Warning: Undefined array key 0 in /var/www/tgoop/function.php on line 65

Warning: Trying to access array offset on value of type null in /var/www/tgoop/function.php on line 65
2563 - Telegram Web
Telegram Web
давид підглядає за вірсавією у грецькому рукописі іх століття. серйозно, у старому завіті неможливо спокійно помитися.

#голілюди #вмитілюди #старозавітне #требабільшезолота
пташки з «книги про властивості речей», переписаної 1447 року, не в захваті від того, що їм доводиться позувати для рукопису, але то вони ще на шкільне фотографування не потрапили.

#бестіарії
дикі люди і дракони з неправильним прикусом прийшли знайомитися з олександром македонським у рукописі xiv століття.

#голілюди #бестіарії
чарівні збентежені коти (аж лапами за голови тримаються), вирізьблені на норманському возі, датованому приблизно viii століттям.

а тут можна почитати статтю з детальними описами воза.

#котики
багатоликий бог творить світ в італійській біблії 1350-х років.

це в нього, здається, вимірювальний інструмент у руці, що цілком зрозуміло: богові-архітекторові потрібні інструменти — якщо не порядний циркуль, то принаймні лінієчка якась. але ще воно скидається на пензлик, і це аж зворушливо — уявляти, як бог не тільки встигає за шість днів зробити от прямо все, а ще й знаходить трошки часу, щоб любовно понамальовувати на небесному склепінні різні вишукані сузір'я.

#райськанасолода
а оце — сузір'я геркулеса, яке бог зі вчорашніх мініатюр, здається, терміново домальовував уже в суботу ввечері. розумію абсолютно 🤨

мініатюра з лімозького астрономічного рукопису хі століття.

#митецьстарався
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
ви, мабуть, знаєте історію про анну ярославну, дружину короля генріха, яка, на відміну від свого чоловіка, вміла читати й навіть лишила підпис на одному королівському документі, тож писати, вочевидь, теж могла.

ситуація анни й генріха не унікальна: маргарита шотландська, королева і свята, теж уміла читати, а її чоловік малкольм — ні (і святим не став). але він розумів маргаритине захоплення книжками і, щоби порадувати дружину, замовляв для її улюблених рукописів оправи із золота, срібла й коштовного каміння.

у нинішній економічній ситуації нам так не буде, звісно (та й не треба, бо коштовні оправи працюють, коли книжки лежать окремо, а не коли стоять тісненько на поличці), але то непогане нагадування, що книжка — це гарний прояв любові. і що недарма святого валентина й день книгодарування припадають на ту саму дату.

то зі святами вас. і не забувайте дарувати книжки (можна й просто собі 🐈‍⬛).

на мініатюрі з рукопису 1460-х років (f. 3r) зображена зовсім не маргарита, але книжки в неї гарні, то нехай буде.

#куточокбібліофіла #добребутисвятим
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
як ви думаєте, хто прийшла в незнайому книгарню й одразу вихопила оце — про 1367 рік, домініканів і інквізицію (яка, для розмаїття, домініканців і переслідує)?

не пов'язане питання: що я вирішила собі ниньки подарувати з нагоди дня книгодарування, хоча й цілком усвідомлюю, що це може бути просто дуже красивий трешняк?

#вечірнінотатки
сторінка з етюдника якогось (в сенсі, анонімного) французького художника 1400-х років.

#моднілюди
— яйця замерзають, брате антоніне.
— не личать такі слова ченцеві.
— не слова роблять ченця, а істина. істина ж у тому, що замерзають яйця.


із цього діалогу невиспаних і змерзлих домініканців (і, схоже, головних героїв) починаються «хрести з попелу», які вчора так підступно вскочили мені в поле зору. по-моєму, цілком тягне на незабутні перші речення.

#вечірнінотатки
2025/02/21 21:07:51
Back to Top
HTML Embed Code: