Telegram Web
🇰🇵 Північна Корея вперше оприлюднила знімки заводу зі збагачення урану

У п'ятницю Північна Корея зробила безпрецедентне розкриття інформації про свій об'єкт зі збагачення урану, а її лідер Кім Чен Ин оглянув ряди центрифуг, що стало чітким свідченням ядерних амбіцій режиму, який перебуває у відлюдному стані.

За повідомленнями північнокорейських державних ЗМІ, Кім проінспектував контрольну кімнату заводу зі збагачення урану і висловив задоволення після того, як йому розповіли про технологію, яку Північна Корея розробила для відцентрових сепараторів, датчиків і контролерів заводу.

Північна Корея не визнана ядерною державою, але вона вийшла з Договору про нерозповсюдження ядерної зброї в 2003 році і оголосила про випробування своєї першої ядерної зброї в 2006 році.

🇰🇷 Через кілька годин після публікації Міністерство об'єднання засудило Пхеньян за те, що така демонстрація ядерних амбіцій «становить загрозу миру на Корейському півострові і в усьому світі».

Речник у Сеулі заявив, що об'єкт, який відвідав Кім, може бути або в Йонбені, провінція Північний Пхеньян, або в Кансоні на околиці столиці Північної Кореї Пхеньяну, додавши, що влада працює над визначенням точного місця розташування об'єкта.

У четвер Північна Корея запустила кілька балістичних ракет малої дальності у Східне море з району Пхеньяна, здійснивши першу ракетну провокацію за останні два місяці. Представник президентської канцелярії заявив на умовах анонімності, що вона розглядає цю провокацію як «не тільки як загрозу для нас, але і як випробування зброї перед її експортом до Росії».
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
🇪🇺🇩🇪🇸🇰 Німецький «Альянс Сари Ваґенкнехт» (BSW) та словацька Smer зацікавлені у співпраці

Партії підтвердили нову спробу зміцнити «лівоконсервативні» зв’язки у Європейському парламенті, але заявили, що до створення нової групи ще далеко.

🇨🇿 Депутат від чеського лівого альянсу Stačilo! («Досить!») припустив цього тижня, що BSW може сформувати нову групу зі Stačilo! і Smer протягом одного року.

Правила ЄС вимагають, щоб політична група складалася щонайменше з 25 євродепутатів з семи країн-членів, щоб сформувати групу в Європарламенті. Наразі вищезгадані три партії разом мають лише 13 депутатів з трьох країн.

🇺🇦🇷🇺 Усі три партії вважають себе економічно лівими та соціально консервативними. Зокрема, Smer та BSW виступають проти військової допомоги України та санкцій проти Росії.
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
🇬🇧 Лейбористи та Кір Стармер зазнали різкого падіння популярності після виборів - опитування

Навіть коли на початку цього року Кір Стармер впевнено йшов до перемоги на виборах, експерти говорили, що, враховуючи кількість «важких рішень», які доведеться прийняти уряду, багато часу не пройде, перш ніж він втратить рейтинг.

Сьогодні соціологічна компанія Ipsos оприлюднила своє останнє опитування громадської думки «Political Pulse», і ці прогнози виявилися точними: рейтинги лейбористів стрімко падають.

За даними Ipsos, несприятливе ставлення до Стармера на рівні 46% - це найвищий показник за весь час його перебування на посаді лідера лейбористів.

Інше опитування More in Common, опубліковане в Playbook теж показало, що лідерство лейбористів скоротилося, партія має 29% підтримки, торі - 25%, Reform UK - 18%, а ліберальні демократи - 14%.

За даними Ipsos, 46% виборців ставляться до Стармера негативно - це на 8 пунктів більше, ніж у серпні.

Лейбористи все ще набагато популярніші серед виборців, ніж Консервативна партія. Але за літо кількість людей, які заявляють, що ставляться до лейбористів і таких ключових фігур, як Кір Стармер і Рейчел Рівз, негативно, значно зросла.
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
🇺🇸 Помітна присутність ультраправої активістки поруч з Трампом викликає питання про її вплив і значну кількість критики з боку діячів, пов'язаних з кандидатом у президенти.

Лора Лумер — прихильниця Трампа, відома поширенням теорій змови та використанням расистської риторики. Вона летіла літаком Трампа на дебати у Філадельфії у вівторок і була частиною його оточення, коли він відвідував меморіальні заходи в середу, щоб вшанувати роковини терористичних атак 9/11.

Марджорі Тейлор Грін, вірна союзниця Трампа, вступила в запеклу особисту перепалку з Лумер в соціальних мережі X, яка почалася в середу ввечері і продовжилася в четвер.

Грін окремо заявила журналістам, що було б помилкою покладатися на Лумер за порадою і що її риторика не вписується в рух Трампа MAGA.

Сенатор Ліндсі Грем, сильний союзник Трампа в Сенаті, в четвер розкритикував Лумер за расистські коментарі про віце-президента Гарріса, в яких вона використовувала грубі стереотипи для нападок на індійське походження Гарріс. Ці висловлювання також були розкритиковані Гріном.

Грем назвав ці висловлювання «огидними» і зазначив, що Лумер також робила «тривожні» коментарі про республіканців.

Лумер була помічена у вівторок у Філадельфії з помічниками Трампа та членами його сім'ї напередодні дебатів між кандидатом від Республіканської партії та Гарріс.

Деякі консерватори звернули увагу на те, що Лумер була на літаку колишнього президента перед дебатами, під час яких Трамп повторив спростовану Лумер та іншими заяву про те, що мігранти їдять домашніх тварин в одному з міст штату Огайо.

#США2024
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
🇯🇵🇺🇸 Заявка Nippon Steel на купівлю U.S. Steel має бути розглянута до 23 вересня

Потужна комісія з національної безпеки США, яка розглядає пропозицію Nippon Steel про купівлю U.S. Steel вартістю 14,9 мільярда доларів, має до 23 вересня дати рекомендації щодо того, чи повинен Білий дім заблокувати угоду, повідомили дві людини, знайомі з цим питанням.

Комітет з іноземних інвестицій США (CFIUS) має до цього дня завершити свій другий 90-денний розгляд запропонованого японською компанією поглинання U.S. Steel.

У цей день чиновники CFIUS можуть задовольнити прохання компаній продовжити розгляд ще на 90 днів, що дозволить відкласти політично чутливе рішення до виборів 5 листопада.

Якщо комісія не зробить цього, вона може схвалити угоду, можливо, із заходами для вирішення проблем національної безпеки, або ж рекомендувати президенту Джо Байдену заблокувати її.

🇺🇸🇺🇸 Угода стала політичною «гарячою картоплею» і стикається з високопоставленими опонентами, включаючи Байдена, кандидата в президенти від Демократичної партії і віце-президента Камалу Гарріс та республіканця Дональда Трампа. Вони виступають проти іноземної власності на U.S. Steel, яка виробляє стратегічно і символічно важливий товар, що використовується для будівництва кораблів, поїздів та інфраструктури.

Штаб-квартира U.S. Steel розташована в Пенсильванії, штаті, який має вирішальне значення на президентських виборах. Профспілка United Steel Workers, яка підтримала Гарріса, виступає проти угоди.
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
🇪🇺🇹🇳 ЄС побоюється за свій авторитет у сфері прав людини, оскільки Туніс придушує інакомислення

ЄС побоюється, що його авторитет поставлений на карту, оскільки він намагається зважити на зростаюче занепокоєння з приводу придушення інакомислення в Тунісі, зберігаючи при цьому суперечливу міграційну угоду з північноафриканською країною, йдеться в документі, що просочився в мережу.

У внутрішньому звіті, підготовленому дипломатичною службою ЄС, з яким ознайомилася Guardian, детально описується «явне погіршення політичного клімату і звуження громадянського простору» при президенті Тунісу Каїсі Саїді, який призупинив роботу парламенту і зосередив владу в своїх руках з моменту початку свого президентського терміну в 2019 році.

Представники ЄС очікують, що Саїд залишиться при владі після президентських виборів 6 жовтня. Напередодні голосування відбувалися ув'язнення опонентів і переслідування інакомислячих під приводом поширення неправдивої інформації.

Документ посилить занепокоєння щодо міграційного пакту між ЄС і Тунісом до 2023 року, спрямованого на припинення виїзду людей з країни до Європи, що вже викликало звинувачення у фінансуванні диктаторів.

«ЄС, як і раніше, зацікавлений у збереженні партнерства з Тунісом з метою забезпечення стабільності в країні», — йдеться у звіті, який описує цей зв'язок як засіб забезпечення соціально-економічної стабільності, поваги до прав людини і «продовження ефективної співпраці у сфері управління міграцією».

🇮🇷🇨🇳 ЄС побоюється, що без такої підтримки Туніс потрапить під вплив «ворожих третіх країн», під якими, хоча вони і не названі, майже напевно маються на увазі «конкуренти» — Росія, Іран і Китай.

Доповідь розкриває побоювання команди Борреля, що довіра до ЄС може постраждати, оскільки блок намагається зважити права людини зі стримуванням міграції та пошуком ширших зв'язків. «Це потягне за собою досягнення все більш складного балансу між довірою до ЄС з точки зору цінностей і його інтересом до конструктивної взаємодії з туніською владою», — зазначається в доповіді.

ЄС пообіцяв Тунісу 105 млн євро у 2023 році на боротьбу з контрабандистами, розширивши існуючий багатомільйонний фонд прикордонного контролю. Пізніше уряд Тунісу заявив, що повернув Брюсселю 60 млн євро.
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
🇯🇵 Кандидати на посаду прем'єр-міністра Японії сподіваються на зміцнення зв'язків з країнами-однодумцями на тлі зростання Китаю

🇺🇦 Колишній міністр оборони Шигеру Ішіба, фаворит громадськості на посаду наступного японського лідера, заявив, що колективна безпека на кшталт НАТО необхідна в Азії після того, як Росія вторглася в Україну, країну, яка не є членом НАТО.

🇺🇸 Генеральний секретар ЛДП Тошімітсу Мотегі та головний секретар кабінету міністрів Йошімаса Хаяші, обидва з яких мають досвід роботи на посаді міністра закордонних справ, зайняли обережну позицію.

«Питання в тому, чи можливо те, що добре в теорії, на практиці», — сказав Мотегі, додавши, що було б «реалістично» зміцнити нинішню архітектуру з японсько-американським альянсом в основі і вивчити можливість співпраці з іншими азійськими країнами заради миру і стабільності в регіоні.

🇮🇩 Міністр цифрових технологій Таро Коно, який у минулому обіймав посади міністра закордонних справ і міністра оборони, підкреслив, що Японія повинна співпрацювати з іншими демократичними країнами, Асоціацією держав Південно-Східної Азії та державами, що розвиваються, на так званому Глобальному Півдні.

🇨🇳🇰🇵 Виступаючи разом з іншими вісьмома кандидатами, четверо з яких є колишніми або нинішніми високопоставленими японськими дипломатами, Шінджіро Коїзумі, висхідна зірка ЛДП і ще один фаворит громадськості на посаду наступного лідера, заявив, що якщо він стане прем'єр-міністром, то вестиме прямі переговори зі своїми китайськими та північнокорейськими колегами. Він також припустив, що будь-який японський прем'єр-міністр, який не зможе зміцнити японсько-американський альянс, не зможе досягти успіху в досягненні дружніх відносин з іншими країнами.

Колишній міністр економічної безпеки Такаюкі Кобаяші заявив, що Японія не повинна бути «пасивною» по відношенню до Китаю, який нарощує свою військову присутність в регіоні, але країна також повинна шукати стабільні та конструктивні відносини, які принесуть користь обом економікам.

Санае Такаічі, яка наразі є міністром економічної безпеки і одним з найбільш консервативних членів серед дев'яти претендентів, наголосила на необхідності для Японії тримати Сполучені Штати «задіяними» в регіоні.

Міністр закордонних справ Йоко Камікава заявила, що працюватиме над вирішенням питання викрадених японців. Колишній головний секретар кабінету міністрів Кацунобу Като, який відповідав за це питання, сказав, що Японія повинна вивчити можливість проведення переговорів на вищому рівні з Північною Кореєю у відповідний час, беручи до уваги різні фактори, в тому числі її відносини зі Сполученими Штатами.
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
🇺🇸🇮🇷🇰🇵 Трамп заявив, що зможе вирішити «більшість» проблем, пов'язаних з Північною Кореєю, Іраном, за допомогою «телефонних дзвінків».

Трамп підкреслив свої зовнішньополітичні досягнення під час прес-конференції, оскільки різні опитування показують, що колишній президент і його суперниця від Демократичної партії Камала Гарріс йдуть у тісній гонці за посаду президента США.

«Я зможу робити телефонні дзвінки і вирішувати більшість проблем», — сказав він під час прес-конференції у своєму гольф-клубі поблизу Лос-Анджелеса. «Можливо, мені доведеться зустрітися кілька разів».

Так він відповів на запитання про те, як він буде вирішувати проблеми, що стосуються потенційних супротивників Америки, включаючи розкриття Північною Кореєю об'єкту зі збагачення урану на цьому тижні і ймовірне постачання Іраном балістичних ракет до Росії, якщо буде переобраний у листопаді.

🇭🇺 Як і під час президентських дебатів з Гарріс у вівторок, Трамп процитував прем'єр-міністра Угорщини Віктора Орбана, який сказав йому, що «всі бояться Трампа».

#США2024
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
🇬🇧 Кір Стармер хоче діяти жорстко, щоб розв'язати довгострокові проблеми - але чи не уникає він найскладнішого? — Лора Куенсберг

У свої статті BBC InDepth британська журналістка зосереджується на актуальних проблемах, які стоять перед державою та громадянами. На початку вона вказує на те, що сер Кір Стармер хоче, щоб громадяни бачили, що він достатньо хоробрий та достатньо рішучий, дивиться не тільки на теперішні, а й на довгострокові проблеми Великої Британії, але не можна вирішувати все й одразу, навіть за значної більшості у парламенті.

«Протягом багатьох років я знову і знову чула від високопосадовців та політиків один і той самий список «невимовних речей» — проблем, які потребують вирішення у Великій Британії, але ніколи не вирішуються».

Журналістка відкрила свій перелік проблем з реформи охорони здоров'я.

«Коли мова заходить про охорону здоров'я, сер Кір майже на одному диханні з обіцянкою докорінно змінити систему Національної служби охорони здоров'я (NHS) каже, що налагодження догляду за найбільш вразливими та літніми людьми - найскладніша річ, то ж доведеться почекати. Зі старінням населення і багаторічним тиском на державні витрати проблема лише загострилася. Лейбористи звертають увагу на нагальність цього питання, але фундаментальна реформа поки що на паузі»

Також Лаура порушила питання пов'язані з оплатою за навчання в університетах. Багато ВНЗ виборюють кошти, а деякі з них, як вони заявляють, перебувають на межі банкрутства.

«Жоден політик не захоче сказати сім'ї або молодій людині, що їм не можна вступати в університети. Проте як прямо сказав один колишній високопосадовець, «плата за навчання повинна зрости, або треба шукати альтернативні джерела фінансування», а інший представник Уайт холу припустив, що «питання, яке політики взагалі не бажають ставити, полягає в тому, чи повинна така велика кількість людей взагалі навчатись в університеті?».

Лора Куенсберг негативно висловилась про непропорційну та застарілу систему місцевих податків.

«Але також, те, про що жоден політик не хоче говорити публічно, наскільки дико застаріла система муніципального податку, яка базується на вартості майна від 1991 року.», «Ви все правильно зрозуміли. Розмір вашого рахунку за комунальний податок в Англії та Шотландії базується на тому, скільки коштувала ваша квартира чи будинок 33 роки тому».

«Уряд не має бажання серйозно переглянути цю систему. Нові лейбористи спробували, але з часом відмовилися від будь-яких серйозних змін».

У висновку, авторка пише про те, що Існує ще «величезний список аномалій», але уряд не має ані можливостей, ані бажання їх вирішувати. Особливо вона наголошує на тому, що «цей уряд вважає, що зосередження на короткостроковій політиці, яка створює нові довгострокові проблеми, є «непрощенним».
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
🇺🇸🇨🇳 Американські та китайські військові лідери обговорили Південно-Китайське море і не тільки

🇺🇦🇹🇼 Військові лідери США і Китаю зустрілися в Пекіні для планових переговорів, які відновилися лише в січні після дворічної перерви через погіршення відносин між двома країнами. Зустрічі завершилися в неділю, і офіційні особи обговорили поточні питання, такі як Тайвань, російсько-українська війна і зіткнення в Південно-Китайському морі.

У минулому Пекін ігнорував прохання США про взаємодію, особливо щодо перехоплення американських і китайських літаків і кораблів. Хоча комунікація відновилася після зустрічі президента США Джо Байдена і президента Китаю Сі Цзіньпіна в Сан-Франциско в листопаді минулого року, неясно, чи зможуть переговори продовжитися, оскільки США готуються до президентських виборів.

🇵🇭 На двосторонніх переговорах сторони обговорили підтримку Китаєм Росії під час війни в Україні, а також дії Китаю в Південно-Китайському морі, повідомив журналістам високопоставлений представник американського оборонного відомства, який брифінгував за підсумками зустрічей. У неділю філіппінський корабель, що стоїть на спірній мілині Сабіна, BRP Teresa Magbanua, покинув її для поповнення запасів і надання медичної допомоги членам екіпажу. Представник оборонного відомства заявив, що вони «дуже уважно стежать за подальшим розвитком подій».

У серпні Китай заблокував спроби доукомплектувати BRP Teresa Magbanua силами 40 кораблів.

Філіппіни заявили, що негайно замінять судно, але відхід корабля викликає питання, чи захопить Китай мілину Сабіна. Філіппінські вчені раніше виявили на мілководді затоплені купи подрібнених коралів, що викликало занепокоєння, що Китай, можливо, готується побудувати споруду, щоб заявити про свої претензії.
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
🇪🇺🇫🇷 Єврокомісар від Франції Тьєррі Бретон несподівано подав у відставку

Тьєррі Бретон, єврокомісар з промисловості та внутрішнього ринку, опублікував листа на ім’я президентки Єврокомісії Урсули фон дер Ляєн.

Бретон заявив, що фон дер Ляєн нібито попросила Францію відкликати його як кандидата до нового складу ЄК «з особистих причин» в обмін на більш впливову посаду. За його словами, вона отримала згоду Парижа і Франція запропонує іншу кандидатуру.

Такий несподіваний крок Тьєррі Бретона всього за 24 години до того, як Урсула фон дер Ляєн планувала оголосити новий список комісарів, став останнім ударом по її і без того непростому процесу формування команди.

Поки незрозуміло, чи означатиме відставка Бретона подальшу затримку з оголошенням нової команди комісарів фон дер Ляєн, яке заплановане на вівторок.

Усі кандидати, по одному від кожної з 27 країн-членів ЄС, мають бути затверджені Європейським парламентом, перш ніж вони зможуть зайняти свої посади.
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
🇦🇷 Президент Аргентини Хав’єр Мілей обіцяє ліквідувати бюджетний дефіцит у 2025 році

Лібертаріанець Мілей перетворив щорічну бюджетну промову на пряму загальнонаціональну трансляцію з Конгресу. Він прагне заручитись підтримкою громадськості на тлі тиску щодо збільшення витрат і падіння рейтингів.

Мілей прогнозує зростання економіки на 5% наступного року після очікуваного скорочення на 3,8% цього року. Він також прогнозує зростання цін лише на 18,3% у 2025 році після очікуваної інфляції на рівні 122,9% цього року.

«Після багатьох років, коли політичний клас сковував індивідуальні свободи, сьогодні ми тут, щоб скувати державу», — заявив Мілей у Конгресі.

Підкреслюючи відданість Мілея фіскальній дисципліні, бюджетні пропозиції включають положення, які доpволяють скоригувати доходи та видатки, щоб виконати зобов’язання щодо нульового дефіциту у випадку, якщо фактичне економічне зростання відхилятиметься від прогнозів.
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
Forwarded from ADASTRA
🇪🇺🇫🇷 Президент Макрон висунув кандидатуру міністра закордонних справ Стефана Сежурне як нового єврокомісара-представника Франції

Лише сьогодні чинний єврокомісар Тьєррі Бретон оголосив, що не прагнутиме поновлення на посаді та негайно йде у відставку через спір з Урсулою фон дер Ляєн.

Париж сподівається отримати у новому складі Комісії портфель із відносно широкими повноваженнями, котрі охоплюватимуть, як і у випадку Бретона, внутрішню торгівлю та послуги, але не виключно.

Втім, перешкодою тут може стати не найкраще володіння Сежурне англійською, а також брак досвіду в царині бізнесу й торгівлі.

ADASTRA І Усе про міжнародні відносини
🇩🇪 Посилення прикордонного контролю в Німеччині набуває чинності

У понеділок Німеччина відновила тимчасовий контроль на своїх західних і північних кордонах в рамках боротьби з нелегальною міграцією та транскордонною злочинністю.

Обмеження є частиною низки заходів, вжитих Німеччиною для посилення своєї позиції щодо нелегальної міграції після різкого збільшення кількості прибулих, зокрема, людей, які тікають від війни та бідності на Близькому Сході, а також зростання підтримки опозиційних ультраправих та конверваторів.

🇫🇷🇧🇪🇱🇺🇳🇱🇩🇰 Перевірки відбуватимуться на сухопутних кордонах Німеччини з Францією, Бельгією, Люксембургом, Нідерландами та Данією протягом шести місяців, що є ще одним кроком назад на шляху до вільного пересування в межах ЄС.

🇵🇱🇨🇿🇦🇹🇨🇭Такі самі обмеження були встановлені на місцях перетину з Польщею, Чехією, Австрією та Швейцарією.

Зміни відбуваються на тлі зменшення кількості заявок на отримання притулку в Німеччині, яка впала на 21,7% за перші вісім місяців цього року.
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
🇯🇵 Такаічі очолила опитування прихильників ЛДП, яке провела газета Kyodo, як найбільш гідний кандидат на посаду прем'єр-міністра Японії

Колишній міністр економічної безпеки Санае Такаічі розглядається 27,7% прихильників Ліберально-демократичної партії як найбільш підходяща кандидатура на посаду наступного прем'єр-міністра Японії.

Серед інших восьми кандидатів колишній міністр оборони Шігеру Ішіба отримав 23,7% підтримки, а колишній міністр охорони навколишнього середовища Сінджіро Коїзумі - 19,1%.

Серед прихильників ЛДП, які мають право голосу на президентських виборах, Коїзумі вийшов на перше місце з 27,9%, за ним йдуть Такаічі з 21,4% і Ішіба з 19,7%, згідно з опитуванням, яке проводилося приблизно за 10 днів до обрання нового лідера.

Тим часом, серед прихильників опозиційної Конституційно-демократичної партії найбільшою підтримкою користується колишній прем'єр-міністр Йошіхіко Нода

Нода прагне змістити лівоцентристську партію трохи вправо, щоб залучити поміркованих консерваторів, незадоволених ЛДП, яка підірвала довіру громадськості до політики через гучний скандал з «брудними фондами».

На другому місці серед прихильників партії з 20,9% опинився колишній лідер КДП Юкіо Едано. Вважається, що засновник партії, який наголошував на важливості «низової демократії», має підтримку ліберального крила всередині КДП

Харумі Йошида, депутат нижньої палати парламенту першого скликання і єдина жінка в перегонах, посіла третє місце з 7,8%. Чинний лідер Кента Ізумі, якому тяжко було отримати підтримку 20 партійних законодавців, посів останнє місце з результатом 7,6%.
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
🇺🇸🇯🇵 США та Японія наблизилися до угоди про обмеження експорту чіп-технологій до Китаю — Financial Times

Білий дім хоче запровадити нові заходи експортного контролю перед президентськими виборами у листопаді. Вони включають, зокрема, заходи, що змушують неамериканські компанії отримувати ліцензії на продаж до Китаю продукції, яка могла б допомогти його технологічному сектору.

🇨🇳 Японський уряд особливо стурбований тим, що Китай може заблокувати експорт критично важливих мінералів — зокрема, галію та графіту — якщо Токіо прийме експортний контроль, на якому наполягають США.

Експортний контроль США покликаний закрити лазівки в існуючих правилах і додати обмеження, оскільки Huawei та інші китайські групи мають швидкий прогрес у виробництві чіпів за останні два роки.

Вашингтон хоче ускладнити отримання Китаєм критично важливих інструментів для виробництва чіпів — обмеження, які матимуть найбільший вплив на компанії ASML в Нідерландах та Tokyo Electron в Японії.

США також хочуть, щоб вони обмежили обслуговування, включаючи оновлення програмного забезпечення, і технічне обслуговування обладнання, що суттєво зашкодить Китаю.

Переговори були зосереджені на узгодженні правил експортного контролю трьох країн, щоб японські та голландські компанії не підпадали під дію FDPR (foreign direct product rule). Суть FDPR в тому, що якщо продукт був виготовлений за американською технологією, то уряд США має право заборонити його продаж, включаючи продукцію, вироблену в іншій країні.
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
🇪🇺🇬🇱 Єврокомісія спрямовує погляд на Гренландію у глобальній гонці за критичні матеріали

До 18 вересня у Гренландії перебуває єврокомісар з міжнародного партнерства Ютта Урпілайнен в рамках останнього кроку Комісії, спрямованого на зміцнення співпраці у сфері енергетики та критично важливої сировини.

Гренландія пов’язана з ЄС через Данію, але не є частиною Союзу. Країна має великі запаси критично важливої сировини, такої як літій, що має важливе значення для зеленого переходу.

У листопаді 2023 року Єврокомісія підписала меморандум про взаєморозуміння з урядом Гренландії щодо критичної сировини.

У березні 2024 року Урсула фон дер Ляєн відвідала Гренландію, щоб відкрити офіс ЄС у столиці Нууку. Вона заявила, що «нові робочі місця в Гренландії, краща безпека поставок для Європи; ми разом можемо отримати вигоду від більш тісної співпраці в цих сферах».

🇺🇸🇨🇳 Гонка за чисті технології є глобальною, і Європа — не єдиний гравець, що зацікавлений у цій території. США знову відкрили консульство в Гренландії у 2020 році. Китай також інвестує в аеропорти, порти та шахти Гренландії.

Більше про важливість критичних матеріалів та зусилля США щодо унезалежнення від Китаю у цій сфері тут: https://www.tgoop.com/politkraina/35007
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
🇪🇺🇺🇦🇺🇸 ЄС готується виділити Україні до 40 млрд євро нових кредитів до кінця року, незалежно від участі США — джерела Financial Times

Такі плани розробляють після того, як план G7 щодо використання заморожених російських активів для допомоги Києву зазнав невдачі.

🇭🇺 Односторонні дії відбуваються на тлі занепокоєння Брюсселя тим, що Угорщина завадить блоку надати гарантії, які необхідні США для участі в схемі заморожених активів. Уряд Орбана намагався відкласти рішення щодо схеми заморожених активів до президентських виборів у США 5 листопада.

Брюссель має розпочати роботу над будь-якою альтернативою протягом наступних кількох тижнів, оскільки такий крок спиратиметься на повноваження, які закінчуються наприкінці року.

Кошти призначені для підтримки фінансової стабільності України, яка, за даними Києва та МВФ, стикається з дефіцитом фінансування у розмірі $38 млрд у 2025 році. Київ покладається на іноземну допомогу, щоб продовжувати функціонувати, оскільки Росія посилює атаки на його інфраструктуру.

Згідно з проектом законодавчої пропозиції, з яким ознайомилася FT, ЄС надасть Україні невизначену кількість мільярдів кредитів до кінця 2024 року.

Такий крок, що розширює існуючу програму допомоги, потребуватиме підтримки більшості, а не одностайності, що позбавить Будапешт права вето.

Остаточна сума може становити від 20 до 40 млрд євро і буде встановлена Єврокомісією після консультацій з державами-членами.

Хоча початкова схема - за участю США - залишається планом А Єврокомісії, чиновники стверджують, що їм потрібна альтернатива, якщо Будапешт збереже своє право вето до виборів у США.

У червні лідери G7 домовилися надати Україні кредит у розмірі $50 млрд, який буде погашатися за рахунок майбутніх прибутків від заморожених російських валютних резервів на суму близько 260 млрд євро.

Згідно з цим планом, ЄС і США нададуть по $20 млрд, а решту $10 млрд розділять між собою Великобританія, Японія і Канада.

Втім, США, щоб забезпечити стабільний потік надходжень для обслуговування кредиту, вимагали гарантій, які б забезпечили збереження заморожених російських активів, більшість з яких знаходиться в Європі.

Комісія, у свою чергу, запропонувала подовжити термін дії санкцій блоку, що заморожують російські активи, з нинішнього шестимісячного періоду до 36 місяців, щоб забезпечити більшу юридичну визначеність. Серед інших запропонованих варіантів - продовження санкцій на п'ять років.

Однак Орбан, який у минулому накладав вето на підтримку України з боку ЄС, наразі блокує надання такого кредиту.
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
🇪🇺 Урсула фон дер Ляє представила новий склад Європейської Комісії

Урсулі фон дер Ляєн вдалося збільшити кількість жінок у складі комісії порівняно з початковими пропозиціями країн-членів. Із 26 місць 10 займають жінки.

Ключові ролі в новій Європейській комісії:

Виконавчі віце-президенти:
🇪🇸Тереза Рібера (Іспанія): Єврокомісар з питань конкуренції
🇫🇮Хенна Вірккунен (Фінляндія): Високий представник із зовнішньої політики і політики безпеки
🇫🇷Стефан Сежурне (Франція): Процвітання та промислова стратегія
🇪🇪Кая Каллас (Естонія): Верховний представник у закордонних справах
🇷🇴Роксана Мінзату (Румунія): Люди, навички та готовність
🇮🇹Раффаеле Фітто (Італія): Згуртованість та реформи

Інші ключові посади:
🇭🇺Олівер Вархелі (Угорщина): Охорона здоров'я та добробут тварин
🇦🇹Магнус Бруннер (Австрія): Єврокомісар із внутрішніх справ і міграції
🇧🇪Хаджа Лахбіб (Бельгія): Готовність, кризове управління, рівність
🇧🇬Катерина Захар'єва (Болгарія): Стартапи, дослідження та інновації
🇭🇷Дубравка Шуіца (Хорватія): Середземномор'я
🇨🇾Костас Кадіс (Кіпр): Рибальство та океани
🇨🇿Йозеф Сікела (Чеська Республіка): Міжнародне партнерство
🇩🇰Дан Йоргенсен (Данія): Енергетика та житлово-комунальне господарство
🇬🇷Апостолос Ціцікостас (Греція): Сталий транспорт і туризм
🇮🇪Майкл МакГрат (Ірландія): Демократія, правосуддя та верховенство права
🇱🇻Валдіс Домбровскіс (Латвія): Економіка та продуктивність, впровадження та спрощення
🇱🇹Андрюс Кубілюс (Литва): Оборона та космос
🇱🇺Крістоф Хансен (Люксембург): Сільське господарство та продовольство
🇲🇹Гленн Мікаллеф (Мальта): Справедливість між поколіннями, молодь, культура та спорт
🇳🇱Вопке Хьокстра (Нідерланди): Клімат, нульовий рівень викидів та чисте зростання
🇵🇱Пьотр Серафін (Польща): Бюджет, боротьба з шахрайством, державне управління
🇵🇹Марія Луїз Альбукерке (Португалія): Фінансові послуги
🇸🇰Марош Шефчович (Словаччина): Торговельно-економічна безпека, міжінституційні відносини та прозорість
🇸🇮Марта Кос (Словенія): Розширення
🇸🇪Джессіка Росуолл (Швеція): Навколишнє середовище, стійкість водних ресурсів та конкурентоспроможна циркулярна економіка

Кандидатуру кожного з членів Єврокомісії ще повинен затвердити Європейський парламент.

Ключові висновки про нову Єврокомісію в наступному дописі: https://www.tgoop.com/politkraina/38573
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
🇪🇺🇷🇺 Захід збільшив закупівлі палива російського походження — Politico

Західні союзники купили палива, виробленого з російської нафти, приблизно на $2 млрд, використовуючи лазівку у санкціях. Про це йдеться у майбутньому звіті, з яким ознайомилося видання Politico.

Поставки бензину, дизпалива та інших продуктів, вироблених з російської нафти, зросли за останні місяці в результаті імпорту лише з трьох турецьких нафтопереробних заводів.

Хоча ЄС та його західні союзники вже давно заборонили весь імпорт російської нафти, країни все ще можуть купувати паливо російського походження, якщо воно спочатку переробляється в іншій країні, наприклад, Туреччині.

🇹🇷 Туреччина скористалася знижками від 5 до 20 доларів за барель від Москви, збільшивши свої щорічні закупівлі у Росії на 34% у 2023 році і на колосальні 70% цього року.

«Коли ЄС імпортує бензин з Туреччини, він на 10% дешевший, ніж із Саудівської Аравії», — сказав Вайбхав Рагунандан, аналітик Центру дослідження енергетики та чистого повітря.
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
2024/10/14 17:25:55
Back to Top
HTML Embed Code: