Telegram Web
👩‍🏫 Не про зарплати прокурорів, але про зарплати вчителів.
 
Цього стосується петиція, яка набрала необхідну кількість голосів на урядовому порталі і очікує розгляду.
 
📈 А саме — підвищення посадового окладу (тарифної ставки) працівника I розряду до 3600 грн.
 
Мова йде про індексацію зарплат на 12,6% з 1 квітня 2024 року, яку урядовці обіцяли вчителям, але так і не зробили.
 
Виходячи з І тарифного розряду ЄТС розраховуються посадові оклади та ставки заробітної плати педагогічних і науково-педагогічних працівників.
 
🫨 Серед наслідків маємо суттєве загострення проблеми нестачі педагогічних кадрів в Україні: тільки в столиці, за даними Київського міського центру зайнятості, на 541 вакансію претендують лише 159 шукачів.
 
Ситуація не покращиться, якщо тільки констатувати факт низької зарплати вчителів.
 
Тому час владі все ж таки змінити акценти у пріоритетах і віддати їм належне.
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
💯85👍16🔥62
⚖️ У суді платникам легше знайти правду, ніж у податковій.
 
Такий висновок можна зробити за результатами аудиту ефективності на тему «Оскарження рішень ДПС: вплив на економічну активність платників податків», затвердженому на засіданні Рахункової палати 22 жовтня.
 
🔎 Період аудиту охоплював 2021–2023 роки та І півріччя 2024 року.
 
За цей час платники оскаржили понад 44 тис. податкових рішень в адміністративному порядку, а суди розглянули майже 73 тис. таких справ.
 
Причому результати оскарження рішень ДПС в адміністративному та судовому порядках суттєво різняться.
 
Якщо в адміністративному порядку лише 27% рішень (на 34,5 млрд грн) було задоволено на користь платників податків, то в судовому – 75% (на 127,5 млрд грн).
 
📉 Відповідно, і податкові надходження, сплачені за рішеннями судів, поступово зменшувалися: 1,3 млрд грн у 2021 р., 0,8 млрд грн – у 2022 р., 0,5 млрд грну 2023 р.
 
Крім того, за цей період ДПС сплачено 800 млн грн судового збору (від себе скажу, що це просто жах 😱 – бо не тільки про ефективність перевірок/доказів податкової, а й про марнотратство, про безвідповідальне витрачання коштів податковою йде мова).
 
Тобто більша частина роботи податківців у цьому напрямі лише шкодить платникам податків і, як наслідок, економіці, адже відволікає час і ресурси обох сторін. 😒
 
1/2 ⤵️
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
👍50💯44🔥52🤬2
«Відмова в реєстрації податкових накладних, включення платників податків до переліку ризикових, які  у подальшому  визнавалися судами як необґрунтовані, затримка у виконанні судових рішень щодо оскарження цих відмов негативно впливали на економічну активність платників податків. Це призвело до зниження рівня довіри до органів ДПС та правової системи загалом».

 
Це резюме Рахункової палати за результатами аудиту діяльності ДПС.
 
⛔️ Впродовж 2021–2023 років та І півріччя 2024 року було зупинено реєстрацію 7,7 млн податкових накладних/розрахунків коригування на суму 144,1 млрд грн.
 
Із цієї кількості 23,4% (на 39,2 млрд грн ПДВ) зупинено за критерієм ризиковості платника ПДВ на основі наявної у ДПС податкової інформації.
 
🙌 На думку аудиторів, критерій ризиковості є досить узагальненим, що надає занадто широкі дискреційні повноваження комісіям, що, у свою чергу, призводить до недостатньої обгрунтованості окремих рішень комісій центрального та регіонального рівнів.
 
Зокрема, суди скасовували ці рішення через:
 
🔻 недоведення податковим органом підстав для застосування критерію ризиковості платника ПДВ «наявна податкова інформація»;
 
🔻 неврахування наданих платниками ПДВ документів та письмових пояснень, яких було достатньо для прийняття рішень про реєстрацію ПН/РК.
 
Прикро, що, НІХТО І НІЩО НЕ ЗУПИНИТЬ ПОДАТКОВУ В ЇЇ НЕДОБРОЧЕСНОМУ СТАВЛЕННІ ДО БІЗНЕСУ. ☹️
 
І хоча порядок зупинення реєстрації ПН/РК (Постанова КМУ 1165) постійно змінюється, нібито вдосконалюється, реальних змін на краще не відбувається.
 
2/2
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
🤬66💯283🔥3👍2
🫰👐
«Виявляється, за розблокування можна брати 1,5% і весь процес є керованим у ручному режимі. … І хоч би скільки ми розслідували, скільки викривали цихподатківців, це ні про що, якщо є система, котра дозволяє в ручному режимі за 1,5–3% від обороту вивести підприємство з ризикових або розблокувати накладну. І нема чого розповідати, що це один такий корупціонер попався. Розблокування на рівні обласної податкової не відбувається. Розблокування — це найжорсткіша вертикаль, яка веде до центру», —

заявив в інтерв’ю редакторці відділу політики ZN.UA директор Національного антикорупційного бюро Семен Кривонос.
 
Отже, враховуючи викладене, ⤴️ впродовж 2021–2023 років та І півріччя 2024 року було зупинено реєстрацію 7,7 млн податкових накладних/розрахунків коригування на суму 144,1 млрд грн.

📝 До речі, ця сума збігається з відповідями податкової на мої щомісячні звернення.

Тож ЙМОВІРНА СУМА КОРУПЦІЙНОЇ РЕНТИ СКЛАДАЄ від ДВОХ МІЛЬЯРДІВ ДО ЧОТИРЬОХ МІЛЬЯРДІВ ГРИВЕНЬ❗️
 
ДЕ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ПРИЧЕТНИХ ДО ПОБОРІВ З БІЗНЕСУ
 
КУДИ І КОМУ НОСЯТЬ ПОДАТКІВЦІ ЦІ ГРОШІ💰
 
ВВАЖАЮ, ЩО ДІЯ З БОКУ ПРЕЗИДЕНТА МАЄ ТЕРМІНОВО БУТИ, раз уже так склалося, що лише йому «надали» таке право.
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
💯134🤬22👍94
👀 Вся країна слідкує за «станом інвалідів-прокурорів».
 
Звісно мова йде не про заяви, а про дії задля реального аналізу, висновків і змін, які дуже швидко необхідно реалізувати.
 
Чи розуміли (знали) державні органи та їх очільники про те, що існує/існувала «схема» щодо отримання інвалідності і які наслідки для виплат з Пенсійного фонду, вважайте, з державного бюджету (бо щорічна дотація складає більше 200 млрд грн) — питання НЕ звучить.
А мало б
❗️
 
🔎 З повідомлення Рахункової палати за результатами аудиту ефективності стійкості Пенсійного фонду України в умовах воєнного стану:
станом на 2024 рік в Україні налічується більше 10 млн пенсіонерів, або близько третини населення.
 
📉 При цьому упродовж 2021-2023 років і І кварталу 2024 року (період проведення аудиту) тенденція до скорочення чисельності застрахованих осіб була досить стрімкою.
 
Якщо на початку 2021 року навантаження на 1000 застрахованих осіб становило 868 пенсіонерів, то на початку 2024 року – уже 945 осіб.
 
👵 Всі демографічні показники свідчать про те, що в перспективі частка населення похилого віку постійно зростатиме одночасно зі зменшенням рівня зайнятого населення.

1/2 ⤵️
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
👍62🤔17😢92😐2
🫡 Значним викликом для Пенсійного фонду під час повномасштабного вторгнення стало те, що борги підприємств, установ, організацій перед ним зросли до 50,3 млрд грн, тоді як чисельність найманих працівників зменшилася, а прогнозні показники зростання фонду оплати праці – не досягнуті

(чомусь у Мінфіні та й уряді загалом сподіваються, що ці показники зростуть після підняття військового збору 🙆‍♀️).
 
💳 Пенсії виплачуються вчасно, ПРОТЕ половину з необхідного обсягу коштів Україна отримає від партнерів, зокрема через проєкт РЕАСЕ та від уряду США.

Власні надходження Пенсійного фонду, наприклад, у 2024 році складають 563,9 млрд грн від 863,7 млрд грн необхідних, тобто лише 65%.
 
❗️Вдумайтеся: завдяки залученню позик і грантів за проєктом РЕАСЕ (основний донор якого уряд США) отримані 12,7 млрд дол. дали змогу відшкодувати видатки на виплату всіх пенсій за 2022 та 2023 роки.

Важливо, що порядок підтримки за проєктом передбачає спочатку дотацію з державного бюджету Пенсійному фонду необхідних коштів на виплату пенсій, потім Держказначейство надає Мінфіну звіти, потім Мінфін перевіряє інфо, потім надсилає Світовому банку агреговані звіти щодо здійснення видатків, і вже після верифікації даних Світовий банк відшкодовує до загального фонду держбюджету кошти.
 
😏 На мій погляд, якось не зручно виходить перед урядом США.
Бо в Україні не знайшлося відповідального, щоб ідентифікувати схему зі зростаючих видатків з Пенсійного фонду на інвалідів-держслужбовців (прокурорів та інших силовиків і «контролерів»).


2/2
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
👍68💯53🔥6🤬43
Про це сумно навіть писати.
 
За час повномасштабної війни українці стали менше їсти і більше пити.

🍔 За даними дослідження компанії Gradus Research, майже половина українців (49%) кажуть, що їхні харчові звички змінилися.
 
Серед ключових факторів таких змін — ціни і стрес:
▪️61% опитаних назвали причиною підвищення цін на продукти,
▪️44% — зменшення доходу,
▪️39% — психологічний стрес та емоційне виснаження.
 
Ті, для кого визначальним чинником зміни харчової поведінки є підвищення цін, виходять із ситуації по-різному, зокрема:
▪️64% купують дешевші продукти,
▪️42% менше їдять,
▪️27% пропускають деякі прийоми їжі.
 
👛 Найбільше на харчуванні доводиться економити респондентам вікової групи 56+ років — 77%.
 
Крім того, 19% опитаних зазначили, що почали вживати більше алкоголю.
😢118💔21😱7👍4🤔1
💰 Гроші в бюджеті, виявляється, є.
Їх просто запланували стільки, що не встигають витратити (мовою чиновників – освоїти).

Саме тому народу вирішили роздати по тисячі гривень. Кожному.
 
«Це кошти від програм, які є в основних програмах. Ми переспрямовуємо з тих програм Мінекономіки та інших міністерств, в яких виділені кошти на цей рік не встигають освоювати до кінця року. І крім того, ці кошти ми точно не змогли би спрямувати на армію, адже ці кошти виділені нашими донорами в наш бюджет, і там є умова, що їх не можна пускати на військові видатки», —

повідомив перший заступник міністра економіки України Соболев.
 
Мені здається, що влада і не збиралась економити, бо всі видатки покривають кредити, гранти, допомоги.
 
🟰 Якщо вибрати з державного бюджету на 2023, 2024та 2025 роки цифри, то власні надходження будуть рівні видаткам на сектор безпеки і оборони.
 
В чому тоді обман і маніпуляції
Думаю в запозиченнях.
 
Кожного року внутрішні і зовнішні запозичення покривають дефіцит.
 
А дефіцит — це всі видатки на утримання держапарату, соціальну складову і різного роду «програми».
 
🔖 Тому, коли говорять, що це грантові кошти пропадають, я не погоджуюсь, бо дефіцит бюджету покривається і надходженнями від ОВДП, а це борги, які ще довго доведеться виплачувати країні за рахунок наших власних доходів.
 
❗️І те, що всі виплати, крім військових, здійснюються за рахунок чи то українських позичальників, чи іноземних урядів і фондів, — так це все позичені кошти.  
 
Дивно, що за позичені кошти вирішили піти на такий крок.
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
🤬132💯19👍113🤯2
👥 Почалося засідання бюджетного комітету ВР.

У порядку денному одне питання — щодо підготовки до першого читання проєкту бюджету на 2025 рік.

Регламент такий: після представлення головою комітету розгляду пропозицій (коротко про їх кількість — 2098 і те, що пропозиції додають витрат на більш ніж 5 трильйона грн) взяли слово заступник міністра фінансів (про те, що відпрацювали всі пропозиції і для Мінфіну головне, щоб баланс бюджету зберігся) та голова Рахункової палати.

⏱️ Далі регламент передбачає 3 хвилини авторам поправок на всю кількість, яку вони подавали.

Тобто пропозиції мої в співавторстві з членами фракції «Європейська Солідарність» у ВР у кількості 114 маю представити за цей час.

Що за неповага
Де єдність у роботі над бюджетом
Як навіть члени комітету зрозуміють суть наших пропозицій
Ніхто ж не буде їх читати, тим більше розбиратись❗️

 
P.S. І тут одні темні віконця.
Крім членів комітету, які фізично в залі, велика частина за чорними квадратами…
🤬102🔥9😢73👍2💯1
УВАГА❗️

💸 13,3 мільярдів гривень у 2025 році буде витрачено на зарплати ПРОКУРОРІВ.

Їх збільшать на 25% порівняно з поточним роком (додатково на 2,7 мільярди).

🙅‍♀️ А пропозиції щодо скорочення таких видатків не були підтримані на засіданні бюджетного комітету, який зараз розглядає проєкт бюджету на 2025 рік.

Лобістами прокурорів у парламенті виявилися члени Комітету з питань правоохоронної діяльності.

І це ще не всі бюджетні сюрпризи.
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
🤬148🤯34👎9😢52👍1
🪖 Бюджетний комітет щойно ВІДХИЛИВ пропозиції щодо зарахування коштів військового збору до СПЕЦІАЛЬНОГО фонду державного бюджету з метою їх спрямування ВИКЛЮЧНО на потреби фінансового забезпечення сектору безпеки і оборони.

❗️Це при тому, що два тижні тому 247 депутатів вже проголосували за відповідне доручення уряду у прийнятому законі про підвищення ставок військового збору (ще знаходиться на підписі у Президента України).

❗️Таким чином, у 2025 році військовий збір буде зараховуватися до загального фонду державного бюджету та буде витрачатися в тому числі на зарплати прокурорів.

Пріоритети бюджетної політики, на жаль, незмінні. 😒
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
🤬222🤯18😢132😱2
Загальні враження від розгляду проєкту державного бюджету в профільному комітеті такі:

У НИХ НЕМАЄ ВІЙНИ, У НИХ — ЛИШЕ ВЛАСНІ ПИТАННЯ.

Вибачте, але так виглядало засідання бюджетного комітету.

🫢 Жодного слова про те, що країна на порозі найстрашніших випробувань
(некомплект в ЗСУ,
відсутність спеціальних програм захисту воїна,
провалена мобілізація і жодних заохочувальних/гарантійних заходів,
зміна очікувань щодо зовнішньої допомоги,
неспроможність перевести на воєнну економіку роботу більшості виробників).


Все це ніби не про нас. 😨

Може, вони — 25 нардепів, які проголосували за бюджет у першому читанні, — з іншої реальності, можливо, для них є хтось чи щось страшніше за війну❗️❗️❗️

А треба було б прокурорів, яких так захищали нардепи, відправити на фронт, щоб вони там отримували свою 100-ку, а не вдвічі більше сидячи в теплих кімнатах.

А треба, щоб мороз по шкірі проходив після жорсткого обговорення видатків на всі державні органи, особливо силовиків у тилу.

Та на це не спромоглися. 😒
💯123👍74🤬29😢112
♨️ Українці отримають допомогу від Управління Верховного комісара ООН у справах біженців в Україні (УВКБ ООН) для обігріву домівок протягом зимового періоду.
 
Відповідний меморандум з організацією підписали в Мінсоцполітики.
 
🤝 Підтримкою на придбання вугілля чи паливної деревини для обігріву житла в опалювальний період буде забезпечено близько 500 тис. домогосподарств, з них: 375,8 тис. домогосподарств – коштом державного бюджету (на рівні опалювального сезону 2023–2024 років), 92 тис. домогосподарств – за кошт УВКБ ООН.
 
💵 Загальна сума підтримки від УВКБ ООН становитиме 30 мільйонів доларів.
 
Минулого року такою підтримкою скористалися понад 360 тисяч домогосподарств, отримавши 2,8 млрд грн.
 
❗️Саме на такі цілі, вважаю, і варто спрямовувати бюджетні кошти, якщо вже в бюджеті утворився залишок/надлишок грошей, виділених партнерами на ті чи інші програми.
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
👍53💯35🤔114🔥4🥱1
ВР прийняла в першому читанні урядовий законопроєкт 11377 про Єдину інформаційну систему соціальної сфери (ЄІССС).
 
Замість понад 30 різноманітних реєстрів та баз даних соціальної сфери буде один, який міститиме різні бази даних та інформацію про отримувачів усіх видів соціальної допомоги, яку надає держава.
 
Законопроєкт спрямовано, зокрема, на:
▪️ надання ефективної і комплексної соціальної підтримки;
▪️ мінімізацію корупційної складової при призначенні виплат на місцевому рівні (актуально, правда ж?);
▪️ посилений захист персональних даних.
 
Це так красиво звучить в теорії.
Та чи спрацює на практиці🤔
 
📔 Законопроєкт подібний до дисертації, містить багато загальних формулювань.
 
Процедура доступу до єдиної бази не визначена (а її потрібно виписати на рівні закону, а не в підзаконних документах).
 
🧐 Чи справді буде забезпечено захист персональних даних, якщо без дозволу людини ЄІССС зможуть користуватися всі — теж питання.
 
Сподіваюся, до другого читання всі проблемні моменти усунуть, бо починати з чогось впорядковувати систему призначення соцвиплат потрібно.
На цю систему найбільше нарікань.
 
Тому також поки що віддала свій голос «за».
🥴25💯19👍12🤔6🔥53😢1
👥 У залі 35 народних депутатів, почали розгляд у другому читанні змін до Закону «Про Рахункову палату» (проєкт 10044-д).
 
Навіщо так вчиняє влада
 
Навіщо нівелює роботу тих, хто докладався через поправки, щоб зробити РП дієвим органом, а не примарою
 
А так… замість державної інституції це буде ще один привид.
 
💳 Ну, і головне — це оплата праці членів РП.
 
Вони, звісно, «порішали» все.
🫰 З ними «розрахуються» за їх лояльність.
 
Видатки на оплату праці РП:
 
🔹 2023 рік — 251 млн грн;
 
🔹 2024 рік — 355 млн грн (+104 млн грн, або 41% до 2023 року);
 
🔹 2025 (проєкт) — 490,5 млн грн (+135 млн грн, або 38% до 2024 року, або 95% до 2023 року);
 
🔹 2025 (поправка №1800 Молотка до проєкту держбюджету-2025) — збільшити видатки на оплату праці ще на 370,4 млн грн, тобто загальна сума у 2025 році складе 861 млн грн (+506 млн грн, або 242% до 2024 року, або 343% до 2023 року).
 
❗️До речі, пана Молотка (члена «За майбутнє») сьогодні призначили заступником голови Комітету з питань бюджету (раніше був членом цього ж комітету).
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
🤬126👍10🤡10🤯7🤔53🔥2
‼️Бюджетна підтримка військових частин у 2024 році НЕ збільшиться.

Звертаю увагу, що  Постанова КМУ №1231 від 29 жовтня 2024 року щодо «військового ПДФО» прийнята на виконання Закону 3978 «Про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2024 рік» щодо фінансового забезпечення сектору безпеки і оборони».

❗️ВАЖЛИВО, що «військовий ПДФО» буде зараховуватись:
з 1 січня 2024 року по 30 вересня 2024 року:

до спеціального фонду державного бюджету в розмірі 75% на відповідній території України;

до загального фонду державного бюджету в розмірі 25% на відповідній території України;

з 1 жовтня 2024 року по 31 грудня 2024 року:

до спеціального фонду державного бюджету в розмірі 41% на відповідній території України;

до загального фонду державного бюджету в розмірі 59% на відповідній території України.


А отже, з 1 жовтня по 31 грудня 2024 року 18% надходжень від сплати ПДФО, що зараховуються до спецфонду держбюджету і спрямовуватимуться військовим частинам Збройних Сил України, інших військових формувань на матеріально-технічне забезпечення, ДОРІВНЮЄ 10%, що зараховувались до спецфонду держбюджету з 1 січня 2024 року по 30 серпня 2024 року і спрямовувались військовим частинам.

📰 Тому висновки чи заголовки про те, що Кабмін щось зробив, ба більше, збільшив «військовий ПДФО» військовим частинам — НЕПРАВДА, тобто не відповідають дійсності.
Отак уміють заплутувати законотворці.

Реально ж для військових частин може збільшитися частка «військового ПДФО» лише після розгляду пропозицій до держбюджету-2025.

📈 Наша пропозиція полягає в збільшенні її до 30%.
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
🤬65🔥44🤔10👍93😱3😢1👌1
⚡️Внесення змін до закону про Рахункову палату та обрання її членів є однією з вимог наших міжнародних партнерів.

Але, як завжди, влада обдурила і партнерів, і найголовніше — українців.
 
💸 Запропонована редакція до другого читання потребуватиме більше півмільярда гривень додаткових витрат бюджету на утримання РП у 2025 році.
 
Конституція України наділила Рахункову палату повноваженнями щодо контролю від імені Верховної Ради України за надходженням коштів до державного бюджету України та їх використанням.
 
Верховна  Рада  України, будучи пов'язаною цим Законом,  має  право  вищого  контролю  за  станом дотримання законності у фінансовій діяльності держави, тому визначення Рахункової палати вищим органом фінансового контролю суперечить Конституції України.
 
⭕️ Виведення працівників РП (до 450—500 осіб) із категорії посад державних службовців призведе до повної втрати відповідальності за результати проведеного ними аудиту.
 
🫰 РП перетворюється на ЗАКРИТИЙ клуб покровительства використання владою бюджетних коштів, платою за яке є встановлення захмарного рівня заробітних плат.
 
Річна заплата голови РП в розмірі 4,3 млн грн, членів РП – по 3,8 млн грн, радників – по 1,9 млн грн коштуватимуть платникам податків 150-160 млн грн.
 
P.S. Закон підтримали 240 нардепів: СН – 182, колишня ОПЗЖ – 22, «Голос» – 8, «За майбутнє» – 8, «Довіра» – 16, позафракційні – 4.
🤬133😱75👍5🔥5
💸 У Мінфіні знов підняли питання щодо зміни механізму зарахування ПДФО до місцевих бюджетів.
 
Дискусії про це періодично тривають з 2021 року після зміни адміністративно-територіального устрою та формування нових територіальних громад.
 
Для напрацювання єдиної концепції при податковому комітеті створено навіть робочу групу, яка, щоправда, жодного разу ще не поділилася результатами.
 
🌆 Чинна модель зарахування ПДФО створює диспропорції фінансової забезпеченості територіальних громад на користь великих міст, де зареєстровані компанії-роботодавці.
«Однак часто активність населення зосереджена у менших містах, селищах і селах, що є сателітами мегаполісів і потерпають від такої моделі. На сьогодні майже 1200 громад є дотаційними.Така модель не влаштовувала громади до повномасштабної війни, зараз розрив між податковою спроможністю громад ще збільшився», —

зазначив замміністра фінансів Улютін.
 
Зміні підходів стає на заваді відсутність об’єктивних даних про чисельність населення, і під час повномасштабної війни ця проблема тільки поглибилася.
 
Тож поговорили й розійшлися. 🤷‍♀️
 
Найближчим часом статус-кво податкоспроможності громад збережеться.
 
❗️На наявності цієї проблематики я наголошую вже понад 4 роки, подавала ряд законопроєктів, але Мінфін, ДПС та податковий комітет самоусунулися від її вирішення.
 
P.S. Подумалося: якщо немає достовірних даних про кількість населення, то як роздаватимуть по тисячі гривень кожному🤔
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
🤔43💯34👍72
У Мінсоцполітики повідомили, що працюють над впровадженням нової системи соціального страхування осіб з інвалідністю.
 
Вона називатиметься (не повірите 😉) єПотенціал.
 
Ключова зміна – замість МСЕК інвалідність буде встановлюватися за висновками мультидисциплінарних команд з використанням цифрових інструментів.
 
Планується збільшити страхові виплати для людей, чиє здоровʼя зазнало істотних втрат і які втратили працездатність.
 
🩺 Крім того, подовжити захист людини від звільнення через непрацездатність з нинішніх 4 місяців до можливості оплачувано відновлювати своє здоров’я та проходити реабілітацію більш ніж рік.
 
💳 Передбачається збільшити страхову виплату під час реабілітації (реабілітаційний лікарняний типу Б) до 70-100% середньої заробітної плати.
 
Також закріплено можливість працювати частково, якщо реабілітація амбулаторна, зі збереженням лікарняних реабілітаційних виплат.
 
📄 Усе це і багато іншого – в уже розробленому Мінсоцполітики законопроєкті, який наразі надіслано на погодження до інших ЦОВВ.
 
Побачимо, що за документ вийде в результаті.
👍48🤔315🤡5🥱1
2025/07/12 20:35:57
Back to Top
HTML Embed Code: