Warning: Undefined array key 0 in /var/www/tgoop/function.php on line 65

Warning: Trying to access array offset on value of type null in /var/www/tgoop/function.php on line 65
3046 - Telegram Web
Telegram Web
Forwarded from Ὑπὸ τῇ Ἀμπέλῳ τῆς Ὀρθοδοξίας (Іван Денісевич-Медвідь)
котлован
Слово щодо геополітичної ситуації у світі. Трагічне падіння Царгороду в 1453 році змінило історію Східної Європи, яка сповідувала і досі сповідує Православ’я. У XVI столітті монах Філофей Псковський, чернець із монастиря Свято-Єліазарівського, що на Псковщині…
Тоді, як Москва формувалася виключно як деструктивна держава, Україна ж, втративши свою родоначальницю Київської Митрополії, Ромейську Державу, особливо в контексті об’єднання Князівства Литовського, в яке були інкорпоровані руські землі, з Королівством Польским у Річпосполитську Державу після Люблінської Унії 1569 року, і особливо після Берестейської Унії 1596 року, гостро стикнулася з питанням захисту Русинства, Слов’янства і старожитнього Православ’я, яке сягало часів Володимира Великого, X століття.

На противагу деструктивному використанню Православ’я Московією, Україна-Русь об’єднала в собі любов до західної науки і водночас ревниво зберегла свою східноєвропейську сутність, Руську Віру, руську мову та ту давню пам’ять, що сягає часів існування Царгородської держави.

Внаслідок Берестейської Унії 1596 року і в контексті окафоличення і полонізації утворювалися різні православні громади і братства на руських землях. Можна згадати, наприклад, Львівське Братство, засноване приблизно в 1439 році, Віленське Святодухівське Братство 1587 року, Луцьке Хрестовоздвиженське Братство, що утворилося наприкінці XVI століття, Київське Богоявленське Братство 1615 року - всі вони вдало поєднували любов до західноєвропейської науки та водночас поширювали і зберігали все, що ми називаємо Українством, тобто Русинством. Частиною цієї ідентичності була руська віра, руська мова (викладали також сім вільних мистецтв, trivium quadriviumque, які поєднувалися із викладанням старословʼянської, латини і грецької). Відомо, що вони займалися книгодрукуванням, благодійністю, але найголовніше - захистом Православ’я.

Підтримували також Козацтво.
Forwarded from Ὑπὸ τῇ Ἀμπέλῳ τῆς Ὀρθοδοξίας (Іван Денісевич-Медвідь)
котлован
Тоді, як Москва формувалася виключно як деструктивна держава, Україна ж, втративши свою родоначальницю Київської Митрополії, Ромейську Державу, особливо в контексті об’єднання Князівства Литовського, в яке були інкорпоровані руські землі, з Королівством Польским…
Тож, внаслідок трагічного падіння Царгороду в 1453 році, Україна месіанськи захищала основи східноєвропейської культури, основи Слов’янства і, власне, Русинства-Українства, для повного утвердження яких стало Козацтво.

Зрозумійте: якби до сьогодні існувала Ромейська Держава у будь-якій формі, геополітична ситуація східноєвропейської цивілізації була б зовсім іншою. Ми, українці, почувалися б значно безпечніше, а взагалі Слов’янство опинилися б у значно кращій ситуації. Східна Європа сьогодні мала б сильні позиції.

Натомість чому все сталося інакше? Бо брамою Західної Європи завжди була Східна Європа. Із глибин Азії часто виникали культури, які розганялися, намагаючись прорватись через малоазійські та східноєвропейські брами, якими були Ромея і Русь-Україна. І сьогодні, у контексті російсько-української війни, вона залишається такою самою брамою, бо малоазійська брама вже впала у 1453 році.
Кожна спроба пробитися до Західної Європи завжди несла руйнування і кровопролиття на східно-південних кордонах, через що Східна Європа культурно здається інколи більш відсталою. Але це лише зовнішнє враження, адже саме завдяки Східній Європі Західна мала змогу хоч якось розвиватися. Однак західна цивілізація цього не хоче зрозуміти: ні за часів Данила монарха, коли він боровся з монгольською навалою у XIII столітті, ні перед падінням Константинополя у руки османів (кульмінаційною подією був Флорентійський Собор 1438 року, який створив умови для Берестейської Унії 1596 року.). Це нерозуміння призвело до того, що в певний момент турки дійшли аж до Відня (у другій облозі Відня в 1683 році приймало участь українське Козацтво).

Часом виникає думка: чи дійде Західна Європа до повного розуміння необхідності захисту своїх кордонів? Ми, українці, є прикордонням, брамою, і з нами слід рахуватися. Бо якщо ні, цього разу московити дійдуть до Відня. І його будемо захоплювати насильно ми, малороси, з великоросами, якщо програємо цю війну. Наступною брамою Європи буде Польща, якщо вона вистоїть.

Західна Європа розвивається завдяки тому, що існують східноєвропейські країни-твердині, як Українська Держава, яка, дякувати Богові, ще стоїть. Вже огидно про це повторюватись на десятий рік війни.

Україна, на відміну від Московії, після падіння Константинополя, залишалася істинною захисницею всього слов’янства і східноєвропейської цивілізації, яка постійно захищалася від навали зі Сходу, з глибин Азії, таким чином захищаючи Західну Європу, яка змогла утвердитися на геополітичному рівні.

P.S.: Україна через це ігнорування стала країною багатостраждальних мучеників, інтелектуалів-мрійників, сміливих воїнів-характерників, хитророзумних ідеалістів-патротів, більшости яких зламані долі, але яких воля була завжди незламною. Тож не розчаровуймось, надіймось на Бога і трудімось на благо нашої Отчизни.
Арджуна - присутній!

На Куп‘янському напрямку загинув організаційний старшина Авангарду, бойовий товариш, вірний друг Сергій «Арджуна» Кальницький.

Сергій загинув рятуючи поранених побратимів. Останній бій він прийняв командуючи групою, яка штурмовала ворожі позиції під Кругляківкою.

Сергій був досвідченим, вмотивованим воїном та світлою людиною. В нього залишились дружина та донька.

Номер карти для допомоги родині:

4441 1144 5381 1331
Вєган, шо за бєспрєдєл?)))))

Але якщо анархісти готові воювати зі світом за свободу, солідарність та рівність в Богові Ісусі Христу, то в раю для них також з’явиться місце.
Але якщо без содомії, блуда та гендерних питань по зміні статі, бо там таке не вітається.

Тільки піст, тільки молитва, тільки хардкор!
Forwarded from VAGABUND
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
Бути атеїстом - бути попсарем. Бути християнином - це андерграунд.
Forwarded from Журнал "БІСИ"
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
Коли закінчиться війна?, -
Питання немовляти.
Війна - не тільки там,
Де смерть.
Вона не має дати.
Це стан.
Душі або суспільства,
Зазвичай - все водночас.
Війна - не тільки вбивства.
Війна - також любов,
Бо там де є нещастя,
Там є беззаперечно Бог,
І Він стомивсь чекати,
коли ти це збагнеш.
Палка молитва
іноді не гірша за багнет.
Служити Богові, народові,
сім’ї, -
Це привілеї
людини вільної.
Так стань скоріше нею.
«Бо раб не зна, чого бажа господар,
Тепер вас кличу друзі», -
Тримай вервицю міцно,
Неначе ворога на мушці.
Я вірю, ти збагнеш,
якщо ти не воюєш - не живеш.

— Олексій Варламов
Forwarded from 
СОБОР - папка українських православних телеграм-каналів. Від статей до мемів, від мемів до товарів і звісток із фронту. Приєднуйтесь і пропонуйте кандидатів на поповнення списку.

https://www.tgoop.com/addlist/dXBO7_rJqElkMDU6

https://www.tgoop.com/addlist/dXBO7_rJqElkMDU6

https://www.tgoop.com/addlist/dXBO7_rJqElkMDU6
Forwarded from Журнал "БІСИ"
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
Слава Ісусу Христу, друзі! Хто зараз знаходиться в Києві та хоче познайомитись, пропоную завтра зустрітись. Поговоримо про віру, війну, можливості та ідеї в контексті поширення християнства на теренах нашої держави, тобто класно проведемо час. Хто «за» напишіть мені в особисті ( @undogr) скажу час та місце.
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
Друзі, Авангард на зв'язку!

Хочемо привітати всіх причетних із днем Волонтера. Українські волонтери - це титани, завдяки старанням яких було порятовано десятки тисяч життів цивільних та військових. Протягом років Великої Війни авангардистів регулярно забезпечують допомогою небайдужі добродії, від гуманітарних потреб до технічного устаткування.
Але волонтери - це не тільки ті, хто може за добу закрити збір на декілька мільйонів. Це в першу чергу донати по 5-10-50 гривень.

Звітуємо, що завдяки всім вам, Авангард вже зібрав на ремонт автівок 583 815 гривень. На ці гроші було відремонтовано більше 6 автомобілів, а також ми змогли забезпечити їх достатньою кількістю пального.

Під час збору у нас був топ-донат у 20 тисяч грн і ми просимо цю людину вийти на зв'язок, оскільки хочемо їй віддячити. Це ж стосується і переможниці розіграшу розмальованого тубусу, яку очікує подарунок. Просимо цих людей відписати @Avantguardist

Дякуємо вам, друзі! Разом до перемоги!
Зібрали для вас підбірку книг, що були написані на базі щоденників учасників Першої та Другої світових воєн.

«Щоденник про Чарноєвич»
— Мілош Црнянський


Майстерний зразок експресіонізму від сербського письменника.
Химерний потік образів, що ввібрав у себе злами часу та просторів, канонаду артилерії та пожовклу мовчанку госпіталю.

«Вогонь»
— Анрі Барбюс


Кожне слово - оголене переживання.
Барбюс брав безпосередню участь у Першій Світовій, тому, його роман став відчайдушним криком у намаганні недопустити більше жодних воєн.

«У сталевих грозах»
— Ернст Юнґер


Його життя — це війна, а війна для нього — як життя. Образність Юнгера виходить з війни, проте по суті перевершує її, переживає, народжуючи особливий стиль письменника. Ведення щоденників на війні привело до подальшого створення книг, однією з яких і є «У сталевих грозах.

«Прощавай, усе це», («Goodbye to All That»)
— Роберт Грейвс


«Звісно ж це вбивство, дурню, чим же ще це могло б бути?» — уїдливий вирок війні від Грейвса. У його випадку йшлося про Першу світову, де він служив лейтенантом. Він описав те, що бачив і те, про що чув: кошмар, злочини і травму, розміром з покоління…

«Солдатський щоденник» («A Soldier's Diary») — Ральф Скот

Знову Перша Світова, знову бруд, кров, піт та абсурд. Грандіозна баталія з точки зору найдрібнішого її елементу. Наратив Скота лаконічний, як кулеметна черга — його розповідь не залишить байдужим жодного читача.

«Командир роти: класичний опис піхотних боїв у Другій світовій війні» («Company Commander: The Classic Account Of Infantry Combat In World War II»)
— Чарльз МакДональд


«Арденнська операція» гарячими слідами, якими йшов капітан Чарльз МакДональд. Читаючи книгу ви ніби слідуєте за впевненим кроком командира, проживаєте його досвід, що проводить вас усіма закутками однієї з ключових битв Другої Світової.
Слава Ісусу Христу! Запрошую всіх на благодійний концерт в місті Одесі, де я монотонно бубнітиму в мікрофон, а дружина заспіває мелодичні пісні під гітарний супровід.

Концерт проходитиме в ММК , вхід по донату від 100 грн.

До зустрічі!
Мрієте про православну молодіжну спільноту у Києві? Це до нас!

Свято-Покровський собор Солом'янського району міста Києва, з благословіння настоятеля собору протоієрея Олександра Трофимлюка, оголошує набір у Молодіжку! І вона не просто "недільношкільна", а наповнена різними активностями та спілкуванням!

Християни - це допомога, тому ми волонтеримо у різних сферах: розбір завалів, годування незаможних, допомога стареньким тощо.

Християни - це спільнота, тому ми разом чаюємо, спілкуємося, дивимося фільми, граємо в настільні ігри, займаємося спортом і т. п.

Християни - це свідома віра, тому ми разом вивчаємо Закон Божий після богослужінь (бонус - у нашому соборі частина священників - викладачі КПБА). У всіх молодих є питання, що вимагають відповідей.

Наостанок, наша спільнота - це паломництва до святих місць, тому ми плануємо разом відвідувати їх, молячись за українських воїнів та наших близьких.

Якщо бажаєте доєднатися (посилання на групу в Telegram): https://www.tgoop.com/+SoMfMzH-Dkg5Y2Vi

Якщо у вас виникли питання, то пишіть @shadurskyi_vlad

Разом до Бога ближче!
Forwarded from Журнал "БІСИ"
Є розхожий міф, нібито перший прапор часів Київської Русі мав у собі зображення тризуба князя Володимира-Василя Святославича. І хоча тризуб справді належав великому князю-хрестителю, але універсальний символ Русі - голгофа. З прийняттям православ'я голгофський хрест став головним військовим, торговельним, політичним і духовним символом Київської Русі, який щільно використовувався як державний кілька століть.

Голгофський Стяг - найдревніший прапор Русі, після тисячі років знову з нами. Ми презентували вам його патчі із нашими дизайнерськими корективами раніше, але прислухавшись до ваших прохань випустили повноцінний прапор.

Ціна: 600₴ (за УБД: 200₴)

Зв'язок: @tofuchai

@bisovnya l @evangelium_aeternum
2024/12/26 15:35:18
Back to Top
HTML Embed Code: