Warning: Undefined array key 0 in /var/www/tgoop/function.php on line 65

Warning: Trying to access array offset on value of type null in /var/www/tgoop/function.php on line 65
- Telegram Web
Telegram Web
"Псальм румунський", 2007 рік

Наслухавшись про старця Клеопу і надивившись на румунські монастирі, я вирішив зняти фільм про Румунію. Старець Клеопа не був повністю прототипом мого головного героя, мій старець був з українців Південної Буковини, вчився на фотографа, але після війни пішов у монастир і почав писати ікони. До сюжету я ще додав історію ікони Божої "Самонаписаної" - старець журиться, що не може дописати ікону, помирає, а коли я вчергове до нього приїжджаю, його послушники дарують мені цю ікону, яку дописав ангел.

Основне я знімав у Румунії 2006 року, робочі моменти ми дознімали вже в Китаївській пустині, старця зіграв справжній іконописець Олександр Маньков, послушників зіграли мої друзі Олександр Столяров і Петро Цимбал, з якими ми й монтували фільм. Олександр спілкувався російською, він умовив мене зробити ще й російськомовну версію і сам начитав текст, оригінальний варіант українською зберігся тільки на диску.

Дивіться, друзі, фільм за посиланням https://www.facebook.com/share/v/15nwHbgPpC/

Натхнення Пафнутія
Молитва за державу нашу Україну в час війни

Всещедрий Господи і Владико Людинолюбний, Ти світ добрим створив і людей насадив на ньому, аби кожен життя своє провадив на даній Тобою землі. Тож звертаємось нині в молитві до Твого милосердя, прохаючи позбавити нас від нашестя чужинців, які не за Євангельським законом чинять, але за гордістю високою і ненавистю сатанинською. Згрішили бо ми, Боже, згрішили, але за милістю Твоєю збережи люд Твій, як зберіг Ніневію, і зміцни воїнів наших, як зміцнив руки Ісуса Навина на Амаліка. Покажи, Господи, ворогів наших посоромленими, щоб ні єдиною славою прикрасилися, прийшовши до нас, наче злодій посеред ночі, а свободу і життя жителів України нашої відняти.

Закінчення молитви в наступному поширенні⬇️

Натхнення Пафнутія
Молитва за державу нашу Україну в час війни
(закінчення)


Благослови, Боже, захисників наших мужністю і відвагою, лікарів та волонтерів наснагою та милосердям, владу ж розсудливістю і мудрістю, щоб кожен справою своєю гідно народу Українському послужив, а Ти, Мироподателю Боже, землю нашу, немов ягня, від нашестя зберіг, аби як зараз, так і надалі вірні славу Тобі підносили: Отцю, і Сину, і Духові Святому. Амінь!

Молитву склав ієрей Юрій Петролюк, видала молитовник Сумська єпархія УПЦ, яка чи не найбільше постраждала від російської агресії

https://portal-pravoslavie.sumy.ua/novini-eparhii/sumska-eparhiya-upc-vidala-molitovnik-zahisnikiv-ukraini.html?fbclid=IwZXh0bgNhZW0CMTEAAR1CeVOphvrM86E9vyULdvdXcwaEgWTUlCBvwkgq5GeYJ9oBz5GYvwuj-hw_aem_GRoM8u-TQrAwyV-sb98p7A

Натхнення Пафнутія
Молитва про перемогу

Христе Боже, Ти до пекла зійшов і, смерть подолавши, ворота пекла знищив! Нині молимось Тобі, прохаючи смиренно: зміцни нас силою Твоєю і не дай ворогу підступному здолати нас, але благослови Всещедрою десницею милості Твоєї захисників та захисниць, які життя своє за народ Український покладають, і всіх тих, хто задля перемоги працю свою звершує. Збережи нас, Господи, від ненависті, злоби і відчаю, але звесели вірою та надією в Тебе і Твою допомогу, щоб мужньо крокувати нам до переможного тріумфу, захищаючи від нападів ворожих, полону і раптової смерті. Не дай, Господи, супротивнику нашому сатанинські замисли свої втілити і людей Твоїх занапастити, але Сам будь Захистом нашим, караючи всіх, хто підняв зброю на народ наш, Твою святу заповідь порушуючи.

Закінчення молитви в наступному поширенні⬇️

Натхнення Пафнутія
Молитва про перемогу
(закінчення)


Не прогнівайся, Боже наш, за гріхи наші, але молитвами Пречистої Матері Твоєї і всіх святих землі Української, спаси, помилуй і обдаруй Батьківщину нашу справедливим миром, бо Ти є Перемога, Спасіння і Міць всіх тих, хто надію на Тебе покладає і Тобі славу возсилаємо: Безначальному Отцю Небесному із Єдинородним Сином Христом і Утішителем Духом Святим, нині і повсякчас, і на віки віків. Амінь!

Більше інформації про молитовник буде на тг-каналі автора, ієрея Юрія Петролюка

Канал із думками та нотатками пресвітера, котрий думає, що він думає, але не завжди його думки сходяться із думками тих, хто думає інакше…)
https://www.tgoop.com/presbyter_iurius

Натхнення Пафнутія
Forwarded from НЕ капелан
Молитва за воїна, який пропав безвісти

Господи Боже наш, Ти єси всемогутній і всюдиприсутній, Ти знаєш кожну людину, її долю і шлях. Ти створив світ у премудрості Своїй і керуєш ним за Своїм промислом. Тобі відомі всі таємниці життя і смерті, і немає нічого прихованого перед всевидячим оком Твоїм.
Смиренно припадаємо до Тебе з благанням за раба Твого (ім'я), воїна, що віддав себе на захист рідної землі та свого народу і якого нині немає серед нас, бо його доля невідома. Ти знаєш, де він перебуває, чи живий він, чи упокоївся в обіймах Твоїх. Якщо він живий, Господи, укріпи його дух і тіло, огорни Своєю небесною опікою, даруй йому силу витримати всі випробування, а якщо він у неволі або в біді – виведи його, Господи, на світлу путь, визволи від ворогів, наповни його серце надією і поверни його до рідного дому.
Якщо ж він уже відійшов до вічності, прийми, Господи, його душу у Своє Царство, у сонм святих воїнів небесних. Очисти його гріхи Своєю безмежною милістю і даруй йому вічний упокій у світлі лиця Твого.
Господи, зглянься на благання його рідних і близьких, що в печалі і невідомості очікують звістки про нього. Утіш їх серця, даруй їм силу і терпеливість, хай не втрачають віри у Твоє милосердя і правду. Дай їм спокій душевний і надію на виконання святої волі Твоєї.
Бо Ти єси Бог милості, любові й утіхи, і Тобі славу возсилаємо, Отцю, і Сину, і Святому Духу, нині, і повсякчас, і на віки віків.
Амінь.
Forwarded from На варті | Київ
Чудова Софія Київська в проміннях лютневого заходу сонця😍

На варті | Київ🇺🇦
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
Media is too big
VIEW IN TELEGRAM
Церква Богородиці Пирогощої на Подолі

Церкву Успіння Пресвятої Богородиці у Києві на Подолі заклав у 1131-32 рр. Мстислав Володимирович, про неї згадує літописець у "Слові о полку Ігоревім". Дивна народна назва церкви, ймовірно, походить від візантійської ікони «Пірготісс» («вежа»), яка зберігалась у храмі. За іншою версією, храм спорудили на кошти купців, що торгували хлібом («пиріг» — хліб і «гощі» — купці) або ж названо його на честь купця Пирогостя.

У середньовіччя церква деякий час була кафедральним храмом київських митрополитів, вона неодноразово руйнувалась і відбудовувалась. На початку ХІХ століття церкву перебудували в стилі неокласицизму, більшовики її зруйнували в 30-их роках ХХ століття, відбудована за Незалежності України в первозданному давньоруському вигляді.

Середньовічний духовний кант "Хто кріпко на Бога уповая", виконує "Хорея Козацька"

Натхнення Пафнутія
Митар і фарисей

Митар молиться у церкві додолу очима,
Сокрушає його душу житейська причина:
Брав неправедно податки, трохи мав із того,
Але б'є себе у груди, плаче перед Богом.
Й Фарисей стоїть у церкві, той молиться пишно,
Не зітхає в покаянні, чується безгрішно:
"Слава Богу, ходжу в церкву, ношу десятину,
Й не такий як цей митар, що скиглить без упину".
Той митар молився слізно, фарисей же грізно,
Так і прийме Бог молитву кожного порізно.
Так і кожному воздасться по його потребі:
Тому - гонор між земними, тому - честь на небі.
Той пильнує земний статус і людські порядки,
Той не хоче більше брати від людей податки.
Той митар спастися хоче - Бог його спасає,
А черствому фарисею не відповідає.

Натхнення Пафнутія
Media is too big
VIEW IN TELEGRAM
Фонтан "Самсон"

Найстаріший у Києві фонтан "Самсон" на Контрактовій площі - відгомін доби Відродження у столиці. Ще за часів Русі тут був резервуар з водою, яка подавалась дерев'яними трубами, а сам фонтан збудував уже пізніше, в 1748-49 рр., відомий архітектор Іван Григорович-Барський, який відреставрував також і церкву Богородиці Пирогощі неподалік.

Фонтан зображує відомого біблейського героя Самсона, який роздирає пащу лева, з якої струменить вода. В зимовий період вода не тече, і так уже чекаєш не стільки весни, як того часу, коли роздере той Самсон хижу пащу лютого агресора. І заструменить жива весняна вода, яка оживить застиглий лютий, що уже триває третій рік, і розквітнуть сади по Україні, й оновиться древній Поділ, який має ще не одну середньовічну пам'ятку, що потребує реставрації.

А головне - затепліють і розквітнуть наші серця, змордовані й виснажені лихою війною. Ану ж, піднатужся, Самсоне!

Ансамбль давньої музики під керівництвом Костянтина Чечені. Сюїта з рукописної збірки ХVII століття

Натхнення Пафнутія
З днем пам'яті прп. Єфрема, Печерського чудотворця

Наставляв усіх Єфрем
Як нести земний ярем,
Що ні злато, ні палати
На той світ не заберем.
"Заберем лиш свої справи,
Ще й гріхи огидні.
Вчіть Писаніє й устави,
Браття мої рідні!"

Преподобний Єфрем, чудотворець Печерський, єпископ Переяславський (почив між 1091 і 1101 роками) - послідовник засновників Києво-Печерської Лаври прпп. Антонія та Феодосія, списав у Константинополі для братії статут Студійського монастиря, який з Печерської обителі поширився монастирями Києва та всієї Русі.

Натхнення Пафнутія
Преподобний Єфрем Сиріянин про віру

"Віра родить добру думку, а добра думка – ріка води живої. Хто її знайшов, той наповниться її водами.

Без оливи не буде горіти світильник, а без віри ніхто не знаходить доброї думки".

Сьогодні також вшановується пам'ять преподобного Єфрема Сиріянина (306 - 373), великого духовного наставника часів ранньохристиянської Церкви

Натхнення Пафнутія
З днем пам'яті преподобних Лаврентіїв Печерських

Два Лаврентії у Лаврі - на Ближніх, й на Дальніх,
Два затворники печерні, два отці всехвальні.
Цей на Ближніх - біса гонить іменем Ісуса,
Той на Дальніх - б'є поклони, далі від спокуси.
Цей лукавому не здався в переможній битві,
Той від світу заховався в посту і молитві.
Подвизались у святині і здобули милість -
До обох звертаймось нині, щоб за нас молились.

Про преподобного Лаврентія, який у Дальніх печерах (XIII-XIV ст.) майже нічого невідомо, окрім того, що затворився в печері для молитви за себе й за весь світ.
Преподобний Лаврентій, який у Ближніх печерах, у молодому віці захотів затворництва. А що старці не всім на таке давали благословіння, випросився перейти в печери Дмитрівського монастиря. Його молитвами зцілився одержимий бісами, з часом Лаврентій повернувся до Лаври, де продовжив свій затвор. Деякі історики стверджують, що він потім став єпископом Турівським. Почив 1194 року.

Натхнення Пафнутія
2025/02/11 08:34:26
Back to Top
HTML Embed Code: