Warning: Undefined array key 0 in /var/www/tgoop/function.php on line 65

Warning: Trying to access array offset on value of type null in /var/www/tgoop/function.php on line 65
304 - Telegram Web
Telegram Web
#НАрх_практика

Копав сьогодні картоплю і раптом згадав про поняття "метису", яке запроваджує Джеймс К. Скотт наприкінці книги "Seeing like a state". Йому варто присвятити окремий допис, оскільки це поняття є надзвичайно важливим в контексті опору індустріалізму й авторитарній державі Модерну.

До "метису" належать, зокрема, перевірені поколіннями народні прикмети - не забобони, а саме підмічені мешканцями конкретної громади особливості природних ритмів, які передаються з вуст в уста й працюють лише в конкретній місцевості. Наприклад, вони можуть стосуватися часу сівби або збору певної городини.

Чи стикалися ви з таким локальним знанням?
This media is not supported in your browser
VIEW IN TELEGRAM
​​Мінометний взвод Комітету Спротиву шукає вмотивованих бійців близьких поглядів.

Якщо у тебе все нормально зі здоров'ям (або ти вмієш ці проблеми ефективно ігнорувати), ми пропонуємо тобі квиток в один кінець на чарівну та захопливу подорож, де на тебе очікуватимуть:

- участь в бойових діях більшу частину року;
- адекватне командування та колектив з майже стовідсотковою толерантністю до твоїх токсичних жартів;
- конкурентна заробітна плата рівня wage-slavery elite;
- можливість проводити політику після завершення війни у випадку, якщо ти його побачиш;
- можливість підтримувати веганський етос життя;
- тотальна невразливість до тцк.

Для того, щоб здійснити цю мрію, пиши нам на бот зворотнього зв'язку: @Rescomua_bot. Кількість місць обмежена.
#НАрх_scum

Тут одного росіянського вчоного покликали на модно-молодьожний подкаст, присвячений анархізму. Сам вчоний кілька разів за випуск повторює, що він - не анархіст, точніше, перестав ним бути, коли попрацював в уряді рф 🤡

Перші 10 хвилин Шубін розповідає про "ефект Салінса" - себто вплив #радикальна_етнографія , культурної антропології на сучасний анархізм, що виражається у симпатіях до егалітарних і просто анти-авторитарних традиційних спільнот, які часто називаються "первісними" або "примітивними". З потворною саркастичною ухмилочкою і трохи невротичним тоном Шубін з кавалерійського наскока починає рубати образ анархо-примітивіста, який сам же і вигадує на ходу. Мовляв, антропологу-то можна вибачити, а от ці пройдохи-анпріми - чого вони ще не в шкурах? чого ще не поїхали на острови Полінезії чи кудись в Амазонію, щоб жити омріяним життям?

Одним словом, він відтворює всю риторику прогресистів, яка... жодного разу не потрапляє в ціль. Адже існує багато способів уявляти кінцеву мету спрощення, дауншифтингу, degrowth. Тед Качинський у своєму Маніфесті, наприклад, писав про співмірні людині технології, або "малі технології", проти яких він, загалом, не має нічого проти. Особливої пікантності моєму прослуховуванню цієї гидоти додавало те, що в цей момент я копав на своєму городі картоплю, яка проросла із власноруч відібраних картоплин минулого врожаю. Чому я ще не ...? Та ось же, я вже який рік живу на віддаленому хуторі, виховую тут дітей, доглядаю за садом-городом і кайфую від цього 🤷🏼‍♂️

Товаріщ Владлєнович (sic!) сам не помічає того, як дає відповідь на свої голослівні питання: "цивілізація" з більшою чи меншою швидкістю руйнує та поглинає традиційні спільноти, вона часто виявляється брутально сильнішою, тобто він сам виступає на захист "права сильного" в історії, що ніколи не дорівнює справедливості. А чого варта фраза "ніхто ще не спростував марксистської концепції [зародження нерівності та держави]"? Імовірно, він дійсно не знайомий зі свіжою історіографією, яку наводять Дж.К.Скотт у праці "Проти зерна" та Д.Ґребер і Д.Венґров у роботі "Світанок всього", але чому він тоді присвоює собі право патякати щось на цю тему?

Далі по ходу відео стає ясно, чому так. Ближче до кінця, не припиняючи сипати саркастичними жартиками, він раптово оприявнює себе як "віруючий християнин" і водночас прихильник трансгуманізму. Він навіть заїкається про нібито вертикальне подолання людського стану, наближення до Бога через поширення себе в космосі й, звісно, "співучасть у творінні" (втручання в ДНК, "хмарні свідомості" і т.д.). "Солідність" таких аргументів видно одразу.

Разом з тим, очевидно, що справжню вертикальну трансгресію люди практикували спокон віків, у тих самих суспільствах, життя яких він по-гоббсівськи описує як "тупе, коротке і безпросвітне", - доки не прийшли спочатку "віруючі християни" з мушкетами, а потім всілякі інтеліхенти, окрилені ідеями прогресу та продуктивізму. Речником останніх двох ідеологій і виступає Шубін протягом всього випуску.

Якщо доведеться якось із ним побачитись, обов'язково щонайменше харкну йому в обличчя. Більше того, враховуючи його "колишню" роботу на імперський уряд, ставлення до українського питання (виражене, наприклад, у написаному ним розділі росіянського підручника з "Истории Украины" 2015 року) і публічне зречення анархістських поглядів (він - не "свій"), Шубін є законною ціллю для більш серйозних акцій.

https://www.youtube.com/watch?v=Mk409BZmepQ
#НАрх_штудії

Джеймс Кемпбел Скотт у своїй праці "Проти зерна" стверджує, що саме в такій місцевості, болотяно-очеретяних плавнях (зокрема, на півночі Перської затоки та пониззі Дніпра), в епоху так званого мезоліту (9-11 тисяч років тому) існували найбільш сприятливі умови для осілого способу життя. Причому, ця осілість так само була пов'язана з мисливством і збиральництвом, адже в таких екосистемах до екологічних катастроф сучасності проживала величезна кількість різних видів тварин, птахів, риб і рослин. Деякі з цих видів, цілком імовірно, одомашнювались, хоча і не перетворювались на основне джерело харчування. Девід Ґребер і Девід Венґров у роботі "Світанок всього" влучно називають такі випадки ігровим землеробством, вірніше городництвом, і тваринництвом. В алювіальних рівнинах Північного Причорномор'я, зокрема, міг бути одомашнений тур (бик) задовго до приходу гостей з регіону "Родючого Півмісяця".

Світлини - моє миле Потилігулля 🌿

Біля другого ставка я на власні очі бачив колись оленятко.
"Людина, яка не здатна надавати осмислений вплив на світ, перестає існувати."

Девід Гребер
#цитата
У Фінляндії🇫🇮 двоє студентів купили безлюдний острів за 31 тисячу доларів, оскільки він виявився дешевшим за звичайну ділянку землі

Хлопець випадково натрапив на оголошення про продаж острова та здивувався його низькій вартості. Тепер у парочки є острів площею 1 гектар, який пустував 10 років. Нові власники планують перетворити його на райський куточок з будинком та сауною.

Я б теж так хотів. А Ви?
Forwarded from Imara Notia (Микита Юрійович)
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
Forwarded from Imara Notia (Микита Юрійович)
В середу 25 вересня розпочнемо читання більш великої праці, а саме переклад монографії Моріса Ґодельє «Племена в історії та віч-на-віч з державами» (2010). В першій частині книги М. Ґодельє — один з найбільш крупних французьких антропологів досліджує процес виникнення, еволюції й трансформації племінних спільнот. Зокрема він звертає увагу на те, що племена не стали в новійшій історії анахронізмом, а навпаки, в світовій політиці початку XXI ст. деякі племені об'єднання грають зростаючу роль. Друга частина книги представляє собою інтерв'ю французького антрополога (листопад 2013, Париж), в якому він розкриває своє відношення до наукового спадку К. Леві-Стросса та розуміння ролі релігій з історією в сучасному світі. Третя частина книги — дослідження, в якому реконструюється інтелектуальна біографія й теорії релігії М. Ґодельє.

Отож, чекаємо знов на всіх бажаючих!
#НАрх_штудії

Недавно прочитав захоплююче есе Хакіма Бея "Ніцшеанський слід". У ньому він описує утопічний експеримент, який розгорнувся на північному сході Румунії (у Добруджі) у 1918-1919 роках. Гурток інтелектуалів скористався хаосом по завершенню Першої Світової війни й взяв під свій контроль маленьке провінційне містечко, щоб упорядкувати життя у ньому згідно заповітів Фрідріха Ніцше.

Але є нюанс, і дуже суттєвий...

https://drukarnia.com.ua/articles/bliskucha-ilyuziya-nicsheanskoyi-utopiyi-6fYDZ
#НАрх_витяги

Кожна наука - це впорядкування, спрощення, перетравлювання для потреб інтелекту того, що не можна перетравити... Щоб вивчати історію, треба спершу знати, що ми тим своїм вивченням прагнемо до чогось неможливого, а проте необхідного, надзвичайно важливого. Вивчати історію означає поринути в хаос і все ж таки зберегти віру в лад і сенс. Це дуже важливе завдання, а, може, навіть трагічне.

Герман ГЕССЕ, "Гра в бісер" (1943)
Forwarded from ПЛЕМ’Я 🔥🐒
🍁 Сьогодні — осіннє Рівнодення! 🌞
🍃 Цьогорічне Світило віддало всю свою силу, й тепер доживатиме останню чверть свого чергового життя. Залишки його тепла, яких ставатиме все менше із кожним днем, дають час не лише нам, для насолоди Природою, а й всім видам у цьому світі — закінчити цьогорічні справи та підготуватись до зими 🍂
Тож використай цей час із задоволенням та у дикому довкіллі, поки Сонце вже готується спочити 🥀
2024/10/16 21:36:24
Back to Top
HTML Embed Code: