Warning: Undefined array key 0 in /var/www/tgoop/function.php on line 65

Warning: Trying to access array offset on value of type null in /var/www/tgoop/function.php on line 65
- Telegram Web
Telegram Web
Відведення ізраїльських військ із Сектора Гази: коаліція Нетаньягу на волосині свого існування

💬 Сьогодні, наче, почала діяти мирна угода між Ізраїлем та ХАМАС. Оцінка положень угоди — це інше питання.

➡️ Єдине, що зазначу, дуже схоже на те, що дана угода є "інвестицією Нетаньягу" у відносини з Трампом. Оскільки головне відведення та розмежування сил має відбутись у тиждень після дня інавгурації американського президента. Трамп у своїй промові та виступі на фуршеті згадає "угоду на Близькому Сході" як свій перший глобальний здобуток, який став можливим для США через "гарні відносини з ізраїльським прем'єром і тому що він (Трамп) тепер президент".

➡️ Це інформаційно відверне небажані питання щодо України, бо ні до інавгурації, ні за 24 години після Трамп не виконає передвиборчих обіцянок. А так команда Трампа сфокусує публічну увагу на угоді Ізраїлю та її імплементації.

Щодо наслідків від угоди⤵️

🇮🇱 В Ізраїлі запустились цікаві процеси.

💬 «На знак протесту міністри національної безпеки Бен Гвір та міністри І. Вассерлауф та А. Еліяху, а також голови комітетів члени парламенту (Кнесету) Ц. Фогель, Л. Сон Хар-Мелех і депутат І. Кройзер залишать свої посади», — відповідно до заяви партії. Сама ультраправа партія "Єврейська сила" вийде з коаліції чинного прем'єра.

Чи означає це розвал уряду Нетаньягу?

Ні.
Дана партія має 6 депутатів Кнесету. Коаліція Нетаньягу 68 депутатів. Тепер 62. Для більшості достатньо 61, щоб уряд продовжив існувати.

❗️ Але ❗️

Враховуючи мінімальну більшість та той факт, що чинна коаліція Нетаньягу складається з 9 різних суб'єктів (партій), ймовірність, що дії міністра Бен Гвіра впродовж якогось часу дадуть "ефект доміно", стає вкрай високою.

Що загалом дає мирна угода на Бл. Сході для України? 🇺🇦

Розділимо на геополітичний, економічний та внутрішній аспект.

▶️ Геополітичний. З урахуванням подій в Сирії (до речі, новий уряд наклав ембарго на ряд московських товарів) та руйнації (не знищення) інфраструктури Хезболли та ХАМАС можна вважати, що цей раунд "за Заходом". Щобільше, угода кратно зменшує ймовірність політичних розбіжностей на тлі війни між арабськими країнами та країнами Заходу. Збільшується ймовірність успішно домовлятись за секторальними питаннями (санкції/нафта/інше).

▶️ Економічний. Спекуляція нафтових агентів  "новинами з Бл. Сходу" тепер зменшиться. Оскільки "напруження та негативні очікування" мають бути замінені на "очікування стабілізації та зменшення ризиків". Тепер очікування мають зупинити ріст ціни на нафту, який розпочався через введені санкції США, які заблокували певний об'єм московської як пропозиції на світовому ринку. 

Додатково, тепер можна сфокусуватись на єменських хуситах як останній активній проблемі регіону, який спалахнув в 2023 році. 

▶️ Внутрішній. Багато хто, без надії сподівається на те, що колись та за якихось обставин Ізраїль буде нам об'ємно продавати чи постачати озброєння, та не блокувати ряд реекспорту. З приводу цього є одна погана новина та дві з потенціалом на позитив:

🔄 Погано, що повернення, наприклад, Лапіда замість Нетаньягу не гарантує задоволення наших очікувань. Лапід занадто боїться путіна, але натомість Нетаньягу занадто пов'язаний з путіним. Пов'язаний настільки, що навіть московське постачання зброї в Хезболлу та ХАМАС, яка вбивала громадян Ізраїлю не змінило його стратегічні уявлення.

⤴️ Потенціально позитивно, що як в партії "Лікуд" (наприклад група впливу Едельштейна) збільшилась частка тих, хто закликає надати більше зброї Україні, так і опозиційні партії активно використовували для критики прем'єра тему про зв'язки з путіним та відмову надавати зброю Україні. Тож, тепер багато хто з опозиційних сил заручник власної риторики.

Чи є якась комбінація карт (уряду), яка дає змогу сказати: "у разі її реалізації — все гарантовано буде вдало для наших україноцентричних потреб"? Такої комбінації немає. Але статичне положення "карт" не змінить ситуацію теж.

➡️ Тому з україноцентричної точки зору, потенційний розвал коаліції та перетасування карт — це радше позитив, який дає примарний шанс.

Resurgam Приєднуйся
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
✙Resurgam✙
Путін набрехав і лідеру невизнаного Придністров'я 💬 Під час зустрічі з головою невизнаної ПМР путін пообіцяв, що московія закриє потреби Тирасполя в газі (не повний об'єм, але на опалення та більшість виробництв мало б вистачити). Газ для ПМР буде нібито…
💬 Придністров’я погоджується на раніше запропоновану Молдовою схему постачання газу, оскільки москва не запропонувала дієвої альтернативи. Більш того, ПМР готова платити.

Це щоб завершити тези останнього допису.

➡️ Найбільш цікавий момент був декілька днів тому🗣: «Вадим Красносельський повернувся з москви з враженням, що москва розвʼязала проблему і запропонувала реальне рішення щодо газу. Однак москва не запропонувала рішення щодо природного газу і ввела в оману адміністрацію на лівому березі Дністра, яка є неконституційною", — додав прем’єр Молдови.
 
Ситуація в черговий раз доводить, що путін постійно бреше.
 
➡️ Хоча насправді Кишинів не повівся на схему та заблокував угоду з Natural Gaz D.C., яка за задумом москви мала стати посередником між "Молдогаз"та "Тираспольтрансгаз", закупляючи газ на європейському спотовому ринку. 
 
Resurgam Приєднуйся
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
🇺🇸 Найближчі три місяці фокус зовнішньої політики адміністрації Трампа може бути не там, де його очікують.

➡️ Більшість очікує, що адміністрація Трампа першочергово сфокусується на більш медійних проблемах: Китай, Україна, Ізраїль, Тайвань, Канада, Гренландія. 

➡️ Так, це теж буде безперечно фокусом зовнішньо політики. Особливо протистояння з Китаєм. І саме для протистояння з Китаєм найближчі 3 місяці адміністрація Трампа може сфокусуватись на континенті, про який найменше говорять (якщо не враховувати Панаму). 
Мова про Південну Америку. Поясню чому так думаю.

💬 Прийшов я до цієї думки декілька тижнів тому, активно вивчаючи біографію, виступи, думки найближчого оточення Трампа, відповідального за зовнішню політику – держсекретаря  М. Рубіо та радника з нац.безпеки  М. Волтца. Тож можу сказати, що дані політики за останнє десятиліття не раз згадували «доктрину Монро» та принцип Рейгана «мир через силу». 

Єдине, що сучасна «доктрина Монро» часів Трампа буде відрізнятись за класичну. 
Але незмінним у «старій» доктрині та в потенційно «новій» очевидно буде погляд на Південну Америку як зону виключного впливу США, де неприпустиме проникнення в «близьке прикордоння» до США заокеанських інтересів.

Рубіо та Волтц — чисті «азійники» у питаннях зовнішньої політики. В першу чергу спрямовані на стримування Китаю.

І тут головна одна деталь. Чули новину, що Трамп хоче провести великі перемовини з Сі Цзіньпіном в перші 100 днів, а інсайди про путіна, що готовий розмовляти хоч завтра? 

Насправді, це не підкреслює важливість путіна, а навпаки.
До перемовин із Китаєм команда Трампа хоче підійти, створивши певне підґрунтя, на що потрібен час. Щодо перемовин із путіном — можна просто висловити свою позицію, зробити вигляд процесу, не обов’язково розраховуючи на успіх.

Так ось. Команда Трампа в найближчі 3 місяці потребує дві стратегічні речі: 

➡️ Перша (внутрішня) — щось красиве, швидке та медійно-показове у плані внутрішньої політики.  Щоб забезпечити собі втримання лояльності виборця після виборів. Це будуть масові депортації нелегалів та мігрантів.

➡️ Друга (зовнішньополітична) — підготовка великої угоди. І ця угода, скоріш за все, буде не з путіним як очікують, а з Сі Цзіньпіном. Угода (доктрина) про розділення сфер впливу, як свого часу доктрина Монро мала б розділити сфери впливу між США та Європою.

➡️ Майбутня доктрина «Рубіо-Волтца» не має бути менш амбітною та слабкою за «доктрину Монро». Тому в першу чергу США будуть бажати закріпити/окреслити свій вплив на Південну Америку.

Для цього їм знадобиться три речі:

▶️1. Потіснити Китай економічно, тому тиск на панамський канал буде пріоритетнішим за Канаду та Гренландію.

▶️2. Потіснити Китай політично, зруйнувавши диктаторське тріо: Венесуела-Куба-Нікарагуа.

▶️ 3. Найголовніше — забезпечити ефективну реалізацію внутрішнього стратегічного вектора (депортації). Для цього найкраще превентивно створити умови, щоб з Південної Америки громадяни Венесуели та Нікарагуа залишались в себе вдома через «здобуття свободи». Плюс, встановлення лояльних урядів до США, ознаменувало б можливість для американців домовитись про «великі антикартельні рейди». 

➡️ Як москва тероризувала ЄС мігрантами для дестабілізації через білорусько-польський кордон чи ситуації в Сирії, Лівії. Так й існування режимів Мадуро чи Ортеги за підтримки Китаю та московії, а також похідна від цього наркоторгівля, використовуються як зброя проти США.

Тому впродовж майбутніх 100 днів, перед тим як йти на перемовини із Сі Цзіньпіном, для США доцільніше послабити інтереси Китаю в регіоні, який за класичною доктриною Монро є виключною зоною впливу США.

➡️ Тому Панамський канал, Венесуела, Куба чи Нікарагуа, паралельно з американською підтримкою аргентинського Мілея для послаблення на континенті впливу прокитайської Бразилії, будуть основою неафішованої стратегії  США.

* У коментарях додам декілька цікавих моментів, які не були достатньо публічними в нашому медіапросторі, але які цікаві👇

Resurgam Приєднуйся
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
Drill, baby, drill

Одним із перших наказів нового Президента США стало запровадження надзвичайного стану у сфері енергетики. Це було зроблено для того, щоб швидше скасувати всі запроваджені адміністрацією Байдена обмеження на видобуток нафти.

Прямо напередодні інавгурації Трампа, Байден заборонив розробку родовищ нафти та газу на понад 625 мільйонів акрів (понад 25 мільйонів га) прибережних вод. Окрім цього, вже через рішення місцевих влад, обмежувався видобуток і на землі. Екологічні регуляції та просування зеленої енергетики обмежували розвиток видобутку вуглеводнів у США.

Загалом, запаси сланцевої нафти у США оцінюються у 78,2 мільярди барелів (це та, яку технічно можна видобути). Найбільшими родовищами сланцевої нафти є Пермський басейн (Техас та Нью-Мехіко), Баккен (Північна Дакота, Монтана).

Для порівняння, Саудівська Аравія щороку видобуває до 3,5 млрд барелів. Проте, у сланцевої нафти є один нюанс - вона "легка". З неї можна виготовляти пальне, але не більш тяжкі нафтопродукти.

Доступні родовища "тяжкої", традиційної нафти зосереджені у Канаді, тиск на яку буде зростати. США хочуть стати повністю енергонезалежними і відновити свої позиції на ринку експорту енергоресурсів.

Саме за попередньої каденції Д. Трампа США перетворилися на найбільшого у світі експортера природнього газу. Тепер Америка хоче повністю забезпечувати свої потреби у нафтопродуктах.

На відміну від традиційної нафти, ринок видобутку сланцевої нафти у США дуже конкурентний. На ньому грають багато невеликих компаній, що збільшуватиме ефективність виробництва та змушуватиме виробників зменшувати маржу.

Таким чином, зараз ми вступаємо у зовсім нову епоху світової енергетики. Зважаючи на тиск на Венесуелу, у найближчий час нафта може стати дешевшою, що вдарить по доходам московії.

Американцям Трамп обіцяє зменшити вартість енергоресурсів удвічі протягом 18 місяців.

Матеріал-роз'яснення підготовлено командою Останній Капіталіст ➡️ https://www.tgoop.com/+KMzsPWKzs4I4ZDky
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
✙Resurgam✙
🇧🇾Коли Лукашенку не пояснили правила гри в «Орешни-и-и-к» Але почнемо здалеку.  💬 На початку грудня редакція The Moscow Times випустили статтю «Специальная  пропагандистская операция «Орешни-и-и-к» путина оказалась «срежисированным шоу»». ➡️ Видання стверджувало…
Media is too big
VIEW IN TELEGRAM
Resurgam на найбільшому опозиційному
телеканалі Азербайджану


💬 Вчора дізнався, що 3 тижні тому на 13-му телеканалі Азербайджану, який має понад 1,7 млн підписників на YouTube, вийшов сюжет про «маніпуляції москви Орешником» із посиланням як джерело інформації на Resurgam. Сюжет (до речі, можна наклацати лайків та коментарів, щоб дане відео було ще вище в англомовному сегменті YouTube)

Приємно потішило моє самовдоволення те, що мене читають і представники азербайджанського медіа. Знаю, що і представники деяких інших країн, але не думав, що серед них є й Азербайджан.

Оскільки не знаю, кому конкретно дякувати за сюжет, тому роблю просто допис, щоб сказати дякую за висвітлення важливої для України тематики. 

Якщо буде бажання представників даного медіа інформаційно співпрацювати, то напишіть, будь ласка, в бот каналу — @Resurgamm_bot

➡️ Також, якщо подібне бажання має хтось з представників інших медіа, то завжди відкритий до діалогу та співпраці задля висвітлення подій в Україні 🇺🇦

Resurgam Приєднуйся
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
✙Resurgam✙
🇩🇪 Після виборів в Німеччині оборонні облігації ЄС на пів трильйона євро отримають потужний імпульс ⤴️

🇩🇪 Адміністрація Шольца була головним противником того, щоб запозичити на оборонні потреби  у спільний борг ЄС понад 500 млрд євро.  Берлін був головним противником цієї ідеї, яку просуває як Брюссель, так і Франція, Польща, Італія, країни Балтії та Скандинавії.

➡️ Натомість імовірний новий канцлер Мерц заявив, що він перегляне німецьке вето, оскільки не проти використання спільних запозичень для оборонних потреб Європи. 

Питання лише створенні механізму їх ефективного використання наголосив Мерц. Якщо ж партія Мерца буде створювати коаліцію із «Зеленими», то ймовірність виділення 500 млрд євро на оборону ще зросте, адже «Зелені» єдині серед провідних німецьких партій прямо зазначили у своїй передвиборчій програмі «лобіювати 500 млрд на оборону».

Тому й відстоюю думку, що найкращий варіант коаліції в Німеччині для оборони Європи та підтримки України це ХДС/ХСС+Зелені ніж ХДС/ХСС+СДПН. Але для цього має вгамуватись конфлікт між ХСС та Зеленими.

➡️ Я слідкую за темою оборонних облігацій з однієї причини: за інсайдами, з першого нарису проєкту, понад 100 млрд євро буде призначено на військову підтримку України та нашого ВПК. Допис з посиланням про це був тут.

💬 Оскільки запозичення пів трильйона євро може розтягнутись у часі на весь 2025 рік: від узгодження до власне запозичення, то прем’єри Дональд Туск та Міцотакіс (Греція) планують висунути проміжний варіант суто на 2025 рік, щоб запозичити 100 млрд на оборону вже до червня.

🇫🇷 До контексту варто додати ще заяву Макрона, який вчора заявив, що непотрібно сподіватись, що війна завершиться найближчим часом і треба збільшувати власні оборонні спроможності для підтримки України. Цього року мають вийти цікаві військові новинки франко-італійської співпраці, які за якістю не будуть поступатись американським.

Resurgam Приєднуйся
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
🇸🇰 Словацька комедія

➡️ Сьогодні було відкрито позачергове засідання, на якому планували поставити на голосування питання довіри парламенту до Фіцо.

Але Фіцо притяг якийсь мега "секретний" документ Словацької інформації Служби (SIS). 

І замість голосування першочергово розглядали цей звіт. 

➡️ Щобільше, цей звіт став формальним приводом закрити парламентське засідання від камер та громадськості на час дебатів і голосування довіри до уряду.

📜 Відомо, що це дуже таємний документ про ніби спробу політичної дестабілізації Словаччини третьою країною, який так "своєчасно" надала інформ.розвідка, очевидно, на прохання Фіцо. І чомусь мені здається мова там не про московію.

💬 З цим документом ознайомились голови фракцій, і вони трохи в шоці від змісту і "якості" звіту під грифом "цілком таємно". Точніше відсутності тієї якості й розуміння, які б мали отримати від цього документу.

Президент SaS Грелінг порівняв звіт SIS, представлений прем’єр-міністром Фіцо, з роботою 15-річного студента. 

За словами Грелінга, це "шокуюче смішно", що прем'єр-міністр виступив із таким повідомленням. «Громадськість не зрозуміла б, про що тут йде мова. Я б порівняв той звіт із роботою 15-річного учня», – сказав лідер SaS.

Лідер "Прогресивної Словаччини" Шимечка 🗣: «Так виглядає також процес відтягування Словаччини від Європи. Обмежити час для дебатів опозиції, проштовхнути нічні переговори. Потім повністю скасувати публічні дебати парламенту, виключити з них ЗМІ та громадськість. І зловживати спецслужбою у приватних цілях для абсурдного відволікання уваги — це неймовірний скандал".

Лідерка іншої парламентської партії🗣: "Усе непублічне управління спецслужби просто тхне серйозним зловживаннями сил безпеки. Мене НЕ дивує, що Фіцо хотів приховати цей звіт SIS від громадськості, тому що якби громадяни знали, за що вони платять спецслужбі, вони б гірко плакали».

➡️ Формально цей документ Фіцо використовує, щоб виключити журналістів із зали засідання та закрити засідання від громадськості. Тягнув час до темряви, щоб потім вирушити до Давоса та зірвати голосування довіри до нього. Йому це сьогодні вдалось.

Але насправді дії Фіцо вкрай хаотичні та приводять до помилок. Він, скоріш за все, пережив би голосування, бо, як я і казав раніше, трохи зарано опозиція пішла в ініціативу.

Тепер же опозиція демонстративно покинула залу, в словацьких ефірах — повний хаос, на вулицю з великими протестами готові виходити люди. Це може стати останнім елементом тиску на президента Пеллегріні, щоб він непублічно підтримав розпуск парламенту, бо, на відміну від Фіцо, його політична кар'єра лише починається.

Цей цирк з доповіддю політично велика помилка Фіцо.

P.S. Циркові моменти:

Віцеспікер парламенту від SMER Гапшар назвав цей документ важливим, але зазначив, що він після ознайомлення не зрозумів до кінця про що мова. 

На питання, чому цей документ позачергово зареєстрували в день розгляду опозицією довіри до уряду, представник партії Фіцо не відповів.

Так само жоден представник від влади не зміг назвати точну дату, коли цей документ від SIS взагалі було створено.

Resurgam Приєднуйся
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
А що таке?! 

💬 Як же санкції нам на користь. Економіка в розквіті. Імпортозаміщення успішне. Доходи ростуть. Як так закривати цю чудову статистику та не хизуватись перед іншими?

➡️ Московська влада почне зупиняти публікацію державної статистики та даних Росстату для захисту від санкцій з боку «недружніх» країн. Це випливає із затвердженої урядом стратегії розвитку державної системи статистики до 2030 року та відповідного розширення повноважень органів, що здійснюють контроль.

➡️ Насправді мотив надати можливість закривати дані макростатистики обумовлений тим, що дуже активно (нарешті) на Заході почали з'являтись публікації та дослідження про стан економіки московії як важливого фактора у цій війні. 

Це дійшло до того, що ряд американських ЗМІ, з традиційним посиланням на анонімні джерела, наполягає на тому, що Трамп обрав більш жорстку лінію перемовин з путіним, коли дізнався з секретних документів реальний стан економіки московії.

➡️ Загалом це можна назвати невеличкою інформаційною перемогою нашого медіаполя, бо саме з України приблизно 6-9 місяців тому почався найбільш активний тренд відстежувати економічну складову на рівні з військової та доносити це, в тому числі, західним партнерам.

Чому це інформаційний успіх? 

На це відповідь нададуть самі московити, які користуються статистикою. Допоможе почути відповідь начальник відділу аналізу галузей реального сектора та зовнішньої торгівлі найбільшої держкорпорації московії ВЭБ Володимир Безсонов. За його словами, компанії позбудуться можливості мати статистичні дані, проводити аналіз та враховувати дані для прийняття рішень, що збільшить імовірність помилкових рішень, які, у свою чергу, будуть збільшувати ймовірність хибних стратегій.

Якщо просто: без статистики немає адекватного планування. Без адекватного планування збільшується ризик, що компанія прийме хибне рішення в непередбачуваних та передкризових умовах.

Якщо художньо: це як в шторм (у передстагфляційний стан економіки) пливти без навігації (статистики).

🔗 Приклад, як це працює. Ви — компанія з великими об'ємом імпорту, але невисокою маржинальністю. Вам вкрай важливо знати рівень прогнозованої інфляції на 1-3 місяці, щоб закласти її в ціну імпорту та не піти в мінус. Є держстатистика, яка береться за основу, а далі до неї докладають потенційний % заниження і так далі.

Якщо немає статистики, компанія не знає, на що орієнтуватися, бо не може більш-менш точно спрогнозувати рівень інфляції.  Тому буде закладати "на відчуття", звісно, щоб не обділити себе.

➡️ Зрештою це буде перешкоджати встановити ринкову ціну, яка буде очевидно завищеною і тим самим розганяти інфляцію.

🔄 Далі по факту інфляція стає вище ніж мала бути й з новим циклом "гроші-товар-гроші" компанія, щоб перестрахуватися від збитків, ще більше підіймає маржу, тим самим ще сильніше розганяючи інфляцію.

Resurgam Приєднуйся
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
✙Resurgam✙
➡️ Сьогодні Кая Каллас заявила, що найближчий час вона, як голова європейської дипломатії, подасть пропозицію «розширеного використання заморожених активів московії», оскільки ЄС має збільшити об’єми підтримки України.

Це повністю відповідає одному з пунктів мого переліку очікувань на 2025 рік. Тому тут у переліку можна поставити поточно . Але це привід, щоб написати трохи про інше.

Наприкінці місяця має відбутись одна цікава подія⤵️

➡️ Енергетична Комісія ЄС має представити драфт документа (на підготовку якого виділялось 100 днів) щодо плану повної відмови від імпорту московського газу: у першу чергу ЗПГ, але, схоже, й трубопровідного.

Про це заявила речниця Єврокомісії Анна-Кайса Ітконен.

Саме близькість цього документу, плюс позиція України щодо транспортування газу власною територією і є причиною істерик Орбана і Фіцо. Оскільки у разі продовження лобіювання рішення питання стає набагато гострішим, ніж проста відмова України щось кудись транспортувати.

Цей документ «за інсайдами» має бути чітким планом (схожим на «доповідь Драгі») за яким ЄС має затвердити стратегію як повністю розірвати енергетичні зв’язки з московією, використовуючи ряд методів: від регуляторних рішень та квотування до розширених ембарго при цьому не спровокувавши енергетичну кризу.

➡️ Тому, відчуваючи, що «пахне смаленим», а точніше, що може перестати пахнути московським газом, окремі політики все частіше впадають в істерику. І, схоже, доволі потужні сили збираються просувати цей план.
 
 Resurgam Приєднуйся
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
🇦🇪 Московія на фінальній стадії запуску криптомережі з ОАЕ

➡️ 1 вересня 2024 путін підписав закон, який дозволяє вести зовнішньоторгові розрахунки в цифрових валютах. Ця дія стала наслідком низки рішень московського уряду, спрямованих на компенсацію проблеми із зовнішньоторговими розрахунками через банківську систему.

Чи може криптовалютна система московії замінити класичну банківську систему у зовнішньоторгових розрахунках?

На даному етапі більшість експертів сходяться на думці, що «поки що» — ні. Причина:

▶️1. Проблема не в легалізації криптовалюти для розрахунків, а в необхідності мати інституційну криптомережу, яка б була здатна забезпечити та контролювати весь об’єм зовнішньоторгових розрахунків. На це необхідно декілька років. Ймовірно, така мережа на московії вже функціонує в рамках експериментальної правової мережі на базі Національної платіжної системи, яка напряму регулюється Банком московії. Початком спроби побудови такої мережі була друга половина 2022 року.

▶️ 2. Проблема в тому, що ця інфраструктура повинна бути двосторонньою, тобто контрагент розрахунків повинен мати окрім легалізації криптовалюти у законодавстві ще й відповідну розрахункову систему, яка б мала можливість об’єднатись з московською технічно.

▶️ 3. Великий ризик відпливу капіталу (приватних доходів) через саму специфіку цифрових коштів.

Головною розрахунковою проблемою для москви є Китай, особливо через об’єми торгового балансу. У Китаї цифрова валюта є забороненою не тільки для транскордонних розрахунків, а й загалом, і перебуває під суворим покаранням. Тобто китайський приватно-державний контрагент стає вразливим для адміністративного та кримінального тиску з боку правоохоронної та фінансової системи власної держави.

➡️ Найбільш ймовірна система – це конвертор, коли фактичний розрахунок в цифрових активах буде відбуватись через третю країну-посередника (умовно криптоофшор), яка:

• А) має відповідну законодавчу та цифрову інфраструктуру для таких розрахунків.

• Б) має доступ до необхідних об’ємів фізичного/банківського юаня і не має проблем із санкціями.

➡️ Тобто московський торговий агент сплачує цифрові кошти у «країну-посередника», а з країни-посередника вже через реальну банківську міжнародну платіжну систему китайський контрагент отримує еквівалентний розрахунок в юанях. Тоді це все відповідає китайському законодавству.

Які країни можуть бути «країнами-партнерами» для московської цифрової системи розрахунків?

2 два критерії:

1) Легалізація цифрових активів саме для розрахунків (а не просто законодавче визнання криптовалюти) та наявність відповідної банківсько-цифрової інфраструктури.

2) Лояльне чи нейтральне ставлення до московії.

Загальна спроба московії нав’язати цифровий розрахунок під час саміту БРІКС в Казані провалилась через небажання Китаю, Індії та Бразилії на поточному етапі занадто поспішати.

➡️ Але натомість ОАЕ були разом з іраном єдиними країнами, які підтримували намір московії будувати «альтернативну фінансову мережу». Найбільш імовірна країна, яку московія намагається зробити конвертором для крипто розрахунків, це ОАЕ.

Під час саміту БРІКС в Казані путін та Набіуліна провели 2 зустрічі з президентом ОАЕ та головою ЦБ цієї країни.

До того віце-прем’єр Дмитро Чернишенко та його офіс, який розробляв «дорожню мапу» криптомережі московії, мав як мінімум 3 зустрічі з представниками ОАЕ.

➡️ Як результат, 7-го листопада ОАЕ приймає спецзакон, яким звільняє криптовалютні транзакції від сплати ПДВ. Тим самим створюючи сприятливі умови для московських транзакцій.

Далі, як результат, за 2024 рік в ОАЕ у 7 разів більше зареєстровано подвійних юридичних адрес московських компаній, ніж за 2023 рік, що є прямою ознакою «руху капіталів» та підготовки інфраструктури для обходу санкцій.

Станом на зараз готується фінальна домовленість між ОАЕ та московією, у рамках якої країни мають підписати договір про уникнення подвійного оподаткування.

Через брак символів закінчення допису в коментарях 👇

Resurgam Приєднуйся
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
🇺🇸 Чи можуть бути правдою погрози Трампа про обвал ціни на нафту?

💬 Ми (і я в тому числі) за передвиборчий час звикли не сприймати всі заяви Трампа та ділити  їх на 100 або сприймати суто як потік чогось там. 

➡️ Але в останні дні у погрози Трампа та заклики до Саудівської Аравії (обвалити ціну на нафту), вкрай хочеться вірити.

Але чи так це?

Я можу поділитись своїм підходом для аналізу подібних ситуацій. Коли не розумієш реальні наміри «вищого рівня» і хочеш їх верифікувати: це реальна розробка політики чи ситуативний популізм, то... Базовий метод — наступний. Від часів грецьких та римських мислителів — це метод спостереження. Але в спостереженнях важливо правильно визначити сам об’єкт спостереження, який дозволить отримати пізнання.

У нашому випадку, щоб зрозуміти, чи є погрози Трампа реальними, треба визначити теж «правильний об’єкт спостереження». І цим об’єктом буде не сам Трамп

➡️ З мого досвіду можу сказати, що, щоб розуміти «Чи розробляється рішення?», треба спуститись на два управлінських рівні нижче. Тобто Трамп може казати, що хоче, бо це президент і це Трамп. Наступний управлінський рівень (віцепрезидент, держсекретар, радник та міністри) мають відповідати риториці Трампа, навіть якщо рішення розробляється по факту інше. Тому не факт, що їхні слова відповідають розробці реальної політики. 

А ось наступний рівень: помічники другого рівня, «тіньові міністри», радники, наближені аналітичні центри та кола — це саме ті, за ким нам варто спостерігати, щоб зрозуміти, чи розробляється реальна політика. 

➡️ Тобто, щоб зрозуміти, чи риторика підкріплена реальними рухами/бажаннями/намірами, треба «опустити погляд під ноги». Саме на серединному рівні ця політика й формується, і саме спостереження за серединним рівнем надасть відповідь: «Чи реальні погрози».

➡️ Тому в рамках такої методології є цікавим інтерв’ю Роберта Вілкі на BBC. Це член (один з лідерів) перехідної команди Трампа. Був представником Трампа у справах ветеранів і мав би стати головою Міноборони до того, як Маск і Трамп-мол протягнули Піта Геґсета на цю посаду. Тому Вілкі — такий собі «тіньовий міністр».

Так ось. Вілкі заявив🗣 (ще до заяв Трампа про нафту та саудитів), що команда розглядає можливість опустити ціни на нафту нижче 40$. У розмові він цей рівень окреслив декілька разів, оскільки в команді його вважають критичним рівнем ціни для московії. Окремо в розмові він висловив намір команди повністю витіснити москву з енергоринку Європи (привіт нафто-газонюхи Орбан та Фіцо). Для цього США планують збільшити постачання нафти в Європу на 3 млн барелів на добу. За первинними розрахунками це на 100% перекриє постачання москви в Європу.

Що цікаво, це те, що після виступу Вілкі відбулись контакти Трампа із Саудівською Аравією, де американський президент закликав саудитів знизити ціну на нафту. 

💬 Можна допустити, що США могли мотивувати саудитів тим, що вони могли б непрямо (через санкції) сприяти поверненню азійських ринків від московії до саудитів. Як сталось з останніми санкціями Байдена, коли індуси почали активно шукати додаткову нафту в Саудівській Аравії.

Далі після Вілкі та «саудівських розмов» ми почули відповідні натяки вже самого Трампа щодо нафти та тиску на московію.

➡️ Тож, використавши індуктивний метод, можна прийти до загального, що «так» в команді Трампа як мінімум йде розробка бачення нафтового тиску на московію, який на фоні інших економічних проблем для путіна може стати критичною подією. 

Адміністрація Байдена (особливо останні санкції) та довготривалість впливів від дій ЗСУ заклали за ці роки підвалини для такого тиску, але ключі для реалізації цього тиску є тільки у Трампа (республіканців) через його специфічні (не гарні, а ось саме специфічні) відносини із саудитами та відповідну республіканську ідеологію в енергетичних питаннях, яка зараз вкрай потрібна.

Resurgam Приєднуйся
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
Відірваність дипломатії московії не може не радувати.

➡️ Після очевидного натяку від американської дипломатії (мова не тільки про останні заяви Трампа) до москви «сідайте і будемо розмовляти». Але єдина умова, що США буде «над» процесом. Москва вирішила відповісти тим, що вміє найкраще. Власною шизою.

Лавров 🗣: «Якщо США врахує інтереси московії, то діалог відновиться. Якщо ні – ми залишимо все як є».

Рябков (заступник міністра МЗС)🗣: «Конфлікт в Україні не завершити за 100 днів, якщо США не повернеться до реалізму».

Що таке «реалізм» вирішив пояснити США директор Служби зовнішньої розвідки Наришкін.

Наришкін🗣: «Колишній гегемон в обличчі США поступово деградує».

Вишенькою на торті є чергове знецінення путіним заяв Трампа. Важливо зауважити, що цього разу ці заяви вже з натяком на погрози.

Путін🗣: «Немає нічого нового в погрозах Трампа». І далі про «реалії», «новий порядок», «інтереси московії» весь набір, що вище слуги перерахували. Кремль не зрозумів позицій Трампа.

Це не прохання «про переговори». Це не «благання Трампа». Це наполеглива рекомендація, яка вже на межі погроз. Трамп не збирається бути учасником перемовин, він хоче бути «над». А в цій позиції він НЕ збирається визнавати будь-кого «рівним собі» (будь-то Україна чи московія).

➡️ Звісно, ніщо не виправдає наслідків від факту існування йобнутого сусіда в нас під боком. Але в цьому ключі московська послідовна традиція йобнутості — це найкраще, що може бути в процесах, які відбуваються зараз. Ситуація з Трампом — це сидіння на діжці з порохом як для нас, так й для московії. Питання тільки у чий  бік підпалять гніт. 

Під вечір москва вирішила змінити стратегію і змістила фокус: вони ніби готові до перемовин, але проблема в позиції Києва (Зеленського), яка ці перемовини зробить нелегітимними. По факту це те саме, що москва наговорила «до», тільки зі спробою перекласти відповідальність на Україну.

І це менше ніж за 24 години заяви.

Resurgam Приєднуйся
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
🫂 Щиро дякую спільноті за різного роду підтримку, бо зараз намагаюсь реалізувати об’ємний громадський задум і тому відчуття певної «спільності» вкрай мотивуючий додатковий фактор.

Окремо дякую патронам на Buymeacoffee підтримка яких мені дозволяє стабільно планувати «бюджет розвитку каналу», купувати підписки на джерела інформації, створювати додатковий резерв зеленого чаю , що забезпечує мою працездатність вночі, щоб дописи були вдень, компенсовувати непередбачувані витрати в рамках зборів, які інколи виникають через різні причини. Також завдяки Вашій підтримці на каналі повністю відсутня реклама. 

У кого є бажання і можливість, то заздалегідь дякую за підтримку. А так дякую всім, що читаєте мої думки й дякую за Ваші.

P.S. Завдяки вашій підтримці існує все це і буду намагатись, щоб існувало більше.

🍩 Buymeacoffee — https://www.buymeacoffee.com/Resurgam/membership 

🏦 Посилання на банку — https://send.monobank.ua/jar/4RqPDpDCPE

 💳 Номер карти — 5375411210226374

💰 Paypal — Chanelresurgam@gmail.com 

Resurgam Приєднуйся
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
🇺🇸 🇺🇦 Про "блокування постачання зброї Україні" від Держдепу

💬 Доволі дивна ситуація вчора була від того, як шириться інформація без вичитування змісту статті Politico, де джерелом є "думка анонімного працівника та думка експрацівника" з контекстом "ми не знаємо точно, але так думаємо" щодо рішення Держдепу призупинити на 90 днів всі чинні програми зовнішньої допомоги.

На жаль, замість того, щоб розібратись про що мова, які повноваження у Рубіо, які програми в розпорядженні інформація подавалась як факт. 

Повертаємось до Politico⤵️

▶️ 1. Чи указ за який говоримо був новий? Так, це НЕ той указ Трампа, який вже багато хто роз'яснив. Указ Трампа 3 дні тому загальний, розпорядження Рубіо вчора на основі указу Трампа. Якщо указ Трампа стосується "всієї системи", то розпорядження Рубіо є секторальним і може стосуватись виключно компетенцій Держдепу. Тож щоб зрозуміти чи стосується це військової підтримки України, треба було зрозуміти, які програми "координує" Держдеп напряму.

▶️ 2. Ми маємо з військового PDA, USAI та FMF.

• PDA — це прямі повноваження Трампа
передати зі складів Пентагону зброю. Тобто розпорядник — Президент.
FMF (Foreign Military Financing) — ця програма пропонує гранти або позики для придбання оборонних товарів і послуг США. Розпорядник — Держдеп. Ага, це в повноваженнях Держдепу, тому стосується цього розпорядження.
USAI (Ukraine Security Assistance Initiative) — замовлення та виготовлення зброї виробниками або її закупівля у партнерів. Розпорядник — Міноборони. 

➡️ Тож із того, що було в повноваженнях Рубіо "щось зупинити на 90 днів", є лише програма FNF. За цією програмою Україні було передбачено у квітні 2024 року 2 млрд, які були виділені пакетом допомоги в травні 2024 р. Тому з великою ймовірністю більша частина цих коштів вже кінцево використані (якщо не всі).

▶️ 3. Так розпорядження Рубіо взагалі не стосується України? Стосується. Як стосується і 126 інших країн, кому США надає "гуманітарну допомогу". Мова про різні грантові проєкти, які мають назву гранти від USAID, або в громадському секторі відоме спрощення назви "кошти від посольства США". 

➡️ Вчора більшість наплутали між гуманітарною USAID та військовою USAI. USAID — це загальносвітова гуманітарна програма США, яка має повну назву The United States Agency for International Development і розпорядник якої є Держдеп, а USAI це Ukraine Security Assistance Initiative.

Розпорядження Рубіо зачіпає виключно програму USAID, гуманітарні гранти від посольства США. Але важливо зазначити, що через USAID ми отримуємо і "макрофін від США", але й теж важливо зазначити, що цей макрофін весь був вже переведений Україні. Що таке USAID, ось посилання, можете полистати. На суто програми грантів (не макрофін) в середньому Україні передбачено  2.5 млрд в рік через USAID. Більша частина яких використана, але частку таки очевидно заблокували. 

▶️ 4. Чому окремо виписали Ізраїль та Єгипет як виключення? Якщо ми отримуємо зброю від Міноборони, то Ізраїль — від Держдепу, оскільки відносини між США та Ізраїлем регламентовані довготривалими договорами за якими основна військова програма це FMF, яка під наглядом Держдепу. Тому, щоб не було маніпуляцій, є окреме уточнення.

⛳️ Ціль уточнення, щоб під перевіркою гуманітарних витрат США не заблокувати військові постачання Ізраїлю.

➡️ Тому єдине виключення — це Єгипет. Пов'язано це з тим, що США готують велику угоду з арабськими країнами, а в Єгипті перебуває основна частина біженців з Сектора Гази. Тому, щоб уникнути переростання дрібних проблем у зрив процесу, залишили гуманітарні програми.

Тож якось так.

Єдине, за що варто зараз перейматись, — щоб указ Трампа не трактували інші органи держ.влади, як заклик до дій, як це зробив Держдеп.
Тобто не оприлюднили додаткові секторальні розпорядження про проведення аудиту.

➡️ Тому слідкуйте, як зараз буде поводитись затверджений міністр оборони Піт Гегсет.

Хоча такі розпорядження, як у випадку Рубіо, на рівні Пентагона малоймовірні, бо там судами просто з'їдять виробники зброї. Плюс Гегсет з великим авансом пройшов затвердження в Сенаті. 

Resurgam Приєднуйся
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
Тіньове виведення капіталів з московії через сірі платіжні схеми досягло рівня 90-х років.

💬 Одним із другорядних наслідків від санкцій є вимивання реальних коштів з московської економіки. Щоб обійти санкції московські підприємства використовують різні «прокладки» через треті країни. 

➡️ Однак саме ці схеми спрощують для московського бізнесу «в сіру» виводити капітали з країни, бо чим більше коштів проходить через проміжні транзитні етапи, щоб дійти до кінцевого контрагента, тим більший ризик, що на якомусь з етапів ці кошти просто «зникнуть».

🗒 Так, звіт ЦБ московії продемонстрував, що у 2024 році через сірі платіжні операції з країни вивели 9.6 млрд$, які тепер «не можуть відстежити та знайти». 

Якщо порівнювати з 2021 р., то відплив капіталів через сірі схеми збільшився у 96 разів і досяг рівня 1995-98 рр. московської економіки. Найважливіше те, що ці кошти (які вивели) є найбільш ліквідними в економіці.

Для порівняння масштабів: із московської економіки лише за 2024 р. просто «вимило» суму, яка еквівалентна зараз майже 1/3 ліквідних активів ФНБ. 

Саме ось такі маленькі дзвіночки і є свідченням різних економічних процесів, які будують певну загальну картинку, якщо розглядати в комплексі.

P.S. Звіт ЦБ доволі цікаво побудований і дуже схожий на «ответочку» від Набіуліної промислово-олігархічним групам (в тому числі голові РосТех Чемезову), які на неї тиснуть.

➡️ Річ у тім, що ці схеми вимивання (в таких об’ємах) доступні саме тим, хто має відповідну можливість здійснювати такі обсяги платежів і привілейоване становище для використання платіжних систем, які мали б застосовуватися для обходу санкцій.

Resurgam Приєднуйся
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
🇦🇿 Про "азербайджанський газ" та блокування Угорщини 🇭🇺

💬 Всіх позавчора збентежила заява Зеленського про можливість постачати азербайджанський газ українською трубою. 

➡️ Зрозуміло, що ніякого азербайджанського газу не існує і це є той самий московський газ під умовним лейблом "азербайджанський", про що сам Зеленський в останні місяці неодноразово говорив. Але, щоб зрозуміти, що відбувається, треба поєднати контексти. А вони наступні:

➡️ Сьогодні, або завтра до обіду ЄС має продовжити санкції проти московії на 6 місяців. Але є вето Угорщини, яке, за даними Politico, прямо вимагає від ЄС "гарантій", що Брюссель буде тиснути на Київ у питаннях "енергетичної безпеки ЄС". Попри свої істерики й погрози під час головування Польщі (яка пригрозила Орбану наслідками) Угорщина стратегічно знаходиться у більш слабкій позиції. Тому доволі поважні білі комірці схиляються, що санкції продовжать. Більшість це розуміють, але ймовірність "неочікуваності" все одно велика. 

➡️ Сьогодні для переконливості Орбан заблокував резолюцію ЄС, яка б засуджувала вибори в Білорусі. До речі, цей момент комунікації з американцями нам треба використовувати, бо Лукашенко в усіх ефірах висміює Трампа, його адміністрацію та США в цілому, а Орбан фактично захищає диктатора.

Так ось, нам критично необхідно, щоб ЄС продовжив санкції. Ось зараз, сьогодні. Звісно, за 1-2 дні договір про постачання "азербайджанського газу" ніхто не підготує та не підпише. І це прекрасно всі розуміють, але санкції потрібні сьогодні. 

➡️ Тож поки ми ніби демонструємо, що ніколи й не забороняли транзит азербайджанського газу, щоб дати надію Орбану: "Ок, є азербайджанський (московський). Але договір за день не підписують, а голосування за санкції нам треба сьогодні, або завтра. Тому спочатку санкції, а потім поговоримо".

💬 Насправді я не зміг знайти будь-якого підтвердження, що в практичній площині діалог з азербайджанцями відновлено, а навіть якщо й відновиться, то він може тривати місяць-два-півроку без підписання контрактів. Як тільки ми отримуємо подовження санкцій, то ніхто не заважає Києву затягувати процес під аргументами, що питання складне і процес узгодження потребує часу і такого іншого.

А за 6 місяців багато чого може змінитись.

Наприклад, з 4 по 20 лютого може перестати існувати уряд Фіцо, який зараз підспівує Орбану. До березня може сформуватись новий німецький уряд, який буде більш агресивний до москви і його європейських "газонюхів",  ніж чинний. Може викристалізуватись позиція США щодо України. І коли все це відбудеться, то "раптово" в Києві знову прийде прозріння "так азербайджанський газ — це своп московського. Ай-ай." 

Як гадаєте, без Фіцо, з урядом Мерца в Німеччині, при головуванні Польщі в ЄС, головою ЄК Урсула ф-д Ляєн (яку постійно атакує Орбан), головою європейської дипломатії Каллас, хтось буде перейматись в Брюсселі, що "домовленість "раптово" зірветься". Думаю, ні. 

А якщо я помиляюсь у стратегії, яку ми обрали, тобто будуть реальні рухи з "азербайджанським (московським) газом", то треба і буду трубити у всі сурми, бо це буде найдурніша в стратегічному плані річ. А поки все виглядає як стратегія: "Обіцяти не гарантує одружитись".

P.S. А щодо Фіцо, то хлопак зараз у критичному положені.
Про це ввечері буде допис. Якщо коротко для Фіцо ситуація наступна: 

"Пане Фіцо, прошу на вихід".
"Так це ж вікно?!".
"Прошу пана, прошу".

Resurgam Приєднуйся
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
✙Resurgam✙
⚡️ Бійці 217 батальйону 125 ТРО будуть вдячні, якщо ми допоможемо відсипати додаткових сімок, щоб хлопці змогли нищити піхоту більш дієвим та дешевим методом. Вони потребують 10 од. 7-дюймових FPV з батареєю 8000 mAh.  Вартість одиниці — 12 550 грн.
#звіт

➡️ Оператори 217 батальйону 125 ТРО дякують за надані Вами 10 од. 7-дюймових FPV з батареєю 8000 mAh. 

• Було зібрано — 128 600 грн
• Витрачено — 125 690 грн (12 550 за 1 од)

* Залишок у сумі 2910 грн фіксуємо і він традиційно буде переведений у наступний збір з відповідним підтвердженням.

Resurgam Приєднуйся
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
✙Resurgam✙
🇸🇰 Словацька комедія ➡️ Сьогодні було відкрито позачергове засідання, на якому планували поставити на голосування питання довіри парламенту до Фіцо. Але Фіцо притяг якийсь мега "секретний" документ Словацької інформації Служби (SIS).  І замість голосування…
This media is not supported in your browser
VIEW IN TELEGRAM
🇸🇰 Щодо Фіцо та його майбутнього на лютий

💬 Станом на зараз офіційно в коаліції Фіцо залишилось 72 депутати. Для більшості необхідно 76 депутатів.

➡️ До відкриття чергової сесії парламенту 4-го лютого Фіцо має відновити більшість, щоб мати кворум. У разі, якщо цього не відбудеться, вже не абстрактно, а доволі конкретно (юридично) словацька опозиція буде вимагати відсторонення уряду Фіцо через відсутність коаліційної більшості. 

Ситуація наступна. Є дві групи «повстанців»:

🛑«Гуляківці» — це 3 депутати на чолі з Гуляком із партії SNS Данко. Цих парубків Фіцо може повернути в коаліцію доволі легко. Але навіть це — лише 75 депутатів з 76 необхідних.

🛑 «Гласівські повстанці» — це 4 депутати на чолі з Мігалем із партії «Hlas» (почесний голова партії, президент Пеллегріні, голова партії міністр МВС Ешток). Ось з цією групою у Фіцо справжні проблеми, бо ситуація з ними вийшла з-під контролю (про це далі). 

За інформацією, яку зібрав, то 3 депутати будуть «ховати Фіцо»: Мігаль, Шаліштор та Ференчак. Останньому пропонували цілий ряд посад.

➡️ Для Фіцо залишається єдина надія – це депутат Малатінець, якого теж зараз намагаються у різний спосіб "переконати". Фактично, ось це — останній камінчик. Якщо Фіцо та Ештоку не вдається відколоти Малатінца від групи повстанців, то розпочинається заключний акт «феніта ла комедія».

💬 Але найбільш смішно, що ця «фініта» стала можливою, бо одна цікава політична гра вийшла з-під контролю. 

Я вже писав, що ходять чутки, що ця криза створена самим союзником Фіцо — президентом Пеллегріні, щоб посилити свій вплив в коаліції.

Ситуація була наступна:

➡️ Пеллегріні, коли став президентом, то звільнив місце спікера парламенту. Чомусь Данко вирішив, що тепер з його 3-сантиметровим, вибачте, відсотковим рейтингом ця посада мала б належати йому. Почались багатомісячні політичні війни між коаліційними союзниками Фіцо. Сам Фіцо відсторонився від конфлікту і робив вигляд, що не помічає. 

Виникає група «гуляківців», які шантажують Фіцо з вимогою «дай посаду міністра». Ті посади, які хочуть «гуляківці», — це квота партії Данко. 

Данко каже: «Я готовий віддати посаду, якщо за мною тоді спікер». 

Тут включається Пеллегріні, який каже: «Стоп. За коаліційним договором це моя посада (моєї партії)».

Але прикол в тому, що з юридичної точки в угоді не було прописано як робити, якщо ця посада «звільниться» через обрання  Пеллегріні президентом.

Данко каже: «Ні, буду я, бо в тебе і «Hlas» буде забагато влади».

➡️ Тут виникають «гласівські» повстанці, які в реальності дуже близькі до Пеллегріні.

⛳️ Ціль Пеллегріні продемонструвати Фіцо свої можливості, якщо Фіцо стане на сторону Данко. Пеллегріні, схоже, хотів зробити «контрольовану кризу», щоб трансформувати коаліційну угоду, але при цьому, щоб не псувати собі рейтинг. Тому «таран» — повстанці. 

Данко починає звинувачувати Пеллегріні, що той хоче розвалити уряд, щоб отримати більше влади.

Пеллегріні ж максимально уникає коментувати чи критикувати події в партії. Але схоже «гласівські повстанці» за свої послуги захотіли прибрати голову партії Ештока, що не було від початку заплановано. 

Конфлікт між «гласівськими повстанцями» та Ештоком — це і є те, що пішло не за планом.

Інакше пояснити цирк доволі важко як сторони 3 місяці не можуть просто зустрітись щоб поговорити. Все завершилось тим, що ніхто так і не зустрівся, і 25 січня, на емоціях, Ешток виключає з партії 2 депутатів із повстанців (що схоже стане точкою неповернення), залишаючи 2-х, щоб спробувати їх переманити. 

Поки це не виходить.

➡️ Фіцо в прямому ефірі вимагає пояснення від Ештока. Ешток розводить руками. В ефірах анекдоти про вчинок Ештока. 

Пеллегріні починає різко критикувати повстанців, щоб відвести від себе підозри та виправдовується: «Я хочу дуже ясно заявити, що я не планую і не беру участь в поваленні уряду».

➡️ Тож те, що починалось як політична гра за посади, схоже, завершилось тим, що Ешток (про якого тепер анекдоти) підпалив діжки з порохом на яких всі вони сиділи.

Діжки мають вибухнути з 4 по 20 лютого.

Resurgam Приєднуйся
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
2025/01/28 03:18:18
Back to Top
HTML Embed Code: