з-за кордону, але на четвертому році повномасштабної війни, Україна жодного разу не скористалася цим алгоритмом і сама закриває потреби у донорській крові та її компонентах.

І це — завдяки донорам.

Завдяки тим, хто хоча б раз у житті поділився своєю кров’ю.

Завдяки тим, хто робить це постійно.

Дякуємо, що здаєте кров.

Дякуємо, що даруєте надію.

Дякуємо, що рятуєте життя.
106🥰1
🪖 Військові (жінки і чоловіки) можуть безоплатно зберегти свої репродуктивні клітини. Така державна програма захищає репродуктивні права наших захисників і захисниць і дозволяє їм стати татом чи мамою у майбутньому, попри всі ризики, які несе війна.

Така послуга доступна військовослужбовцям ЗСУ та працівникам інших структур, які беруть участь у бойових діях або здійснюють заходи з національної безпеки

✔️ У державному бюджеті на 2025 рік для реалізації програми забору та зберігання репродуктивних клітин закладено 190 млн грн.

ℹ️ Детальніше про те, як працює програма із кріоконсервації — розкажемо сьогодні.
90🙏9🤮4👎1💔1
Вкотре росіяни атакували Україну. Наймасованішого удару цієї ночі зазнав Київ. За інформацією міського Центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф, внаслідок обстрілу постраждали 99 людей, із них 59 - госпіталізовані. На місцях атак працювали 120 бригад "екстренки". Натепер, за інформацією рятувальників і поліції, у місті 14 загиблих.

Екстрені служби продовжують ліквідовувати наслідки обстрілів.
🤬131😢742
⚠️ Міністерство охорони здоров’я України наголошує: усі закупівлі, пов’язані з реконструкцією лікарні «Охматдит», проводяться відкрито, прозоро та відповідно до вимог законодавства.

ℹ️ За результатами тендеру, проведеного через систему Prozorro, було підписано договір з компанією ТОВ «РІОЛА-МОДУЛЬ ЛТД» на виконання робіт з капітального ремонту сучасного корпусу лікарні. Компанія надала найбільш економічно вигідну пропозицію — майже 293 млн грн при очікуваній вартості закупівлі 367,4 млн грн. Це дозволить заощадити понад 70 млн грн, які можуть бути спрямовані на інші напрями відновлення.

Важливо наголосити: попри те, що закупівля здійснювалася за кошти благодійного фонду і не підпадала під обов’язкову дію постанови Кабінету Міністрів України №1178 від 12 жовтня 2022 року, замовник свідомо застосував підходи цієї постанови як інструмент забезпечення прозорості та правової визначеності процедури.

Зокрема, при оцінці тендерних пропозицій було використано виключний перелік підстав для відхилення, а саме – відповідно до пункту 47 Особливостей, замовник має право відхилити пропозицію лише у випадках, коли:

учасника процедури закупівлі або його керівника, внесено до Єдиного державного реєстру осіб, які вчинили корупційні або пов’язані з корупцією правопорушення;

керівника учасника процедури закупівлі було засуджено за вчинення кримінального правопорушення з корисливих мотивів.


ТОВ «РІОЛА-МОДУЛЬ ЛТД» надало всі необхідні документи, які підтверджують відсутність таких обставин:
✔️ Витяг МВС про несудимість керівника;
✔️Довідку НАЗК щодо відсутності фактів притягнення до відповідальності за вчинення корупційних або пов’язаних з корупцією правопорушень.

Таким чином, наявність кримінальних проваджень, в яких фігурують учасники закупівель, не є підставою для відхилення їх тендерних пропозицій. Саме тому лікарня «Охматдит» не мала жодних підстав для відхилення тендерної пропозиції ТОВ «РІОЛА-МОДУЛЬ ЛТД».

Відхилення пропозиції без належних правових підстав — це рішення, яке суперечило б принципам справедливості, прозорості та раціонального використання коштів благодійників. Всі процедури проходять відкрито, під контролем міжнародних інженерів, а витрати — за благодійні кошти. Реконструкція сучасного корпусу — це про здоров’я дітей і право лікарів працювати в безпечних умовах.

🔎 Додаткові гарантії прозорості й якості:
👉 Уповноважена особа лікарні здійснила всебічну перевірку документів учасника за участі міжнародної інжинірингової компанії Eptisa Servicios de Ingeniería, яка виконує функції служби замовника.

👉 Контроль за технічним виконанням робіт здійснює інжинірингова компанія «Академ Буд».

👉 Авторський нагляд — за компанією «Аркон», яка розробила проєктну документацію.

Роботи фінансуються за рахунок благодійного фонду «Охматдит — здорове дитинство», який акумулював значну частину пожертв українців у 2024 році. Кожна гривня використовується за прямим цільовим призначенням — на відновлення лікарні.

Лікарня продовжує працювати.

Будівля залишається функціональною, допомога дітям надається безперервно. Щодня в «Охматдиті» лікуються понад 500 дітей, лікарі проводять понад 40 операцій.
43🤮18🤬15😁13🤔7🙏4👍1
Media is too big
VIEW IN TELEGRAM
Центр Superhumans з 2022 року надає допомогу постраждалим від війни та вже став лідером у сфері протезування й складної реабілітації. Завдяки йому тисячі українців отримують другий шанс. Наша спільна мета — забезпечити кожному захиснику і захисниці якісні медичні послуги та повернення до повноцінного життя.
65👍6🤔2
☀️ У теплу пору року гострі кишкові інфекції (ГКІ) трапляються особливо часто. Це одні з найпоширеніших інфекційних хвороб, які можуть спричинити серйозні ускладнення — передусім у дітей.

🦠 Головні способи зараження — споживання неякісної їжі або води, купання у забруднених водоймах, а також недотримання правил гігієни (наприклад, брудні руки чи предмети побуту).

Найчастіше збудники кишкових інфекцій ховаються в сирому м’ясі, яйцях, непастеризованому молоці, морепродуктах, а також у немитих овочах та фруктах. Особливо небезпечні готові страви, молочні продукти, яйця та кондитерські вироби — вони нерідко стають джерелом інфекції.

🚨 Про те, як уберегтися від більшості ГКІ, розповідаємо вище і нагадуємо: якщо ви маєте такі симптоми – невідкладно зверніться до лікаря:
🔹сухість у роті та горлі;
🔹підвищена температура, що супроводжується діареєю і блювотою;
🔹переймоподібні болі в животі;
🔹незначне сечовипускання або його відсутність

За даними Центру громадського здоров’я України, за перші чотири місяці 2025 року в Україні зареєстровано майже 16 тисяч випадків гострих кишкових інфекцій.
27👍15😢1
2025/07/14 18:28:03
Back to Top
HTML Embed Code: