Warning: Undefined array key 0 in /var/www/tgoop/function.php on line 65

Warning: Trying to access array offset on value of type null in /var/www/tgoop/function.php on line 65
322 - Telegram Web
Telegram Web
і ще одна лекція з фізики цими вихідними у Львові:
https://www.facebook.com/share/jRP4VCySSiqVVtHA/
про ранні етапи становлення штучного інтелекту і як вони можуть допомогти нам зрозуміти людський інтелект, поговоримо на онлайн-зустрічі цієї п'ятниці:

https://www.facebook.com/share/kBN7Xk57K1U1obcX/
Media is too big
VIEW IN TELEGRAM
запис зустріч №15 за книгою "Ґьодель. Ешер. Бах", розділ 18 про ранні етапи розвитку штучного інтелекту.
#ҐЕБ
друзі, запрошуємо на зустріч і дискусію у Львові на наступних вихідних:
https://www.facebook.com/share/7U9tpfBC5f1icSYk/
Свободи волі не існує, а людина детермінована соціально і біологічно? Але чим є культура, як не конструкцією, що свідомо чи несвідомо створюється поколіннями людей? Чим є наші суспільні практики та соціальні інститути, як не конструктами? Нації є уявленими спільнотами, автентичної культури не існує, гендер теж не є вродженим, ми живемо в складному світі конструктів, які створені до нас, створюються нами і можуть змінюватися. Світ суспільних практик значно рухливіший, ніж здається.
А куди ми можемо пройти далі? Чи є конструктом любов і відчуття боргу перед суспільством? Чому багато західних науковців вважають сконструйованою навіть таку начебто об'єктивну річ як раса? Історик Владислав Водько вважає, що геть все соціальне, що нас оточує, так чи інакше сконструйоване, і спробує це продемонструвати.
Коли: 14 вересня, 14:30
Де: Перша Львівська медіатека, м.Львів, вул. Мулярська 2А
Участь у події безкоштовна, після лекції планується дискусія.

Подія на фб: https://www.facebook.com/share/Csfv5TBgUrN2sQwN/
У чому вимірюють звук? Мабуть, ви подумали про децибели. Так, звук вимірюють в децибелах, а ще в децибелах можна вимірювати картоплю, котів чи собак. Комусь могли спасти на думку герци. Круто. А в чому різниця між герцами та децибелами? Може, в герцах теж можна вимірювати картоплю, котів і собак?

Щоб відповісти на це, розберемося, що таке звук. Це хвиля чи коливання? Яка між ними різниця і який стосунок це все має до морських хвиль? Звук що, теж отак поширюється хвилькою, і саме тому він може оминати перешкоди, а світло ні? Але ж світло - це теж хвиля! Проте будильник за стіною ми почути зможемо, але побачити ні — чому так?

Про все це послідовно поговоримо на лекції Олександра Чайки. Також будуть акустичні експерименти! Приходьте в гості :)

Коли: 28 вересня, 16:00
Де: м. Київ, Кловський узвіз, 7, коворкінг "Сад" - "Carnegie Tower", 14 поверх, офіс 58
Подія у Фейсбуці
Мистецтво супроводжувало нас протягом усієї історії: від наскельних малюнків до робіт сучасних майстрів люди відтворювали, переказували та втілювали найрізноманітніші сюжети та образи. Але чи є цьому причина? Що керувало напрямом творчого пориву художників різних епох? І більше: що таке мистецтво та чи необхідне воно взагалі? Про це поговоримо на лекції Михайла Дарагана. Доєднуйтеся, буде цікаво!

Коли: 29 вересня, 11:00
Де: Київ, вул. Л.Лук'яненка 13а, навчальний центр "Академіка"
"Чому ми помираємо?", - питає книжка Венкі Рамакрішнана (біолога, нобелівського лауреата, у 2009 році отримав Нобелівку за дослідження структури і функцій рибосом). І відповідає автор розповіддю про декілька біологічних механізмів, що призводять до старіння і смерті. А ще натякає, що знаючи ці механізми, ми можемо втрутитися і змінити їх чи винайти нові, які б до старіння і смерті не призводили.

20 жовтня о 17:00 в Львівському муніципальному мистецькому центрі за адресою вулиця Стефаника 11 арсеній барзелович зробить огляд найцікавішого з книги і доповнить даними з інших джерел.
https://www.facebook.com/share/SJWjWCzuqmhNQmiW/
В лекції розглянемо питання: яким чином Давній Рим спромігся завоювати Грецію і перемогти елліністичні держави, чому не сталося навпаки? Чому давніша і, здається, більш розвинена грецька цивілізація не змогла відбити експансію Риму? Чим відрізнялася військова організація давніх греків і римлян? Як ці особливості відбивалися в їхній тактиці і військовому спорядженні?

Лектор: історик Володимир Крамський
Коли: 20 жовтня, 14:00
Де: Львівський муніципальний мистецький центр
Участь безкоштовна, передбачені питання та дискусія.
https://www.facebook.com/share/pSACNy6Tk7C2JVMX/
Друзі, кому цікаві одночасно фізика і математика - запрошуємо на подію наживо у Львові 🤓.

Про зміст доповіді від лектора, астрофізика Максима Ціжа:

В лайтовому форматі розкажу про те, чого нема, але фізики користуються: квазічастинки. Теорія поля - настільки потужний інструмент, що її тягають до вирішення задач, де і поля нема, але є схожі взаємодії. В самій же квантовій теорії поля частинками деколи нарікають складні математичні конструкти, що ніби й скорочуються в кінці обчислень, але часом, бува, проламують незримий бар'єр між існуванням і математичною абстракцією.

Де: Львів, пл. Франка, 78
(для деталей напишіть нам на @fliegekunst)
Коли: 19 жовтня, 15:00
Участь безкоштовна, після доповіді - питання і дискусія.
Чи зможе штучний інтелект переживати емоції, мімікрувати поведінку конкретної людини, чи зрозуміємо ми завдяки ШІ, що таке «я», «свідомість» та власне «інтелект», чи здатен ШІ на творчість? - ми і досі ставимо собі ці питання так само, як автор книги "Ґьодель. Ешер. Бах" Дуглас Гофстедтер 45 років тому. Але є дещо, що ми вже знаємо про ШІ і у чому ми можемо звіритися зі здогадками тодішнього Гофстедтера - людини, яка послідовно відстежувала тему штучного інтелекту і намагалась рефлексувати про його перспективи, базуючись на тому, що нам відомо про людський інтелект і його механізми.

На зустрічі 1 листопада о 19:00 ми обговоримо 19 розділ книги, подумаємо разом із автором про пошук закономірностей, побудову аналогій і альтернативних реальностей, рекомбінацію ідей і природу творчості - і як всі ці теми дотичні до принципових можливостей штучного інтелекту. Приєднуйтесь, будемо раді вашій участі!
Посилання: https://us02web.zoom.us/j/6171653828
Пароль: 1010

https://www.facebook.com/share/VFCJRCCckBMaNndj/
Друзі, у листопаді і грудні будемо двома групами приблизно по 10 людей проходити ось такий курс. Курс полягає у побудові комп'ютера на основі елементарних логічних вентилів і дозволяє на практичних завданнях зрозуміти, як влаштований комп'ютер. Попередніх знань та вмінь для роботи з курсом не потрібно, в наших групах будуть спільні обговорення завдань курсу в чаті і щотижневі відеоконсультації по практичних завданнях. Якщо вам цікаво приєднатись або розпитати більше деталей, пишіть на @fliegekunst.
Media is too big
VIEW IN TELEGRAM
запис зустрічі 16 по книзі "Ґьодель. Ешер. Бах" Дугласа Гофстедтера, розділ 19. Штучний інтелект: перспективи. Частина 1.
#ҐЕБ
Media is too big
VIEW IN TELEGRAM
запис зустрічі 16 по книзі "Ґьодель. Ешер. Бах" Дугласа Гофстедтера, розділ 19. Штучний інтелект: перспективи. Частина 2.
#ҐЕБ
Невдовзі в нас буде ще одна лекція з історії, цього разу в Києві, запрошуємо!

У цій лекції історик Володимир Крамський розкриє наступні питання: що призвело до занепаду Західної Римської імперії, яка до цього проіснувала сотні років? Як східна частина римської держави змогла встояти під час падіння західної, а потім на деякий час ще й повернула деякі західні території? Як християнство стало домінуючою релігією римлян і що взагалі таке Візантія? В який момент починаються Середні віки і що таке Темні віки?

Участь безкоштовна. Після лекції передбачаються питання та дискусія, приходьте разом дізнаватися більше про історію і спілкуватись 🙂. Попередню лекцію Володимира - про те, як древнім римлянам вдалося підкорити греків - можна переглянути тут: https://youtu.be/aWWHxI9u74A?si=YjEvhrNprl7glRMQ

Коли: 7 грудня, 13:00
Де: Київ, Національний музей історії України, вул. Володимирська, 2
Друзі, пропонуємо почитати і обговорити разом книгу Майкла Геллера та Джеймса Зальцмана "Моє! Що кому належить і як це на нас впливає" - про те, які правила і підходи до розподілу власності склалися в суспільствах західної культури історично, чи задовільняють вони сьогоднішні наші потреби і що з них ми хотіли б взяти для майбутнього, а що, можливо, ні.
Книга легка для сприйняття, піднімає багато актуальних питань і розповідає численні історії, які дають можливість краще зрозуміти своє власне ставлення до різних форм власності і задуматись про етичні, культурні, економічні аспекти, пов'язані з нею.
Будемо раді вашій участі!
Коли: 29 грудня, 18:00
Де: онлайн, Zoom, посилання https://us02web.zoom.us/j/6171653828, пароль: 1010
Подія на Facebook
2025/01/04 16:10:01
Back to Top
HTML Embed Code: