Telegram Web
Бгагавадгіта (Божественна пісня): з санскриту / переклад та примітки М. Ільницького; передмова Г. Дідківської. Париж; Львів; Цвікау, 1999. 101 с.

«Бгагавадгіта» – частина індійського епосу «Махабгарата» – одна з найвидатніших пам’яток літератури й філософської думки людства, створе¬на коло двох з половиною тисяч років тому.
В поемі ставляться проблеми морального вибору, вірності обов’язку, духовного вдосконалення людини на шляху до Бога.
Повний поетичний переклад твору українською мовою окремим виданням публікується вперше.
Макарій Симонопетрський. Житія святих. Червень. / Пер. з фр. Я. Вестель, Д. Морозова. Київ: Дух і Літера, 2024. 400 с.
ISBN 978-966-378-374-1
 
Житія святих ієромонаха Макарія з монастиря Симонопетра спираються на грецьку православну традицію, зокрема на авторитетний Синаксар преп. Никодима Святогорця. Утім, автор виклав їх лаконічно і конкретно, надаючи перевагу історичному фактажу перед властивою агіографії риторикою. Крім того, о. Макарій залучив до цього видання цілі сонми святих – представників різних православних традицій. Тут є і пізньовізантійські та новогрецькі святі (мученики періоду Османської імперії), і святі, прославлені Церквами Румунії, Сербії, Болгарії, Грузії. Представлена також агіографія, яка раніше була доступна тільки давніми мовами східного християнства: сирійською, коптською, грузинською, вірменською, арабською. Маємо також радість від того, що в книжці широко змальовані спільнохристиянські святі Західної Європи епохи нерозділеної Церкви, раніше маловідомі вітчизняному читачеві.
Здіорук С., Токман В. Державно-церковні та суспільно-релігійні відносини в умовах війни Росії проти України. Аналітична доповідь. Київ: НІСД, 2023. 36 с.

В аналітичній доповіді висвітлено специфіку державно-церковних і суспільно-релігійних процесів в умовах відкритої повномасштабної воєнної агресії Росії проти України. З’ясовано особливості структури та основні тенденції розвитку релігійної мережі в контексті війни. Проаналізовано політико-правові механізми системної протидії підривній антиукраїнській діяльності УПЦ МП в національному просторі, а також динаміку сприйняття та оцінки громадянами України діяльності УПЦ МП. Показано, як політичний істеблішмент Росії через УПЦ МП впливає на українське суспільство в період війни. Акцентовано на загрозах національній безпеці України з боку УПЦ МП, серед яких: співпраця з окупаційним режимом у Криму й на інших тимчасово окупованих українських територіях <...> та експансії «руского міра» в українському гуманітарному й політичному просторі... #R_W
Таранец С. В. Старообрядчество в Российской империи (конец ХVІІ – начало ХХ вв.). Изд. 2-е. В 3-х т. Т. 1: Взаимоотношения старообрядческих сообществ с государством и официальной Церковью. Киев, 2021. 704 с.
ISBN 978-966-02-9629-9

В первом томе монографии освещена история старообрядчества в Российской империи. Автор впервые исследовал межконфессиональные и межнациональные проблемы, проанализировал систему взяток старообрядцев и их адаптацию к сложившимся историческим условиям, попытался установить численность староверов разных согласий, наметить ареал их расселения на территории России и за рубежом. Наиболее полно изучена история Белокриницкой иерархии, в том числе ее неокружническая ветвь, социальная структура старообрядческого сообщества, история всероссийских центров староверия, показано становление, эволюция и ликвидация старообрядческих монастырей, скитов и т. д
Таранец С.В. Старообрядчество в Российской империи (конец XVII — начало XX вв.). В 3 т. Т. 2. Старообрядчество в социокультурном контексте — Изд. 2-е. Киев, 2021. 688 с.
ISBN 978-966-02-9630-5

Во втором томе монографии освещена история культуры старообрядчества в Российской империи. Автор впервые исследовал менталитет старообрядцев, вопросы морали и нравственности, взаимоотношения с интеллигенцией, их церковную, социальную благотворительность и меценатство, определил место староверов в торговом и промышленном развитии страны. Значительное внимание уделяется старообрядческой литературе второй половины XVII — начала XX в., книжным собраниям староверов, рукописному мастерству и книгопечатанию. В книге представлены образы старообрядцев в русской художественной литературе и живописи, акцентировано внимание на иконописи, литейном мастерстве, музейном деле, театре и культовой архитектуре.
Таранец С. В. Подолье. Традиционная культура и повседневная жизнь русских старообрядцев в ХХ – начале ХХІ веков: Альбом. Киев, 2016. 232 с.
ISBN 966-02-3036-2

В альбоме на богатом иллюстративном материале освещены повседневная жизнь и
традиционный быт русских старообрядцев Подолья, показаны особенности их церковной
архитектуры и жилья, описаны характерные занятия, одежда и обрядность.
Коляда І. A., Реєнт О. П. Блаженніший Любомир Гузар: "Мудрець сердець нашої нації". Київ: Парлам. вид-во, 2023. 440 с.
ISBN 978-966-922-227-5

У книзі вперше у науково-популярному стилі з використанням широкого кола джерел та літератури висвітлено етапи життя і церковної та громадської діяльності митрополита УГКЦ Блаженнішого Любомира, зокрема дитячі та шкільні роки у період з 1939 р. до перебування в австрійському таборі "Ді-Пі" (1944-1948 pp.); роки навчання і еміграції у США (1949-1958); перебування в Італії (1969-1993 pp.); роки діяльності в Україні (1993-2017 pp.) і як очільника УГКЦ, і як кардинала — емерита. Авторами окремо звернуто увагу на вплив родини, особистостей митрополита Андрея Шептицького та патріарха УГКЦ Йосипа Сліпого на формування особистості Любомира Гузара, психологічний та особистісний портрет Блаженнішого Любомира. Біографію Блаженнішого Любомира подано у контексті суспільно-політичних процесів та подій в Україні і у світі упродовж XX століття.
Лисенко О. Поза Божими заповідями: релігійна політика тоталітарних режимів в Україні у 1939-1946 роках. Київ: Інститут історії України, 2023. 436 с.
ISBN 987-617-7399-68-0
 
У праці здійснено реконструкцію політики радянського, німецького та румунського тоталітарних режимів на території України у релігійній сфері в період Другої світової війни й перші повоєнні роки. Широкий воєнно-політичний контекст дав змогу проаналізувати підходи державних структур до нормативно-правового регулювання діяльності релігійних конфесій в умовах тотальної війни та окупації. Висвітлюються особливості діяльності релігійних об’єднань, спрямованої на духовну опіку, соціальну й моральну підтримку цивільного населення, збереження його національної та політичної ідентичності. Розкриваються форми взаємодії з окупаційними адміністраціями та стратегії виживання представників духовенства і мирян. Характеризуються заходи радянської влади щодо формування уніфікованого конфесійного ландшафту в Україні та ліквідації УАПЦ та УГКЦ.
Мескіта де Б. Винайдення влади. Королі, папи і розквіт Заходу / Пер. К. Диса. Київ: Лабораторія, 2024.
ISBN 978-617-8053-76-5

У кращих традиціях книжок «Людина розумна» та «Чому нації занепадають», це дослідження розв’язує одну з найбільших головоломок історії: чому Захід став наймогутнішою цивілізацією у світі?
Політолог Брюс Буено де Мескіта переносить читача у Середньовіччя, щоб розвінчати міф про те, що західні цивілізації «вільніші, багатші й менш насильницькі». Використовуючи свій досвід політичного маневрування та теорії ігор, автор демонструє, як домовленості між церквою та владою можуть змінити перебіг усієї європейської історії та стимулювати економічне зростання цілих регіонів.
Століттями теорія «західної винятковості» була джерелом миру та добробуту в одних країнах та етнічних чисток і хаосу — в інших. Революційна книжка де Мескіти перевертає звичайне уявлення про європейську культуру, релігію та расу та представляє переконливе нове бачення світової історії.
Ґенерація гідних: о. Ігнатій Цегельський на тлі епохи / Упор. Х. Дорожовець. Львів: Свічадо, 2024. 184 с.
ISBN 978-966-938-722-6
 
Видання відкриває славні сторінки із духовного життя Кам’янки-Струмилової, зокрема – життя і служіння ісповідника віри отця Ігнатія Цегельського (1886 –1970).
У книжці вміщено спомини про отця Ігнатія, раритетні світлини, а також текст виданої століття тому книжки про Кам’янку-Струмилову, яку написав О. Ігнатій Цегельський.
Українські біблійні дослідження: від Галицького Євангелія (1144) до документа «Богонатхненність і правда Святого Письма» (2014) / за ред. О. Р. Островського. Жовква: Місіонер, 2024. 280 с.
ISBN 978-966-658-507-6
 
Збірник містить доповіді, виголошені на Міжнародній біблійній конференції в межах відзначення Року Божого слова в Україні 23 листопада 2018 р. Перша частина конференції відбулася у храмі Святої Софії, Київської, де було презентовано факсимільне видання Галицького Євангелія 1144 р. та науковий збірник «Духовна спадщина Давнього Галича». Друга – у Патріаршому соборі Воскресіння Христового, де було представлено перекладений українською мовою документ Папської біблійної комісії «Богонатхненність і правда Святого Письма» та виголошено доповіді з питань біблійної герменевтики й екзегези. Також до збірника ввійшли наукові статті, що стосуються питань екзегези та герменевтики біблійних текстів.
Баумейстер А. Тома Аквінський: вступ до мислення. Київ: Дух і літера, 2012. 408 с.
ISBN 978-966-378-263-8

Книга Андрія Баумейстера “Тома Аквінський: вступ до мислення” є першим україномовним дослідженням філософії Аквіната. Чому думка святого Томи зберігає свою актуальність? Чому Аквінат продовжує навчати і духовно збагачувати тих, хто звертається до нього з живою зацікавленістю? Ким був святий Тома? Теологом чи філософом, послідовним раціоналістом чи містиком, університетським професором чи зразковим ченцем-домініканцем? Автор намагається відповісти на ці запитання і ввести читача у духовний світ одного з найбільш глибоких і впливових мислителів європейської інтелектуальної традиції.
Майдан і Церква. Хроніка подій та експертна оцінка / Упор. Л. Филипович, О. Горкуша. Київ: Самміт-Книга, 2014. 654 с.
ISBN 978-617-718-211-4

Книга "Майдан і Церква. Хроніка подій та експертна оцінка" вмістила широку палітру думок, оцінок та роздумів як науковців, так і журналістів разом з активістами Майдану. Самі автори книги, провідні релігієзнавці з Інституту філософії ім. Г. Сковороди, брали активну участь в революційних подіях, співпереживали та бачили все на власні очі.
 
У книзі представлені релігійні документи, звернення та заклики релігійних лідерів до народу і до влади, неофіційні висловлювання та коментарі звичайних віруючих та пасторів, експертні оцінки політиків, державних діячів та релігієзнавців, свідчення про діяльність Церков на майдані та експертне оцінювання подій релігієзнавцями.
Балог П. Віра шукає розуміння: подорож стежками пізнання. Київ: Кайрос, 2018. 431 с.
ISBN 978-966-230-230-1.
 
Ця книжка є спробою пояснити деякі аспекти християнської віри. Звісно, далеко не всі, лише вибрані, реакції на які з’являлися «на живо», тобто з насущних питань. Тут не йдеться про основні правди віри, як-от ті, що вміщені в Символі віри: про Трійцю, про Боголюдину, про Таїнства Церкви чи про саму Церкву; їх, якщо Бог дасть, стосуватиметься наступна книжка. Наразі ж мова лише про віру в загальному, широкому значенні, тобто про деякі питання щодо християнського життя, традиції, історії, святих, стереотипів чи забобонів.
Усім привіт!

Іноді я відчуваю «кризу жанру» – я не можу знайти нові книжки для каналу, а зовсім старі не хочеться постити. У мене є кілька ідей, але я хотів би звернутися до вас, шановні підписники. Можливо ви знаєте цікаві, релевантні для мого каналу, книжки, які ще не були тут представлені? Достатньо буде написати автора і назву книги, але якщо вам легше кинути посилання на книжковий магазин чи видавництво, то це буде навіть краще.
 
З найкращими побажаннями,
Олег Кисельов
Кузишин Я. Душпастирство Руху Католицької харизматичної віднови в УГКЦ. Київ-Львів: «Компанія “Манускрипт”, 2024. 204 с. (Практичне богослов'я). 
ISBN 978-617-8364-08-3
 
У книжці досліджено біблійні основи й історичний процес становлення Католицької харизматичної віднови у Святому Дусі. Здійснено богословський аналіз окремих феноменів, притаманних харизматичній віднові, як-от хрещення у Святому Дусі, говоріння мовами, подано критерії для розпізнавання харизматичних дарів. Також здійснено порівняння харизматичних дарів із ієрархічними дарами та містичним досвідом. Розроблено онлайн-опитування про актуальний стан душпастирства Католицької харизматичної віднови в УГКЦ і проаналізовано його результати. Описано перспективи розвитку душпастирства харизматичної віднови в УГКЦ.
Богданенко А., Романенко Є., Мартишин Д. Капеланське служіння в Україні: проблеми та перспективи. Київ: Ліра-К, 2023. 116 с.
ISBN 978-617-520-626-3

Розкрито особливості побудови місії християнського служіння християнського пастиря у Збройних Силах України, проаналізовано систему церковно-державних відносин на сучасному етапі розвитку Української держави, детально висвітлено сучасний стан церковного життя українського православ’я.
#R_W
Forwarded from Олександр 🚀SCAM
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
Наближення до Говарда Лавкрафта / Упор. О. Артамонов. Київ: Вид-во Р. Халікова, 2024. 238 с.
ISBN 978-617-8310-17-2

Книга, запропонована увазі читача, є спробою цілісного схоплення художньо-філософського світогляду Г. Ф. Лавкрафта (1890-1937), американського поета, письменника та консервативного мислителя. Антологія, згідно з вищезазначеними аспектами творчості Лавкрафта, включає в себе три відповідних розділи: українські переклади його поезії, художньої прози та суспільно-політичної есеїстики. Певним обрамленням для цих текстів слугує низка статей та есеїв сучасних консервативних лавкрафтознавців, чиї роздуми та спостереження допоможуть читачеві глибше зануритися у відповідну атмосферу та краще осягнути тонкощі Лавкрафтового світогляду.
Завдяки своїй багатовимірності, окремі фрагменти книги зацікавлять і поціновувачів витонченої поезії, і любителів моторошної прози, і політологів з філософами, і культурологів з релігієзнавцями – іншими словами, найширшу читацьку аудиторію зі смаком до гарної літератури.
2025/02/23 23:51:18
Back to Top
HTML Embed Code: