Telegram Web
🇰🇷🇰🇵 Президент Південної Кореї Юн засудив пропозицію існування «двох Корей» як неконституційну

Президент Юн Сук Йоль розкритикував ліберальних політиків, в тому числі свого попередника Мун Чже Іна, за те, що вони виступають за визнання Північної і Південної Кореї окремими державами, засудивши цю пропозицію як «неконституційну».

«Північна Корея зараз погрожує ядерною атакою, водночас визнаючи свої відносини з Південною Кореєю войовничими. Як у цьому контексті хтось може наважитися висувати концепцію мирного співіснування двох Корей?» заявив Юн на засіданні кабінету міністрів, яке відбулося в його офісі в Сеулі.

Ліберальний порядок денний двох Корей знову з'явився на форумі, присвяченому шостій річниці міжкорейської всеосяжної військової угоди, яка поступово втрачала свою дієздатність після приходу до влади адміністрації Юна. На форумі Мун заявив, що нинішній дискурс про мир і возз'єднання на Корейському півострові має бути повністю відкинутий.

Ім Чон Сок, який виконував обов'язки керівника апарату Муна, на цьому ж заході закликав до запровадження на півострові системи двох держав, щоб припинити прагнення до возз'єднання. Він також закликав скасувати Закон про національну безпеку, спрямований на обмеження пропівнічної діяльності в Південній Кореї, і переглянути Конституцію, яка визначає територію Республіки Корея як весь Корейський півострів і прилеглі острови. Невиконання цих вимог підірве мирний процес і примирення в Сеулі та послабить ідеологічний конфлікт, стверджує Ім.
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
🇲🇩 Склався остаточний список кандидатів у президенти Республіки Молдова

До цього списку входять:
📌 Мая Санду — діючий президент Молдови
📌 Олександр Стояногло — колишній генеральний прокурор Молдови
📌 Ренато Усатий — колишній мер міста Бельці
📌 Василь Тарлев — колишній прем'єр-міністр Молдови
📌 Іон Кіку — колишній прем'єр-міністр Молдови
📌 Октавіан Цику — колишній депутат парламенту Молдови
📌 Ірина Влах — колишній башкан (голова) Гагузії
📌 Андрій Нестасе — колишній голова МВС
📌 Тудор Ульяновський — колишній голова МЗС
📌 Наталія Морарь — журналістка
📌 Вікторія Фуртуне — колишній антикорупційний прокурор

🇪🇺 Вибори відбудуться 20 жовтня, у цей же день відбудеться референдум щодо підтримки вступу Молдови до Європейського Союзу

#Молдова2024
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
🇯🇵 Ішіба, Коїзумі, Такаїчі очолюють перегони за крісло прем'єр-міністра Японії — Kyodo News

Наступним лідером правлячої партії Японії, а отже, і прем'єр-міністром, стане або колишній глава оборонного відомства Сігеру Ішіба, або висхідна зірка і наймолодший претендент Шінджіро Коїзумі, або міністр економічної безпеки Санае Такаічі, згідно з підрахунками та аналізом Kyodo News.

Зважаючи на те, що три кандидати йдуть нога в ногу на президентських виборах від Ліберально-демократичної партії, не очікується, що в першому турі голосування в п'ятницю виявиться явний переможець. Остаточний переможець буде визначений у другому турі між двома найкращими кандидатами.

Той, хто отримає більшість з 736 голосів - 368 від законодавців ЛДП і 368 від рядових членів - стане наступним головою ЛДП. Понад 40 депутатів ще не вирішили, за кого голосувати, що робить ситуацію нестабільною.

67-річний Ішіба користується популярністю серед рядових членів ЛДП в регіонах, але забезпечення достатньої підтримки з боку колег-депутатів ЛДП матиме вирішальне значення для його успіху в п'ятому і, як він сам каже, останньому балотуванні.

63-річна Такаічі, консервативний депутат, яка не приховує своєї близькості до покійного прем'єр-міністра Шінзо Абе, і 43-річний Коізумі відстають від Ішіби за кількістю голосів.

Тим часом, згідно з підрахунками, Коїзумі заручилася понад 50 голосами своїх колег-депутатів від ЛДП, що є найбільшим показником серед трьох кандидатів, випереджаючи 40 голосів Такаічі та близько 40 голосів Ішіби.

У політичних колах ходять чутки, що хто б не став наступним прем'єр-міністром, він може вирішити розпустити Палату представників раніше, ніж пізніше, і призначити дострокові вибори, які мають відбутися до жовтня 2025 року.

Більшість фракцій розпустилися або вирішили розпуститися через скандал щодо політичних фондів, а очевидна відсутність фракційної підтримки та рекомендацій щодо голосування для їхніх членів ускладнює прогнозування чіткого переможця.

Тим не менш, Коїзумі, якого підтримує колишній прем'єр-міністр Йошіхіде Суга, змінив на позитивне відношення до важковаговика ЛДП Таро Асо, який колись був прем'єр-міністром, що розглядається як його спроба заручитися підтримкою лідера все ще існуючої фракції.
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
🇺🇸🇺🇦 США готують до візиту Зеленського пакети допомоги у вигляді озброєнь на 8 мільярдів доларів — джерела Reuters.

Адміністрація президента Джо Байдена веде термінові переговори з Конгресом, щоб дозволити їй використати 5,6 мільярда доларів військової допомоги Україні до 30 вересня - кінця федерального фінансового року.

Друге оголошення, заплановане на четвер, стосуватиметься допомоги на суму 2,4 мільярда доларів в рамках програми «Ініціатива сприяння безпеці України», яка дозволяє адміністрації купувати зброю для України у компаній, а не брати її з американських збройних запасів.
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
🇦🇱🇲🇰🇪🇺 Шлях Албанії до ЄС відокремився від Північної Македонії, а Скоп'є залишається в підвішеному стані

Шлях Албанії до ЄС буде відокремлений від шляху Північної Македонії, а перші блоки переговорів будуть офіційно відкриті 15 жовтня, згідно з одностайним рішенням послів країн-членів Європейського Союзу, прийнятим у середу.

🇧🇬 Шлях двох західнобалканських країн до членства в ЄС був пов'язаний з початком переговорів, офіційно розпочатих влітку 2022 року. Однак через суперечки між Скоп'є та Болгарією фактичне відкриття розділів затримується без кінця, що безпосередньо впливає на прогрес Тирани.

Це хороша новина для Албанії, яка намагається виконати вимоги для просування на шляху до ЄС, але це невдача для Північної Македонії, яка вкотре не змогла зробити рішучий крок до вступу в ЄС.

Після багатьох років розчарувань Болгарія і Північна Македонія домовилися під час французького головування в ЄС у липні 2022 року внести зміни до своєї конституції і включити болгарську меншину поряд з іншими меншинами, які зараз згадуються.

Це дозволило б Софії зняти вето, а Скоп'є - просунутися в переговорах. Однак угода не була імплементована через брак політичної волі та консенсусу в Північній Македонії, а це означає, що процес вступу обох країн до ЄС застопорився.

Після перемоги націоналістичної партії VMRO-DPMNE на виборах у травні минулого року новий уряд Християна Міцкоскі дав зрозуміти, що хоче переглянути так званий «французький компроміс».

Як і очікувалося, ЄС відкинув цю позицію і попередив, що наступним кроком буде відокремлення Північної Македонії від Албанії і надання можливості Тирані просунутися вперед.
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
🇨🇦 Джастін Трюдо витримав вотум довіри, але інші проблеми все ще залишаються

Джастін Трюдо, прем'єр-міністр Канади, легко пережив вотум довіри після того, як його головний політичний суперник не зміг зібрати достатньої підтримки, щоб покласти край дев'ятирічному правлінню Ліберальної партії.

Законодавці в Палаті громад проголосували 211-120 голосами за те, щоб відхилити пропозицію офіційної опозиційної Консервативної партії про недовіру ліберальному уряду Трюдо, що складається з ліберальної меншості.

Трюдо, чия популярність впала на тлі невдоволення зростанням цін і житловою кризою, став більш політично вразливим цього місяця, коли менша за чисельністю Нова демократична партія розірвала угоду на 2022 рік, яка мала утримати його при владі до виборів, запланованих на кінець жовтня 2025 року.

Незважаючи на перемогу на виборах, перед Трюдо постають інші виклики. Раніше того ж дня лідер сепаратистського Блоку Квебекуа заявив, що працюватиме над поваленням уряду, якщо він швидко не погодиться на вимоги Блоку.

Лідер Блоку Ів-Франсуа Бланше заявив, що залишить Трюдо при владі принаймні до кінця грудня, якщо той дасть більше грошей пенсіонерам і пообіцяв захистити систему тарифів і квот, які захищають молочних фермерів, багато з яких живуть у Квебеку.

Ліберали Трюдо незабаром зіткнуться з другим голосуванням щодо одного з бюджетних заходів, який також є питанням довіри, але очікується, що вони також витримають це голосування. Офіційні особи заявили, що голосування може відбутися в середу або четвер.

Правоцентристські консерватори лідирують в опитуваннях громадської думки напередодні виборів, які мають відбутися до кінця жовтня 2025 року.

Консерватори заявляють, що хочуть якнайшвидшого проведення виборів на тій підставі, що канадці не можуть дозволити собі заплановане підвищення федерального податку на викиди вуглецю. Вони також кажуть, що федеральні витрати і злочинність зросли під час правління лібералів.
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
🇺🇸 Еріку Адамсу, меру Нью-Йорка, висунуто звинувачення в отриманні хабарів та незаконних внесків на передвиборчу кампанію з іноземних джерел

Адамс - перший чинний мер Нью-Йорка, проти якого висунуто кримінальне обвинувачення.

Коли пізно ввечері в середу з'явилася новина про висунення обвинувачення, Адамс випустив відеозаяву. «Я завжди знав, що якщо буду відстоювати інтереси нью-йоркців, то стану мішенню - і я нею став», — сказав Адамс. «Якщо мені висунули звинувачення, я не винен і буду боротися з цим всіма силами і духом».

Він також пообіцяв залишитися на посаді.
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
🇯🇵 Колишній міністр оборони Шігеру Ішіба переміг на президентських виборах правлячої Ліберально-демократичної партії Японії в другому турі голосування.

У другому турі він здолав міністерку економічної безпеки Санае Такаічі.

Наступного тижня парламент проголосує за призначення Ішіби на посаду прем'єр-міністра.
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
This media is not supported in your browser
VIEW IN TELEGRAM
🇺🇸🇺🇦Трамп і президент України Зеленський мають бурхливу історію

Сьогоднішня зустріч у «Трамп-тауер» у Нью-Йорку, ймовірно, матиме велике значення для Зеленського, який цього тижня зустрівся з кількома американськими лідерами. Цьогорічні вибори можуть мати серйозні наслідки для війни в Україні, і цього тижня Зеленський зустрівся з віце-президентом Камалою Гарріс, кандидатом у президенти від Демократичної партії, а також з президентом Джо Байденом і членами Конгресу.

Ось деякі з найбільш критичних моментів, які слугують тлом для запланованої на п'ятницю зустрічі між Трампом і Зеленським.

1. Розмова із Зеленським призвела до першого імпічменту Трампа

Палата представників оголосила імпічмент Трампу у 2019 році - перший з двох імпічментів - за звинуваченнями у зловживанні службовим становищем та перешкоджанні Конгресу у зв'язку зі спробами призупинити військову допомогу Україні з метою тиску на Зеленського та його уряд для проведення розслідування щодо колишнього віце-президента Джо Байдена, який на той час вважався одним з потенційних опонентів Трампа від Демократичної партії на виборах у 2020 році.

2. «Прекрасний дзвінок»

Як повідомляє The Washington Post, телефонна розмова між Трампом і Зеленським 25 липня викликала тривогу серед деяких співробітників розвідки, що призвело не лише до скарги інформатора та імпічменту Конгресу, а й до звернення до Міністерства юстиції.

Хоча прокурори, які ознайомилися з чорновою стенограмою, відмовилися проводити розслідування, дійшовши висновку, що дзвінок не порушує законів про передвиборчу кампанію, стенограма дзвінка показала, що Трамп запропонував Зеленському підтримку з боку Міністерства юстиції США у розслідуванні справи Байдена.

3. У липні Зеленський сказав Трампу, що підтримка України з боку США має вирішальне значення

Хоча Трамп і Зеленський не зустрічалися особисто з 2019 року, востаннє вони розмовляли по телефону в липні, коли президентські вибори в США набирали обертів, і Зеленський дав зрозуміти кандидату від республіканців, що підтримка України з боку США має вирішальне значення, оскільки країна продовжує захищати себе від Росії. У своїй заяві Зеленський сказав, що він і Трамп домовилися «обговорити на особистій зустрічі, які кроки можуть зробити мир справедливим і справді тривалим».

4. Джей-Ді Венс про план припинення війни

Раніше цього місяця сенатор Огайо Джей-Ді Венс, заявив, що потенційний підхід адміністрації Трампа до припинення війни Росії в Україні може включати створення «демілітаризованої зони» на українській території, яка зараз окупована Росією.

«Я думаю, що це виглядає так: Трамп сідає і каже росіянам, українцям, європейцям: «Хлопці, вам потрібно з'ясувати, як виглядає мирне врегулювання? І це, ймовірно, виглядає як нинішня лінія розмежування між Росією та Україною, яка стає демілітаризованою зоною», - сказав Венс в ефірі «Шоу Шона Райана». За словами Венса, в рамках цього плану Україна збереже свою незалежність в обмін на гарантію нейтралітету, що означає, що Україна не вступить до НАТО чи інших «союзницьких інституцій».

Зеленський заявив, що не вважає концепцію Венса справжнім планом «в жодному формальному сенсі», додавши, що його реалізація може загрожувати глобальним конфліктом.

«Ідея про те, що світ повинен закінчити цю війну коштом України, є неприйнятною», — зазначив президент України, додавши, що відмова України від окупованих територій не обов’язково покладе кінець війні.

#США2024
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
PolitКраїна
🇺🇸🇺🇦Трамп і президент України Зеленський мають бурхливу історію Сьогоднішня зустріч у «Трамп-тауер» у Нью-Йорку, ймовірно, матиме велике значення для Зеленського, який цього тижня зустрівся з кількома американськими лідерами. Цьогорічні вибори можуть мати…
5. Трамп запропонував внести зміни до американської допомоги Україні

Колишній президент, чия платформа зосереджена на ізоляціоністській політиці «Америка понад усе», у лютневому дописі в соціальних мережах запропонував, щоб американська допомога країні, яка перебуває у стані війни, надавалася у формі позики. Через кілька місяців Трамп назвав Зеленського «найбільшим продавцем усіх часів».

«Він поїхав чотири дні тому з 60 мільярдами доларів, повернувся додому і оголосив, що йому потрібно ще 60 мільярдів доларів. Це ніколи не закінчиться», - заявив Трамп на червневому мітингу в Детройті. Хоча деякі провідні республіканці, зокрема лідер меншості в Сенаті Мітч Макконнелл (республіканець, штат Кентуккі), вважають захист суверенітету України головним пріоритетом.

6. Скандал щодо відвідин боєприпасного заводу у Пенсільванії

Зеленський розпочав із відвідин Скрентонського боєприпасного заводу, що у Пенсільванії, де виробляють складові частини артилерійських і мінометних снарядів. На заводі Зеленський ще раз подякував «президенту Байдену, Конгресу США та всім працівникам таких заводів».

«Тут працює 400 людей. Я дуже хотів приїхати сюди й подякувати вам. 400 людей урятували мільйони українців. Від себе й від усіх наших людей дуже дякую. Ви допомогли нам вистояти проти путінської навали», – заявив Зеленський на збройному заводі у Пенсільванії.

🇺🇸 Там президент України зустрівся із губернатором штату Джошем Шапіро, а також сенатором від цього штату Бобом Кейсі та конгресменом Меттом Картрайтом. Ці троє американських політиків –демократи, а Джоша Шапіро Камала Гарріс розглядала як можливого кандидата на віцепрезиденти, із яким можна йти на президентські вибори. Пенсільванія – ключовий спірний штат на виборах президента США і важливий для виборів до Конгресу.

🇺🇸 Спікер Палати представників республіканець Майк Джонсон (від рішення якого пів року залежало схвалення допомогового пакету Україні на $60 млрд - він його фактично блокував) опублікував в Х лист, із яким звернувся до українського президента. У ньому – вимога в ультимативній формі звільнити українського посла у США Оксану Маркарову. Причина – «організація заходу з підтримки кампанії (одного з кандидатів у президенти) в одному із вирішальних штатів».

Крім того, Трамп напередодні заявив, що Зеленський бажає перемоги демократів.

«Я бачу, що Зеленський тут (з візитом у США. - Ред.). Кожного разу, коли він приїжджає в країну, він їде з 60 мільярдами доларів. Він так сильно хоче, щоб вони (демократи. - Ред.) виграли ці вибори, але я зроблю інакше - я буду працювати над досягненням миру», – заявив експрезидент США.

#США2024
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
🇭🇺🇺🇦 Старший помічник прем’єр-міністра Угорщини Віктора Орбана назвав рішення України захищатися від вторгнення Росії «безвідповідальним» і заявив, що Угорщина б не взяла б до рук зброю.

«Спираючись саме на 56-й рік, ми, напевно, не зробили б того, що зробив президент Зеленський 2,5 роки тому, тому що це безвідповідально, тому що видно, що він втягнув свою країну в оборонну війну» — заявив Балаж Орбан.

Лідер опозиції Петер Мадьяр закликав політичного директора уряду піти у відставку, заявивши, що його коментарі «потоптали основу конституції та незалежності Угорщини».

Орбан також прокоментував слова свого помічника: «Мій помічник висловився неоднозначно, що є помилкою в цьому контексті, тому що сама наша громада виросла на фундаменті революції 1956 року, якби не герої 1956 року, наша громада не народилася б», — пояснив прем'єр-міністр, заявивши, що «події і герої 1956 року не повинні бути включені в ці дебати. 1956 рік і герої 1956 року є для нас святинею», і їх не можна в неї втягувати.
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
PolitКраїна
5. Трамп запропонував внести зміни до американської допомоги Україні Колишній президент, чия платформа зосереджена на ізоляціоністській політиці «Америка понад усе», у лютневому дописі в соціальних мережах запропонував, щоб американська допомога країні, яка…
🇺🇸🇺🇦 Трамп, стоячи біля Зеленського, пообіцяв хорошу угоду «обом сторонам» російсько-української війни

Трамп і Зеленський зустрілися в Нью-Йорку в п'ятницю. CNN стверджує, що напруженість у відносинах між двома політиками була очевидною під час спілкування з журналістами перед зустріччю.

«У нас дуже добрі стосунки, і у мене також дуже добрі стосунки, як ви знаєте, з президентом Путіним. І я думаю, якщо ми переможемо, ми вирішимо це питання дуже швидко», — заявив Трамп журналістам перед зустріччю із Зеленським.

«Я сподіваюся, що у нас кращі відносини», — втрутився Зеленський.

«О, я розумію. Для танго потрібні двоє, і ми будемо - у нас сьогодні буде хороша зустріч. І я думаю, що той факт, що ми сьогодні навіть разом, є дуже добрим знаком», — відповів Трамп.

П'ятнична зустріч відбулася у вирішальний момент для Зеленського напередодні листопадових виборів у США.

Цього тижня він намагався переконати адміністрацію Байдена, що його країна все ще може перемогти у війні, якщо США та інші країни значно і швидко збільшать військову допомогу.

Трамп неодноразово критикував фінансування, яке США надавали Україні, і заявляв, що швидко припинить війну. Цього тижня Зеленський заявив, що Трамп не знає, як покласти край війні Росії проти України.

Зеленський подякував Трампу за згоду зустрітися з ним, нагадавши, що з часу їхньої останньої зустрічі минуло п'ять років, і сказав, що, на його думку, вони поділяють спільну думку про те, що Путіна треба зупинити.

Після зустрічі Трамп заявив, що «багато чому навчився», але не змінив свого погляду на російсько-українську війну.

Після завершення зустрічі Трамп і Зеленський разом з'явилися в ефірі Fox News. Трамп повторив, що він вважає, що справедлива угода можлива і може бути укладена швидко, натомість Зеленський дав зрозуміти, що вважає, що російські війська повинні бути витіснені з України.

Зеленський заявив, що «цю війну не варто було починати». Трамп підтримав його у цьому.

У четвер Зеленський зустрівся в Білому домі з Байденом і Гарріс, і кандидатка від Демократичної партії використала цю зустріч для того, щоб провести різкий контраст з Трампом щодо України.

«У моїй країні є люди, які натомість хотіли б змусити Україну відмовитися від значної частини її суверенної території, які вимагали б, щоб Україна прийняла нейтралітет, і вимагали б, щоб Україна відмовилася від відносин у сфері безпеки з іншими країнами», — заявила Гарріс, для якої важлива підтрмка польської та української діаспори у ключовій для виборів Пенсільванії.

Між Зеленським і Трампом напередодні зустрічі відбулося багато контроверсійних подій та заяв. Більше про це тут: https://www.tgoop.com/politkraina/38599 і https://www.tgoop.com/politkraina/38600

Втім, зараз Трамп похвалив Зеленського - зокрема, за те, що він був «як шматок сталі» під час його першого імпічменту, пов'язаного з їхньою телефонною розмовою.

«Він сказав: «Президент Трамп не зробив абсолютно нічого поганого». Він сказав це голосно і чітко, і містифікація імпічменту померла на місці», — заявив експрезидент США про президента України.
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
🇺🇸 Трамп пообіцяв порушити кримінальну справу проти Google у разі переобрання президентом

Дональд Трамп погрожував у п'ятницю доручити міністерству юстиції висунути кримінальні звинувачення проти Google, якщо його оберуть президентом, стверджуючи, що компанія несправедливо показує негативні новини про нього, а не про його опонента на виборах 2024 року Камалу Харріс.

«Це НЕЗАКОННА діяльність, і я сподіваюся, що Міністерство юстиції притягне їх до кримінальної відповідальності за це кричуще втручання у вибори. Якщо ні, то, відповідно до законів нашої країни, я вимагатиму притягнення їх до відповідальності, коли переможу на виборах і стану Президентом Сполучених Штатів».

Консерватори вже давно скаржаться на те, що результати пошуку Google несправедливо віддають перевагу демократам. Правий Центр дослідження ЗМІ раніше публікував звіти, в яких стверджувалося, що Google допомагав демократам.

Пост Трампа про результати пошуку Google став останнім випадком, коли він пообіцяв переслідувати ймовірних опонентів.

Цього місяця в пості на Truth Social Трамп погрожував висунути кримінальні звинувачення проти будь-яких юристів, донорів, політичних діячів і низки інших людей, які, на його думку, брали участь у ймовірних фальсифікаціях виборів проти нього, якщо він переможе на президентських виборах у листопаді.

На прес-конференції в четвер Трамп заявив, що колишній спікер Палати представників Ненсі Пелосі має бути притягнута до кримінальної відповідальності за те, що не запобігла нападу на Капітолій 6 січня, який був спричинений його власними прихильниками, що влаштували заворушення, щоб зупинити мирну передачу влади після виборів 2020 року.

А на передвиборчому мітингу в Мічигані в п'ятницю Трамп закликав генерального прокурора «на території республіканців» розслідувати справу Пелосі та її чоловіка через повідомлення про те, що вони продали акції Visa до того, як міністерство юстиції порушило проти компанії з випуску кредитних карток антимонопольний позов.

#США2024
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
🇮🇱🇱🇧🇮🇷 «Хезболла» визнала загибель свого лідера Саїда Хасана Насралли

27 вересня 2024 року Хасан Насралла, лідер терористичної організації «Хезболла» та один із її засновників, був ліквідований ЦАХАЛом разом з Алі Каркі, командувачем південного фронту «Хезболли», та іншими командири угрупування.

За точними розвідувальними даними ЦАХАЛу та органів безпеки Ізраїлю винищувачі ЦАХАЛу завдали точкового удару по центральній штаб-квартирі терористичної організації «Хезболла», яка була розташована під землею.

Ким був Хасан Насралла і які його «заслуги» на посаді керівника Хезболли:

Шейх Хасан Насралла, лідер ліванського войовничого шиїтського ісламістського руху «Хезболла» з 1992 року, є однією з найвідоміших і найвпливовіших фігур на Близькому Сході.

Він відіграв ключову роль у перетворенні «Хезболли» на політичну і військову силу, якою вона є сьогодні, і залишається шанованим прихильниками угруповання. Під керівництвом Насралли «Хезболла» допомагала тренувати бійців палестинського збройного угруповання ХАМАС, а також бойовиків в Іраку та Ємені, і отримувала від Ірану ракети та реактивні снаряди для використання проти Ізраїлю.

Під керівництвом Насралли «Хезболла» очолила війну на виснаження, яка призвела до виведення ізраїльських військ з південного Лівану в 2000 році після 18-річної окупації.

8 жовтня 2023 року - наступного дня після безпрецедентного нападу бойовиків ХАМАС на Ізраїль, що спровокував війну в Газі, - бойові дії між Хезболлою та Ізраїлем, що раніше мали спорадичний характер, загострилися, що показує підитрмку ХАМАС.

Ізраїль продовжує завдавати точкові ліквідації, і не тільки.

Як можна прослідкувати, тактика Ізраїлю пов'язана з нанесенням точних ударів активно та, підкреслимо, успішно продовжується. Нещодавні ліквідації лідерів і заступників терористичних організацій вже важко перечислити на пальцях. Ісмаїл Ханія, Алі Каракі, Мухаммед Дейф, Ібрагім Акіл, Абеда аль-Зеріея, Моххамед Насер та ще безліч інших високопоставлених причетних персон загинули внаслідок схожих дій Ізраїльських спец. служб.

Черга дійшла й до Насралли. Навіть попри те, що командир роками не з'являвся на публіці через власні побоювання - Ізраїльська розвідка досягнула своєї мети. Це свідчить про високу рішучість та могутність продовжувати операції, навіть іноді, екзотичними методами. Згадаймо нещодавні вибухи пейджерів. Читайте аналітичний пост тут: https://www.tgoop.com/politkraina/38575

Що далі? Який вплив на політику терористичного угрупування? Що думає Ізраїль?

З впевненістю можна сказати, що «Хезболла» збентежена. Збентежена через ліквідації командирів, вибухами пейджерів, повітряними атаками Ізраїлю по півдню, а тепер ще й вбивством чи не одного з найуспішніших командирів угрупування. Звичайно, Саїда Хасана Насраллу замінять ще одною персоною, проте постає питання: чи буде він ефективний у такий скрутний період невдач.

На тлі цього, угрупуванню необхідно швидко приймати рішення та планувати відповіді Ізраїлю, інакше держава чітко показує свою «ахілесову п'яту» в конфлікті. Чи були відповіді від держави-проксі Ірану? - Ні. Чи були масштабні відповіді з боку Лівану - Ні (окрім декількох повітряних атак на початку).

Так, безумовно Ізраїль загострює ситуацію, знову-таки, попри попередження держав союзників. Хоча може знадобитися кілька днів, щоб зрозуміти всі наслідки п'ятничного удару, Нетаньяху і його військове керівництво пішли на величезну авантюру, причому не тільки щодо ситуації на півночі Ізраїлю, де десятки тисяч людей були змушені покинути свої домівки через бойові дії, але й щодо всього регіону і відносин країни з її міжнародними партнерами.

🇺🇸🇫🇷Цей крок, зроблений у розпал міжнародних зусиль під керівництвом США і Франції, спрямованих на укладення тритижневого перемир'я з Хезболлою, став виразним ляпасом для адміністрації Байдена, яка вважала, що отримала запевнення від Нетаньяху в тому, що він підтримує тимчасове перемир'я.

І на останок. Хоча командування й управління «Хезболли» було серйозно пошкоджене, цілком ймовірно, що вона зберігає значний військовий потенціал.
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
🇺🇸🇺🇦🇨🇳 Блінкен відкинув мирний план Китаю щодо України через підтримку Росії

Державний секретар США Ентоні Блінкен заявив, що слова і дії Китаю щодо припинення війни Росії в Україні «не збігаються», оскільки уряд Пекіна продовжує дозволяти китайським компаніям «заправляти російську військову машину».

Сполучені Штати і Китай планують найближчими днями провести телефонну розмову між президентом Джо Байденом і лідером КНР Сі Цзіньпіном, і очікується, що матеріальна підтримка Китаєм Росії у війні в Україні буде ключовою темою на порядку денному США.

Після переговорів, які тривали більше години, Блінкен заявив журналістам на прес-конференції, що будь-який мирний план, спрямований на припинення війни Росії проти України, повинен базуватися на принципах Статуту ООН, зокрема, територіальної цілісності, суверенітету і незалежності.

«Мир, в якому агресор отримує все, чого він прагнув, а жертва не має своїх прав, не є рецептом тривалого миру, і, звичайно, не є справедливим», — сказав Блінкен, коли його запитали про мирну пропозицію Китаю і Бразилії.

Блінкен заявив, що «приблизно 70% верстатів, які імпортує Росія, походять з Китаю, Гонконгу. Дев'яносто відсотків мікроелектроніки - з Китаю, Гонконгу. І це матеріально допомагає росіянам виробляти ракети, ракети, бронетехніку, боєприпаси, які їм потрібні для продовження війни, для продовження агресії».
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
🇯🇵 Новий лідер ЛДП Японії Ішиба вирішив розпустити нижню палату парламенту в жовтні.

Новий лідер правлячої партії Японії Шігеру Ішіба, який, безсумнівно, стане наступним прем'єр-міністром, вирішив розпустити Палату представників у жовтні для проведення позачергових виборів, щоб отримати публічний мандат, повідомили в неділю джерела, близькі до нього.

У такому випадку загальні вибори можуть відбутися вже 27 жовтня, хоча також можливо, що вони відбудуться 10 листопада, оскільки Ішіба прагне вступити в парламентські дебати з опозиційними партіями до розпуску парламенту, додали джерела.

Тим часом Ішіба прискорив відбір нових керівників Ліберально-демократичної партії і членів свого майбутнього уряду, розглядаючи можливість призначення колишнього керівника оборонного відомства Такеші Івайї на посаду міністра закордонних справ, повідомляють джерела.

Серед інших претендентів на президентські вибори від ЛДП очікується, що Йошімаса Хаяші залишиться на посаді головного секретаря кабінету міністрів, а колишній міністр охорони здоров'я Катсунобу Като, ймовірно, буде призначений міністром фінансів.

Ішіба, який раніше обіймав посаду міністра оборони і генерального секретаря ЛДП, також завершує роботу над новим складом партійного керівництва, який буде оголошений у понеділок.

Шінджіро Коїзумі, 43-річний улюбленець публіки, який зазнав поразки на виборах лідера ЛДП, буде призначений керівником виборчої кампанії партії напередодні загальних виборів, які можуть відбутися незабаром.

#Японія2024
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
🇬🇧🇪🇺 Візит прем'єр-міністра ВБ Стармера до Брюсселя може призвести до перегляду угоди про Brexit

Цього тижня Кейр Стармер використає зустріч з президентом Європейської комісії, щоб прокласти шлях до весняного перегляду британської угоди щодо Brexit, на тлі попереджень про те, що тісніші зв'язки матимуть вирішальне значення у відчайдушному пошуку його урядом шляхів зростання.

У середу прем'єр-міністр зустрінеться в Брюсселі з Урсулою фон дер Ляйєн. Однак міністр внутрішніх справ Іветт Купер, як і раніше, рішуче виступає проти угоди, яка дозволила б молоді вільніше пересуватися між Європою та Великою Британією - заходу, який дипломати ЄС вважають ключовим для розблокування більш серйозних переговорів навесні.

Переговори цього тижня розглядаються як такі, що прокладають шлях до саміту ЄС-Великобританія наступної весни. Очікується, що подальші дискусії триватимуть до осені з метою підготовки до саміту, хоча джерела повідомляють, що поки що зарано говорити про їхні результати. Саміт відбудеться між Стармером і керівниками основних інституцій ЄС, фон дер Ляєн і новим президентом Європейської Ради Антоніу Кошта.

«ЄС особливо зацікавлений у молодіжній мобільності, яка, схоже, перетворилася на тест на добросовісність, - сказав Ананд Менон, директор аналітичного центру «Великобританія в Європі, що змінюється» (UK in a Changing Europe). Вони ніби кажуть: «Якщо Великобританія налаштована серйозно, вона піде на певні поступки в цьому питанні». Я не думаю, що вони очікують отримати все, про що просять, але деякі країни-члени у відчаї.

Лейбористи не розглядають можливість приєднання до митного союзу або єдиного ринку ЄС - єдиних заходів, які, ймовірно, можуть змінити ситуацію з точки зору перспектив економічного зростання. Однак у лавах лейбористів також існує розгубленість щодо готовності Стармера взяти на себе політичні ризики, щоб навесні відкрити шлях до серйозного перегляду угоди про Brexit.
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
Нова ядерна доктрина Росії не має лякати. Це звична справа — німецький політолог

У своїй заяві 25 вересня президент Росії оголосив про, здавалося б, значну модифікацію російської військової доктрини. Він показав, що Москва розглядатиме будь-яку «агресію» з боку неядерної держави, підтриману ядерною державою, як «спільний напад» на Росію. Послання Путіна Заходу просте: якщо ви допомагаєте Україні у військовому плані, ви можете стати мішенню Москви.

Путін також уточнив, що нова доктрина «чітко визначить умови переходу Росії до застосування ядерної зброї». Він хмуро попередив, що така можливість буде розглянута, як тільки Москва отримає «достовірну інформацію» про запуски західної зброї по російських територіях. Президент уточнив, що майбутні зміни означають, що Москва «залишає за собою право» застосувати ядерну зброю не тільки в разі агресії проти Росії, але і проти Білорусі.

Давайте розглянемо що пише про зміни в ядерній доктрині німецький політолог Андреас Умланд.


Автор вважає, що нові заяви Путіна, як і інші погрози з його боку та його оточення, пов'язані з актуальними стратегічними дебатами на Заході. Однією з найважливіших дискусій є питання про те, чи варто надавати Україні більше і краще повітряне озброєння, включаючи високоефективну, але вже сумнозвісну німецьку крилату ракету «Таурус». Інша дискусія стосується питання, чи дозволяти Україні використовувати західну зброю великої дальності на території Росії. Схоже, що це особливо турбує Кремль.

Існуюча російська військова доктрина вже дозволяє Москві застосовувати ядерну зброю у відповідь на іноземні напади, здійснені лише із застосуванням звичайних озброєнь. Масовані напади та вторгнення України як на нелегітимну, так і на легітимну російську державну територію з 2022 року можуть бути витлумачені Кремлем як дозвіл на застосування Москвою зброї масового знищення у відповідь. Андреас підкреслює те, що Україна вже активно здійснює удари по російських складах боєприпасів, тобто Росія вже б (теоретично) могла застосувати ядерну зброю відповідно до своїх суджень без розглядів.

«Проте ядерна зброя не була застосована. Це тому, що усні чи письмові заяви про її застосування не є передвісниками реальних дій. Вони є частиною безжальної операції психологічної війни, спрямованої на підрив самооборони України. Нещодавні зміни до російської військової доктрини є частиною цієї міжнародної піар-гри» — пише політолог.

У висновку автор додав: «вони (країни Заходу) повинні чітко дати зрозуміти Кремлю, що подальша ескалація і без того геноцидного нападу Москви на Україну матиме серйозні наслідки для Росії та її керівництва. Путін знову погрожує людству, що якщо якась країна чинитиме опір російській звичайній війні, спрямованій на експансію та знищення, Москва застосує ядерну зброю. Кожен, хто не згоден і хоче, щоб такий сценарій ніколи не був реалізований, повинен сказати Кремлю чітке і гучне «Ні!».
PolitКраїна
🇺🇸🇺🇦 Трамп, стоячи біля Зеленського, пообіцяв хорошу угоду «обом сторонам» російсько-української війни Трамп і Зеленський зустрілися в Нью-Йорку в п'ятницю. CNN стверджує, що напруженість у відносинах між двома політиками була очевидною під час спілкування…
🇺🇸🇺🇦 Хто був присутній на зустрічі Зеленського з Трампом з боку експрезидента США?

Річард Гренеллрадник колишнього президента і колишній виконуючий обов'язки директора Національної розвідки. Гренелл також був послом США у Німеччині за каденції Трампа. Після призначення він вимагав від німецьких компаній, які ведуть бізнес з Іраном, "негайно згорнути операції", а також погрожував вивести американські війська з Німеччини через недостатні оборонні витрати країни та запровадити санкції через російський газопровід Nord Stream 2.

Що цікаво, Гренелл відкритий гей. Він став першим в американській історії відкритим представником ЛГБТ, що очолив розвідувальне агенство.

Гренелл залишився вірним Трампу після виборів 2020 року (на відміну від багатьох інших радників та членів комадни). Після виборів його відправили до Невади, щоб допомогти оскаржити результати голосування - попри те, що він знав, що для цього немає жодних підстав (згідно зі статтею в New York Times). Завдяки лояльності він, ймовірно, отримає високу зовнішньополітичну посаду в майбутній адміністрації Трампа.

У питанні війни РФ проти України Гренелл виступив за мирну угоду, яка збереже територію України, але дозволить створити автономні зони (він не уточнив про які регіони йдеться і в чому суть цієї концепції). Він також заявив, що Україна не повинна вступати в НАТО найближчим часом. Водночас, Гренелл неодноразово заявляв, що не говорить від імені колишнього президента Дональда Трампа і не розмовляв з ним на цю тему.

Кріс ЛаСівіта і Сьюзі Уайлс — головні радники з питань передвиборчої кампанії Трампа. Вони зосереджені на кампанії і не роблять заяв щодо міжнародної політики.

Також на фото видно Уолта Науту — особистого асистента Трампа. Йому у 2023 році разом з експрезидентом США висунули звинувачення у ймовірному неправомірному поводженні з документами національної безпеки. Публічних висловлювань Наути щодо України не знайдено.

🇬🇧🇦🇪🇶🇦 Для іноземних лідерів типово шукати зустрічі з кандидатами в президенти від обох партій напередодні виборів. У четвер ввечері Трамп зустрівся з прем'єр-міністром Великої Британії Кейром Стармером за двогодинною вечерею в Нью-Йорку, а також планував зустрітися з президентом ОАЕ Мохаммедом бін Заїдом ан-Нагаяном. У неділю Трамп зустрівся з прем'єр-міністром Катару в своєму приватному клубі Мар-а-Лаго у Флориді.

#США2024
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
PolitКраїна
🇯🇵 Новий лідер ЛДП Японії Ішиба вирішив розпустити нижню палату парламенту в жовтні. Новий лідер правлячої партії Японії Шігеру Ішіба, який, безсумнівно, стане наступним прем'єр-міністром, вирішив розпустити Палату представників у жовтні для проведення позачергових…
🇯🇵 У Японії 27 жовтня відбудуться парламентські вибори

Шігеру Ішіба, президент правлячої Ліберально-демократичної партії Японії (ЛДП) і наступний прем'єр-міністр, заявив у понеділок, що він розпустить нижню палату парламенту і проведе загальні вибори 27 жовтня.

Загальні вибори стануть перевіркою довіри громадськості до ЛДП, яка була втрачена через скандал з політичними фондами в партії, а також до Ішіби як нового прем'єр-міністра, який повинен вирішити це питання.

Напередодні оголошення Ішіба призначив Хіроші Моріяму генеральним секретарем ЛДП. Він також призначив Шунічі Сузукі, нинішнього міністра фінансів, головою генеральної ради партії, органу, що приймає рішення, замість Моріями. Колишній прем'єр-міністр Йошіхіде Суга стане віце-президентом ЛДП, а Таро Асо - верховним радником партії.

Шінджіро Коїзумі, який балотувався проти Ішіби як кандидат на президентських виборах партії, був призначений головою комітету з виборчої стратегії партії. За даними джерел, Ішіба також звернувся до Сане Такаічі, яка брала участь у другому турі голосування в п'ятницю, з пропозицією зайняти ключову посаду в партії, але вона відмовилася.

#Японія2024
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
2024/10/14 17:21:21
Back to Top
HTML Embed Code: