Telegram Web
Програміст з Китаю живе з машині вже 4 роки, хоча має чотириповерховий котедж і сім'ю. 41-річний розробник Чжан Юньлай так економить час на дорозі. 5 днів на тиждень він ночує у машині, а на вихідні повертається до рідних. Удень — робота, душ у спортзалі, вечеря в офісному кафетерії; увечері — зарядка авто й пошук затишного місця для парковки. Чжан каже, що грошей вистачає, але йому подобається такий баланс між роботою та домом: «розкіш — це коли жодних стін», — підсумовує китаєць.
😁111🤡46🤯2212😢2
Китайський стартап відкрив першу у світі клініку, у якій пацієнтів діагностує ШІ.

Відвідувачі клініки характеризують свої симптоми лікарю-ШІ на імʼя Доктор Хуа. Після цього штучний інтелект аналізує отримані дані, а також знімки кардіограми чи рентгену. Потім Доктор Хуа надає план лікування, який перевіряє та підписує традиційний лікар без огляду пацієнта.

Водночас зазначено: у клініці працюють й інші лікарі, аби впоратися з ситуаціями, які не під силу ШІ.
59😱29🤡22🔥8😁5🌚5
У Китаї відкрили фітнес-зал для собак — там все, як у людей: є тренувальна зона, масажний кабінет, спа, магазин зі смаколиками.

За потреби фахівці навіть можуть навіть створити індивідуальну тренувальну програму для домашнього улюбленця. Зараз зал працює у тестовому режимі, офіційне відкриття заплановане на червень.
😁9724🤯5🤡5👏3🔥2
Чому в дитинстві час тягнувся довше (і як повернути це відчуття)

Пам’ятаєш, як у дитинстві літо здавалося вічністю, а очікування дня народження розтягувалося на тижні? З віком ми все частіше дивимося на годинник і не встигаємо помітити, як пролітають дні. Насправді «прискорювачем» часу стає наша увага: варто навчитися бути присутнім у моменті — і миті знову наповняться сенсом.

1. Вловлюй «перші рази». Вийди з рутини: повернись додому іншою дорогою, обери у кав’ярні невідомий десерт. Кожна дрібниця поза звичним активує «ефект дива» й уповільнює сприйняття часу.

2. Вимкни автопілот. Щойно помітиш, як розум мчить у майбутнє чи повертається в минуле — зупинись. Запитай себе: що я бачу, чую, відчуваю тілом? Усвідомленість повертає в теперішню мить.

3. Відчуй світ фізично. Доторкнись до текстур навколо. Пий чай «усвідомлено», ловлячи аромат і тепло. Сенсорна увага перетворює буденне на незабутнє.

4. Відкладіть гаджети. Кілька хвилин прогулянки без телефона — і ти помітиш спів птахів, шелест листя, ритм власного дихання. Там, де немає екрана, оживає справжній саундтрек життя.

І пам’ятай: час уповільнюється не сам по собі – це ми повертаємося в нього, коли навчаємося спостерігати, відчувати й бути присутніми.

Оригінал
188🔥19👏5🥰2🤡2😁1
Зачитатися можна! 1+1=3 на книжки Vivat 💚📚 Трилери і фентезі, дитячі історії і енциклопедії, любовні романи і заплутані розслідування, мотиваційні і психологічні книжки — все, чого душа бажає. Обирайте 👉 https://in.vivat.com.ua/algorithm_one_plus_one

До 27 травня включно додавайте у кошик три паперові книжки видавництва Vivat, що мають позначку «1+1=3» — вартість найдешевшої з них буде 1 грн. Якщо 6 книжок із позначками — дві з них будуть коштувати по 1 грн.

Безкоштовна доставка замовлень від 600 грн.

📚 Що можна взяти?

✔️ Біографію «Ґолда»
✔️ Українська класика «Майстер корабля» Яновського
✔️ Психологічний трилер «Світло в темряві»
20👏7
В Остіні книжковий клуб вже 12 років читає одну книгу — і поки їм далеко до завершення

Мова про «Поминки за Фіннеганом» Джеймса Джойса — один з найважчих текстів у світовій художній літературі, адже написаний сумішшю перероблених слів, каламбурів та алюзій із посиланнями на приблизно 80 різних мов. Раз на два тижні члени клубу влаштовують зустріч у Zoom — приблизно дві години вони читають та розбирають 1 сторінку книги.

У 2023 році у Каліфорнії учасники іншого книжкового клубу закінчили читати «Поминки за Фіннеганом» — для цього їм знадобилось 28 років.
🤯22140😁24🤡6🌚4
У США значно зріс попит на зошити для іспитів. Викладачі шукають способи протистояти масовому використанню штучного інтелекту, тому повертаються до blue books — традиційних зошитів для іспитів з блакитною обкладинкою й чистими сторінками. Вони сподіваються, написання екзаменів від руки змусить студентів думати.
😁17241👏31🤯6🥰1🤡1
У Нідерландах у цукерках Haribo виявили канабіс. Кілька людей почувалися зле після того, як зʼїли желейки. Виявилося, що в пакетиках Happy Cola F!ZZ містився канабіс. Скільки саме пакетиків містило наркотичну речовину, а також, як вона туди потрапила — наразі невідомо. Поліція розпочала свідчі дії, а компанія відкликала всю партію з продажу.
😁208🤯2211🔥8🤡4
AI-шахрайство на $445 мільйонів: стартап Builder.ai «автоматизував» розробку застосунків за допомогою «ШІ» — насправді протягом 8 років 700 індусів вручну писали весь код.

Яскравий приклад AI Washing — коли стартапи використовують модні терміни про ШІ, щоб продавати звичайні ручні послуги під виглядом технологічного прориву.
😁190🤯244😢1🤡1
This media is not supported in your browser
VIEW IN TELEGRAM
У Сиванській оазі в Єгипті є озера, в яких неможливо втонути. Вони мають надзвичайно високу концентрацію солі — навіть вищу, ніж у Мертвому морі. В озерах не водиться риба чи навіть водорості. Після купання обов’язково потрібно змити сіль із тіла прісною водою, щоб уникнути подразнень.
🤯9860🔥14😱8🌚3
Здатність фокусуватися — суперсила XXI століття

Як не вигорати в світі постійних сповіщень? Як розрізнити багатозадачність і ефективність? Як зберігати увагу, коли все довкола кричить?

На всі ці запитання є відповіді у книжці «Сталість уваги в епоху цифри» професорка Ґлорія Марк ділиться інструментами, що допомагають зберігати фокус і не вигорати у світі постійних відволікань.

✔️ Книжка стала сенсацією у світі – увійшла до списку найкращих нонфікшн-видань року за версіями Next Big Idea Club, Cosmopolitan, Wall Street Journal, New York Times.

✔️ Тут знайдете не поради в стилі «зменшіть екранний час», а реальні моделі управління увагою: кінетична увага, типи фокусування, практики відновлення ментальної енергії.

✔️ Ґлорія Марк — одна з головних дослідниць уваги й цифрової поведінки людини, з 20-річним досвідом наукової роботи. Понад 200 опублікованих статей про увагу, фокус і дотичні теми.

✔️ Світ захлинається в цифровому шумі. Здатність фокусуватися — нова суперсила XXI століття.

Замовляйте «Сталість уваги в епоху цифри» — і дізнайтесь, як зберігати фокус, продуктивність і внутрішній спокій. Цю книжку обговорюють у всьому світі. Ви теж повинні її мати.
28🤡4🔥3
42-річний колишній морський піхотинець Метт Джонс пройшов понад 110 кілометрів валлійськими горами з холодильником на спині. Так він виконав обіцянку своїй дружині Віккі, яка раптово померла, і зібрав кошти на допомогу хворим дітям.

Метт розповів, що історія почалася у лікарні в 2024 році, коли лікар попередив його, щоб знизити навантаження через складну операцію на стегні. Тоді його дружина пожартувала: «Ви говорите до стіни – наступного разу цей чоловік пройде маршрут Лланголлен із холодильником на спині». Так і сталося.
💔26546👏12🤯10🔥2
Сем Альтман: «Ми вже за горизонтом подій»

Засновник OpenAI виклав есе «Ніжна сингулярність», де стверджує: «надрозум» уже тут.

Ось кілька основних пунктів статті:

1. Тиха революція. ChatGPT-рівень ШІ потужніший за будь-яку людину й непомітно став робочим інструментом сотень мільйонів.

2. Дорожня карта. 2025 — агенти, що пишуть код; 2026 — ШІ, який генерує ідеї; 2027 — роботи виходять у світ; 2030-ті — одна людина робить роботу цілої команди.

3. Самоприскорення. ШІ вже подвоює продуктивність науковців і скоро допомагатиме створювати нові версії самого себе.

4. Інтелект ≈ електрика. Вартість обчислень прагне до ціни кіловат-години, а значить «мозок для всього світу» стане масовим сервісом.

5. Людський фактор. Найціннішими лишаться творчість, емоції й стосунки — те, чого машини не мають.

6. Ризики та доступ. Безпеку й рівний доступ треба вирішувати зараз, щоби надрозум не став монополією.

Альтман підсумовує: ми рухаємось уперед експоненційно, і найбільші відкриття ще попереду.
70🤡28🤯16🔥9😁4💔2💅1
Нове ім'я на українській сцені: слухаємо проєкт DRUG від барабанщика O.Torvald.

«Don’t Cry» — історія друга-музиканта, який приєднався до лав ЗСУ. Тригером до написання пісні стала його сповідь про те, як, прийнявши можливість власної смерті, він переміг страх і продовжив діяти. Ця історія йшла від серця прямо в серце, і залишила тяжке відчуття: поки на танцполі блимало світло і грала музика, в полі танула кров героїв.

https://youtu.be/irdcw1Uk0-w?si=oF3AhHQdoN8QFrrp
42🔥10🤡5👏4😢1
12 ШІ-інструментів, які заощадять твій час

1. ChatGPT.com – для різних задач 
2. RecCloud.com – перетворює голос у текст
3. MidJourney.com – генерує мистецтво
4. Replit.com – створює код
5. Synthesia.ai – для відео
6. Soundraw.io – музика
7. Fliki.ai – створює TikTok-и
8. Starry.ai – генерує аватари
9. SlidesAI.io – створює презентації
10. PicWish.com – редагує фото
11. Pictory.ai – редагує відео
12. Dora.run – дизайнить сайти
50🔥12🏆7🤡6👏4
📣 Open call для молодих поетів та поеток у межах Літературної резиденції «Слово триваюче»

«Останні літні канікули» — це не лише календарні три місяці перед дорослим життям.

Це — символічна межа, коли «дитячі» мрії поступово поступаються більш реалістичним уявленням про світ, але не зникають зовсім.

🖋 Цей квартирник — про молодих людей, які шукають власний голос, який не загубиться у шумі чужих порад і очікувань.

🔎 Шукаємо 4 авторів або авторок, готових прочитати свої тексти у Львові наприкінці червня.

Деталі та форма зголошення можна за посиланням: https://forms.gle/ju97r47akTRUTUjV8

📝 Заповніть форму до 20.06 до 23:59.

Слово триває, доки є ті, хто його творить 💫

📓 Літературна резиденція імені родини Калинців Львівської муніципальної бібліотеки «Слово триваюче» запрошує молодих українських авторів і авторок долучитися до нашої спільноти — простору, де пам’ять і сучасність творять спільний контекст.
20🔥3👏2🤡2
Американець шість років видавав себе за бортпровідника та пілота – так йому вдалося здійснити понад 120 безшкоштовних перельотів. Для цього він вводив підроблені дані, включаючи 30 фальшивих номерів бейджів бортпровідників.

Федеральний суд визнав чоловіка винним в електронному шахрайстві й незаконному проникненні в зони аеропортів. Йому загрожує до 30 років ув'язнення.
😁138🤯516😢5👏2🌚2
Pentagon Pizza Report
цей акаунт у X (Twitter) веде спостереження не за військовими базами чи супутниками, а за піцеріями біля Пентагону.

Так званий «індекс піци» — це неофіційний показник, який ніби-то вказує на те, що у Вашингтоні щось назріває. Коли Domino’s та інші служби доставки раптом фіксують незвичний наплив замовлень уночі — аналітики підозрюють: у штабах кипить робота, а значить готуються важливі рішення.

Наприклад, останній такий сплекс «індексу піци» фіксували 13 червня 2025 року – якраз перед ударами Ізраїлю по об’єктах в Ірані.
😁181🔥19💅14🤯64🌚2🏆2
Медик 12-ї бригади «Азов» Михайло Лавровський розповів у X, що був вимушений взяти із зачиненого магазину болгарку, аби врятувати постраждалих від російського обстрілу Києва.

У відповідь магазин написав: «Головне, що людей вдалось врятувати»
280💔49👏16🤡2
20 хвилин, що знижують стрес на 66% (і це не спорт). Про це говорить дослідження вчених університету Сассексу: читання протягом 20 хвилин на день знижує рівень стресу на 66% — більше, ніж музика, кава чи прогулянка.

Головне: читати повільно, зосереджено, повністю занурившись у сюжет. Так мозок «вимикається» від зовнішнього шуму та перемикається у режим відновлення.

А ще читання допомагає нам глибше розуміти себе й інших:

- Знижує серцебиття і фізичне напруження
- Відволікає від тривоги, замінює негатив на емоційне занурення
- Розвиває емпатію — до інших і до себе
- Дає новий погляд на проблеми і власне життя
181🔥27
2025/07/13 22:41:55
Back to Top
HTML Embed Code: