Telegram Web
👩 💳 👨‍🦰Україна має амбітну мету — зменшити розрив в оплаті праці жінок та чоловіків до 2030 р.
 
Про це повідомляється на сайті Мінекономіки за результатами засідання Ради з питань прав людини, гендерної рівності та різноманіття.
 
🤏 В Україні схвалено Національну стратегію подолання гендерного розриву в оплаті праці до 2030 року, яка має амбітну мету — зменшити гендерний розрив з 18,6% до 13,6%, наблизившись до середнього показника країн ЄС.
 
Проблема нерівності в оплаті праці чоловіків та жінок є актуальною для всіх країн світу без винятку.
 
👷‍♀️ Зараз навантаження на жінок в Україні зросло в рази та їх залучення до  «чоловічих» професій постійно зростає.
 
Тож термін 2030 рік для зменшення  розриву в оплаті праці жінок та чоловіків завеликий у сьогоднішніх реаліях.
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
🛣️ Витратити на дороги 1,7 млрд грн за 15 днів – можливо все.

Саме так думає влада.

💸 Сьогодні урядом виділено 1,7 млрд грн  на розвиток мережі автомобільних доріг попри відсутність у Держбюджеті на 2024 рік коштів на ці цілі.

Затверджено і Порядок використання цих коштів у 2024 році (поки не опублікований).

🗓️ Останнім днем проведення Казначейством платежів у бюджетному 2024 році є 27 грудня 2024 року.

Тобто залишилось усього 15 днів❗️

Зрозуміло, що для тендеру часу немає.
То для кого ці 1,7 млрд грн

Кошти забирають із програми, за якою мало відбуватись погашення боргових зобов'язань за запозиченнями, залученими на розвиток мережі автомобільних доріг загального користування.

🤹‍♀️ Черговий приклад, як влада маніпулює і під гаслами необхідності погашення боргів «зливає» гроші на так звані капи.  
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
⚖️ ДПС повідомила, що протягом січня – листопада 2024 року на розгляді у судах різних інстанцій перебувало 59,4 тис. справ за позовами до органів ДПС на суму 435,3 млрд грн (❗️), при цьому ключову категорію справ становили справи за позовами платників податків до органів ДПС про визнання недійсним/нечинними податкових повідомлень-рішень – 28,7 тис. справ на суму 402,1 млрд грн (❗️).
 
НАГОЛОШУЮ: платники податків не погодилися з 402,1 млрд грн, або 92% донарахованих сум згідно з податковими повідомленнями-рішеннями і оскаржили до суду такі нарахування податкової.
 
Розглянуто 6,5 тис. таких справ на загальну суму 86,1 млрд грн, з них на користь органів ДПС – 3,6 тис. справ (55%) на 57,2 млрд гривень (66%).
 
Тому для чого така податкова, яка:

⛔️ блокує 70% податкових накладних, щоб потім їх розблокувати

🫰 нараховує мільярди гривень платникам, які потім оскаржуються і 45% справ не на користь податкової
 
Пам’ятаймо: 99+% податкових надходжень забезпечуються саме за рахунок добровільної сплати податків, а частка надходжень від донарахувань, визначених у результаті перевірок, за останні 6 років не досягала і 1%❗️

1/2 ⤵️
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
🔬 За спостереженнями Ради бізнес-омбудсмена, бізнес та професійна спільнота сприймають податкові перевірки як фіскально-каральний інструмент держави, який додатково підриває довіру між платниками та державою.

📃 Згідно з дослідженнями Ради рівень довіри до центрального апарату ДПС складає 19%, тоді як до регіональних податкових органів – 13%.

2/2
Можливо в продовження теми довіри, та більше для розуміння чинників довіри в країнах-членах міжнародної організації економічного співробітництва та розвитку.

Наразі її членами є 38 країн, а ще 70 мають статус партнерів.

Для України побудова політик за такими принципами може стати чи не єдиним спасінням!
📚 Вже з наступного понеділка, 16 грудня, запрацює нова урядова програма єКнига.
 
Але, як передбачено Постановою КМУ від 03.12.2024 р. №1385, гроші на книжки в перспективі отримають не лише 18-річні.
 
Починаючи з 1 січня року, що настає за роком припинення або скасування воєнного стану в Україні, державна допомога на придбання книг надаватиметься і при народженні дитини. 😳
 
Як повідомила перша заступниця міністра культури та стратегічних комунікацій Галина Григоренко, звичку до читання потрібно формувати значно раніше, ніж у 18 років.
 
Але з пелюшок⁉️
 
💸 Реалізація програми єКнига здійснюється державною установою «Український інститут книги» за рахунок коштів державного бюджету у межах видатків, передбачених Мінкультури та стратегічних комунікацій на зазначену ціль у державному бюджеті на відповідний рік.
 
Чому саме 908 гривень
Тому, що допомогу в рамках єКниги встановлено на рівні 0,3 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб (3028 грн).
 
1/2 ⤵️
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
Для подання заявки на отримання коштів за програмою єКнига знадобиться Дія, а от картка нацкешбеку — вже ні 😉: потрібно буде відкрити поточний рахунок із спеціальним режимом використання «єКнига» в одному з банків України, з яким Мінцифри укладено договір електронної інформаційної взаємодії.
 
🛍️📚 Витратити гроші на придбання книжок можна впродовж 3 місяців з дати зарахування коштів.
 
❗️ Важливо: виплати допомоги здійснюються в межах наявного обсягу коштів на небюджетному рахунку Інституту книги.
У разі відсутності коштів проведення виплат зупиняється.
 
Цим пунктом уряд, очевидно, перестраховується, адже в бюджеті-2025 за програмою 3801560 «Забезпечення діяльності Українського інституту книги, підтримка книговидавничої справи та популяризація української літератури у світі» передбачено виділити 278,5 млн грн, що на 40% менше, ніж у 2024-му.
 
За словами директорки Українського інституту книги Олександри Коваль, у 2025 році коштів на придбання книг вистачить лише на половину 18-річних. 🤷‍♀️
 
2/2
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
Тим часом Мінекономіки повідомляє, що українці витрачають кошти за програмою «Зимова єПідтримка» - 1 тис.грн  в основному  на:
комунальні послуги – 65%,
мобільний зв’язок – 17%,
донати на ЗСУ – 4%.

Загалом за перші дні фізично (перерахували)українці близько 720 млн грн. 

Упродовж 10-11 грудня держава виплатила (перерахувала на картки) допомогу 1,8 млн на дорослих та 520 тис. на дітей, тобто тим, хто подав заявку 1 грудня.

Найближчим часом будуть опрацьовані заявки, подані через Дію за 2 та 3 грудня. 

Станом на 13 грудня, кількість заявок у Дії досягла вже 6,9 млн, з них 1,9 млн — на дітей. 

Отже -рахуйте/аналізуйте/робіть висновки!
🚨Фінансовий КОЛАПС центральної влади

ℹ️102 млрд гривень залишків невитрачених коштів за місяць до кінця року було на рахунках Агенції оборонних закупівель. І тепер розсовують їх на що попало (навіть не буду це коментувати, у ЗМІ вже багато сказано).

В цей же час бригади на передовій сидять без снарядів та без дронів.

Бо ще з жовтня 2023 року "військовий" ПДФО було забрано до Державного бюджету, а безпосередньо бригадам повертається лише 10% 😠цих коштів.

А дрони у 2024 році купує Державна служба спеціального зв'язку, яка ЗОВСІМ далека від потреб військових.
І ці дрони також НЕ летять (як і міни).

Тому, я разом із колегами зареєструвала зміни до Державного бюджету на 2025 рік, якими пропонуємо 55% (замість 10%) коштів "військового" ПДФО спрямовувати безпосередньо бригадам ЗСУ, Нацгвардії, СБУ, прикордонників та розвідки.

47 млрд гривень має залишитися в надійних руках наших оборонців, а не бути витраченими центральною владою на дрони сумнівної якості.
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
Рахункова палата продовжує розбазарювати кошти платників податків.
 
2 млн 200 тис. грн з «економії» на оплату праці, що утворилась після зменшення з 13 до 5 фактичної кількості членів Рахункової палати, керівництво РП вирішило використати на закордонні поїздки.
 
Всього видатки на закордонні відрядження керівництва, їх радників та працівників Рахункової палати у 2024 році заплановані в обсязі 3 млн 168 тис. грн, а фактичні видатки на 9 грудня складають2 млн 488 тис. гривень.
 
Нещодавно ВРУ прийняла законопроект 10044, яким збільшила 🚨зарплати для РП у 2025 році і який Зеленський ще не наважився підписати.
Вкотре звертаюсь до Зеленського с закликом ветувати цей недолугий прийнятий ВРУ законопроект10044, бо в умовах дефіциту бюджету та підняття податків платникам податків не може держава дозволяти собі витрачати гроші не на ЗСУ, а на чисельні закордонні відрядження службовців та їх захмарні зарплати.
 Невже це так важко зрозуміти?!
‼️47 мільярдів гривень додатково на бригади

Саме це передбачає проект № 12318 про зміни до Державного бюджету на 2025 рік, якими ми пропонуємо 55% (замість 10%) коштів "військового" ПДФО спрямовувати безпосередньо бригадам:
ЗСУ, Нацгвардії, СБУ, прикордонників та розвідки.
https://itd.rada.gov.ua/billInfo/Bills/Card/45450

Маємо це дотиснути.

У ВР представники різних політичних сил та країна у нас одна, маємо за ЇЇ майбутнє стояти разом!
Продовжую тему закордонних вояжів чиновників Рахункової палати (писала https://www.tgoop.com/ninayuzhanina/2991).
 
За неповний 2024 рік  було 28  відряджень за кордон працівників Рахункової палати та її апарату, при цьому в 10 закордонних відрядженнях побувала Голова Рахункової палати - Ольга Піщанська і провела там 60 (!) днів.
 
Майже кожен місяць, а то і по два рази на місяць, Піщанська оформлювала собі закордонні відрядження:
• Польща – лютий, березень, квітень, липень, листопад;
• Норвегія – квітень;
• Бельгія та Австрія – червень;
• Румунія –вересень;
• Великобританія –листопад;
• Франція – листопад-грудень.
 
Відрядження до Бельгії та Австрії, Великобританіїта Франції були найбільш тривалими: пані Піщанська провела майже місяць.
 
Отже, на закордонні відрядження чиновники Рахункової палати витратили 2 млн 488 тис. гривень бюджетних коштів, а заплановано у кошторисі– 3 млн 168 тис. гривень.
 
Але як кажуть, ще не вечір.
 
Попереду грудень і свята за кордоном.
НАМ ТАК НЕ ЖИТИ

Президент таки підписав закон про внесення змін до Закону України «Про Рахункову палату» ( зп 10044-д), яким:
- значно підвищуються зарплати  членів Рахункової палати - річна зарплата голови РП встановлюється у розмірі 4,3 млн грн, членів РП – по 3,8 млн грн, радників – по 1,9 млн грн, державних аудиторів – від 1,9 млн. грн до 2,8 млн. грн.;
- члени Рахункової палати, їх радники, Секретар РП, його заступник, державні аудитори (до 450—500 осіб) виводяться з під дії Закону України «Про державну службу», що призведе до повної втрати відповідальності за результати проведеного аудиту;
- Рахункова палата визначається вищим органом фінансового контролю, що суперечить Конституції України

БЕНКЕТ У ЧУМУ.
Що з цим робити?!
Для офіційних автосалонів вживаних автомобілів спрощено умови діяльності.

ℹ️Верховною Радою в цілому прийнято 2 закони (№12226 та №9083), які передбачають:

1️⃣скасування обов'язкової оцінки автомобіля, який викуплено у попереднього власника – фізичної особи, при його наступному продажі (за системою трейд-ін) – визначення вартості такого автомобіля (для цілей оподаткування ПДВ) можна буде здійснювати і за базою даних на сайті Мінекономіки;

2️⃣скасування обов'язкової перереєстрації автомобіля з попереднього власника на автосалон, якщо такий автомобіль протягом 10 днів буде проданий автосалоном новому власнику (при цьому автосалон має бути у реєстрі МВС).

Ринок давно очікував ці зміни та прогнозує збільшення легальних продажів вживаних автомобілів
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
Волонтерів штрафують за передачу автомобілів військовим частинам.
 
А розмір таких штрафів сягає 100 тис гривень (вже є і судові рішення).
 
Це відбувається в основному за ввезені у 2022 та 2023 роках автомобілі, які передані волонтерами іншим військовим частинам, ніж військові частини, зазначені у митних деклараціях.
 
Серед аргументів – формальне порушення митних правил. Але ж такі автомобілі дійсно передані військовим частинам, проте зміни до митних декларацій волонтери внести не можуть (закон не дозволяє).
 
Тому, сьогодні подала поправку щодо змін до Митного кодексу для скасування відповідальності за передачу автомобілів, що ввезені як гуманітарна допомога, якщо автомобілі було передано будь-якій військовій частині та це підтверджено необхідними документами.
 
Штраф за волонтерство – це ганебно.
З 1 січня 2025 року бізнес чекають великі штрафи за використання РРО/ПРРО.

17 грудня набрав чинності наказ Мінфіну від 22.11.2024 №601, яким вносяться зміни до форми та змісту фіскальних чеків.

Відповідно до наказу формувати чеки за старою формою дозволено тільки до 1 січня 2025 року (в окремих випадках магазинам безмитної торгівлі – до  16 березня 2025).

Наказ Мінфін розробляв та узгоджував більше року, а на розробку нового програмного забезпечення та перепрограмування РРО та пРРО залишив тільки 14 днів!

Проте нереальність цих строків не змінює те, що після 1 січня 2025 у разі видачі фіскального чеку за старою формою, такий чек не вважатиметься розрахунковим документом і торгівця можуть оштрафувати на суму  100% вартості проданих з порушеннями товарів за перше порушення і 150% - за наступні (певну категорію ФОП-спрощенців – 25% та 50% відповідно).
‼️Терміни впровадження нових форм фіскальних чеків мають бути негайно продовжені

З’ясувала, що можливість видавати фіскальний чек до 1 січня 2025 року за старою формою була передбачена ще в оприлюдненому для обговорення в кінці 2023 року проекті наказу Мінфіну про внесення змін до фіскальних чеків.

🚨Тобто на перехід на нові форми чеків давався майже рік.

Цього часу вистачило б і виробникам РРО/розробникам пРРО, і бізнесу на впровадження нових форм чеків.

Мінфін «з’їв» цей рік затягуючи прийняття наказу, але дату в наказі не змінив і усіх підставив під штрафи.

Це звичайна некомпетентність чи зроблено навмисно?

Мінфін має НЕГАЙНО внести зміни до наказу від 22.11.2024 №601 і продовжити можливість видавати чеки за старою формою щонайменше на півроку.

Така була логіка і бізнес НЕ має нести відповідальність за бездарну виконавчу владу!
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
ℹ️Якщо QR-код на виданому фіскальному чеку немістить прямого посилання на сайт податкової – торговець в зоні ризику.

З нового року, незалежно від того, формуєтьсяфіскальний чек пРРО чи РРО,   QR-код нафіскальному чеку повинен мати пряме посилання на сайт податкової для перевірки фіскального чеку.

Єдиний формат такого посилання визначений наказом Мінфіну  від 22.11.2024 №601.

Будь-яка інша інформація в QR-коді, як і посилання на якісь інші сайти, в тому числі сайт продавця(надавача послуг) чи сайт пРРО, є порушенням і призводитимуть до нарахування штрафів податковою (писала тут).

Шановний бізнес, зверніть на це увагу, бо проблеми з податковою будуть у ВАС!🤷‍♀️
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
2024/12/26 13:23:28
Back to Top
HTML Embed Code: