Telegram Web
Forwarded from Fiscal Center
Чим погана економічна мобілізація? Чи є альтернативи підвищенню податків? Як можна закрити «дірку» у бюджеті у 500 млрд грн до кінця поточного року? Чому в час війни будуються стадіони?

🎙У новому випуску подкасту «Бюджетні розмови» ви знайдете відповіді на ці та інші актуальні питання. Голова Центру досліджень фіскальної політики Віктор Мазярчук, експерт з публічних фінансів Роман Слободян і народний депутат, секретар Бюджетного комітету Володимир Цабаль обговорюють виклики, які постали перед українським бюджетом через війну, та шляхи його наповнення.


Дивіться та слухайте «Бюджетні розмови» на різних платформах:
📍YouTube
📍YouTubeMusic
📍NVподкасти
📍Spotify
📍Castbox
📄Текстова версія

🤝Подкаст створений за підтримки Міжнародного фонду "Відродження"
Продовжуємо серію відео про новий закон про Рахункова палата.

Сьогодні поговоримо про зміну розширення мандату.
Forwarded from Fiscal Center
🧐 19 вересня Верховна Рада підтримала у першому читанні законопроєкт № 10044-д про реформу Рахункової палати, який розширює повноваження інституції на аудит коштів місцевих бюджетів, державних підприємств та позабюджетних фондів.

Керівник Центру досліджень фіскальної політики Віктор Мазярчук у новому відео пояснює, що це означає https://www.youtube.com/watch?v=pId8CqJ4XxU
Розроблений нами дашборд "Вартість війни" щодо моніторингу фінансування відновлення вперше представлений на великому ТВ екрані
Forwarded from Fiscal Center
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
"Нахіба" надавати "якимось ГО", "якісь дані" про видатки відновлення - запитує представник парламенту.

Пояснюю:
1. вимога закону
2. формування довіри
3. підзвітність уряду та ОМС
4. підвищення прозорість використання коштів
5. підвищення ефективності використання коштів
Forwarded from Fiscal Center
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
Forwarded from Fiscal Center
🎙Чому важливо рахувати вартість відбудови? Хто і як верифікує дані? Як три Калинівки на Київщині створюють проблеми Data-аналітикам?

У новому випуску подкасту «Бюджетні розмови» ви знайдете відповіді на ці та інші актуальні питання. Голова Центру досліджень фіскальної політики Віктор Мазярчук, експерт з публічних фінансів Роман Слободян і Data-аналітикиня Центру Ольга Вольхіна обговорюють виклики і проблеми, що постали під час збору і опрацювання даних про фінансування відновлення.

Дивіться та слухайте «Бюджетні розмови» на різних платформах:
📍YouTube
📍YouTubeMusic
📍NVподкасти
📍Spotify
📍Castbox

🤝Подкаст створений за підтримки Міжнародного фонду "Відродження"
🌐 Сьогодні до Держбюджету України надійшов транш від МВФ обсягом близько $1,1 млрд в результаті успішного п’ятого перегляду програми EFF.

Під час зустрічі з Директоркою-розпорядницею МВФ Крісталіною Георгієвою Сергій Марченко подякував за спрямовану допомогу та конструктивну співпрацю, що дозволяє підтримувати стабільність фінансової системи.

💬 “Від початку повномасштабного вторгнення Україна отримала понад $11,3 млрд виключно від МВФ. Ефективна співпраця з Фондом є одним із важелів підтримки фінансової стабільності країни в умовах війни. МВФ продовжує ефективно реагувати на потреби України. Важливим для нашої держави стало рішення про оптимізацію графіку траншів на 2025 рік, що дозволить залучити до державного бюджету більше коштів в рамках EFF у наступному році”, – наголосив Сергій Марченко.

💰 Відтепер на 2025 рік програмою МВФ EFF передбачено до $2,7 млрд за результатами чотирьох переглядів. Початково ця сума складала близько $1,8 млрд.

Деталі: http://surl.li/gneyhe
Комітет Верховної Ради України з питань бюджету, відповідно до спеціальної процедури розгляду проекту Закону про Державний бюджет України, розглянув надані народними депутатами пропозиції до проекту закону про Державний бюджет України на 2025 рік (реєстр. №12000 від 14.09.2024 р.), висновки Рахункової палати і за результатом розгляду рекомендував Верховній Раді України прийняти за основу і в цілому проект Постанови Верховної Ради щодо висновків та пропозицій до проекту закону про Державний бюджет України на 2025 рік, а також таблицю пропозицій суб'єктів права законодавчої ініціативи.
💡У разі прийняття Постанови Верховною Радою України, проект Закону про Державний бюджет України на 2025 рік вважатиметься прийнятим у першому читанні.
🧮 Ну #10044-д реформа Рахункової палати теж прийнято в цілому

ЗА - 240.Всі правки були підтверджені.

Головні новації:
🔹конкурс з переважним правом голосу міжнародних експертів для відбору нових членів Палати;
🔹політична та фінансова незалежність Рахункової палати;
🔹скорочення членів з 13-ти до 11-ти ;
🔹надати Рахунковій палаті повноваження щодо проведення аудитів коштів місцевих бюджетів та комунальних підприємств, позабюджетних фондів, коштів, отриманих від міжнародних партнерів, а також консолідованої фінансової звітності суб’єктів державного сектору та бюджетів;
🔹зобов’язати Рахункову палату кожні п’ять років проходити зовнішнє оцінювання своєї діяльності і встановити особливий порядок проведення такого оцінювання на перехідний період та інше
🔹приведення роботи відповідно до міжнародних стандартів INTOSAI
🔹 cтворення чітких парламентських процедур, в яких профільні комітети Ради зобовʼязані розглядати звіти Рахункової палати та моніторити виконання її рекомендацій

Це вимога фінансування на понад 2 млрд $ 🌐МВФ та 🇺🇸США.
Так що шансів не прийняти було нуль, але добре що цього разу без спецефектів все пройшло)
Верховна Рада починає розгляд💰Проект Бюджету 2025 у першому читанні.

1️⃣ Зараз йде обговорення.
2️⃣ Десь через хвилин 40 відбудеться голосування «за основу» бюджетних висновків.
3️⃣ Після того, як голосування набере 226+ далі переходять до правок в бюджет. Їх багато, тому це буде до ночі.
4️⃣ Завтра голосування правок «на підтвердження» і голосування бюджетних висновків в цілому, що по факту є голосуванням за Бюджет у першому читанні.

🗓️Далі відправляють висновки у Уряд, і чекають повернення тексту Бюджету, щоб його фінально проголосувати до 20 листопада.
Forwarded from Fiscal Center
❗️2099 — саме стільки пропозицій народні депутати внесли до проєкту бюджету на наступний рік. Профільний комітет підтримав приблизно 200 з них.

Так, депутати пропонують скоротити граничну чисельність працівників виконавчої влади у 2025 році та передбачити майже 2 млрд грн на гуманітарне розмінування.

Про найцікавіші ідеї народних обранців у новому відео розповідає керівник Центру досліджень фіскальної політики Віктор Мазярчук.

Підписатися на наш канал
Розпочали захід Чи є місце для відновлення у воєнному бюджеті-2025?

Відео онлайн тут:
https://www.facebook.com/events/472037725884898/?locale=uk_UA

Колеги з організували хороших учасників:
◾️ Денис Улютін, перший заступник міністра фінансів України.
◾️ Юрій Бова, міський голова Тростянця;
◾️ Віктор Мазярчук, керівник Центру дослідження фіскальної політики;
◾️ Віталій Проценко, в.о директора Департаменту стратегічного планування та регіональної політики Міністерства розвитку громад та територій України.
Forwarded from Fiscal Center
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
⚡️ Уряд схвалив проєкт Державного бюджету на 2025 рік до другого читання.

Попри внесення певних змін, головний пріоритет залишився незмінним — оборона, обороноздатність та безпека України.

На ці потреби пропонуємо виділити 2 трлн 225 млрд грн. Всі кошти українських платників податків підуть виключно на забезпечення Сил безпеки й оборони, на виготовлення та закупівлю нової зброї, дронів та техніки.

Серед пріоритетів бюджету залишається соціальна сфера, освіта та медицина.

До другого читання збільшили видатки бюджету на 50 млрд грн:
📌 Додаткові 24 млрд грн пропонуємо виділити на освіту. З цих коштів: 12 млрд на доплати вчителям та ще 12 млрд на інвестиційні проєкти в освітній сфері
📌 Додаткові 6,3 млрд грн пропонуємо направити на медицину
📌 Додаткові 5 млрд грн пропонуємо виділити на підтримку ветеранів.
📌 Дорожній фонд у 2025 році фінансуватися не буде, але на ремонт ділянок, важливих для оборони та функціонування економіки держави, виділяємо 12,6 млрд грн. Також ми передбачали подальшу роботу програми єВідновлення і її фінансування у повному обсязі.

Цей проєкт бюджету відповідає на головні виклики, які стоять перед нашою державою. Це наша гарантія, що Україна матиме необхідні ресурси, аби вистояти, перемогти й стати ще сильнішою.
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
Forwarded from Fiscal Center
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
Forwarded from Fiscal Center
​​🔎Центр досліджень фіскальної політики оцінив рівень бюджетної прозорості 49 державних інституцій, головних розпорядників бюджетних коштів. Для цього ми проаналізували 342 бюджетні програми і ретельно вивчили усі документи, розміщені на їхніх сайтах, зокрема:

🔹бюджетний запит на 2024-2026 роки;
🔹паспорти бюджетних програм і зміни до них на 2023 рік;
🔹звіти про виконання паспортів бюджетних програм за 2022 рік;
🔹оцінки ефективності бюджетних програм за 2022 рік.

Що ми з’ясували?

Непрозорий бюджет продемонструвало лише Міністерство у справах ветеранів (14% прозорості). А от високим рівнем прозорості (93%) може похвалитись тільки Міністерство фінансів. Це виглядає логічним, адже саме Мінфін, серед іншого, відповідає за складання та виконання держбюджету, а також контролює дотримання законодавства на кожній стадії бюджетного процесу. Тож решті установ є на кого рівнятись. Дуже близькими до високого рівня бюджетної прозорості були Рахункова палата (79%) та Антимонопольний комітет України (73%).

Незадовільний рівень прозорості спостерігається у 9 державних інституцій:

🔹Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури України - 19%
🔹Державне управління справами - 19%
🔹Міністерство молоді та спорту України - 20%
🔹Міністерство енергетики України - 21%
🔹Державне бюро розслідувань – 24%
🔹Офіс Генерального прокурора - 26%
🔹Національна академія медичних наук України - 32%
🔹Фонд державного майна України - 35%
🔹Міністерство охорони здоров’я України - 36%

Решта установ показали задовільний і достатній рівень прозорості.

Оцінювання здійснювалася на основі розробленої Центром Методології, за винятком:

🔹установ, що належать до сектору безпеки і оборони;
🔹обласних державних адміністрацій;
🔹Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг;
🔹Вищого суду інтелектуальної власності;
🔹загальнодержавних видатків та кредитування.

Детальніше з результатами дослідження можна ознайомитись на нашому сайті
Forwarded from Fiscal Center
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
2024/11/16 03:14:54
Back to Top
HTML Embed Code: