Telegram Web
Друзі, колесо року докрутилося до нової знаменної дати, тож ми раді запропонувати знижку до літнього сонцестояння. Вже післязавтра ми прокинемося в світі, де ніч відгризатиме щодоби невеликий шматочок Сонця. Трави ще буятимуть, соки будуть наповнювати фрукти, але всі все розумітимуть. І щоб допомогти вам подолати журбу від зменшення світла, ми пропонуємо знижки на наш мерч, а також на книжечки Говарда Філіпса Лавкрафта і Валентина Долгочуба. Звісно, це не для вас, бо у вас ці книжки та листівочки давно є. Це для того, щоб подарувати друзям, і наповнитися теплом та світлом :)
#КіР_практика

Вітаю причетних із літнім Сонцеворотом! Ярило згорів, Дажбог постав, шлях на зиму розпочав.
Сьогодні день літнього сонцестояння — день, коли світловий день триває найдовше. Для багатьох, це свято родючості, світла, та життя.

У цей день, хочу порадити вам книгу мого колеги, "З Богами у серці", це змістовна праця про вступ до світу українського рідновір'я.

Тому вітаю вас з днем сили, нехай світло буде з вами 💚🖤
Forwarded from Мокоша
Чарівне свято Купайла у причорноморських степах, поблизу мальовничого ставка з потужними людьми. Природа виразно відповідала на наші обрядові дії: по мірі обряду заспокоївся шалений вітер, з-за хмар визирнуло Сонце, і ми зустріли віщу купальську ніч у яскравому сяйві зірок.

Під ранок Святозара провела охочих до діючого джерела, надійно захованого від сторонніх очей у звивистих балках, - справжнє диво серед спекотного степу!

Дякуємо Святозарі за запрошення, цьогорічне свято вдалося на славу!
Трави для очищення

Серед розповсюджених, мабуть, по всій території України* рослин можна виділити полин, шавлію та звіробій.

Полин - трава відома абсолютно кожному, має декілька видів. Як правило, використовується полин гіркий, він легко ідентифікується за специфічним запахом та смаком. Трава здавна відома своїми захисними та очищувальними властивостями, русальну приказку «петрушка чи полин?», мабуть, чув кожен. Богумил Мурин в своїй «Книзі оберегів» окрім вище зазначених властивостей полину, згадує ще й те, що відваром полину та барвінку обмивали рушницю, щоб вона стріляла точно в ціль. В способах використання полин, мабуть, найуніверсальніша трава: його можна просто носити з собою, коли ви йдете кудись, де вас може спіткати небезпека від лихих людей чи духів, можна окурювати приміщення чи людей, тварин, можна мити підлогу настоєм чи додавати подрібнену траву в воскові свічки. Загалом, використовувати так, як дозволяє ваша фантазія.

Шавлія теж має багато видів. Серед західних езотериків особливо популярна шавлія біла, а серед прибічників екстремальних практик - шавлія віщунів. В Україні найбільше зустрічається шавлія дібровна, мускатна та кільчаста. Шавлія використовується в окурюваннях чи свічках не лише для очищення простору, а й для очищення та заспокоєння розуму перед духовними чи медитативними практиками.

Звіробій починає милувати очі своїм цвітінням напередодні Купайла і в тінистих місцях продовжує цвісти й до Перунового дня. Ця неймовірно сильна рослина поєднує в собі Перунову та сонячну силу. Звіробій можна носити з собою як оберіг, в невеликих кількостях додавати в чай, особливо взимку, коли нам так не вистачає сонця і ярі. Гілочками звіробою також можна окурювати для очищення та наповнення силою. Коли печете обрядовий хліб для Перуна, добре в борошно додавати подрібнену траву звіробою.

Стосовно збору трав, то квітучі трави варто збирати в період цвітіння. Те, з якою метою берете траву, можна узгоджувати з місячним циклом. Окрім того відомо, що в Зільник та на Купайло трави найбільш наповнені своєю природною силою. Перед збором трав варто звернутись до Матері-Землі, попросити благословіння та висловити вдячність, принести підношення. І ніколи не треба зривати все, а також брати більше, ніж вам може знадобитись.
#традиція
«Домовой злопамятен, честен и ничем неподкупен, - говорили в Вологодской губернии и добавляли: - кроме красного яйца» (АРГО. Р. 7. № 78).

К красному цвету нечистая сила вообще питала большую слабость.

Один орловский мужик пошел искать своего домового, который оказался бестолочью и лентяем. Нашел утром под кустом. Домовой валялся и дремал, а был он одет в красную рубаху. В Вятской губернии тоже уверяли: если домовой показывается в человеческом облике, то выглядит как небольшой старик, «всегда в красной александринской рубашке» (Современник. 1856. № XI. С. 10).

И леший обожал красное. Относы (взятки) лешему носили, перевязанными красной лентой. В красных рубахах он часто показывался испуганным людям. На Русском Севере говорили: привлечь внимание лешего можно криком - «Как на эти-то на ны надеть красные штаны!» (Мифологические рассказы и легенды Русского Севера. СПб. 1996. С. 47).

Или холера, тоже злой дух. На Дону ее воображали примерно как подросшую Красную Шапочку. Ходила она «в красном сарафане, красном платке, красных башмаках и чулках, на плече у нее была коса, а под мышкой сноп пшеницы» (Донские областные ведомости. 1876, 25 августа. № 66). Называли ее Красной Девой.

Другая нечисть напяливала на макушку красный колпак. Да и вообще любовь злых духов к красному - универсальная история.

В тридцатые годы прошлого века разыгрался занимательный курьез. Советская власть запустила в тундре кампанию по ликвидации безграмотности и по идеологической работе. Ее проводили в чумах, которые, конечно, прозвали красными. Не приняли во внимание, что именно в красных чумах жили злые подземные духи в представлении ненцев. Поэтому красные советские чумы ненцы старались объезжать подальше, опасаясь болезней и несчастий.

Минутка этнографии
2025/07/03 17:52:26
Back to Top
HTML Embed Code: