Warning: Undefined array key 0 in /var/www/tgoop/function.php on line 65

Warning: Trying to access array offset on value of type null in /var/www/tgoop/function.php on line 65
1002 - Telegram Web
Telegram Web
В День Незалежності 🇺🇦 трохи про гроші 🪙

В той час, коли 2 ₴ частіше були банкнотою дизайну 2003 року, то дехто навіть міг іноді побачити обрізану цитату благовірного великого князя Київського Ярослава Мудрого: «Якщо будете жити в любові між собою, Бог буде у вас».

Зараз 2 ₴ більше використовуються саме монетою, на якій взагалі немає жодних висловів автора «Правди роуської», але і вище згадана цитата це лише обрізок фрази із заповіту Князя, де повністю вона звучить так:

«Ось я одходжу зі світу сього. А ви, сини мої, майте між собою любов, бо ви є брати від одного отця і одної матері. І якщо будете жити в любові між собою, Бог буде у вас, і покорить Він вам противників під вас, і будете ви мирно жити. Якщо ж будете ви в ненависті жити, у роздорах сварячись, то й самі загинете, і землю отців своїх і дідів погубите, що вони надбали її трудом великим. Тож слухайтесь брат брата, пробувайте мирно».

Я к щ о... 🕊
🙏109❤‍🔥5👍5🕊4
прεсвѷтεръ Юрїй
До прийдешнього торжества святих першоверховних апостолів Петра і Павла, ділюся гімнографічним твором святителя і сповідника Афанасія Сахарова, набраним в ЦС шрифті — «Молúтва на благословéнiе скорóмныхъ снѣдей въ прáзднuкъ апóстоловъ Петрà и Пáѵла» 📜
До прийдешнього торжества Успіння Пресвятої Богородиці, ділюся гімнографічним твором святителя і сповідника Афанасія Сахарова, православного єпископа Ковровського, набраним в ЦС шрифті — «Молúтва на благословéнiе скорóмныхъ снѣ́дей въ прáзднuкъ Успéніѧ Пресвяты́ѧ Богорóдuцы» 📜
_____________________________________
Окремо додам, що україномовну версію можете знайти у перекладі Високопревелебного протоієрея Олександра Клименка, що розміщена за цим посиланням на його Telegram-каналі 🌐
🙏10😇2
прεсвѷтεръ Юрїй
… Хай підкрíплюється пóмuсел мій прu цьóму велúчному тáїнстві найсолóдшою прuсýтністю Твоєю, хай відчувáє Тебè прuсýтнім і радíє пéред Тобóю, Тú ж бо повсякчáс сяючuй вогóнь і повсякчáс палáюча любóв …
У відповідь на вчорашнє запитання із чату каналу, ділюся текстами «Моли́твы святи́теля Амврóсiя прéдъ Святы́мъ Причащéнiемъ», що взяті із Божественної літургії за чином згаданого святителя 📜. Це молитви, які перший священник читає вголос для всіх присутніх у храмі причасників, після чого одразу причащаються клірики, а потім, відповідно, і лаїки.

Слід зазначити, оскільки Амвросіанська Літургія — це класична західна анафора [«висхідна»], то в Православній Церкві вона традиційно звершується із додаванням [«низхідної»] епіклези, взятої із Літургії апостола Якова, брата Господнього 📖
👍6🙏4❤‍🔥21
Із©️Синаксаря свята Успіння Пресвятої Богородиці 🕊

належало воістину, щоб Божа Мати повторила шлях Свого Сина: як тільки Вона померла, Її чиста душа, відокремившись від тіла, возз’єдналася з Божественним Світлом, тоді як Її тіло три дні залишалося бездиханним на землі. Але третього дня, благодаттю Христовою, Вона воскресла. Її тіло, що було Вмістилищем Боголюдини, преобразилось, стало духовним, піднялося на Небеса і з’єдналося з душею. Святі отці завжди казали, що Богородиця була першою з роду людського, хто отримав те, що приготоване всім праведникам: Її тіло і душа, обожилися і отримали вічне блаженство.

Входженням Божої Матері на Небеса відтепер всім людям відчинені врата Царства Небесного, тому Успіння Богородиці та Її вознесіння на Небо стали гарантією для всього людства того, що і нам буде відкритий вхід до вічних Божественних обитель


©️ Мініатюра із Євангелія автократора Никифора II Фоки (969)
🙏117🕊2
Не вперше кажу про те, що вважаю досить гарними літургічні пропозиції митрополита Ленінградського Никодима Ротова (✞1978) за 1968 рік щодо Євангельських читань у дні Богородицьких свят Успіння та Покрови.

Так, згаданий архієрей пропонує:
📖 на свято Успіння Пресвятої Богородиці читати зачало Ін. 61 (19, 25-27; 21, 24-25) про усиновлення апостола любові Іоанна Богослова, а із ним — роду християнського, Пресвятою Богородицею, Котра цим приймає всіх нас під Своє Материнське піклування;
📖 на свято Покрови Пресвятої Богородиці читати зачало Ін. 6 (Ін. 2, 1-12) про весілля в Кані Галілейській, де основною ідеєю є те, що Господь дослухається проханню Своєї Матері про людей.
__________________________________
До речі, щодо останнього читання мені до вподоби думка митрополита Сурозького Антонія Блума (✞2003), що в Кані Галілейській Богородиця залишила нам єдину заповідь, яка полягає в Її словах до упорядників шлюбного бенкету: «Усе, що скаже Він [Icyc] вам — усе те зробіть!» (див. Ін. 2, 5).
💯10👍63😇1
Акафіст_Успінію_Пресвятій_Богородиці.docx
39.6 KB
Можливо, хтось зі священників захоче скористатися моєю працею і на завтрашнє свято прочитає акафіст Успіння Пресвятої Богородиці, який був транслітерований мною в українській традиції відповідно до правил, запропонованих свого часу владикою Іларіоном (Огієнком). Для нього українська вимова ЦСЛ була, скоріше, необхідним, але тимчасовим варіантом перед повним переходом богослужіння на українську. Для мене ж це повноцінний спосіб зберегти ЦСЛ, але в тій її, наближеній до традиції кінця 17 століття, формі, яка була органічною для українців тоді і може стати такою зараз. Досвід нашої парафії останніх років показує, що так званий "київський ізвод" сприймається вірянами, як щось своє, зрозуміле, близьке і рідне, але разом із тим зберігає наліт сакральності і вірності традиції.
👍23
💬 Перевірте себе, попередньо НЕ ВІДКРИВАЮЧИ ФОТО 🫣

Що об’єднує всіх цих святих у переліку нижче

🔅мученик Тарсізій, отрок Римський (✞257)
🔅праведний Іштван (Стефан), король Угорський (✞1038)
🔅преподобний Герасим Кафалоно-Пелопоннеський (✞1579)
🔅мученик Констянтин Бринковяну, господар Волоський (✞1714)
🔅праведний Георгій Лазар, Паломник (✞1916)
🔅мученики священник Павло і дружина його Іоанна Швайки (✞1943)
🔅преподобний Іосиф Ісихаст (✞1959)

Відповідь:
Всі вони упокоїлися в день Успіння Пресвятої Богородиці 🕊
🔥96🤝1
🌾 Зі святом Успіння Пресвятої Богородиці! 🌿

Із престольним святом трьох православних перлин християнської України — святих Успенських Києво-Печерської, Почаївської і Святогірської лавр!
_________________________________
Сидален служби «Собо́ру святúх Цéркви Кúївської» на «І нúні» по 3-й пісні, глас о́сьмий:

Ла́ври Успéніє Твоє̀ прославля́ють, Ма́ти Живота̀, і благодарéнія творя́ть Тебì, яко устрої́ла єси́ в них вертогра́ди Своя̀, ідéже вíрнії в молитвáх Тебì вопію́ть: Ра́дуйся, Небе́сного Царя̀ Ма́ти, помози́ і нам дости́гнути Ца́рствія Небе́сного 🕊
33🕊3👍1
прεсвѷтεръ Юрїй
Із©️Синаксаря свята Успіння Пресвятої Богородиці 🕊 … належало воістину, щоб Божа Мати повторила шлях Свого Сина: як тільки Вона померла, Її чиста душа, відокремившись від тіла, возз’єдналася з Божественним Світлом, тоді як Її тіло три дні залишалося бездиханним…
Із ©️ Бесіди святителя Григорія Палами на Успіння Пресвятої Богородиці 🌸

«… а оскільки не властиво говорити про те, що вище за слова, то любов до Богоматері слід освячувати переважно піснеспівами …» 🎶
🙏8❤‍🔥64🥰2
3️⃣1️⃣5️⃣ років тому, 📅 серпня [cт. ст.] 1709 року, через два місяці після Полтавської битви, у Києво-Печерській лаврі помер соратник Ясновельможного Гетьмана всієї Русі Іоанна Мазепи митрополит Білгородський і Обоянський Іустин Базилевич, котрий до архієрейського служіння ніс при ній послух начальника друкарні і проповідника.

Владика Іустин Базилевич відомий тим, що він у 1690 році супроводжував Києво-Печерського архімандрита Варлаама Ясинського до Москви, де той був хіротонізований на Митрополита Київського, Галицького і всієї Малої Росії. Також він представляв у Москві інтереси Гетьмана Мазепи, які полягали в тому, аби після скасування Константинопольської екзархії у Києві добитися від Москви право бути Ясинському Екзархом Московського Патріарха.

Втім, сам о. Іустин їхав туди ще й за тим, аби сповістити також і про подальше обрання архімандрита Печерського, оскільки, як він писав у пояснювальній записці, «Мuтрополúтъ бо Кíєвскїй uсконù не налéжалъ u не налéжuтъ до Архuмáндрїu Печéрской». Пізніше ним стане Генеральний писар Гетьманщини Михайло Вуяхевич-Височинський (в чернецтві – Мелетій).
___________________________________________
До слова кажучи, через декілька десятиліть після цих подій в Києво-Печерській лаврі знову буде начальник друкарні на ім’я ієромонах Іустин (в миру – Іван Звіряка) — фахівець у сфері античної грецької та римської літератури і двоюрідний брат славетного українського філософа Григорія Савича Сковороди 📚
9👍4🙏2🔥1
Перед початком навчання.pdf
681.6 KB
Дорогі друзі!

Очевидно, цієї неділі, 1 вересня, у більшості храмів звершуватимуться молебні для учнів та студентів, адже починається навчальний рік.

❗️ Пропонуємо Вашій увазі наш переклад українською мовою такого чину, але не дореволюційного, а оновленого.

Файликом PDF зручно користуватись на мобільних пристроях, а брошуру можна роздрукувати двостороннім друком на трьох аркушах формату А4 - і у вас буде зручна книжечка.

P.S. також, з огляду на те, що не варто служити молебень ПІСЛЯ Літургії, та не завжди зручно служити його ПЕРЕД Літургією, можна, звісно, сумістити цей чин з Літургією, додавши його прохання до мирної та сугубої єктеній, додавши Євангельське та апостольське читання, та прочитавши молитву за учнів, скажімо, після сугубої єктенії.
👍14🙏4🔥1
Á Щ Е Н А Р Ó Д Ъuлù откýду увѣ́дехъ, ѭ́кω нѣ́сть грѣхà нѣ́кое мѣстоúмя во тéѯтѣхъ сu напuсовáтu ✍🏻

В Минеях мы не встречаем названия «Украина». Вопрос, почему это так, думаю, лучше обратить к авторам древних минейных текстов. Если бы это название имело всеобщее употребление в предыдущие века, оно бы обязательно нашло свое отображение в богослужении.

Что касается современных богослужебных текстов, то в них название «Украина» используется. Примером этого могут служить различные прошения и молитвы, которые в последнее десятилетие составлялись Украинской Православной Церковью …

Богослужение — это не митинг … это молитва. А молитва должна рождаться естественно. Если молящийся народ сегодня себя ощущает украинским, он так это и выражает в словах молитвы

©️Комментарий епископа Климента, председателя Синодального информационного отдела Украинской Православной Церкви от 19 июня 2015 года: Нужно ли редактировать Минеи? «Киевский патриархат» требует удалить из богослужебных текстов УПЦ слово «Российский».
9👍4
Сьогодні 3️⃣3️⃣ роки з дня смерті архімандрита Спиридона (в схимі — Діонісія) Лукича (02.IX.1991)

Із його спогадів про архієрейське служіння у Лаврі:

В Киево-Печерской Лавре в отсутствие Владыки «Εἰς πολλὰ ἔτη, δέσποτα» никогда не пели. Хотя до 1924 года настоятелем Лавры был Киевский Митрополит. После 1924 года Патриарх Тихон вернул Лавре ставропигию и тогда настоятелем ея стал наместник Лавры (хоть и не Митрополит, но с правом осенять на службе молящихся дикирием и трикирием, а также иметь иподиаконов. Служил отец Настоятель в архимандричьей мантии, но скрижали — с крестами. Посох. И тогда, не пели «Εἰς πολλὰ...» в отсутствие Настоятеля. Так было и в других монастырях и храмах Киева (в храме Софии, например), где настоятелями были епархиальные архиереи. Я в Лавре с 1926 года, и помню, что не пели «Εἰς πολλὰ ἔτη...», и на часах чтец говорил: «Именем Господним, владыко, благослови» (вместо обычного: «…благослови, отче»).

Інші цікаві уставні коментарі о. Спиридона є на каналі протоієрея Димитрія Гарчука📝
14🙏6👍1
🕯
🙏48😢15
прεсвѷтεръ Юрїй
Сьогодні 3️⃣3️⃣ роки з дня смерті архімандрита Спиридона (в схимі — Діонісія) Лукича (✞02.IX.1991) Із його спогадів про архієрейське служіння у Лаврі: В Киево-Печерской Лавре в отсутствие Владыки «Εἰς πολλὰ ἔτη, δέσποτα» никогда не пели. Хотя до 1924 года…
… В послевоенное время основным хранителем и ревнителем уставного лаврского богослужения, в том числе и пения, был игумен Феодосий (в схиме Антоний, ✞ 6 марта 1988 г.). Будучи уставщиком правого клироса, он собрал целую группу трудников, которые вручную переписывали партитуры лаврских песнопений. А после закрытия обители и изгнания монахов в марте 1961 г. он до смерти хранил нотную и богослужебную библиотеку Лавры, путешествуя с ней с одной квартиры приютивших его благодетелей на другую. После его смерти библиотека была передана в Митрополию, а при открытии Лавры (25 июня 1988 г.) стала для новопришедшей братии основным источником богослужебного пения и чтения.

Живым же источником и «духа», и «буквы» Киево-Печерской традиции, законным преемником и передатчиком преемства лаврского уставного богослужения для братии стал архимандрит Спиридон, в схиме Дионисий (Лукич, ✞ 2 сентября 1991 г.). Многие песнопения, не зафиксированные в нотных сборниках, особенно простодневные, так называемые «будэнные», были записаны с его голоса. Батюшка передал бесценные знания о том, как правильно выходить на сходки, где должно быть место канонарха, каков порядок чередования в исполнении клиросами песнопений и другие особенности лаврского устава. Благодаря этому не было необходимости заново изобретать клиросные порядки, требовалось только с благодарностью принять и воспроизвести отточенное веками благоговейное и удобное с практической стороны отправление клирошанами храмовой службы …

©️Предисловие ко второму изданию // Нотный обиходъ Кiево-Печерскiѧ Успенскiѧ Лаѵры. Часть 4. Великiй Постъ и Страстнаѧ Седмица. Партитура. К.: КПЛ, 2008. С. 15.
13🙏5❤‍🔥1🔥1
Альтернативная_служба_Вышгородско_Владимирской_иконе_БМ.pdf
205.4 KB
Альтернативна служба Вишгородсько-Володимирській іконі Пресвятої Богородиці 🌸

🔹 Укладач: уставник Троїцького Іонинського чоловічого монастиря м. Київ ― архімандрит Спиридон (Письменний) ✍🏻
🔹 Редактор верстки: клірик Троїцького храму м. Київ ― диякон Олександр Васильєв, котрому окрема подяка за те, що він поділився цим текстом у чаті каналу 📝
20❤‍🔥2🔥2
2025/07/14 11:55:56
Back to Top
HTML Embed Code: