Telegram Web
Повідомлено про підозру адвокату, який за мільйон доларів обіцяв вирішити земельне питання

За процесуального керівництва Київської міської прокуратури адвокату повідомлено про підозру за фактом шахрайства в особливо великих розмірах (ч. 2 ст. 15 ч. 5 ст. 190 КК України).

За даними слідства, у власності приватного підприємства перебуває нерухоме майно – човнова станція, яке знаходиться в прибережній зоні в Оболонському районі м. Києва у парку «Наталка». Товариство неодноразово безрезультатно намагалось отримати цю ділянку в оренду.

В подальшому директор цього товариства за порадою знайомого звернувся за консультацією до адвоката з Одещини, який пообіцяв врегулювати питання із землею. Під час зустрічей адвокат повідомив, що у нього є зв’язки у Київській міській раді, та він зможе допомогти з виділенням в оренду товариству земельної ділянки 0,5 га строком на 25 років. Розв’язання цього питання він оцінив у 1 млн доларів США.

В ході контролю за вчиненням злочину громадянина затримали одразу після одержання від директора товариства 900 тис доларів США.

Наразі вирішується питання про обрання йому запобіжного заходу.

Досудове розслідування та оперативний супровід - СБУ у м.Києві та Київській області.
Війська рф здійснили комбіновану масовану атаку по Харківщині, постраждали 6 людей – розпочато провадження

За процесуального керівництва окружних прокуратур Харкова та Харківської області розпочато досудові розслідування за фактами вчинення воєнних злочинів (ч. 1 ст. 438 КК України).

За даними слідства, 25 грудня з 6:00 до 6:30 збройні сили рф здійснили масовану атаку по Харкову та передмістю. Правоохоронці зафіксували щонайменше десять ворожих влучань.

У Харкові під ворожими ударами були Салтівський, Київський, Індустріальний та Немишлянський райони. Пошкоджено житлові будинки, обʼєкти цивільної та критичної інфраструктури. Отримали поранення шість мирних мешканців.

Попередньо встановлено, що по Салтівському району атака була здійснена ракетами типу С-400, по Немишлянському – Х-35. Точний тип ракет, якими було завдано інші удари, встановлюється.

Орієнтовно о 6:50 ворог атакував ударним безпілотником с. Слобожанське Чугуївського району. Пошкоджено цивільне підприємство.

Близько 8:30 ударний БпЛА влучив у приватний житловий сектор в Основʼянському районі Харкова. Горів житловий будинок. На щастя, у домоволодінні ніхто не перебував.

Прокурори та слідчі поліції вживають всіх можливих та належних заходів для документування воєнних злочинів, вчинених російськими військовими.
Внаслідок ворожої атаки по Купʼянщині загинула мирна мешканка – розпочато провадження

За процесуального керівництва Купʼянської окружної прокуратури Харківської області розпочато досудове розслідування за фактом вчинення воєнного злочину, що спричинив загибель людини (ч. 2 ст. 438 КК України).

За даними слідства, російська армія 25 грудня орієнтовно о 9:30 обстріляла с. Новоосинове Купʼянського району.

Загинула 53-річна жінка. Пошкоджено приватні домоволодіння, господарчі споруди.

Прокурори та слідчі поліції вживають всіх можливих та належних заходів для документування воєнних злочинів, вчинених російськими військовими.
Перепродували до Європи автомобілі, викрадені під час окупації Київщини, – повідомлено про підозру учасникам орггрупи

За процесуального керівництва Офісу Генерального прокурора повідомлено про підозру 7 членам організованої групи за фактами приховування злочину, використання завідомо підробленого документа та легалізації доходів, одержаних злочинним шляхом (ч. 3 ст. 28, ч. 1 ст. 396, ч.3 ст. 28, ч. 4ст. 358, ч. 3 ст. 209 КК України).

За даними слідства, у 2022 році під час тимчасової окупації Київської області близько 140 автомобілів, які належали автосалонам столиці, були викрадені. Згодом деякі з цих автівок почали з’являтися в пропозиціях на продаж. Після зміни ідентифікаційних номерів кузова автомобілів їх реалізовували в Україні та за кордоном.

Схему переобладнання викрадених автомобілів налагодив мешканець Закарпатської області. Він залучив до протиправної діяльності кількох місцевих чоловіків та жінку, а також жителів Черкаської та Київської областей. Кожен з учасників оборудки відповідав за ввірений йому напрям - одні займались виготовленням підроблених документів, пошуком осіб з правом виїзду за кордон, а інші — транспортували авто до прикордонної області, після чого продавали автомобілі-«двійники».

Переобладнання викрадених авто здійснювали на території Києва та області у гаражних приміщеннях. Там спільники перебивали номери кузовів та замінювали агрегати. Після цього автомобілі транспортували до Закарпаття і переганяли через кордон до країн Європейського Союзу, де довірені особи легалізували їх шляхом постановки на облік як нових транспортних засобів.

У ході слідства встановлено, що сприяв формальному митному контролю при перетині кордону викрадених автомобілів інспектор одного з митних постів Закарпатської митниці. Під час його робочих змін підозрювані вивозили до Угорщини автомобілі з фіктивними номерними знаками, документами на них та оформленими міжнародними страховими полісами. Під час перетину кордону митник вносив до офіційних баз фіктивні дані автомобілів.

За такою схемою підозрювані розмитнили й реалізували більше десятка автомобілів.

Наразі за клопотаннями прокурора п’ятьом підозрюваним обрано запобіжні заходи у вигляді тримання під вартою. Одну особу оголошено у розшук, а ще один підозрюваний вже знаходиться під вартою в рамках раніше обраного запобіжного заходу.

Досудове розслідування - ГСУ Нацполіції України, оперативний супровід - УСР в Львівській області ДСР Нацполіції України.
Шахрайство на тендерних закупівлях – затримано депутата облради та заступника міського голови на Львівщині

За процесуального керівництва прокурорів Офісу Генерального прокурора повідомлено про підозру депутату обласної ради та заступнику міського голови однієї з тергромад Львівщини. Їм інкримінують заволодіння чужим майном шляхом обману в умовах воєнного стану, за попередньою змовою, в особливо великих розмірах (ч. 5 ст. 190 КК України).

За даними слідства, у червні 2023 року посадовці отримали інформацію про участь приватного підприємства у тендерних закупівлях на ремонт об’єктів територіальної громади. Вони запропонували директору підприємства свою «допомогу» у забезпеченні підписання договорів із замовниками та своєчасної оплати за виконані роботи. За це вимагали «відкат» — відсоток від суми укладених договорів.

Після завершення робіт та перерахування коштів із бюджету посадовці звернулися до підприємця з вимогою передати їм 25 тисяч доларів США та 190 тисяч гривень за «послуги».

Депутата та заступника міського голови затримали одразу після передачі другої частини грошей. На теперішній час вирішується питання про обрання їм запобіжних заходів у вигляді тримання під вартою.

Розслідування - Головне слідче управління Державного бюро розслідувань за оперативного супроводу Головного оперативного управління ДБР.
2024/12/27 19:56:26
Back to Top
HTML Embed Code: