Telegram Web
Агентство просторового розвитку представило другу частину альбому стандартних рішень для міського простору.

Ця частина альбому ілюструє основні вимоги ДБН В.2.2-40:2018 "Інклюзивність будівель і споруд" щодо створення безбар'єрного середовища на вході та в середині будівель.

Альбом створено для збільшення ефективності комунікації між замовниками і виконавцями, аби технічне завдання на проведення робіт з поточного ремонту, які проводяться у громадських об’єктах (лікарнях, школах, ДНЗ, адміністративних будівлях), було більш чітким.

Альбом також може застосовуватися у якості рекомендацій для власників комерційних об’єктів, які прагнуть підвищити доступність їхніх закладів для маломобільних громадян.

Альбом розроблений на основі потреб користувачів безбар’єрного міського середовища, та дає чітке трактування положень ДБНів.

Положення альбому також можуть використовуватись при формуванні технічних завдань на розробку проєктної документації з капітального ремонту, реконструкції та нового будівництва, для того щоб акцентувати увагу виконавців на дотриманні вимог щодо інклюзивності будівель.

Після ряду обговорень змісту альбому з фахової спільнотою та громадським сектором, даний документ буде формалізований як ключова рекомендація для всіх відповідальних та дотичних до формування безбар’єрного середовища.

Посилання на повний PDF-документ: https://drive.google.com/file/d/1n4xtkdK_m00O4yoiAA1YSDtpzmNlV_kT/view?usp=sharing

#про_UA

Підписуйтесь на ПроМобільність | Задонатити транспортним планувальникам у лаваx Сил оборони України
9👍3
Христос Воскрес!

Команда "ПроМобільності" вітає всіх, хто святкує, зі святом Великодня! Нехай це свято надихне Вас на нові звершення, додасть сил і позитиву. Бажаємо Вам гармонії душі та успіхів у справах!
13👍5👏1
❗️Друзі, нагадуємо про наш збір для нашого колеги Віктора Петрука, який захищає Україну в лавах Сил оборони України.

Віктор звернувся до нас з потребою у зарядній станції EcoFlow DELTA 3 Plus. Ми вже замовили і оплатили її, утім будемо вдячні, якщо ви долучитеся до збору!

https://send.monobank.ua/jar/4msAsWwZ4K

Будемо вдячні за кожен донат та за поширення цього посту!

Підписуйтесь на ПроМобільність
👍5🙏2
Декілька днів тому низькопідлогові вагони К1Т306 вийшли на новий маршрут в Одесі – №3. Сьогодні соціологиня та фахівчиня зі збору та аналізу даних, менеджерка проєктів "ПроМобільності" Оксана Мирошниченко змогла побачити їх наживо та сфотографувати для вас.

За даними Odesa Mass Transit, маршрут №3 – це перший регулярний маршрут, де весь випуск складатимуть повністю низькопідлогові вагони К1Т306 — якщо не враховувати спецмаршрут № 1к, який працював минулого року з одним випуском.

Оцініть оновлення трамвайного парку Одеси.

❤️ – чудове оновлення;
👎 – не подобається (у коментарях можете зазначити, чому саме);
🤩 – хотів би/хотіла б бачити такі вагони в своєму місті.

#про_UA

Підписуйтесь на ПроМобільність | Задонатити транспортним планувальникам у лаваx Сил оборони України
32🤩9👍2👎1
Це - парковка у Ватикані.

Важко уявити, навіщо країні розміром з кілька міських кварталів наземна стоянка 🤔

Джерело: @cityaesthetics у мережі X

#про_світ

Підписуйтесь на ПроМобільність | Задонатити транспортним планувальникам у лаваx Сил оборони України
😱17😁14👍2
Forwarded from NE:Urban
👩‍🦽 Запрошуємо на спецкурс від КМВА ТА KSE «Маршрут безбар’єрності у Києві»

Сьогодні доступність — це не абстрактне гасло. Це конкретні маршрути, простори, рішення, які або включають людину, або відштовхують її від повноцінної участі в житті міста. І саме зараз у вас є шанс долучитися до команди, яка працює над створенням першого Маршруту безбар’єрності в Києві.

У чому полягає воркшоп?

23–24 квітня — теоретична частина Разом із Євгенієм Свєтом

Після цього — практична частина (кілька днів, гнучкий графік). Ви долучитеся до реального аудиту маршруту у місті, працюючи в командах по 3–4 людини спільно із ментором.

У програмі👇

🔹 обстеження об’єктів інфраструктури на наявність бар’єрів
🔹 пересування у кріслі колісному, орієнтування із зав’язаними очима
🔹 фіксація результатів за допомогою цифрових інструментів (мапи, бази даних, фото- та відеофіксація)
🔹 підготовка звітної документації разом із Євгенієм Свєтом
🔹 обговорення можливих рішень для покращення доступності.

Отримані знання стануть частиною реальних змін — оскільки цей маршрут реалізується за ініціативи Київської міської військової адміністрації, а наша участь — це крок до міста, де комфортно всім.

🖇 Реєстрація
👍75
Продовжуючи тему Ватикану - так, ціла країна легко вміщується на площі, яку займає одна розв’язка в Куала-Лумпурі 🛣️🇻🇦

Один поворот не туди - і ти вже за межами держави 😱

Фото: @cityaesthetics у мережі X

#про_світ

Підписуйтесь на ПроМобільність | Задонатити транспортним планувальникам у лаваx Сил оборони України
👍16😱5
СБУ та БЕБ встановили, що на будівництві Подільського мосту у Києві зі столичного бюджету розікрали щонайменше 153 млн грн.

До організації "схеми" причетні діючий та колишній керівники одного з комунальних підприємств, що перебувають у вертикалі КМДА, утім їхні імена не розкриваються.

Упродовж 2018–2019 років фігуранти майже вшестеро "переплатили" за гуртові партії сіток для укріплення опор мостового переходу.

Щоб реалізувати "схему", її організатори уклали договір з афілійованою будкомпанією у Києві. Потім підрядники придбали у підконтрольної фірми на Близькому Сході 8 тис. 800 технологічних сіток.

Як добре, що, наприклад, на дублювання підземних та надземних переходів надземними, у Києва постійно не вистачає грошей, зате знаходяться такі схеми 🙃

#про_Київ

Підписуйтесь на ПроМобільність | Задонатити транспортним планувальникам у лаваx Сил оборони України
😱11🤬4👍2
🚍 Пропонуємо трохи законодавчих новин до вашої уваги.

По-перше, сьогодні відбулося засідання Робочої переговорної групи з питань транспорту щодо підготовки України до скринінгу законодавства за розділами 14 "Транспортна політика" та 21 "Транс-європейські мережі", що відбудеться 24–27 червня у Брюсселі. Презентація має охопити всі аспекти транспортної сфери — від автомобільного до річкового, а також такі теми, як безпека дорожнього руху, права пасажирів, екологічно чистий транспорт та антикорупційні заходи.

У фокусі був розгляд наступних ініціатив:

🛑імплементація Закону №4337 щодо автомобільних перевезень;
🛑розвиток морської логістики та внутрішніх водних шляхів;
🛑впровадження європейської колії та єдиних правил для залізничного транспорту.

Робоча група також розглянула перелік шести євроінтеграційних законопроєктів, зареєстрованих у Верховній Раді, які мають наблизити транспортну сферу України до стандартів ЄС. Серед них — проєкти законів про залізничний транспорт (про нього варто поговорити окремо), про суспільно важливі перевезення пасажирів, технічний регламент для колісних транспортних засобів тощо.

Також сьогодні стало відомо, що профільний комітет ВРУ підтримав до другого читання урядовий законопроєкт №12177-1. "Про внесення змін до деяких законів України щодо задоволення потреб населення у перевезеннях в умовах воєнного стану". Після ухвалення законопроєкт має дозволити комунальним підприємствам в громадах використовувати для перевезень пасажирів громадський транспорт, отриманий в якості гуманітарної допомоги. Чекаємо на якомога скоріше ухвалення закону в другому читанні, аби громади отримали змогу законно використовувати гуманітарний транспорт та отримувати гроші за пасажирські перевезення.

#про_UA

Підписуйтесь на ПроМобільність | Задонатити транспортним планувальникам у лаваx Сил оборони України
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
🔥8👍1🎉1
ПроМобільність
🚍 Пропонуємо трохи законодавчих новин до вашої уваги. По-перше, сьогодні відбулося засідання Робочої переговорної групи з питань транспорту щодо підготовки України до скринінгу законодавства за розділами 14 "Транспортна політика" та 21 "Транс-європейські…
🛤 Окремо варто зазначити про законопроєкт про залізничний транспорт, адже історія з ним тягнеться вже довго. Ймовірно, йдеться про проєкт "Про систему та особливості функціонування ринку залізничного транспорту України", який зареєстровано в парламенті ще в жовтні 2024-го року. Більш детально про нього писали видання "Центр транспортних стратегій" та Rail insider, ми ж лише виокремимо ключові моменти.

Згідно з Угодою про асоціацію з ЄС, Україна брала на себе зобов’язання ще до 2022 року імплементувати в національне законодавство низку стандартів та політик для гармонізації з існуючими в ЄС у сфері транспорту. В 2015-2019 рр. з цією метою до ВРУ було внесено чотири законопроекти "Про залізничний транспорт ". Один з них, №7316, навіть дійшов до сесійної зали. Але залізничному транспорту тоді не пощастило – законопроєкт був поставлений на голосування у четвер, 18 жовтня, …о 17:57. І оскільки пленарні засідання Верховної Ради офіційно закінчуються о 18:00, багатьох депутатів вже не було, і голосів у залі забракло.

Згодом проєкт закону про залізничний транспорт №1196 був зареєстрований прямо в день складання присяги депутатами дев’ятого скликання. За тиждень з'явився законопроєкт №1196-1 – альтернативний першому. У підсумку вони майже п'ять років були на розгляді в профільному комітеті, а в квітні 2024-го за поданням комітету їх зняли з розгляду. До того часу галузевий закон про залізничний транспорт вже отримав гриф "одного з пріоритетних", і був важливий для отримання міжнародної допомоги.

І от у жовтні 2024-го було зареєстровано урядовий законопроєкт №12142. У пояснювальній записці до законопроекту автори переконують, що документ "запроваджує систему органів державного управління залізничним транспортом, що відповідає положенням актів Європейського Союзу у сфері залізничного транспорту. Визначає основні вимоги, обов’язки та права оператора інфраструктури, перевізника, основні вимоги до залізничного рухомого складу, врегульовує діяльність операторів залізничного рухомого складу та володільців рухомого складу". Також у ньому згадується Нацкомісія, що здійснює держрегулювання у сфері транспорту, перелічуються її повноваження, проте не вказано, коли саме вона буде створена.

Існує офіційна позиція щодо того, що є ключовими ідеями цього законопроєкту:

🛑відкриття ринку послуг залізничного транспорту для приватних перевізників (для цього й необхідна регламентація прав та обов’язків нових учасників ринку);
🛑трансформація відповідно до європейських зразків системи органів управління у галузі;
🛑забезпечення структурного розділення Укрзалізниці відповідно до вимог європейського законодавства;
🛑передбачення чіткого порядку організації суспільно важливих перевезень;
🛑впровадження європейських стандартів безпеки, інтероперабельності тощо.

Утім є й низка нюансів:

"У законопроекті, приміром, відсутні згадування про приватних операторів тяги. Зазначено лише що перевізник - це субʼєкт господарювання незалежно від форми власності. При цьому перевізники підконтрольні державі згадуються чітко. У прикінцевих та перехідних положеннях зазначається, що закон зможе набрати чинності лише через 5 років після припинення воєнного стану на території України, а суб’єкти недержавного сектору економіки зможуть працювати на мережі залізниць 1520 мм ще через два роки.

Між тим, раніше озвучувалася інформація, що обговорюваний законопроект про залізничний транспорт передбачав, що приватні оператори зможуть вивести свої локомотиви на колії загального користування лише через 10 років після закінчення війни. Тож, виникли сумніви, який саме законопроект КМУ подав до ВРУ.

У Європейській Бізнес Асоціації ЦТС пояснили, що це два різних проекти. "Законопроект, який обговорювався з бізнесом і стейкхолдерами, має назву "Про залізничний транспорт". І поки що незрозуміло, коли його зареєструють у Верховній Раді".
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
😢7
ПроМобільність
🚍 Пропонуємо трохи законодавчих новин до вашої уваги. По-перше, сьогодні відбулося засідання Робочої переговорної групи з питань транспорту щодо підготовки України до скринінгу законодавства за розділами 14 "Транспортна політика" та 21 "Транс-європейські…
У Європейській Бізнес Асоціації пояснили, що у новій версії законопроєкту хотіли б побачити реформування АТ "Укрзалізниця", яким буде обумовлене організаційне та фінансове розділення діяльності "Укрзалізниці" як перевізника та оператора інфраструктури, заборона перехресного субсидіювання вказаних напрямків, створення окремої структури для вирішення питань з непрофільними активами та спірними зобов’язаннями, тощо.

Крім того новий закон повинен сприяти створенню конкурентного ринку перевезень пасажирів та вантажів, додаткових та допоміжних послуг залізничної інфраструктури; створенню умов для ефективного функціонування малодіяльної інфраструктури.

Також необхідний новий підхід до забезпечення суспільно важливих перевезень (відхід від практики фінансування пасажирських перевезень за рахунок вантажних); забезпечення схоронності вантажів та рухомого складу та інші прогресивні положення.

На додачу перша заступниця голови комітету з питань транспорту та інфраструктури Юлія Клименко підтверджує, що допуск приватних компаній до залізничний перевезень – це основне зобов’язання, яке взяв на себе Кабмін у міжнародних угодах зі Світовим банком та ЄС Ukraine facility.

У зв'язку з усім цим, буде дуже цікаво подивитися на те, як саме рухатиметься Україна до євроінтеграції щодо законодавства у залізничній сфері.

#про_UA

Підписуйтесь на ПроМобільність | Задонатити транспортним планувальникам у лаваx Сил оборони України
👍10
Мерія Парижа похвалилася тим, як знизився рівень шуму у місті

За останні п'ять років в Парижі ліквідували понад десять тисяч місць для паркування на вулицях і озеленили 197 вулиць.

Високий рівень шуму став великою проблемою для Парижа, що призводило до порушень сну, тривожності та серцево-судинних захворювань.

Давід Белльяр поділився інфографікою, яка показує, як вдалося знизити рівень шуму в різних частинах міста. Наприклад, на вулиці Фобур дю Темпль, що в 10-му та 11-му округах, шум зменшився на 7,5 дБ.

Читайте детальніше за посиланням

Підписуйтесь на
@hmarochos
👍143🔥2
Агенція просторового розвитку Вінниці продовжує працювати над новими рішеннями у сфері міської мобільності 🚋🏙️. За підтримки SECO 🇨🇭, у межах проєкту «Трамваї для України II», експерти RUBI Bahntechnik провели альтернативну оцінку проєкту «Вінницька миля» та розвитку трамвайної мережі у Вінниці 🚊.

Основні результати:

Дві паралельні платформи на Привокзальній площі для швидкої посадки/висадки
📊 Математична модель графіка руху трамваїв
🚧 Варіанти нового профілю проспекту — менше паркування, більше простору для ГТ та пішоходів
Безбар’єрність: підвищені платформи + висувні підніжки для VinWay

Ці напрацювання вже враховуються в проєкті реконструкції Привокзальної площі.

Звіт (англ.): https://drive.google.com/file/d/1hhexQpIQL1qxcskJKd-cCQG7QR9SEhA_/view?usp=sharing

Джерело: https://www.facebook.com/share/p/16YRSdBp5Q/?mibextid=wwXIfr

#про_UA

Підписуйтесь на ПроМобільність | Задонатити транспортним планувальникам у лаваx Сил оборони України
👍133
2025/07/14 03:47:09
Back to Top
HTML Embed Code: