Telegram Web
Фундація DEJURE
⚡️179 недоброчесних друзів Усатого: кого намагається врятувати Верховний Суд і що з цим робити 🔴Верховний Суд своїм рішенням щодо судді Усатого намагається завадити процесу кваліфікаційного оцінювання 180-ти недоброчесних служителів Феміди. Попри це, Вища…
⚡️Очищенню бути: Вища рада правосуддя звільнила суддю Отрош зі списку 180 недоброчесних суддів

Щойно, 10 жовтня, Вища рада правосуддя обрала сторону очищення судової системи. Рішенням більшості членів одіозну суддю Інну Отрош-молодшу звільнили. Проти проголосували Сергій Бурлаков, Віталій Саліхов, Інна Плахтій.

Під час засідання доповідач (Олег Кандзюба) наголосив, що рекомендує звільнити Інну Отрош у звʼязку з рішенням Верховного Суду, яким той відмовив їй у задоволенні позову. Тож ця перемога не є остаточною, адже інші понад 170 суддів зі «списку Усатого» усе ще мають шанс.

Висловлюємо подяку Вищій раді правосуддя за конструктивне та обʼєктивне рішення, яке зміцнить довіру суспільства до суддівського корпусу!

Нагадаємо, Вища кваліфкомісія суддів уже теж показала свою позицію щодо суддів, на яких впливає рішення Верховного Суду стосовно судді Усатого.

Що відомо про Інну Отрош?

🔻 Після початку збройної агресії Росії у 2014 році вона регулярно відвідувала територію т.о. Криму, а також двічі територію Російської Федерації, зокрема Санкт-Петербург.

🔻 Як донька Отрош-старшої, впливової представниці влади Януковича, Отрош-молодша заявляла, що в Криму не було бойових дій, держава не протидіяла російській окупації, а тому вона, як «звичайний громадянин», може їздити туди відпочивати.

🔻 Окрім того, що ймовірно мама посприяла переведенню Інни Отрош-молодшої до столичного суду, вона ще й подарувала дочці велику кількість коштовного майна: від люксових машин до квартир в центрі Києва.
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
⚡️Щойно 2 ДП ВРП ухвалила рішення звільнити суддю Пʼятковського, якого викрили на хабарі

Сьогодні, 16 жовтня, Друга Дисциплінарна палата за скаргою Фундації DEJURE обʼєднаною зі скаргою Автомайдану нарешті ухвалила рішення звільнити суддю Коломийського міськрайонного суду Івано-Франківської області Володимира П’ятковського. Члени ВРП констатували позапроцесуальне спілкування судді з адвокатом у справі, яку розглядав https://bit.ly/40bUFvr 🔻

Нагадаємо, ще у березні 2023 року НАБУ викрили суддю на отриманні неправомірної вигоди за винесення рішення у справі щодо керування авто у стані сп’яніння. Як зазначає слідство, суддя начебто попросив та одержав через адвоката-посередника 1200 доларів https://bit.ly/3LWKKT0.

🍷🚘Також Фундація DEJURE фіксувала, що суддя неодноразово допомагав п’яним водіям ухилятися від відповідальності: у Єдиному державному реєстрі судових рішень України знайдено 21 справу за 130 статтею з посиланням на нормативний акт, що втратив чинність https://bit.ly/3FRgzJb.

❗️Кінцеве рішення про звільнення має прийняти повний склад Вищої ради правосуддя. До того часу суддю Пʼятковського відсторонили від здійснення правосуддя. Очікуємо, що фінальне рішення не доведеться чекати довго.
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
350к грн за раз і понад 60к грн щомісяця: ВРП відправила у почесну відставку суддю Майдану Іваніну

🔴 Сьогодні, 24 жовтня, Вища рада правосуддя відправила у почесну відставку суддю Майдану Юлію Іваніну попри те, що вона так і не завершила свого кваліфікаційного оцінювання. Тепер вона отримає близько 350 тисяч гривень вихідної допомоги і понад 60 тисяч гривень щомісяця з коштів платників податків. Проти проголосували лише члени ВРП Дмитро Лук’янов та Олег Кандзюба. Із запису засідання видається, що ВРП навіть не розглядала би питання про зупинення відставки Іваніної, якби про це не нагадав член Ради Кандзюба.

Вища рада правосуддя показує цим рішенням свою непослідовність. Ймовірно на це вплинуло нещодавнє рішення Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду (КАС ВС) щодо одіозної судді Ганни Андрієнко. Раніше вона намагалась провернути схожий трюк як й Іваніна і втекти на пожиттєве утримання. Однак ВРП зупинила розгляд цього питання в тому числі через те, що Андрієнко так і не пройшла кваліфоцінювання, призначене їй як дисциплінарне стягнення.

❗️ Однак рішення КАС ВС щодо Андрієнко не набрало законної сили ні на момент подачі суддею Іваніною заяви про відставку, ні на момент нашого звернення до ВРП щодо схожості цих кейсів і необхідності ігнорувати таку шкідливу практику. Незважаючи на це, Вища рада правосуддя дала можливість ще одній недоброчесній судді “втекти” на довічне утримання державою. Cхоже, звання судді Майдану і непогашене дисциплінарне стягнення — недостатні причини для членів Ради, аби зупинити розгляд її відставки.

❗️ Нагадаємо, що Юлія Іваніна — суддя Дніпровського райсуду міста Києва, яка обрала запобіжний захід у вигляді тримання під вартою протягом двох місяців для двох учасників Революції Гідності за протести на Грушевського та Інститутській, ще одного — позбавила прав, іншого — оштрафувала за поїздку до Межигір'я. У 2018 році ВРП застосувала до судді дисциплінарне стягнення, що зобов’язувало її ще раз пройти кваліфікаційне оцінювання. Імовірно, аби це оминути, Іваніна почала проситися у почесну відставку, яку їй так легко надала Рада.
Урожайний жовтень: Дисциплінарні палати ВРП відправили на звільнення 7 суддів-хабарників

Насиченим видався жовтень для Вищої ради правосуддя. Дисциплінарні палати (ДП) Ради направили на звільнення низку суддів-хабарників: Володимира Сердинського, Павла Доброва, Володимира П’ятковського, 4-х суддів Київського апеляційного суду Паленика, Дзюбіна, Глиняного і Сливу. Ми вітаємо такі рішення палат і очікуємо, що повний склад ВРП підтримає їх і остаточно позбавить суддів можливості здійснювати правосуддя і отримувати чималі грошові виплати.

Коротко про головне у цих справах:
📌 9 жовтня Друга Дисциплінарна палата ВРП (Бурлаков, Ковбій, Маселко, Мельник, Саліхов) одноголосно подала на звільнення суддю Броварського міськрайонного суду Київської області Володимира Сердинського, якого викрили на отриманні 4 тисяч доларів хабаря. У зв’язку з цим його також тимчасово відсторонили від здійснення правосуддя.

📌 16 жовтня 2 ДП ВРП (Бурлаков, Ковбій, Маселко, Мельник, Саліхов) одноголосно вирішила звільнити суддю Коломийського міськрайонного суду Івано-Франківської області Володимира П’ятковського за скаргою Фундації DEJURE обʼєднаною зі скаргою Автомайдану. Його обвинувачують в одержанні 1200 доларів за рішення у справі про керування авто напідпитку. Члени ВРП констатували позапроцесуальне спілкування судді з адвокатом у справі, яку він розглядав.

📌16 жовтня 3 ДП ВРП (Кандзюба, Лук’янов, Плахтій, Попікова, Сасевич) подала на звільнення суддю Комінтернівського суду Одеської області Павла Доброва, якого викрили на отриманні 50 тисяч грн хабаря, за ці кошти він “обіцяв” посприяти в ухваленні потрібних рішень про забезпечення позову у цивільній справі.

📌23 жовтня 2 ДП ВРП (Бурлаков, Ковбій, Маселко, Мельник, Саліхов) подала на звільнення 4-х суддів Київського апеляційного суду, яких викрили на отриманні $35 тисяч хабаря за ухвалення рішення про скасування арешту майна приватного товариства. Цікаво, що рішення ухвалили фактично всупереч волі доповідача Саліхова, який максимально затягував розгляд справи, двічі голосував за її зупинення разом із Бурлаковим і навіть вказав, що склав висновок як дисциплінарний інспектор, бо мусив, а як член ВРП не погоджується, що до закінчення розгляду кримінального провадження цю дисциплінарну справу можна розглядати.

Окрім того, ВРП залишила в силі рішення 1 ДП ВРП (Бокова, Бондаренко, Кваша, Котелевець, Мороз) щодо судді Кропивницького апеляційного суду Володимира Гончара, який намагався отримати 10,5 тисяч доларів хабаря за ухвалення пом’якшувального вироку щодо обвинуваченого у смертельному ДТП. Також Рада підтримала рекомендацію Вищої кваліфікаційної комісії суддів на звільнення судді Марʼїнського районного суду Донецької області Максима Медведського.

Сподіватимемося, що Вища рада правосуддя буде такою ж послідовною у своїх рішеннях і щодо інших недоброчесних служителів Феміди, зокрема очікуємо на розгляд рекомендацій на звільнення від ВККС і скарг щодо суддів недоліквідованого ОАСКу.
“Моє захворювання пов’язано з бездіяльністю Вищої ради правосуддяЄвгеній Аблов, суддя ОАСК

🤔Суддя Аблов звинуватив Вищу раду правосуддя у спробах “позбавити його життя, як помсту за прийняті рішення в адміністративних справах в минулому”. 

🔻  Про це було написано в заяві, яку члени Першої Дисциплінарної палати Вищої ради правосуддя прочитали сьогодні під час розгляду справи на Аблова. На засіданні він так і не з’явився нібито через загострення серцевої хвороби та отримання групи інвалідності. Члени 1 ДП ВРП перенесли розгляд справи на 18 листопада, вважаючи причину неявки Аблова поважною.

🔻  Так само Аблов скаржився на “бездіяльність” ВРП, яка не хоче відправляти його у відставку до розгляду дисциплінарної справи. Правда проблема в тому, що після його відставки дисциплінарні скарги залишать без розгляду та повернуть скаржникам. Імовірно, у такий спосіб суддя намагається уникнути відповідальності та забезпечити себе довічними виплатами пенсії.

💡Нагадаємо, Євгеній Аблов — суддя недоліквідованого Окружного адміністративного суду Києва. Він є обвинуваченим у справі щодо захоплення влади, яку розглядає Вищий антикорупційний суд. Темпи розгляду “плівок ОАСКу” дуже повільні через неявку учасників у справі. Увесь цей час суддя Аблов продовжує отримувати зарплатню вже фактично за свою бездіяльність.

Сподіваємося, після ще однієї імовірної неявки Аблова на засідання, 1 ДП ВРП зможе розглянутий дисциплінарну справу і без його участі. Суддя, який підтримував антиукраїнські рішення ОАСКу не повинен отримувати зарплатню та жити на гроші держави. 
⚡️Судовій реформі бути: як Вища рада правосуддя Інну Отрош-молодшу звільняла

🎯Рішення Великої Палати Верховного Суду щодо судді Усатого поставило під сумнів не тільки всю судову реформу, а й очищення системи ще від 180 недоброчесних служителів Феміди. 

👤Одна з них — Інна Отрош-молодша, яку Вища рада правосуддя направила на звільнення 10 жовтня 2024 року. Саме позиція ВРП щодо Отрош-молодшої може допомогти органам суддівського врядування в оцінюванні та звільненні 179 суддів, які залишилися у списку. 

🔗Детальніше про “суддів Усатого”, Інну Отрош-молодшу, мотивацію ВРП у рішенні щодо її звільнення та як воно вплине на очищення судової системи, читайте на сайті Фундації DEJURE за покликанням. 
⚡️Перша з ОАСКу пішла: ВККС рекомендувала звільнити суддю Шейко


🔵Сьогодні, 7 листопада, Перша колегія Вищої кваліфікаційної комісії суддів (Богоніс, Кобецька, Шевчук) рекомендувала звільнити першу суддю зі скандального недоліквідованого Окружного адміністративного суду міста Києва — Тетяну Шейко. Попереду оцінювання чекає й на інших “друзів Вовка”. 

📌Нагадаємо, чому це рішення є важливим: судді ОАСКу відомі своєю антиукраїнською діяльністю, свавільними рішеннями, попри це, вони, хоч і не здійснюють правосуддя, але досі отримують чималі зарплати з грошей платників податків.

📌Конкретно Шейко підтримувала незаконні дії керівництва ОАСК, зокрема разом із іншими колегами уникала проходження кваліфоцінювання у 2019 році, виносила рішення за вказівками Павла Вовка. А статки судді неможливо пояснити законними джерелами, у її деклараціях багато розбіжностей. Детальніше про неї розповідали тут. 

Вітаємо ВККС з рішенням, яке, сподіваємося, розпочне ланцюг звільнень одіозних суддів ОАСК. Зважаючи на те, що кримінальні провадження на цих суддів тягнуться роками, тільки органи очищення судової влади наразі можуть забрати у них зарплатню та повноваження. Тому чекаємо на своєчасний розгляд рекомендації на звільнення Шейко Вищою радою правосуддя. 
⛪️Недекларування майна й життя в «будинку-церкві»: ВККС направила на звільнення суддю Гальонкіну

Щойно, 7 листопада, Третя колегія ВККС (Пасічник, Сабодаш, Чумак) направили на звільнення Юлію Гальонкіну, суддю Октябрського районного суду міста Полтави.

Нагадаємо, суддя — донька свого “відомого” батька, Сергія Гальонкіна, голови Полтавського апеляційного суду. Того самого, якого НАБУ викрили на «вирішенні питання» у двох провадженнях стосовно п’яних водіїв, один з яких — син іншого судді. Нещодавно, у вересні, Гальонкіна-батька звільнила Вища рада правосуддя. Тепер — настала черга й доньки.

Що ще про неї відомо?

Гальонкіна протягом кількох років не декларувала нерухомість в Полтаві. Увесь цей час вона була зареєстрована в гуртожитку міста Києва, а натомість жила у батька у відомому в Полтаві «будинку-церкві». Разом з цим вона користувалась й іншим майном родичів — автомобілем Honda CR-V та двокімнатною квартирою в Києві. З 2019 року вона також користується BMW X3, придбаним її братом-студентом, у якого були відсутні офіційні доходи та який відмовився пояснювати джерела фінансування цієї покупки.

Суддя Гальонкіна не задекларувала квартиру чоловіка в Києві, заявивши, що дізналася про неї лише після запиту від ГРД. Однак вона проживала в цьому ж будинку, а договір про набуття квартири чоловіком посвідчила її мати-нотаріус. Таке посвідчення свідчить про конфлікт інтересів та має ознаки корупційного правопорушення.

Декларації судді за 2017–2023 роки містять інформацію про доходи її чоловіка-адвоката тільки у формі державної допомоги. Попри це, він регулярно здійснював представництво сторін у суді, що свідчить про ймовірне ухилення від оподаткування.

🔗Детальніше про суддю Гальонкіну читайте у висновку ГРД.

❗️Вітаємо таке рішення членів Комісії та очікуємо на остаточне звільнення від ВРП.
⚡️(Не)довговічна: ВККС розглядає питання про звільнення голови свого секретаріату

🔵7 листопада на сайті Вищої кваліфікаційної комісії суддів оприлюднили Порядок денний сьогоднішнього засідання у повному складі, де розглядатимуть питання звільнення голови секретаріату ВККС Олени Пономаренко. 

📌Нагадаємо, що Пономаренко є вірною соратницею одіозного голови ВККС попереднього складу Сергія Козьякова та обіймає цю посаду ще з 2015 року. Її правління повʼязують з корупцією та зловживанням своїми повноваженнями, про що неодноразово писали громадські організації. Попри те, що у 2017 році набув чинності закон, за яким кандидати на голову секретаріату ВККС повинні проходити конкурсний відбір, Пономаренко залишилась на своєму місці. Вона чи не єдина керівниця секретаріату (держслужбовець категорії “А”), яка працює на своїй посаді безстроково, хоча закон обмежує такі призначення пʼятирічним строком.

📌У Комісії Пономаренко відповідає за організацію роботи підлеглих, аби ті якісно вели суддівські досьє, аналізували кандидатів на посади суддів, вчасно виготовляли рішення ВККС та надсилали їх до Вищої ради правосуддя для остаточного рішення. На жаль, у більшості випадків уся ця робота виконувалася поверхнево, що зовсім не сприяє судовій реформі. Про необхідність реформи секретаріату говорила і Єврокомісія у своєму звіті. 

Наразі додаткової інформації немає, тож очікуємо подальших рішень і комунікації від Комісії. Ми вітаємо те, що ВККС підняла питання звільнення Пономаренко, це хороший сигнал, що голоси громадськості і міжнародних партнерів було почуто. 
👩‍⚖️На шляху до КСУ: ДГЕ відібрала 3 кандидатів, конкурс триває

У четвер, 7 листопада, стали відомі імена кандидатів до Конституційного Суду, які пройшли оцінювання на відповідність критеріям високих моральних якостей Дорадчою групою експертів. Цього разу ДГЕ мала би обрати 2 суддів до КСУ за квотою з ‘їзду суддів. Втім, до наступного етапу пройшли лише 3 кандидати. За законом “Про Конституційний Суд України” на одну вакантну посаду має претендувати щонайменше двоє осіб, тож очікуємо на оголошення нового конкурсу незабаром.

Тим часом до наступного етапу — оцінки рівня компетентності у сфері права потрапили: 

Наталія Денисенко — заступник керівника Управління порівняльно-правового аналізу - завідувач відділу порівняльних досліджень Правового департаменту Секретаріату КСУ.
Владислав Костенко — суддя Ковпаківського районного суду м.Суми.
Оксана Солдатенко — професор кафедри правознавства Полтавського університету економіки і торгівлі.

↔️Щодо кандидатки Олени Прачук рішення не прийняте, адже за неї проголосував тільки один іноземний член ДГЕ, коли потрібно принаймні два таких голоси. 

Не відповідають критерію високих моральних якостей кандидати: 

Михайло Смокович — голова Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду. Цікаво, що голоси ДГЕ щодо нього поділилися порівну — всі українці “за”, а іноземці “проти”. Але оскільки міжнародні партнери мають вирішальне право голосу, то далі Смокович не пройшов. 

Це вкотре свідчить, що у процесі добору до ключових органів системи необхідно залучати іноземців, робити їх голос вирішальним, аби відсіяти недоброчесних кандидатів. А в ідеалі — повернутися до моделі Громадської ради міжнародних експертів, яка на 100% складалась з іноземців і успішно провела добір до Вищого антикорсуду. Про міжнародні ради згадує і Єврокомісія у своєму останньому звіті. 

Денис Гриценко — адвокат.  
Олександр Ткаченко — суддя господарського суду Миколаївської області у відставці.
Сергій Медюк — суддя Центрального районного суду м. Миколаєва.

Ми продовжуємо стежити за добором. Нагадаємо, що раніше до КСУ вже призначили Володимира Різника за квотою від Верховної Ради і Аллу Олійник за квотою з’їзду суддів. Це перші судді, обрані за новими правилами добору за участі Дорадчої групи експертів з міжнародними фахівцями у складі.
⚡️ -1 в ОАСК: ДП ВРП направила на звільнення суддю Мазур

Сьогодні, 11 листопада, Перша Дисциплінарна палата Вищої ради правосуддя (Бондаренко, Кваша, Котелевець, Мороз і залучений член іншої палати Сасевич) одноголосно направила на звільнення суддю скандального Окружного адмінсуду Києва — Альону Мазур. Прикметно, що зі скаргою на суддю звернулися двоє скаржників — Роман Маселко і Національне антикорупційне бюро. Однак строки притягнення судді до відповідальності за скаргою НАБУ спливли, тому суддя була притягнута завдяки своєчасному зверненню Романа Маселка до ВРП.

🎯Цього разу суддя знову не з’явилася на засіданні, зазначивши, що має лікарняний з 8-го листопада, а її адвокат проводить семінарські заняття у навчальному закладі. Палата розглянула справу без її присутності. 

📌1 ДП ВРП визнала, що Мазур у 2019 році саботувала кваліфоцінювання разом з іншими колегами з ОАСК, “захворівши” за вказівкою голови суду Павла Вовка. І так само вона не повідомила ВРП про втручання з боку Вовка у діяльність суддів. Детальніше про Мазур та інших одіозних суддів ОАСК, які й надалі продовжують отримувати винагороду, читайте за покликанням.

Ми вітаємо рішення 1 ДП ВРП, сподіваємося, що його підтримає і повний склад Ради. Також очікуємо розгляду справ інших з ОАСК, зокрема цього тижня ВРП розглядатиме дисциплінарну справу щодо Павла Вовка, який, серед усього іншого, імовірно впливав на державні органи з метою захоплення влади. Сподіваємося на нього та інших суддів ОАСКу чекає така ж доля — притягнення до відповідальності, звільнення з посади та позбавлення суддівських привілеїв. 
🧑‍⚖️3 ДП ВРП розгляне справу щодо голови ОАСКу Павла Вовка

🔴У середу, 13 листопада, Третя дисциплінарна палата Вищої ради правосуддя (Лук’янов, Плахтій, Попікова, Сасевич, доповідач — Кандзюба) розглядатиме справу голови скандального Окружного адміністративного суду Києва Павла Вовка.

▪️ Справа стосується того, що на плівках була зафіксована розмова Вовка з членом ВРП Гречківським, аби той використав свій статус та вплинув на іншого члена Ради. Виглядає так, що Вовк хотів допомогти лояльним до нього суддям уникнути дисциплінарної відповідальності.

Нагадаємо про найбільші “досягнення” Вовка:

▪️ Вовка звинувачують в ухваленні завідомо неправосудних рішень, захопленні державної влади та перешкоджанні роботі Вищої кваліфікаційної комісії суддів. Головним джерелом доказів цього є “плівки Вовка” — записи Національного антикорупційного бюро з його кабінету, які оприлюднили в 2019 році.

🤔За інформацією з плівок, Вовк вважав, що йому належали ОАСК та Конституційний суд України. Він міг давати вказівки Вищій раді правосуддя та мав вплив на Державне бюро розслідувань, поліцію, Службу безпеки України. Усередині ОАСК також панувала Вовкова “дисципліна”: усі рішення в суді часто ухвалювали за попередніми домовленостями. Деякі рішення потребували передачі подарунків “через Антоніну”, також Вовк стежив, аби в його колег завжди була можливість отримати “пару копійок” за їхню роботу.  А якщо хтось із підлеглих не дослухався “порад”, то до них застосовували виховні заходи. Детальніше про Вовка читайте тут.   

11 листопада 1 ДП ВРП вже направила одну із суддів ОАСК, Альону Мазур, на звільнення. Сподіваємося, 3 ДП зможе повторити нещодавню практику своїх колег та притягне голову ОАСК до дисциплінарної відповідальності, звільнивши його з посади та забравши всі суддівські привілегії, зокрема й щомісячну грошову винагороду. 
👩‍⚖️Судова система без ОАСКу: суддя Маруліна на співбесіді з ВККС

🎯У четвер, 14 листопада, Друга колегія Вищої кваліфікаційної комісії суддів вирішуватиме, чи відповідає посаді суддя скандального Окружного адміністративного суду міста Києва Любов Маруліна. Нагадаємо, чим вона “відзначилася” за роки своєї діяльності:

🔻  Маруліна з 2010 року забороняла мирні зібрання в Києві. Зокрема влітку 2013 організатори планували провести акцію проти авторитарних судових рішень, міліцейського та суддівського свавілля, засудження невинних осіб. 

🔻 Маруліна зупинила дію рішення Київміськради про відзначення у 2020 році памʼятних та ювілейних дат очільників УПА, а також скасувала перейменування вулиць у звʼязку з декомунізацією, зокрема й проспекту Московського на проспект Степана Бандери. На думку судді наче не було історичного дослідження про відповідність такого перейменування, апеляція визнала її висновок безпідставним. 

🔻 Суддя протягом 2019-2022 років розглядала справу про визнання регламенту Громадської ради міжнародних експертів (ГРМЕ) незаконним. Таке явне затягування справи для підвішення легітимності ГРМЕ було класичним методом роботи ОАСКу під керівництвом Павла Вовка. Суддя так само дослухалась порад Вовка і під час масового саботування кваліфоцінювання суддями ОАСК у 2019 році, вона разом із 30-ма колегами “захворіла” напередодні запланованого іспиту. 

🔻 Маруліна також задовольнила позов Андрія Портнова, соратника Януковича та колишнього куратора судової реформи, про незаконність накладення на нього дисциплінарного стягнення за порушення адвокатської етики. 🔻 2020 року Маруліну піймали у стані спʼяніння за кермом Лексуса, проте справу щодо неї закрила лояльна суддя Щасна. Під час розподілу справа чомусь опинилась у категорії щодо неповнолітніх, а далі безальтернативно потрапила на суддю Щасну. Щодо цього факту було відкрито кримінальне провадження.Також Маруліна не задекларувала автомобілі MAZDA CX-7 та LEXUS RX 350, неодноразове користування якими підтверджено матеріалами суддівського досьє.

📎Ще більше про суддю Маруліну та її колег з ОАСКу читайте тут. 

Комісія нещодавно вже направила на звільнення першу суддю з ОАСК Тетяну Шейко. Очікуємо, що ВККС продовжить свою практику і рекомендує звільнити суддю Маруліну за антиукраїнську позицію, підтверджену її рішеннями та вчинками. 
❗️Щойно, 13.11, Третя Дисицплінарна палата Вищої ради правосуддя (Кандзюба — доповідач, Лук’янов, Плахтій, Котелевець, Сасевич) одноголосно направили на звільнення голову ОАСКу Павла Вовка. Остаточне рішення прийматиме повний склад ВРП. Новина доповнюється!
Фундація DEJURE
❗️Щойно, 13.11, Третя Дисицплінарна палата Вищої ради правосуддя (Кандзюба — доповідач, Лук’янов, Плахтій, Котелевець, Сасевич) одноголосно направили на звільнення голову ОАСКу Павла Вовка. Остаточне рішення прийматиме повний склад ВРП. Новина доповнюється!
UPD від 13.11.24 18:11:

🎯Вовка хочуть позбавити повноважень за об’єднаною справою, зокрема про зрив засідання 2 ДП ВРП за допомогою фальшивих повідомлень про замінування, а також вплив на процес кваліфоцінювання та членів ВККС. У засіданні заслухали плівки НАБУ, а також свідчення судді ОАСКу Андрія Федорчука, який ухвалив рішення, що суперечило інтересам Вовка. Повний текст рішення ДП ВРП щодо дисциплінарної відповідальності Вовка з’явиться згодом.

Нагадаємо, що Павло Вовк — головний герой “плівок Вовка” Національного антикорупційного бюро України, який, за інформацією із записів, вважав, що йому належали ОАСК та Конституційний суд України, і що він міг давати вказівки органам суддівського врядування.

Фундація DEJURE вітає 3 ДП ВРП з таким довгоочікуваним рішенням. Сподіваємося, що зі звільненням голови скандального ОАСК продовжиться і низка звільнень його підлеглих-“вовчат”. Раніше цього тижня, 11 листопада, 1 ДП ВРП направила ще одну суддю Окружного адміністративного суду Києва, Альону Мазур, на звільнення. Судова система без суддів з ОАСКу — перший великий крок до успішної судової реформи.
Зареєстрували законопроєкт про створення ВСПС: “вовчі друзі” обиратимуть суддів до нового суду на заміну ОАСКу

🔴 Вчора, 14 листопада, у Верховній Раді зареєстрували законопроєкт, який стосується створення Вищого суду з публічно-правових спорів (ВСПС) на заміну скандальному Окружному адміністративному суду міста Києва (ОАСК), ліквідованому у 2022 році. Проте, схоже, його автори планують ще один ручний суд.

Вищий суд з публічно-правових спорів мав би розглядати справи проти держорганів національного рівня. Прийняття закону про створення нового Вищого адміністративного суду України (зараз Вищий суд з публічно-правових спорів) до кінця грудня 2024 року є структурним маяком Міжнародного валютного фонду. Також на важливості створення суду наголосила в нещодавньому звіті Єврокомісія.

❗️ Новий суд має бути сформованим за найвищими стандартами, аби не перетворитися в ще один ОАСК із новою назвою. Тому критично важливо, аби кандидатів туди оціювали незалежні експерти, зокрема іноземні, у відкритому та прозорому конкурсі. Раніше МВФ наполягав на тому, що Вищий суд з публічно-правових спорів має бути створений на зразок ВАКСу, тобто щоби відбір здійснював орган, який на 100% складається із іноземців, наприклад Громадська рада міжнародних експертів. Проте українська влада, схоже, намагається зменшити роль міжнародних експертів в конкурсі.

❗️ У проєкті закону про новий суд №12206 його автори абсолютно проігнорували це, натомість хочуть, щоб нових суддів ВСПС обирала Експертна рада, яка на половину складатиметься з національних експертів. Їх делегуватиме не хто інший, як сумнозвісна Рада суддів на чолі із Богданом Монічем, “ставлеником” Павла Вовка і Андрія Портнова.

Якою буде якість добору такої Експертної ради — нескладно здогадатися. Раніше РСУ вже делегувала “зірок” до Етичної ради, наприклад Володимира Сіверіна, Дорадчої групи експертів — очільника ВСУ часів Януковича Ярослава Романюка, фігуранта “плівок Вовка” Володимира Кузьменка.

Детальніше про законопроєкт і його ризики — розповімо незабаром. Втім, сподіваємося, що цей аспект доопрацюється в процесі прийняття закону.
ВККС рекомендувала звільнити суддю Майдану Луценка

🔵Сьогодні, 18 листопада, Вища кваліфікаційна комісія суддів у повному складі рекомендувала звільнити суддю Майдану Олександра Луценка з Оболонського районного суду міста Києва. “Проти” проголосували два члени ВККС — імена дізнаємося, коли опублікують рішення. 

🎯Луценко — суддя зі списку 180-ти недоброчесних служителів Феміди, які могли б уникнути кваліфікаційного оцінювання з ВККС через рішення Великої Палати Верховного Суду. Детальніше про цей список розповідали тут. 

📌 Суддя Луценко понад пів року самотужки уникав оцінювання , надаючи довідки про незадовільний стан здоровʼя. При цьому практично відразу після неявки на чергову співбесіду без проблем продовжував здійснювати правосуддя.

📌Окрім цього, у розпал Революції Гідності він позбавив протестувальників прав керування транспортними засобами нібито за невиконання вимог працівників міліції про зупинку. А на сьогоднішній співбесіді на питання Громадської ради доброчесності, як він встановив, що саме ці люди були за кермом, Луценко відповів: «Мені Бог дав таку посаду “суддя”, щоб встановити ці обставини, от я і встановив.» Більше про “досягнення” Луценка читайте тут. 

Вітаємо рішення Комісії, яким вона звільнила українську судову систему від ще одного недоброчесного судді. Сподіваємося, й інші служителі Феміди зі списку 180-ти дуже скоро опиняться на засіданні пленарного складу ВККС, де на них чекатиме справедливе рішення — рекомендація на звільнення. 
⚡️Захоплення влади, хабарництво та вироки майданівцям: ДП ВРП і ВККС направили на звільнення 10 недоброчесних суддів за два тижні

Минулі два тижні виявились особливо продуктивними для Вищої ради правосуддя (ВРП) й Вищої кваліфікаційної комісії суддів (ВККС). На звільнення направили:

📌Павла Вовка — ексголову й «шефа» Окружного адмінсуду Києва. 3 ДП ВРП рекомендувала звільнити суддю за справою про зрив засідання палати Вищої ради правосуддя й вплив на процес кваліфоцінювання та членів ВККС.

📌Альону Мазур — також суддю Окружного адмінсуду Києва, яка узгоджувала свої дії з Вовком, ухвалювала рішення на користь Суркісів у «справі ПриватБанку». 1 ДП ВРП визнала також, що Мазур у 2019 році саботувала кваліфоцінювання.

📌Тетяну Шейко — ще одну суддю ОАСКу. Вона також уникала кваліфоцінювання у 2019 році й виносила рішення за вказівками Вовка. А статки судді неможливо пояснити законними джерелами. Відтак, ВККС рекомендувала звільнити суддю Шейко.

📌Олександра Луценка з Оболонського районного суду міста Києва. Луценко — суддя Майдану, він позбавляв протестувальників прав керування. Сьогодні, 18 листопада, ВККС рекомендувала його звільнити.

📌Світлану Федорець зі Звенигородського районного суду Черкаської області. Суддя є обвинуваченою у виправданні агресії РФ.

📌Юрія Новака — суддю Ленінського суду Полтави, якого спіймали на хабарі в у $10 тисяч.

📌Ірину Блажко — суддю Октябрського суду Полтави, яка позапроцесуально спілкувалась із обвинуваченим у хабарництві суддею Новаком.

📌Юлію Гальонкіну — суддю Октябрського суду Полтави, доньку свого «відомого» батька, Сергія Гальонкіна. Разом з ним вона мешкала у «будинку-церкві», та не декларувала майно.

📌Романа Шимчика — суддю Жашківського суду Черкаської області, який нецензурно висловлювався на адресу обвинуваченого і погрожував його побити.

📌Олену Смірнову — суддю Господарського суду Харківської області. У 2022 році вона виїхала за кордон і відтоді не здійснює судочинство.

Вітаємо такі рішення членів Вищої ради правосуддя й Вищої кваліфкомісії суддів й очікуємо остаточне звільнення цих суддів. Сподіваємося на подальше якісне очищення судової влади.
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
⚡️Ряди ОАСКу рідіють: ВККС рекомендувала звільнити суддю Ковзеля

Сьогодні, 19 листопада, Вища кваліфікаційна комісія суддів рекомендувала звільнити суддю скандального Окружного адміністративного суду міста Києва Петра Ковзеля. 

🎯ОАСК — суд, відомий своїми антиукраїнськими рішеннями. Судді ОАСК хоч і не здійснюють правосуддя, але досі отримують винагороду за, як бачимо, бездіяльність. Сьогодні в цьому списку стало ще на одного служителя Феміди менше.

👤Ковзель вчетверте не зʼявляється на співбесіду з Комісією. Суддя відомий швидким карʼєрним ростом, значними сумнівними статками та сприянням гральному бізнесу. Більше про нього читайте за покликанням. 

Ми вітаємо таке рішення Комісії і сподіваємося, що вона й надалі продовжить скорочувати список суддів ОАСК, які отримують державні гроші, не здійснюючи правосуддя.
2024/11/20 04:00:07
Back to Top
HTML Embed Code: