НАЗОРАТДАГИ ШАХСЛАР ЭЪТИБОРДА
Яккабоғ тумани ИИБда пробация гуруҳи ҳисобида турувчи шахслар билан туман прокурори ҳамда бўлим бошлиғи иштирокида учрашув бўлиб ўтди.
Учрашувда назорат остидаги шасларга “Пробация тўғрисида”ги қонуни мазмун-моҳияти ва Ўзбекистон Республикаси Президентининг тегишли қарорида белгиланган имтиёзлар ҳақида тушунчалар берилди. Шунингдек, назорат остидаги шахсларга қайта жиноят содир этмаслик, суд томонидан белгиланган чекловларга амал қилиш зарурлиги тушунтирилди. Сўнгра назорат остидаги шахсларнинг муаммолари ва мурожаатлари тингланиб, ҳал этиш чоралари кўрилди.
Якунда туман Камбағалликни қисқартириш ва бандликка кўмаклашиш бўлими билан ИИБ пробация гуруҳи ҳамкорлигида бўш иш ўринлари ярмаркаси ташкил этилди. Унда 4 нафар шахсга ишга жойлашиши учун йўлланмалар берилди.
Ўз мухбиримиз.
Қашқадарё вилояти.
Xavfsiz muhit yaratiladi
To‘raqo‘rg‘on tumani "Isvaxon" mahallasida umumiy ovqatlanish va savdo nuqtalariga zamonaviy videokuzatuv kameralari o‘rnatilmoqda. Shuningdek, ko‘p qavatli uylarning yo‘laklariga xavfsizlikni taʼminlash maqsadida zamonaviy elektron qulf tizimlari joriy etilmoqda.
Tuman prokurori va IIB boshlig‘i tomonidan o‘g‘irlik jinoyatlarining oldini olish bo‘yicha targ‘ibot tadbiri o‘tkazildi. Tadbirda hududda xavfsizlikni taʼminlash bo‘yicha hamkorlik rejasi ishlab chiqilib, tegishli vazifalar belgilandi.
O‘z muxbirimiz,
Namangan viloyati.
Мен ёқтирган об-ҳаво
Шаҳар айланиб юрган йўловчи бир қариядан сўрабди:
– Мабодо билмайсизми, бугун об-ҳаво қандай бўлади?
Кекса киши унга жавоб қилибди.
– Табиийки, мен ёқтирган ҳаво.
– Айнан сиз яхши кўргандек бўлишини қаердан биласиз?
– Ҳар доим ҳам барча истаклар амалга ошиши имконсиз эканини англаб етганимдан сўнг ҳамма нарсани яхши кўришни, ҳамма нарсага ижобий тарафдан боқишни ўргандим. Айнан шу сабабдан бугун мен ёқтирган об-ҳаво бўлишига ишончим комил.
Гулчеҳра АЗИМОВА тайёрлади.