Telegram Web
Делегатка Синоду РКЦ наполягає, що «деякі жінки відчувають покликання до священства»

Ця делегатка, сестра Марія Тереза ​​Беррон, сказала, що хоча ми схильні дивитися на тему жінок-дияконів з ракурсу «можна чи не можна висвячувати жінок у Церкві сьогодні», на її думку, питання слід ставити інакше.

«Я гадаю, що ми маємо дивитися на це питання з погляду Духа: “Чи Дух кличе жінок?” Бо деякі жінки справді відчувають покликання до священства чи дияконату», — каже вона.

Сестра Беррон — голова Міжнародного союзу генеральних настоятельок (UISG), католицької організації, яка об’єднує 600 000 монахинь із 80 країн світу. Вона каже, що навіть якщо на даний момент ми не можемо говорити про рукоположене служіння жінок, потрібно продовжити обговорення цього питання.

«Я думаю, що ми повинні дивитися ширше, ніж просто “можна” або “не можна” з богословської чи канонічної точки зору; дивитися з точки зору Духа, який закликає до служіння сьогодні, і з точки зору потреб місії», — каже вона.
У Квебеку дощенту спалено католицький храм

Францисканський храм Богоматері Семи радостей у Труа-Рів’єрі постав 1914 року. У 2018 році будівлю, прикрашену фресками та вітражами, продали забудовнику, який планував перетворити її на 40 або 50 квартир. Попри це, парафія діяла, а 11 францисканців мешкали в будівлях, сполучених із колишньою церквою.

Пожежа, що вибухнула в четвер 3 жовтня 2024 року о 15:40, повністю зруйнувала будівлю. Одна з дзвіниць обвалилася. Братам меншим вдалося благополучно покинути будівлю. Настоятель, о.Ґільом Принс, не приховує свого потрясіння від того, що сталося.

«Це була єдина [в цій околиці] парафія, яка діяла понад 100 років. Це ми збудували храм. У ньому були фрески із зображенням св.Франциска та вітражі. Це чудовий храм, непересічний», — сказав о.Принс.

Починаючи з весни 2021-го у Канаді дощенту спалено, сплюндровано чи осквернено 112 християнських церков і молитовних домів, переважно — католицькі храми.
Чернечий постриг: ПЦУ поповнилась двома монахами

7 жовтня 2024 року в Свято-Михайлівському Золотоверхому монастирі відбулася важлива духовна подія. Архієпископ Вишгородський Агапіт, намісник монастиря, провів чин постригу для двох насельників обителі ієреєм Орестом Жигалом та іноком Станіславом Жуганом. Це дійство було здійснене з благословення Митрополита Епіфанія, предстоятеля Православної Церкви України.

Під час постригу вони отримали нові імена: ієрей Орест став Рафаїлом на честь святителя Рафаїла, митрополита Київського, а інок Станіслав – Сергієм, на честь преподобного Сергія Послушного з Києво-Печерської лаври, повідомляє сайт монастиря.
26 вересня (8 жовтня) в православному календарі день пам’яті апостола Іоанна Богослова і день пам'яті праведного Гедеона, судді Ізраїльського.

Іоанн Богослов — це апостол і євангеліст, який був одним з найближчих учнів Ісуса Христа. Він написав четверте Євангеліє, три послання і Одкровення. Він називав себе "учнем, якого любив Ісус" і був свідком багатьох чудесних діянь Господа. Він також був присутній на Таємній Вечері, Преображенні, Розп’ятті і Воскресінні Христа. Він піклувався про Божу Матір після смерті Ісуса і засвідчив її Успіння. Він проповідував Євангеліє в Малій Азії і зазнав гонінь за свою віру. Він витерпів спробу вбити його отрутою і киплячою олією, але залишився живим. Іоанн Богослов був засланий на острів Патмос, де він отримав Одкровення від Бога про майбутнє церкви і світу. Помер природною смертю у поважному віці близько 100 року після Різдва Христового.

Гедеон прославився у боротьбі проти ворогів Ізраїлю. Користуючись моральним занепадом і політичною роздробленістю євреїв, мідіяни та інші «сини Сходу» — сусіди та вороги Ізраїля, робили навали проти ізраїльського народу з року в рік, знищуючи засіяні поля, викрадаючи худобу та розкрадаючи всяке надбання. Пригнічення тривало сім років, тільки тоді, коли народ зневірився у своєму визволенні, з'явився Гедеон, «відважний воїн» /саме так тлумачилось його ім'я/. Його двоє старших братів загинули в боротьбі з ворогами Ізраїлю. Здобувши вище покликання до звільнення народу, Гедеон з невеликим загоном в 300 воїнів зробив вдалий нічний напад на мадіян.

В жаху і нічній метушні вони рубали один одного і в безладді втікали за Іордан (річка), надовго давши спокій Ханаану. Слава про перемогу Гедеона рознеслася по всій країні, і вдячний народ пропонував йому спадкову царську гідність і одночасно змінити форму правління на монархічну, та він відмовився від цієї влади, в якій бачив порушення феократично-республіканського принципу. Земля під його управлінням благоденствувала сорок років. Сам Гедеон дожив до глибокої старості, залишивши від багатьох своїх дружин 70 синів.
Франція. Засуджений за домагання до неповнолітньої заявив, що він трансгендер, — і отримав статус біженця

Рішення у справі 31‑річного Меді Ф. ухвалила Державна рада, один із найвищий адміністративних органів Франції. Рішення обґрунтоване тим, що зараз цей чоловік має «гендерний трансфер», тобто медичні маніпуляції для зміни своєї статі на жіночу. За це він був би переслідуваний в Алжирі, тому Франція взяла його під свій захист.

Цей алжирець перебуває у Франції загалом уже 14 років. П’ять років тому він дістав судовий вирок позбавлення свободи за напад сексуального характеру на дівчину, яка не досягла 15 років.

У квітні 2023 року чоловік подав апеляцію до Національного суду з питань притулку (Cour Nationale du droit d’asile, CNDA). Ця інстанція відхилила рішення Управління про відмову надати йому статус біженця. Це було обґрунтоване «хорошою поведінкою» заявника, який «добровільно вчинив кроки» з метою інтеграції на ринку праці та просить про лікування, завдяки чому термін покарання йому скоротили.
Суд у кримінальній справі митрополита Черкаського УПЦ Феодосія перенесли

У Соснівському районному суді Черкас 8 жовтня мало відбутися засідання у справі митрополита Черкаської єпархії УПЦ Феодосія (Дениса Снігірьова).

Про це повідомляє Про Все.

В суді повинні були досліджувати письмові матеріали у кримінальному провадженні. Феодосій знову доєднався до засідання в режимі відеоконференції.

Проте захисник підсудного клопотав про те, що має ознайомитися з матеріалами справи.

Тому суд перенесли на 11:00 23 жовтня.

Нагадаємо, суд над митрополитом Снігірьовим, триває понад рік: у 2023 році йому повідомили три підозри за розпалювання міжрелігійної ворожнечі та заперечення збройної агресії Російської Федерації. Із 12 квітня він перебував під цілодобовим домашнім арештом, а з 20 грудня — під нічним домашнім арештом.
Нарада Християнських Церков України підтримує ініціативу УІНП щодо польських поховань

У своїй заяві Церкви наголосили на важливості взаємного християнського вшанування жертв українсько-польського конфлікту часів Другої світової війни та підкреслили відповідність таких кроків громадським настроям, заснованим на християнських і національних принципах.

Церкви нагадали, що Україна завжди поділяла біль інших народів, постійно демонструючи готовність до примирення. Питання вшанування загиблих залишається поза політичними суперечками, оскільки воно відповідає національній і духовній традиції країни.

Нарада Християнських Церков закликала державну владу підтримати зусилля УІНП і, попри складнощі воєнного часу, організувати ексгумаційні роботи. Зокрема, підкреслюється, що, навіть у період війни з Росією, українці здатні відповісти на прохання польських партнерів і продовжувати взаємне примирення.
Міжконфесійна рада обговорила унормування статусу військових і цивільних капеланів

На засіданні було зазначено, що душпастирське наставництво у Збройних Силах України здійснюють представники різних конфесій, які мають різні організаційні статуси. Проте не всі священнослужителі, які працюють з військовими, є військовими капеланами. Деякі з них позиціонують себе як капелани, хоча не перебувають на службі в армії. Це питання стало ключовим під час обговорення.

Наразі у складі ЗСУ служать понад 300 капеланів. Військове капеланство офіційно діє вже третій рік, за цей час сформувалася професійна спільнота священнослужителів, які виконують душпастирську місію у військових підрозділах.

Було підкреслено, що лише ті, хто перебуває на контрактній службі у Збройних Силах, мають право називатися військовими капеланами. Натомість священнослужителі, які не є військовими, але підтримують армію, можуть вважатися капеланами-волонтерами.
Протоієрей Ігор Ковровський: Нерішучість митрополита Онуфрія – це захист від нових поділів Церкви

Протоієрей Ігор Ковровський висловив думку, що повільне прийняття рішень митрополитом Онуфрієм обумовлене не стільки його проросійськими поглядами чи фаталізмом, скільки прагненням уникнути нових розколів у релігійній спільноті України.

«Усім нам хотілось би, щоб рішення виносились вчасно і відповідали вимогам сьогодення. Але ж ми міряємо мірками своєї сфери відповідальності. На мою думку, така «нерішучість» чи «бездіяльність» (я так гадаю, у плані визначення подальшої долі Церкви) визначається не стільки його проросійськістю чи фаталізмом, скільки занепокоєнням, щоб якісь кардинальні дії не привели до нового розподілу на релігійній мапі України», — зазначив протоієрей Ковровський у інтерв’ю для Релігія в Україні.
Парафія села Яроповичі з настоятелем перейшла до ПЦУ

Релігійна громада села Яроповичі на Житомирщині вийшла з-під порядкування УПЦ. Разом із настоятелем вони оформили документи про перехід до Житомирсько-Овруцької єпархії Православної Церкви України.

Про це написав єпископ Житомирсько-Овруцької єпархії Православної Церкви України Паїсій на сторінці в мережі Facebook.

Загальні збори громади відбулися 5 жовтня, де, за інформацією Паїсія, релігійна громада ухвалила одноголосне рішення про вихід з підпорядкування УПЦ та увійшла до Помісної Православної Церкви.

8 жовтня уповноважені парафіян Свято-Димитрівської релігійної громади села Яроповичі у супроводі Андрушівського благочинного протоєрея Миколи Цапа приїхали до Єпархіального управління Житомирсько-Овруцької єпархії.

Це вже 13 релігійна громад на Житомирщині, яка із початку року перейшли до ПЦУ.
Велика Британія вступає в період, коли кількість атеїстів вперше перевищує число віруючих

Проект «Пояснення атеїзму», очолюваний Королівським університетом Белфаста, опитав майже 25 000 осіб у різних країнах світу, включаючи Великобританію, США, Бразилію, Китай, Данію та Японію. Мета дослідження полягала в тому, щоб з’ясувати, чому люди стають атеїстами і чому в деяких країнах відсоток невіруючих вищий, ніж в інших.

Ці дані були співставлені з попереднім дослідженням «Розуміння невіри» (2017–2021) та результатами Британського опитування соціальних настроїв і Світового дослідження цінностей, що дозволяє стверджувати про перевагу атеїзму у Великій Британії.

За даними Британського опитування соціального ставлення 2021 року, зібраними у 2019 році, понад половина респондентів (52%) заявили, що не належать до жодної релігії, а чверть не вірить у Бога.
У Криму опечатали храм ПЦУ

4 жовтня в Криму місцева окупаційна влада опечатала храм Воскресіння Христового Православної церкви України в селі Жовтневе Курманського району.

"Відбулося фактичне чергове знищення храму Православної церкви України, яке в подальшому здійснює окупаційна влада за допомогою місцевих колаборантів, які зрадили Україну, і вислужуються перед новими власниками. Руйнування української церкви – це знищення української мови, культури – української ідентичності серед значного населення півострова, в якому церква залишилася як єдиний осередок українства в Криму», – заявив настоятель храму отець Ярослав.
Уряд Руанди закрив 10 тисяч церков за три місяці, посилаючись на порушення норм

Генеральний директор організації «Голос мучеників — Корея», пастор Ерік Фолі, розповів про зустріч із президентом Руанди Полем Кагаме в 2003 році, коли президент зазначив, що країна потребує Біблій після трагічних подій геноциду. Тоді Кагаме просив поширювати Слово Боже серед руандійського народу, щоб допомогти зцілити націю.

Однак сьогодні ситуація змінилася. Уряд Руанди за останні три місяці закрив близько 10 тисяч церков, здебільшого незалежних і п’ятидесятницьких, посилаючись на порушення норм безпеки, гігієни, підвищений рівень шуму, а також на відсутність у керівників церков теологічної освіти. Подібні заходи проводилися і в 2018 році, коли було закрито 7 тисяч церков. Тоді уряд ввів нові закони, що зобов’язують церковних лідерів мати мінімальний рівень освіти, а церкви — розкривати фінансові дані та обмежувати тривалість постів.
27 вересня (10 жовтня) церква відзначає день пам'яті Апостола від 70-ти Марка, Аристарха та Зіни

Святий Апостол Марк, який називався Іоанном, про якого згадує святий Лука в книзі Діяннях святих апостолів (Діян. 15:37), був поставлений Апостолами єпископом у Вавилоні, який ревно трудився в проповіді Євангелія. Він досяг такого духовного розвитку, що й сама тінь його зцілювала хворих.

Святий Аристарх, про якого згадує Апостол Павло у своїх посланнях (Кол. 4:10; Філім.1:24), був єпископом Апамії Сирійської.

Святий Зіна (Ζηνάς , Зінас) був законником (до свого апостольства), а згодом єпископом у Діосполі. Супутник Апостолів Павла і Варнави у першій їхній апостольській подорожі; у другій апостольській подорожі Апостола Павла, Ап. Варнава відокремившись від Апостола язичників, здійснив разом з Іоанном Марком окрему апостольську подорож.

Наші предки вірили, що цього дня не можна погано ставитися до вогнища. Тому його намагалися не тушити. Також заборонялося ділитися з ким-небудь вогнем (наприклад, від сірника), тому що тоді з будинку "піде" все щастя. Не рекомендується носити прикраси, особливо дорогоцінні, вони притягують цього дня до себе нечисту силу.

Було заведено сьогодні проводити ігри біля вогнища, особливо серед молоді. Парубки стрибали через полум'я. Вірили, що це допомагає залишатися молодими й сильними. Також у вогні спалювали старі речі, щоб позбутися проблем зі здоров'ям та інших неприємностей.
Зеленський зустрінеться Папою Франциском

Папа Римський Франциск зустрінеться з президентом України Володимиром Зеленським у п'ятницю вранці.

Зустріч понтифіка із Зеленським відбудеться на аудієнції в Апостольському палаці о 09:30 за місцевим часом. Востаннє Папа Франциск бачився із Зеленським на полях саміту «Великої сімки» (G7) на півдні Італії влітку цього року. Вони також зустрічалися у Ватикані в грудні 2023 року.

Як зазнають журналісти, очікується, що Зеленський також проведе переговори з прем'єр-міністром Італії Джорджо Мелоні під час свого перебування в Римі. Це буде четверта зустріч українського президента з Папою Римським Франциском.
У Польщі відбулися ХХІІI Міжнародні концерти церковної музики

В Гіжицьку, в Польщі, у греко-католицьких парафіях Венгожевського деканату відбувалися ХХIIІ Міжнародні концерти церковної музики. Організаторами виступили Управа Мазурського відділу ОУП та греко-католицька парафія Пресвятої Тройці.

Цього року Україну представляли хори з м. Дубно, Стрий та Яворів, Польщу — з м. Видміни, Гіжицько та Криниця-Здруй.

У неділю концертна програма розпочалася з Літургії у храмі Пресвятої Тройці УГКЦ у Гіжицьку, яку очолив владика Аркадій Трохановський. Звертаючись до гостей та учасників заходу, владика Аркадій висловив слова вдячності організаторам, хористам, зазначивши, що «кожна пісня була як молитва за мир в Україні».
Злодії одночасно грабували церкву і просили священика відпустити гріхи

У Нігерії грабіжники просили пробачення у священика під час пограбування церкви.

Соломон Укейма, священик парафії Святого Августина в регіоні Демекпе в Макурді, розповів місцевій владі, що грабіжники, які розкаялися, увірвалися до парафіяльного будинку, забравши з собою найцінніші церковні речі.

“Грабіжники поводилися спокійно протягом пограбування. Вони постійно просили прощення. Вони робили це протягом усього періоду злочину, – сказав Укейма в інтерв’ю Інформаційному агентству Нігерії (NAN). – Мені подобається їхня впевненість і спокій. Один з них, за що б він не взявся, казав: “Пробач нам, отче”.
Митрополит Епіфаній нагородив командира Окремої президентської бригади імені Хмельницького

Предстоятель ПЦУ митрополит Епіфаній зустрівся у своїй резиденції з командиром Окремої президентської бригади імені гетьмана Богдана Хмельницького полковником Костянтином Філіповим.

Предстоятель автокефальної Української Православної Церкви поспілкувався з оборонцем Батьківщини про боротьбу з російськими загарбниками, побажав йому сил, наснаги й Божої допомоги та відзначив його Орденом Архістратига Божого Михаїла.

«Дякую за самовіддане служіння, яке Ви та ваші побратими щодня звершуєте для захисту нашої Богом даної Батьківщини – України. Нехай Господь винагородить Вашу жертовну любов до нашого народу», – сказав предстоятель ПЦУ.
Найстаріша єврейська книга з Афганістану представлена в Музеї Біблії

У Музеї Біблії у Вашингтоні представили одну з найстаріших єврейських книг, знайдену в печері Афганістану. Ця реліквія, яка отримала назву Афганський літургійний збірник, вік якого оцінюється приблизно у 1ʼ300 років, містить молитви, вірші та одну з найдавніших версій Агади — тексту, який традиційно читається під час Песаха.

Виставка «Священні слова: розкриття найдавнішої єврейської книги» відкрилася 24 вересня і триватиме до січня 2025 року.

Ця книга розміром 5 на 5 дюймів походить з часів, коли єврейська громада жила серед буддистів, які керували долиною Баміан, сучасний Афганістан. Молитви та вірші, що містяться в ній, засновані на текстах Старого Заповіту, і це свідчить про культурну різноманітність регіону.
2024/10/14 01:27:24
Back to Top
HTML Embed Code: