Warning: Undefined array key 0 in /var/www/tgoop/function.php on line 65

Warning: Trying to access array offset on value of type null in /var/www/tgoop/function.php on line 65
- Telegram Web
Telegram Web
У жовтні 1950 року війська ООН в Кореї на чолі з США розгромили армію т.зв. "КНДР" та вийшли на кордон з Китаєм. Рештки комуністичних військ були дезорганізовані і експерти прогнозували скоре закінчення війни, але в кінці листопада через кордон почали переходити малі групи китайців по кілька тисяч чоловік кожна. Формально прикрившись тим, що у війні бере участь не китайська армія, а "народні добровольці", Китай в короткий термін переправив на корейську територію більше 200 тисяч солдат, які сходу почали брати американські війська в оперативні оточення. Китайці атакували людськими хвилями, не рахуючись з втратами, і це мало результат - не маючи сталої лінії фронту, ізольовані один від одного американські корпуси почали сипатись і відступати. В районі Чосінського водосховища китайці змогли оточити 30-тисячне групування американців, яке не здалось і впродовж двох тижнів боїв в горах при екстремально низькій температурі пробило собі дорогу на південь в одній з найзапекліших битв корейської війни.

#історія
This media is not supported in your browser
VIEW IN TELEGRAM
Настрій передивлятись старі радянські фільми про війну.

Уривок з х/ф "Батальоны просят огня" (1985)

#кіно
Кирило Макаров ✙△
Настрій передивлятись старі радянські фільми про війну. Уривок з х/ф "Батальоны просят огня" (1985) #кіно
This media is not supported in your browser
VIEW IN TELEGRAM
Фільм "Батальоны просят огня" розгортається навколо вигаданих подій, за основу яких взяте форсування радянською армією Дніпра.

Сюжет розповідає про 2 батальйони, які форсували Дніпро біля вигаданого села Новомихайлівка і отримали задачу тримати плацдарм до прибуття основних сил дивізії. Згодом виявляється, що головний удар мав наноситись в іншому місці, а батальйони виконували роль смертників для відволікання німецьких резервів, про що їм ніхто не сказав.

В 4-й серії фільму є сцена діалогу комбата, що повернувся з того берега, з полковником - командиром дивізії.

"- Вы конечно знаете, что в дивизию прибыло пополнение. Ваш начальник штаба уже заканчивает формирование новых батальонов. Вам следует немедленно отправиться туда. Вы же, капитан, напишите подробную докладную об обстоятельствах гибели батальона. Я вас больше не задерживаю.

- Вы надеялись на пополнение? Ну да, разбитый полк будет сформирован снова, дадут новую технику, дадут людей. Вы думаете моя докладная воскресит погибших?"

#кіно #ДСВ
Кирило Макаров ✙△
Настрій передивлятись старі радянські фільми про війну. Уривок з х/ф "Батальоны просят огня" (1985) #кіно
This media is not supported in your browser
VIEW IN TELEGRAM
Х/ф "На войне как на войне" (1968)

Один з найкращих в жанрі. Сюжет доволі простий - молодий мамлєй прибуває на фронт після навчання, приймає під командування самоходку і проходить через різні побутові та військові ситуації, завойовуючи репутацію перед екіпажем, який вже був в боях. Єдина бойова сцена фільму знята з певною наївністю, але в закінченні показано так, як воно дійсно буває на війні.

#кіно
Кирило Макаров ✙△
Настрій передивлятись старі радянські фільми про війну. Уривок з х/ф "Батальоны просят огня" (1985) #кіно
Media is too big
VIEW IN TELEGRAM
Х/ф "Они сражались за Родину" (1975)

Фільм про важкий для радянської армії період літа 1942 року, коли німці прорвали фронт і розпочали наступ в бік кавказької нафти. Головні герої - прості солдати одного з полків, який відступає з боями під ворожим тиском і змушений лишати власні території та людей без розуміння, чи вдасться колись зупинити ворожий наступ і чим закінчиться війна.

#кіно #ДСВ
​​В чому ефективність атак людськими хвилями?

В 1880-х Британська імперія вела чергову колоніальну війну в Судані. 17 січня 1885 колона генерала Герберта Стюарта з 1400 чоловік стикнулась з 14 000 (по британським джерелам) воїнів племен хадендоа, озброєних списами і щитами. За кучеряве волосся британці дали їм прізвисько "фуззі-вуззі" (пухнастики). 3000 з них взяли безпосередню участь в бою.

Воїни племен атакували британські каре плотною піхотною масою. Солдати стріляли залпами зі швидкістю 6 пострілів на хвилину, але фуззі-вуззі змогли добігти до британців, вступили з ними в рукопашну і навіть прорвали одне з каре. Тим не менш, британці встояли і змогли перебити тих, хто зайшов всередину каре, і відбитись штиками від основної маси атакуючих. Кулемет в той день не допоміг британцям. За підсумками дня, вони втратили 76 людей вбитими і 82 пораненими, племена - більше 1000. Подібна історія сталась в битві при Томаї - туземці змогли добігти до британського строю і прорвати його.

Попри технологічну перевагу білих людей, уникнути штикового бою їм не дала математика. Візьмемо, для прикладу, умовну роту зі 100 солдат, які будуть стріляти зі швидкістю 6 пострілів на хвилину. На дистанції 700-300 ярдів ефективність вогню за статутами того часу складала б 5%, тобто за 4 хвилини, поки тубільці бігли цю дистанцію, можна було досягти 120 попадань (вбиті та поранені). 300-100 ярдів: 2 хвилини, 10% ефективність, ще 120 тіл. На дистанції 100 ярдів і менше, ефективність була б 15%, але на цій дистанції багнети вже мають бути приєднані. До того ж, при такому темпі стрільби, у солдат вже має закінчитись БК, який за стандартом складав 40 набоїв. Тобто, одна рота в ідеальних умовах могла в теорії покласти мінімум 220 супротивників і ще невідомо скільки на близькій дистанції. У будь-кого іншого вже б похитнулась мораль, але тубільці тоді атакували безоглядно поки не дійшли до цілі.

На честь цих подій Редьярд Кіплінг написав поему Fuzzy-Wuzzy:

We've fought with many men acrost the seas,
  An' some of 'em was brave an' some was not:
The Paythan an' the Zulu an' Burmese;
  But the Fuzzy was the finest o' the lot.

So 'ere's to you, Fuzzy-Wuzzy, an' your friends which are no more,
If we 'adn't lost some messmates we would 'elp you to deplore;
But give an' take's the gospel, an' we'll call the bargain fair,
For if you 'ave lost more than us, you crumpled up the square!

#історія #Rule_Britannia
Настрій вчергове згадати фільм "Зулу" (1964) про битву при Роркс-Дріфт.

На мою думку, це один зі зразкових фільмів на історичну тему, подібних якому вже не знімуть. Що вже казати, в ролі воїнів зулу грали роль більше тисячі чоловіків зі справжнього племені зулу, нащадків тих, хто бився в той день. Автори фільму з повагою поставились до обох сторін історії і у них вийшло дійсно захоплююче історичне полотно.

https://youtu.be/a4Vfq4YaWJ0?si=pXZBoWEnXLKz04ny

#кіно #Rule_Britannia
"Меня как-то вызвали в штаб полка. Ожидая приёма, когда освободится начальство, а нас при этом обычно держали на ветру, я наткнулся на подвыпившего капитана. Не знаю, кем он был при штабе, но он посадил меня рядом с собой на бревно, дал папироску и сказал мне:
— Вот послушай! Одни жили-были, живут и ночуют в избах, и считают себя фронтовиками. А вас посадили в сугробы и на вас нет смысла переводить сало и прочие съестные запасы. Другое дело основной состав полка. Ну, лейтенант, давай разберемся! Кто по-твоему держит фронт? А кто просто так торчит там в окопах? Кто в постоянных заботах? А кто всё делает из-под палки? Да, да! Кто отвечает за фронт? Линию Фронта держим мы, полковые. И нашими заботами вы сидите спокойно на передке в своей траншее. Не было бы нас, вы давно бы все разбежались! Верно я говорю?
— Что верно, то верно! — сказал я ему, думая, что ещё он скажет.
— Без полковников армии не существует! В полку фронтовики — это отец наш родной, его заместители и штабные, как я. В полку мы не одни. Тут снабженцы и кладовщики, начфины, евреи-парикмахеры, медики, повара, и сотня повозочных. При штабе портные, сапожники и шорники, сапёры, телефонисты и санитарочки в санроте, сам понимаешь! Все они фронтовики и защитники Родины. Это основной и постоянный состав полка, а вы, как это сказать? Временные людишки, переменный состав, всего на две, на три недели. Вас считай… Сегодня вы были, а завтра вас нет!
— А кто останется? Кто будет стоять против немцев?
— Ты знаешь, сколько вашего брата желторотых лейтенантов за это время успело отправиться на тот свет? Нас в полку сейчас больше, чем вас там, сидящих в траншее. Мы штабные живучие, тем мы и сильны! Нас совершенно не интересует, какие у вас там потери. Чем больше, тем лучше, это значит, что полк воевал и мы поработали! Что я? Это я уже лишнего говорю! Иди, тебя зовут! Нет, это не тебя! Сиди и слушай дальше! Чего там скрывать! Кроме меня тебе никто не откроет глаза на то, что здесь происходит. Ты мне с первого раза приглянулся. Сразу видать, когда у человека открытое лицо. Вот слушай! Застелят вашими костьми нашу матушку землю и ни один человек после войны не узнает ни ваших фамилий, ни ваших могил. Видишь разница в чём? А мы будем живые и наши фамилии будут фигурировать в отчётах и наградных листах. Скажи лейтенант, за что ты воюешь? Только без трепотни! А то кого ни спрошу в полку, все патриотическими фразами прикрываются. Ладно, они тыловики, боятся место потерять. А ты ведь из траншеи.
— Я воюю за сытую жизнь. В молодости я жил в голоде и недостатке. Нас у матери было трое. Хочу, чтоб после войны жилось лучше и сытней.
— И ты думаешь дожить до конца войны?
— Думаю! Мы в училище с ребятами дали друг другу обещание до Берлина дойти.
— И ты веришь этому?
— Ну, а как же, конечно!
— Ну знаешь, ты всех перехлестнул! Иди! Вот теперь тебя зовут.
Хорошо, что немцы застряли в снегу — думал я, шагая обратно в роту. Машины и танки у них увязли в сугробах. Мальчишки, перебежавшие фронт, рассказывали, немецкая техника встала намертво. Они её даже из снега не вытаскивают. Немецкая солдатня одета в летнюю форму. Вдарил мороз и немецкая пехота разбежалась по деревням и по избам. На улице мороз, а они на постах стоят в пилотках. Винтовки голыми руками не возьмёшь, прилипают к рукам и отдираются вместе с кожей."

//Александр Шумилин, "Ванька-ротный"//

#книги #ДСВ #війна
"— Я хочу посмотреть, что это там за штука на холме - сказал Гаг.
— Это обелиск, господин. Памятник над братской могилой.
— Кому? — с живостью спросил Гаг.
— Героям последней войны. Сто лет назад археологи обнаружили в этом холме братскую могилу.

Холм был невысокий, метров двадцать — двадцать пять, и еще на столько же возвышалась над ним гранитная плита, отполированная до глади с одной стороны и грубо стесанная со всех остальных. На полированной поверхности вырезана была надпись — старинными буквами, которых Гаг не знал. Гаг обошел обелиск и вернулся в тень. Сел.

Он посмотрел на обелиск. Гадко это, вот что. Солдаты ведь лежат… Герои. За что они там дрались, с кем дрались — этого я толком не понял, но как они дрались — я видел. Дай бог нам всем так драться в наш последний час. Ох, не зря Корней показал мне эти фильмы. Ох, не зря… В душе у Гага шевельнулся суеверный ужас. Неужели этот лукавый Корней еще тогда предвидел такую вот минуту?"

//Братья Стругацкие, "Парень из преисподней"//

#книги
Колись давно в дитинстві прочитав книгу "Парень из преисподней" братів Стругацьких і досі пам'ятаю ті питання, які вона у мене тоді лишила комом в горлі. Вдруге я перечитав її вже в часи повномасштабки - з часом змінилось сприйняття багатьох речей, але питання все ті ж.

Ознака хорошої книги - бажання повертатись до неї раз за разом, і постійно знаходити в ній нові або не помічені раніше сенси.

Все-таки я радий, що на моєму культурному шляху трапились світи братів Стругацьких - "Парень из преисподней", "Трудно быть богом", "Обитаемый остров".

#книги
Alphonse Robine, "Невідомий солдат".

#ПСВ #Франція #Art
2024/12/27 03:15:54
Back to Top
HTML Embed Code: