Telegram Web
Forwarded from Les Belles Images
😢18🫡10🤪2😁1🤣1
21👍2🖕2👏1
Кожного разу, коли росіяни творять щось таке, як сьогодні, я згадую найвідомішу цитату Романа Ратушного: зробити її зміст предметним орієнтиром свого життя - найпродуктивнішй засіб психотерапії у наших умовах. А другою думкою неодмінно приходить питання до ухилянтів і борців з ТЦК: як вам спиться, панове? Все нормально, подушки не тиснуть? Матраци не зажорсткі?
31👍15🤡8👏1🖕1
- Умом Россию не понять, как известно.
- Ага, россию можно понять только силой.
105👍5🖕2🥱1
Зараз скажу неприємну річ, зокрема й для багатьох моїх друзів і знайомих. Логіка "я не йду в армію, але регулярно доначу та волонтерю мірою сил" цілком мала право на існування в 2022 р. і навіть до певної міри в 2023-му. Чоловіків, готових більш-менш добровільно взяти до рук зброю, було достатньо. Проблема полягала в тому, щоб їх належним чином екіпірувати, озброїти та навчити. Останнім часом, по відчуттях зсередини ЗСУ, ситуація змінилася не те, щоб на діаметрально протилежну, утім питання забезпечення, завдяки повільному та все ж виходу наших союзників з коматозу, вже не стоїть аж так гостро. Бракує насамперед особового складу. Люди, які їбашили всі ці роки на патріотизмі, фізично закінчуються. Боляче про це писати, та, до прикладу, з мого першого відділення в ОШБ "Айдар", що на сто відсотків складалося з добровольців, станом на сьогодні в живих лишився я один. Більшість загинули вже під час повномасштабки. Донати - це чудово, проте слід назвати речі своїми іменами: якщо ти, друже, не маєш суттєвих проблем з фізичним і ментальним здоров'ям, а також не є опікуном або батьком неповносправних осіб - прийшов час мобілізуватися. Зовсім не обов'язково в штурмовики: вакантів купа всюди на будь-який смак - пишіть в приват, як то кажуть. Інакше ми рано чи пізно програємо війну. І що найстрашніше - зробимо тим самим вже принесені кращими людьми цієї країни титанічні жертви безсенсовними, адже їхня справа, їхня віра, їхня надія помруть разом з Україною. Я боюся цього понад усе в житті. А ви?
44💔11🙏10🫡5🤡2❤‍🔥1👍1👎1🖕1
Скидається на те, що в суспільстві остаточно оформилися дві соціологічно помітні групи, яких породила та живить війна. На щастя, вони поки не є відкритими антагоністами, проте, вочевидь, керуються взаємовиключними, принаймні на даному етапі, базовими цінностями. Справа не в тому, що одні проукраїнські, а інші - колаборанти, зовсім ні. Представники обидвох категорій всім серцем бажають перемоги України та переробки якомога більшої кількості окупантів на хороших росіян. Різниця в уявленнях про те, чим заради цього прийнятно пожертвувати.

Перша група, осердям якої є діючі військові, насамперед добровольці, розглядає війну як екзистенційну - тобто таку, де йдеться про фізичне виживання нації. В переддень повномасштабки можна було, напевно, поставити під сумнів подібне визначення як алармістське, утім маю надію, що станом на липень 2024 року всі, хто обдарований хоча б однією звивиною в голові, встигли втямити, чому наша русофобія ніколи не буде достатньою. Відповідно - щонайменше до завершення бойових дій працювати на Сили оборони мусять так чи інакше геть усі ресурси країни: інституційні, економічні, людські. Роль держави під час воєнного стану полягає в тому, щоб якнайефективніше організувати використання цих ресурсів, аби дати відсіч агресії, тобто в нашому випадку - без перебільшення запобігти геноциду. З огляду на таку мету, застосування примусу там, де інші варіанти неможливі або не працюють, не тільки право держави, але й її обов'язок. Зрозуміло, лише в чітко окреслених законодавством кордонах. "Ексцеси виконавця" та решта правових порушень повинні у таких обставинах виявлятися та каратися показово, адже вони руйнують суверенітет держави в час, коли довіра до нього є особливо критичною.

А що ж тоді друга група? Вона наче з цим всім й погоджується, та лише до певної межі. Межа, як правило, пролягає там, де починається описане вище вимушене втручання держави в особисте життя, їхнє чи їхніх близьких. Найчастіше державу тут репрезентує ТЦК, але ним явище не вичерпується. Може йтися про поліцію, яка вимагає дотримання комендантської години, коли дуже хочеться повисіти у центрі, про додаткову регуляцію підприємницької активності або, наприклад, про прикордонників, які випустили, по недбалості чи за хабар, трьох твоїх друзів-айтішників, але чомусь в останній момент вирішили спіймати за крок до омріяної Польщі саме тебе. Так чи інакше, в певний момент відбувається коротке замикання, і людина, що могла за ці роки надонатити на ЗСУ десятки або й сотні тисяч, починає розглядати в якості головної загрози не росіян, а українську державу. І навіть черговий "Охматдит" навряд чи поверне її до реальності. За якийсь час неодмінно з'являються розмови про потребу в припиненні вогню, мирних перемовинах, хай навіть на умовах ворога, та інший Арєстовіч-стайл слеш підігравання російській пропаганді, свідоме чи ні. На жаль, від лютого 2022 року я бачив таку трансформацію неодноразово. Після провалу нашого минулорічного контрнаступу її обсяги, певна річ, зросли кратно.

Треба визнати, що з чистої, так би мовити, ліберальної точки зору представники другої групи оперують аргументами, від котрих не вийде просто відмахнутися. Дійсно, їхні людські та громадянські права, зафіксовані у Конституції мирного часу як невід'ємні, порушуються. Справді, Україна зразка 2024 року вельми далека від тієї анархічної вольниці, яку ми любимо та до якої звикли. Поза сумнівом, державні виконавці усіх напрямів і рівнів частенько перевищують свої повноваження, виходячи далеко за межі того, що дозволяє їм законодавство воєнного стану. Я розумію, чому багатьом українцям із нашим бунтівним національним характером, не позбавленим здорового (а подекуди й не дуже) егоїзму, важко з тим всім примиритися. Більше того, влада, яка спробувала б запровадити хоча б десяту частину від поточних обмежень у мирний час, була би повалена на наступний день. Проте є один принциповий нюанс: йде війна на винищення, і ми мусимо за будь-яку ціну в ній встояти.
👍35💯73🖕2
Симптоматично, що ніхто - підкреслюю, ніхто - з моїх знайомих, які носять камуфляж, хай навіть вже одинадцятий рік поспіль, не дозволяє собі демонструвати "втому від війни" в публічному просторі. Це ексклюзивна хвороба цивільних, і чим далі від фронту, тим, здається, більше її носіїв. Варто чесно визнати: вже зараз між нами - прірва. До кінця війни, коли б він не стався, прірва значно поглибиться та розшириться. На політичному рівні вона природним чином кристалізується у щонайменше дві нові партії: умовно національно-мілітарну та космполітично-ліберальну. Якщо нам як суспільству вистачить зрілості - все власне на тому й зупиниться, а продуктивна боротьба між цими двома партіями в парламенті стане одним з двигунів подальшого прогресу. Якщо ж ні, враховуючи масштаби загальнонаціонального ПТСР, буде лихо, яке нині важко уявити. А втім - і не треба.
💔26🫡16👍8👎1🖕1
Інтуїція історика підказує мені, що невдалий постріл Тома Крукса буде за декілька років описуватися в підручниках як поворотний момент щонайменше американської історії в ХХІ ст. Питання лише у формулюванні: останній шанс запобігти антиутопії чи подія, яка зробила її незворотною?
🤔215💯5👍1😢1🖕1
Forwarded from Les Belles Images
17🔥10😁5👍1🖕1
Forwarded from Les Belles Images
🤮25🤬15😁3🥴2🤣2👎1🤪1
Всі пишуть "як би ви не ставилися до Фаріон, але..." На мою думку, це типове міщанське лицемірство, тому ловіть стислий некролог: полегла усе життя викликала в мені виключно огиду, відчуття пекучого крінжу і - враховуючи те, що мало хто вчив українців ненавидіти одне одного так натхненно, завзято та послідовно - нав'язливі підозри про роботу на користь Росії. Що ж, тепер принаймні останній пункт можна викреслити. Політичні вбивства - засіб дестабілізації суспільства зсередини, а дестабілізація України під час великої війни потрібна лише окупантам.
28💯26👍8🖕7😢3😁1
😁26🥰4🤮2🖕1
Forwarded from Les Belles Images
🫡25😁10🤡3👻2
🫡2113🖕3🥰1
Forwarded from Les Belles Images
😢12😁5🌚5🤪5🤣1😎1
👍18🤔8👏5🖕1😭1
2025/07/09 22:17:46
Back to Top
HTML Embed Code: