Telegram Web
🚃🚍 Дайджест новин громадського транспорту України – сьогодні говоримо про нові тендери на придбання громадського транспорту і не тільки!

🚎 КП "Рівнеелектроавтотранс" оголосило тендер на закупівлю 10 вживаних низькопідлогових тролейбусів Škoda 24Tr. Раніше такі тролейбуси з'явилися у Івано-Франківську, Тернополі, Хмельницькому та Харкові. Очікувана вартість тролейбусів трохи більше 32 млн грн.

Тролейбуси хочуть придбати і до Чернігова, утім там планують закупити три нові тролейбуси. Тролейбуси мають бути випущені не раніше 2024 року, а також із низьким рівнем підлоги на 100% площі салону, яка призначена для стоячих пасажирів та пристосована до пасажирів з обмеженими можливостями. Самі тролейбуси мають бути обладнані відкидним трапом, бути з системою автономного ходу не менше ніж на 1 000 метрів, двома камерами відеоспостереження в салоні, відкидним пандусом тощо. Вартість, зазначена в оголошенні про тендер, – 37,8 млн грн. У вересні 2024-го вже було оголошено тендер, утім він "не відбувся через складнощі з місцевим бюджетом".

🚎 Харків отримав шість тролейбусів від міста-побратима Брно. Найближчим часом Харків отримає ще 14 таких тролейбусів. Тролейбуси низькопідлогові, і готові до експлуатації, оскільки донедавна курсували чеським містом. Після низки технічних процедур, зокрема ревізії обладнання та стажування водіїв, транспорт буде готовий виїхати на маршрути в центрі міста, на Салтівці та в районі Нових Будинків.

💸 З 16 травня у Чернівцях вартість проїзду у тролейбусах зросте до 13 грн. Переглянути вартість планують, зокрема через зростання вартості енергоносіїв та розміру мінімальної зарплати, а обґрунтованою вартістю проїзду називають 13 грн 61копійок. Цікаво, що з 28 квітня по 11 травня у Чернівцях проводили громадські обговорення онлайн щодо того, як чернівчани ставляться до підвищення тарифу на проїзд, і понад 56% вважають тариф 13 грн прийнятним.

🚌 У Тернополі за результатами конкурсу визначено перевізників пасажирів на автобусних маршрутах загального користування на наступні три роки. Загалом у ньому взяли участь 9 перевізників-претендентів. Договори на перевезення пасажирів автомобільним транспортом будуть укладені строком на три роки з можливістю продовження до п’яти років, а які перевізники виграли, – можна прочитати на сайті.

Фото – тематичне, до Дня вишиванки з сайту Запорізької міськради, адже у місті автобуси, тролейбуси та трамваї прикрашає (або принаймні прикрашав станом на 2019-й рік) вишиваний орнамент. До речі, у коментарях можете розповісти, чи так це зараз, чи ні? А ми ж вітаємо Вас із Днем вишиванки!

#про_тиждень

Підписуйтесь на ПроМобільність | Задонатити транспортним планувальникам у лаваx Сил оборони України
👍11
🙏 Хочемо висловити подяку читачам каналів "ПроМобільність" у соцмережах, які підтримали наш збір. Завдяки Вам ми змогли придбати Старлінк для підрозділу нашого колеги Віктора Петрука, який захищає Україну в лавах Сил оборони України.

Нагадуємо, що збори на потреби транспортних планувальників і планувальниць у лавах Сил оборони України є постійними, тож якщо бажаєте підтримати наших військових, а також діяльність наших каналів, задонатити можна за посиланням:

https://send.monobank.ua/jar/4msAsWwZ4K

Ми будемо вдячні за кожен донат!

Підписуйтесь на ПроМобільність
9👍4🙏1
Переоблаштування простору Привокзальної площі та стратегічне бачення розвитку трамвая Конотопа - представлення підсумків проєкту післявоєнної відбудови Конотопа.

Сьогодні громадська організація "Vision Zero" спільно з Конотопською міською радою представили проєкт "Післявоєнне відновлення Конотопа: візійні підходи до сталого розвитку міста".

Захід стосувався двох важливих інфраструктурних питань для міста на Сумщині, зокрема було представлено Концепцію реконструкції Привокзальної площі на принципах сталості, кліматичної стійкості та доступності та Стратегію модернізації та розвитку трамвайної системи в м. Конотоп.

Для багатьох міст площа біля вокзалу є першим, що зустрічає туриста або місцевого при виході з поїзда або автобуса. Тому впорядковане облаштування з урахуванням інклюзивних підходів є вкрай важливим для формування гарного іміджу в міста. Чудово що прагнення покращити середовище біля транспортних вузлів стає актуальним не тільки для обласних центрів, а ще і для невеликих міст, як ось Конотоп. Це місто має особливий зв'язок із залізницею - це вузол, що поєднує декілька пасажирських і вантажних напрямків.

Транспортний планувальник та експерт ГО “Vision Zero“ Юрій Лозовенко, презентуючи концепцію реконструкції Привокзальної площі м. Конотоп, показав, що площа перед залізничним вокзалом передбачається як транспортно-пересадковий вузол і міський громадський простір. 

“Одним з важливих етапів проєкту був воркшоп наживо із різними представниками громади. За його підсумками ми визначили їх потреби та побажання – це безбар’єрний простір, більше озеленення та супутньої інфраструктури для перепочинку і проведення часу, фотозона на згадку, фонтан перед вокзалом, а також символ Конотопського трамвая”.


З візуалізації проєкту Двірцевої (Привокзальної) площі вбачається, що ділянка трамвая переоблаштовується на двоколійну, простір площі пішохідною частиною розділяється на посадкові платформи для автобусів та зону посадки/висадки для автомобілів із паркуванням, додається зелень. Зараз нагадаю там суціальна асфальтна ділянка для парковки.
Передбачене і облаштування веломаршрутів, які також доведені і безпосередньо до будівлі вокзалу. З західного боку на візуалізації розміщені декілька металевих стійок-велопарковок, однак на мою суб'єктивну думку цього для вокзалу може бути недостатньо і доцільніше може слугувати розміщення велостійок в своєрідному bike storage (фото 4 ) для довготривалого зберігання велотранспорту, що захищатиме і від опадів, впливу сонця та інших факторів, і в свою чергу може вмістити більше велосипедів.

Варте уваги і робота міста над модернізацією трамвайної мережі. З моменту повномасштабного вторгнення місто отримало декілька партій "транспортної гуманітарки" - трамваї та автобуси з Варшави та Острави. Усього так місто отримало 48 б/в трамваїв - неймовірний показник для системи з трьох маршрутів де немало ділянок - одноколійні.

Місто визнає, що для довготривалого використання цих трамваїв треба сконцентрувати зусилля на капітальний ремонт колійної мережі та переоблаштування на двоколійні ділянки.

“Реконструкція критичної одноколійної ділянки системи без закриття руху є майже неможливою, тож варто розглядати можливість поєднання цих робіт з роботами на інших важливих ділянках, що також були визначені в цьому проєкті”
розповів у своїй доповіді Антон Гаген, експерт з громадського транспорту ГО “Vision Zero”.

Не менш важливим є реконструкція трамвайного депо, спорудження зупинкових платформ, а також реконструкція кінцевих з укладанням більш комфортних для експлуатації радіусів з організацією посадки пасажирів на прямих ділянках.

Важливо, що питання транспорту стоїть серед пріоритетних в процесі відбудови українських міст після завершення війни. Адже стала мобільність є важливим інструментом для покращення зручності перевезень, доступності транспорту для маломобільних груп населення та оптимізації логістики в містах.

#Конотоп #мобільність #трамвай #відбудова #вокзал
21👍8
В Україні з 19 по 25 травня відбувається Національний тиждень безбар’єрності. Мета – підвищити рівень обізнаності громадян про безбар’єрність та розуміння того, як вона впливає на розвиток суспільства, мотивувати долучатися до діючих проєктів та ініціатив. А головне – сформувати позитивне ставлення до безбар’єрності як суспільної норми. Адже безбар’єрність – це про зручність для кожного з нас, це коли можеш.

Безбар'єрність є ключовим аспектом створення інклюзивного суспільства, яке забезпечує рівні можливості для всіх, незалежно від фізичних, сенсорних чи когнітивних особливостей.

У той же час цілком зрозуміло, що безбар'єрність має бути важливою не лише 1 тиждень на рік, а бути одним з пріоритетів влади різних рівнів на постійній основі. За даними ЮНІСЕФ (2025), 87% українців вважають безбар'єрність новою цінністю суспільства, а 40% готові долучатися до її впровадження. А отже суспільний запит на безбар'єрність точно є!

І варто визнати, що часто певні кроки робляться: закуповується низькопідлговий транспорт, облаштовуються пандуси, встановлюється тактильна плитка для людей із порушеннями зору на зупинках і переходах, а також звукові сигнали на світлофорах для орієнтації тощо.

Утім так само часто міста, роблячи ці певні кроки, підходять до цього не системно або втрачають в якості. Також нерідко органи місцевого самоврядування не йдуть на кроки, які реалізувати можна, і реалізація яких не потребуватиме космічних коштів, наприклад, дублювання підземних і надземних пішохіднів переходів надземними тощо.

Підсумовуючи, скажемо, що ми раді тому факту, що безбар'єрність стає важливою цінністю для українців, і хочемо сподіватися, що важливою вона буде кожен день, кожен тиждень і кожен місяць, а не лише раз на 52 тижні!

#про_UA

Підписуйтесь на ПроМобільність | Задонатити транспортним планувальникам у лаваx Сил оборони України
👍103👏1
🚗 Новий тиждень – новий щотижневий звіт про трафік у Києві. Нагадуємо, що в його основі – дані лічильника трафіку Офісу Трансформації. Цей лічильник щогодини вимірює час проїзду за фіксованими маршрутами в Києві у проміжку з 8:00 до 20:00 та порівнює його з ідеальним часом проїзду за умов порожньої дорожньої мережі. Більш детально про методологію розрахунку читайте тут.

Отже, згідно з даними лічильника трафіка, впродовж минулого тижня, 12 – 18 травня, на магістралях і вулицях Києва склалася наступна середньоденна затримка трафіку:

🛑понеділок – 44%;
🛑вівторок – 55%;
🛑середа – 58%;
🛑четвер – 65%;
🛑п’ятниця – 77%;
🛑субота – 33%;
🛑неділя – 17%.

Цього тижня середня затримка в Києві склала 46% - аж на 6% більше, ніж минулого тижня.

Найбільше до такого зростання доклалася п’ятниця – затримка в цей день зросла на 32% порівняно з минулим тижнем. Також дещо вищим за звичні значення були у четвер. В решту днів бачимо типовий розподіл затримок впродовж дня з ранковими та вечірніми піками в будні та одним піком на вихідних.

Загальна оцінка транспортних втрат в Києві, без врахування громадського та екстреного транспорту, за 5 робочих днів (для типової матриці переміщень буднього дня) складає 42,2 млн. гривень. (на 6,7 млн. гривень більше, ніж минулого тижня).

🤔 Як затримки трафіку перетворюються на гроші? Читайте тут та тут.

#про_Київ #про_трафік

Підписуйтесь на ПроМобільність | Задонатити транспортним планувальникам у лаваx Сил оборони України
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
👍9
🚸 У Львові змінять правила в'їзду до пішохідної зони. З 1 червня замість п’яти типів перепусток залишаються три. Усе – щоб впорядкувати рух в центрі, а також зменшити кількість автомобілів в середмісті, впорядкувати рух транспорту доставки та забезпечити комфортні умови для пішоходів.

Загалом існуватиме три типи категорій, яким дозволятиметься заїжджати до пішохідної зони:

🛑Категорія А – для мешканців, осіб з інвалідністю, гостей готелів.
🛑Категорія Б – для потреб комунальних служб;
🛑Категорія В – для обслуговування мешканців та комерційних закладів.

Кожна перепустка буде чинною впродовж року.

Для вантажного транспорту доставка дозволяється лише з 6:00 до 9:00 – на платній основі. Вартість – 3600 грн/міс (50% знижка для електромобілів). Якщо цей транспорт перевищить дозволений час перебування в пішохідній зоні після 09:15, "Муніципальна варта" накладає штраф у п’ятикратному розмірі.

На жаль, за словами керуючого справами виконавчого комітету Львівської міської ради Євгена Бойка, були зафіксовані факти зловживань чи підробок перепусток.

#про_UA

Підписуйтесь на ПроМобільність | Задонатити транспортним планувальникам у лаваx Сил оборони України
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
17👍5🤔1
🛫 Європейський банк реконструкції та розвитку та Міжнародна фінансова корпорація проведуть комплексне дослідження можливих моделей залучення приватного сектору до управління та утримання аеропортів. Результати очікуються вже цьогоріч.

Мета дослідження – виявити шляхи залучення приватних інвестицій для того, щоб у майбутньому стало можливим:

🛑зменшення потреби у прямому бюджетному фінансуванні аеропортів;
🛑збереження інфраструктури аеропортів в експлуатаційному стані;
🛑забезпечення готовності аеропортів до швидкого перезапуску авіасполучення після війни.

Дослідження буде проведене на основі аеропортів Бориспіль, Одеса та Львів та інших. Будемо слідкувати за результатами!

#про_UA

Підписуйтесь на ПроМобільність | Задонатити транспортним планувальникам у лаваx Сил оборони України
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
👍4👏2
Forwarded from NE:Urban
«Зелена» велопарковка вздовж ЖК «Avalon Yard» по вулиці Квітовій.

#Україна #Галичина #Львів #велоінфраструктура
👍22🤔72🔥2👏1
⚡️ Давайте повернемо трамвай в центр Києва!

Ще у лютому 2017 року (8 років тому!) мер Віталій Кличко оголосив про плани продовжити лінію Борщагівського швидкісного трамвая до Палацу Спорту.

З тих пір Світовий Банк встиг підготувати свою частину документації для отримання Києвом кредиту на цю лінію, у 2020 році мер підписав розпорядження, за яким роботи з будівництва мали бути закінчені до кінця 2023 року.

Щоправда через численні затримки з вини міста з початком повномасштабного вторгнення Світовий Банк вирішив скасувати проект. Але нічого не заважає місту відновити роботи по цьому проекту замість того щоб за ті ж гроші будувати чергові багаторівневі автомобільні розв'язки!

Тому ми підтримуємо петицію киянина Віталія Розинського і закликаємо міську владу відновити роботи з проектування трамваю на Палац Спорту:

Сайт петицій - https://petition.kyivcity.gov.ua/petition/?pid=13474
Київ Цифровий - https://kvd.page.link/Dzcs1J6AZ4DiVQHn9

Підпишіть самі і надішліть друзям!
29👍4
Пасажири Києва
⚡️ Давайте повернемо трамвай в центр Києва! Ще у лютому 2017 року (8 років тому!) мер Віталій Кличко оголосив про плани продовжити лінію Борщагівського швидкісного трамвая до Палацу Спорту. З тих пір Світовий Банк встиг підготувати свою частину документації…
🚊Нагадуємо, що команда "ПроМобільності" теж була залучена до проєкту, який готовий був фінансувати Світовий Банк. На початку 2018-го ми робили розрахунки для перших спроб ТЕО, а в 2019-му долучались вже до оцінки соціально-економічного ефекту від проєкту, зокрема спілкувались з різними зацікавленими сторонами: тими, хто живе на Борщагівці та Відрадному; тими хто живе чи працює вздовж пропонованої лінії подовження, тощо. Детальніше про ту роботу, а також трохи наших, тоді ще більш свіжих висновків, можна почитати в блозі за посиланням – https://pro-mobility.org/dumka/podovzhenny_shydkisnogo_tramvayu_v_centr/

#про_Київ

Підписуйтесь на ПроМобільність | Задонатити транспортним планувальникам у лаваx Сил оборони України
👍153
Команда "ПроМобільності" продовжує допомагати транспортним планувальникам, які захищають Україну в лавах Сил оборони. Цього разу ми підтримали збір підрозділу друга "ПроМобільності", фахівця з мікромоделювання, Віталія Терещука, задонативши 10 тисяч на потреби його підрозділу.

Наразі військові потребують дві батареї для українського дрона-бомбардувальника "Вампір". Загальна вартість – 200 тисяч. Нині на банці понад 157 тисяч, залишилося небагато. Тож закликаємо вас, дорогі читачі, підтримати збір, аби пришвидшити українську перемогу. Саме вона дозволить Віталію, як і всім тим, хто пішов до лав Сил оборони, повернутися дозволити до цивільного життя і займатися тим, чим займалися до початку війни.

Підтримати збір можна за посиланням – https://send.monobank.ua/jar/3sP28jVCef
👍71🙏1
Незважаючи на чергову важку ніч, Київ сьогодні відзначає свій День народження. Від команди "ПроМобільності" вітаємо місто, а також усіх мешканців та гостей столиці.

Бажаємо системного та осмисленого підходу до управління транспортною ситуацією, розвитку громадського транспорту та покращенню ситуації з безбарʼєрністю та доступністю.

Фото не може бути більш символічним. Авторка фотографії – пані художних у Х.

#про_Київ

Підписуйтесь на ПроМобільність | Задонатити транспортним планувальникам у лаваx Сил оборони України
22👍5🙏1
ПроМобільність
Незважаючи на чергову важку ніч, Київ сьогодні відзначає свій День народження. Від команди "ПроМобільності" вітаємо місто, а також усіх мешканців та гостей столиці. Бажаємо системного та осмисленого підходу до управління транспортною ситуацією, розвитку…
І в цей святковий день радимо подивитися відео від видання Texty.

У ньому пояснюють, чому нові розв’язки не допомагають, а обмеження автівок – неминуче майбутнє, і як насправді можна змінити транспортну систему столиці на краще.

Ми впевнені, що Київ має потенціал, щоб мати здорову транспортну систему – важливо лише реалізувати його.

#про_Київ

Підписуйтесь на ПроМобільність | Задонатити транспортним планувальникам у лаваx Сил оборони України
👍144
🧠 Мер Кличко окрім інвестора для будівництва метро на Троєщину тепер також шукає інвестора для реконструкції мосту Патона

Давайте нагадаємо меру скільки інвесторів за 11 років він вже знайшов на реконструкцію і будівництво вулиць, доріг, мостів, метрополітену, трамвайних та тролейбусних ліній.

Правильна відповідь: 0 (нуль)
👍17😱8😢2
2025/07/13 23:01:23
Back to Top
HTML Embed Code: