Telegram Web
Channel created
Вітаємо на каналі Правозахисної служби ФРІ 🇺🇦

Тут ми звітуємо про свою проєктну діяльність, ділимося можливостями, реагуємо на резонансні правопорушення та просто ділимося з вами корисними матеріалами 🧐

Наша головна місія проводити просвітницьку діяльність в правовому колі, а також брати активну участь у громадському житті нашої держави й виховувати проактивну молодь.
Шо по правах pinned «Вітаємо на каналі Правозахисної служби ФРІ 🇺🇦 Тут ми звітуємо про свою проєктну діяльність, ділимося можливостями, реагуємо на резонансні правопорушення та просто ділимося з вами корисними матеріалами 🧐 Наша головна місія проводити просвітницьку діяльність…»
Привіт! Уже сьогодні відбудеться четвертий етер від «Знати більше» 🤩

Ми продовжуємо тему правозахисту під час воєнного стану! 🥸 Саме тому ми покликали Катерину Рашевську, юристку-експертку з громадської організації «Регіональний центр прав людини».

Оскільки на період війни деякі конституційні права можуть обмежуватись, ми запланували зустріч, на якій ми розберемося з:
• правами людини згідно з Конституцією України;
• викликами для прав людини під час війни;
• обмеженнями прав людини під час воєнного стану.

Зустрінемося 7 березня о 18:00 у Zoom! Реєструйтеся за посиланням 🔥

Слідкуйте за Знати Більше в інстаграм, щоб не пропустити найцікавішого 🫶
Шо по правах pinned «​Привіт! Уже сьогодні відбудеться четвертий етер від «Знати більше» 🤩 Ми продовжуємо тему правозахисту під час воєнного стану! 🥸 Саме тому ми покликали Катерину Рашевську, юристку-експертку з громадської організації «Регіональний центр прав людини». Оскільки…»
Так званий “Верховний суд ЛНР” засудив полоненного правозахисника та військовослужбовця Максима Буткевича до 13 років ув'язнення. Разом з ним вироки отримали інші українські полонені — Віктор Похозей та Владислав Шель. Про це заявив Слідчий комітет Російської Федерації.

Максим Буткевич – український правозахисник і журналіст, співзасновник проєкту “Без Кордонів”, спрямованого на допомогу шукачам притулку та українським переселенцям і протидії мові ворожнечі, співзасновник Центру прав людини ZMINA і Громадського радіо. У березні 2022 року він вступив до лав Збройних сил України, а у червні потрапив полон в районі тимчасово окупованих Золотого і Гірського на Луганщині.

Буткевича звинувачують у начебто жорстокому поводженні з цивільним населенням і застосуванні у збройному конфлікті заборонених методів, замаху на вбивство загальнонебезпечним способом, а також умисному пошкодженні чужого майна: нібито він 4 червня 2022 року вистрелив із гранатомета по під’їзду житлового будинку у Сєвєродонецьку Луганської області. При цьому про жодні докази у цій справі, окрім постановочного “зізнання” полоненого, невідомо.

До цього моменту про висунуті військовополоненому Максимові Буткевичу звинувачення відомо не було — це цілковито унеможливлювало залучення ним захисника й доступ до справедливого суду. Через недопуск Росією незалежних спостерігачів до місць несвободи, які вона створює на окупованих територіях, адекватного моніторингу умов утримання не було. Водночас російські пропагандисти публікували явно неправдиві матеріали, приписуючи правозахиснику погляди, протилежні до тих, які він декларував.

Все це свідчить про навмисне фабрикування справи з боку росіян, ймовірно, для створення образу українських військових як воєнних злочинців.

Громадські організації, правозахисники та активісти засуджують практику Росії щодо використання військовополонених для пропаганди, вимагають припинити незаконне переслідування і допустити до обміну військовополоненими Максима Буткевича, а також інших українських військовополонених.

📌 Повний текст заяви: https://cutt.ly/s88dN6C
У Верховній Раді зареєстрували проєкти законів №7033-д і №8359, що дозволять не проводити запис судових засідань та обмежити доступ до судового реєстру. Ми, представники громадських організацій, вважаємо ці законопроєкти шкідливими для системи правосуддя і доступу до публічної інформації.

Проєкт закону №7033д пропонує цілу низку сумнівних нововведень як на період воєнного стану, так і у мирний час:
📌 Обмеження доступу до судових рішень у справах, що становлять суспільний інтерес,
📌 Надання суддям права довільно вилучати із судового реєстру інформацію з рішень у справах, розглянутих на відкритих засіданнях
📌 Суттєве розширення переліку відомостей, що не можуть бути розголошені в текстах судових рішень.
Таке приховування однозначно підвищить напругу в суспільстві, недовіру до влади та збільшить корупційні ризики.

Своєю чергою, проєкт закону №8359 передбачає простір для зловживання щодо фіксації судового процесу. Згідно з ним, під час воєнного чи надзвичайного стану “у разі об’єктивної неможливості” повністю фіксувати судове засідання технічно, секретар записує лише істотні моменти розгляду справи у протоколі. Трактувати, що таке об’єктивна неможливість, будь-який суддя може по-своєму.

Обмеження доступу до судових рішень відкине Україну на десятки років назад у демократичному поступі – до рівня Росії і Білорусі – і становитиме небезпеку для подальшого процесу інтеграції до Європейського Союзу.

❗️ВМГО "Фундація Регіональних Ініціатив" і ще понад 40 громадських організацій закликають Верховну Раду України відхилити законопроєкти №7033д та №8359 як такі, що є шкідливими для системи правосуддя та свободи слова, доступу громадськості до публічної інформації, особливо в під час війни та після її завершення.

📌 Повний текст заяви: https://cutt.ly/44aYb53
Вулиця носитиме ім'я Героя!

Андрій "Гора" Шиян — громадський активіст, що любив Київ усім серцем та змінював його на краще щодня. Воїн, що любив свою країну та захищав її зі зброєю в руках ще з 2015 року.

Під час АТО Андрій був залучений до бойових операцій на Донеччині та Луганщині. А з 24 лютого 2022 року у складі Батальйону «Свобода» 4 бригади оперативного призначення НГУ звільняв Київщину, Сумщину та Донеччину.

12 листопада Андрій загинув під час виконання бойового завдання біля Бахмута.

До цього ФРІшники неодноразово підтримували збори для батальйону Андрія. Тепер ми не зможемо допомогти донатом, але зможемо залишити пам'ять про Воїна перейменувавши на його честь його рідну вулицю.

Підпишіть петицію за посиланням 📝

Пам'ятаємо, якою ціною нам дається кожен звільнений населений пункт.
Слава Україні!🇺🇦
Усім привіт!

Українська культура переживає, можливо, справжнє нове відродження, але це ми залишимо на оцінку історикам майбутнього. Зараз же наш обов'язок — не обходити цей процес стороною. Поширювати українське, читати та дивитися українське, говорити про українське!

Знайомтеся: Світлана Тараторіна — українська письменниця, PR-менеджерка та журналістка. Її новий роман "Дім Солі" — це надзвичайно важлива книга в ці буремні часи. Це наступний крок до повернення Криму до нашого культурного простору.

Ми говоритимемо про Крим, яким його пам‘ятають ще до окупації, а також зазирнемо в атмосферу альтернативної історії, що неодмінно не раз поверне вас до спогадів про дні та ночі на нашому півострові.

🗓Коли? — 28 квітня, 16:30
📍Де? — Про це ми повідомимо учасників у чаті (Київ)

Годі згадувати про Крим лише в контексті поганих новин. Час познайомитися з його історією, міфами та легендами в абсолютно новому форматі!

Хутчіш заповнюйте реєстраційну форму! Побачимося під Кримським Шатром! Крим повернеться додому!
​​​​Хей, це "Знати Більше"! 🤩

Ми анонсуємо нову зустріч, присвячену роботі у громадському секторі. Як небайдужі громадяни стають активістами у складі організацій, а потім створюють власні. Що таке громадська активність і чому вона потрібна саме тобі 🔥

Про це будемо говорити із Сергієм Лукачко – громадським активістом, чиїм стартом була ФРІ Мукачево. А наразі він є СЕО краундфандингової платформи "Моє Місто" 💜

📌 16 травня о 18:00 в Zoom

Буде цікаво, тож реєструйся! 💫
​​Революція як вибух пробудженої гідності, як ейфорія свободи, як біль усвідомлення ціни, як народження новітньої історії України. Такою її побачили режисери, які знімали події майже десятирічної давнини.

🔜 20 травня запрошуємо на перегляд документальної стрічки "Євромайдан. Чорновий монтаж".

Цей день об'єднає одразу 5 осередків ФРІ у п'яти містах від сходу до заходу: Харків, Дніпро, Київ, Чернігів та Львів спільно з кіноклубом від Docudays UA.

"Євромайдан. Чорновий монтаж" — документальна стрічка, яка складається з найкращих кадрів від режисерів, які знімали український протест. Епізоди майбутніх фільмів про Євромайдан склалися у калейдоскоп революції, що не потребує коментарів.

Проживіть із нами ці три місяці боротьби, відчуйте і побачте революцію очима авторів документального кіно.

📌 Коли: 20 травня, о 13:00
📌 Де: Дніпро, Чернігів, Харків, Львів, Київ (організаційні команди повідомлять місце проведення зареєстрованим учасникам)
📌 Реєструйтесь за посиланням: https://forms.gle/Fng4Yujh9zHmEzoe6
Шо по правах pinned «​​Революція як вибух пробудженої гідності, як ейфорія свободи, як біль усвідомлення ціни, як народження новітньої історії України. Такою її побачили режисери, які знімали події майже десятирічної давнини. 🔜 20 травня запрошуємо на перегляд документальної…»
День пам'яті жертв геноциду кримськотатарського народу є важливим нагадуванням про трагедію і страждання, що були спричинені цьому народу.

Цей день спонукає до пам'яті та роздумів про важливість збереження прав людини та захисту вразливих груп.

Сьогодні і кожного дня підтримуємо кримськотатарський народ в його боротьбі за справедливість, визнання геноциду та повернення на рідну землю.

🟣 Фундація Регіональних Ініціатив | Шо по правах
2024/12/18 23:30:21
Back to Top
HTML Embed Code: