Telegram Web
🐔 П І В Н І С Т Ь 🐓

👀 Люди люблять яскраві óбрази. Котів ми знаємо пруткими, корів — спокійними, лис у всьому світі хитрує, а півень.. а що півень?

Усюди в світі курей і півнів сприймають інакше, аніж у пострадянському просторі.
🐣 І дійсно: півні захищають своє численне потомство, вибудовують сувору ієрархію поміж інших, полюбляють битися за своє та дуже небезпечні в цих бійках.

Іноді півень, знайшовши їжу, спеціально лишає її для курочки, яка йому подобається, щоб привернути її увагу й похизуватись, ну і забезпечити собі здорове потомство.

🔪 Півень здавна сприймався людьми як символ войовничості, боротьби та бійкуватості. І не марно, враховуючи їхній палкий характер.
🥖 Геральдика Франції повна півнів — це тягнеться ще з часів Галії — і півень нині є одним із французьких національних символів.
🙌 Чорт, та навіть американські альт-райти підіймали Півня на свій стяг! Бо «півні історично символізували маскулінність, хоробрість та воскресіння — а ще вони дуже територіальні тварини».
Про китайський зодіак та рік Вогняного Півня годі й говорити!

Півні в Україні отримали свою назву за їхню чудову звичку голосно "співати". Самі півні не чують своїх потужних криків: відкриваючи дзьоба для голосного співу, вони перекривають собі слуховий прохід.

👻 У абсолютній більшості міфологій різних народів світу півні — дуже езотеричні тварини.
🌞 Їх часто пов'язують із Сонцем — певно, бо півні спілкуються із ним своїми піснями — а також із вогнем та потойбіччям. Щодо крику півнів та того, де вони кричать (в будинку, на позорі, біля хвіртки) існує багацько прикмет — як добрих, так і лихих. А ще спів півня має відлякувати злих духів від господарства!
✝️ Ось, навіть християнські церкви беруть собі за логотип півня, бо той ще й прямо згадується в Біблії! Перелічувати нескінченні міфи про створенню світу, обряди, вірування та прикмети щодо півнів — жодного посту не вистачить.

Ти можеш лоскотати півня, лагідно пестячи його борідку. Те саме працює і з курочками!

😕 То що ж не так у нашому краю із півнями? Чому істота, яка боронить свою велику сім'ю, хоробро б'ється за територію та щодня вітає схід Сонця — у нас стала образою?
⛓️ Цю бридку і безглузду асоціацію зі зґвалтованими ув'язненими принесли нам виключно совкові тюрми. Проте із падінням режиму чомусь вже й вільні люди почали зневажливо називати одне одного так. І несуть цю бридоту далі у наш нескінченний та вічний міф, який тільки-но відірвався від радянщини.

🪶 Чи доречно принижувати гордого птаха тою гидкою асоціацією? Хіба каста зґвалтованих зеків не мала назавжди зникнути разом із Совком? Що для нашого міфу краще: Півень як захисник свого власного, як хоробрий та езотеричний співучий птах, чи як зґвалтований у хворому соціумі раб?

🐓 Півень — це шикарно, особливо із великим червоним гребінцем!

🏴 Шануй Півня. Товаришуй із Півнем. Підіймай Півня на стяг. Півність або смерть!

ПЛЕМ’Я 🔥🐒
❤‍🔥183
Forwarded from Ліс на Руїнах
Стартапу Colossal вдалося повернути до життя давно вимерлий вид вовків за допомогою генної інженерії. Їх одразу почали порівнювати з вовками з Гри престолів, одного навіть назвали Кхалісі. Цей факт уже натякає, куди рухатиметься генна інженерія в найближчому майбутньому - у бік моди та фетишу. Її об’єктом стануть вже не вовки, мамонти чи динозаврики, а люди.

Але втручання в геном - це вам не одяг чи татуювання. Його наслідки набагато серйозніші. У експериментах помилки в редагуванні ДНК часто проявляються не одразу, а через роки - наприклад, у вигляді раку.

Загалом, кожна проривна технологія має непередбачувані негативні наслідки. Інтернет задумувався як спосіб передавання коротких повідомлень між бункерами, і ніхто навіть у страшному сні не міг уявити, на яку хтонь він перетвориться.

Згадайте речі у своєму тілі та психіці, якими ви незадоволені. Які нав’язала вам реклама, попкультура, соцмережі та технології. А тепер помножте це відчуття фрустрації на мільйон. Бо генна інженерія дозволить змінювати кожну клітинку та кожну нотку вашої психіки. І "правильність" або "неправильність" цих рис визначатиме швидкоплинна мода.

Таким чином, ваше невдоволення собою буде нескінченним

#технології
😢10🌚4❤‍🔥2
🌲ПОХІД ЗА ГРИБАМИ🌲:

🍄 саркосцифа червона: 1,
🗑 пластикові кришечки: 6.

Ліс. Ти йдеш по стежинці. Ти налаштовуєш своє збиральницьке нутро і уважно дивишся довкола... І ось він — твій омріяний грибочок! Саркосцифа червона, що виблискує яскраво-червоним кольором на тлі прілого листя. Ти піходиш ближче до неї.. і виявляється, що це пластикова кришка. З нами це ставалося декілька разів за одну прогулянку. Тож, засмучені, ми вирішили зробити те, що вміємо — написати постик.

🧚‍♀ Саркосцифа червона або ельфійська чаша — сапротрофний гриб, що росте на мертвий гілках та лісовій підстилці у вологих місцях.  Плодові тіла мають форму чаші і зазвичай утворюються ранньою весною (або навіть взимку, якщо погода тепла). В європейському фольклорі вважалося, що ельфи п'ють росу з чашечок цього грибочка — звідси і назва. Але саркосцифа червона росте не тільки в Європі, а й на всіх континентах, крім Антарктиди. Наприклад, в Північній Америці плем'я онейда використовували порошок саркосцифи для загоювання пупків немовлят.
🎵 Почути як звучить елфійська чаша, коли випускає спори, можна тут. А ще краще — піти в ліс, знайти грибочок, подути на нього і, якщо він буде готовий, він пурхне!

❗️У роді Sarcoscypha є декілька видів грибів, що схожі на саркосцифу червону, але вони також є їстівними. Також, якщо не розрізняти червоний та помаранчевий, цей грибочок можна сплутати з алеврією оранжевою. Але і цей гриб можна споживати в їжу. Тож помилитися з саркосцифою червоною доволі важко (якщо це не червона пластикова кришечка 😅). Але ми завжди наголошуємо на важливості правил збиральництва, які можна подивитися тут і тут.

🍽 Як смакувати ельфійські чаші:
— з'їсти сирими (мають менш насичений смак) — як закуску чи в салатах;
замаринувати;
— відварити (а ще й можна начинити песто з дикоросами);
— посмажити (наприклад з цибулею, і додати до каші чи картоплі);
— посушити на майбутнє.
🤔 Існує думка, що збирати сміття в лісі нема сенсу. Що це просто перекладання сміття з одного місця в інше або його спалювання  (але ж нічого просто так не зникає, чи не так?). І дійсно, основна проблема — це саме існування сміття як такого, і ніяке прибирання чи навіть переробка не вирішать її. І не варто забувати, що компаніям вигідно перекладати відповідальність за забруднення на споживачів. Згадати хоча б кампанію з сумним корінним американцем, яку спонсорувала всесвітньо відома компанія-виробник червоних кришечок.

🧹Але все ж таки ми за прибирання сміття у лісі з ряду причин:
основна причина — сміття отруює екосистеми; токсичні речовини вимиваються у ґрунт та воду; пластик розкладається на мікропластик і потрапляє у харчовий ланцюжок; сміття блокує сонячне світло і зменшує проникність ґрунту для рослин; тварини можуть ранитися чи заплутуватися у ньому;
🥷толоки — гарне місце для знайомств з однодумцями, з якими можна буде спробувати мутити більш серйозний активізм;
🧘‍♂ збирання сміття — медитативна практика; очищуючи довкілля ти очищуєш свої думки;
🏞 перебувати у Природі без постійного нагадування про щупальця цивілізації, як мінімум, просто приємніше;
🤓 і напевно найменш серйозна причина, але все ж: червоні кришечки, жовті пакети та інше сміття плутають, а потім фруструють збиральниць.
😌 Тож наступного разу, коли ти будеш трошки ближче до дикості — збираючи дикороси чи просто насолоджуючись прогулянкою — забери із собою сміття цивілізації.

🏃‍➡️🌲Сезон саркосцифи червоної вже майже закінчився. Але ліс ще має багато їстівних скарбів! Тож готуй корзинки і торбинки, бо ми пишемо для тебе постик про збиральництво весною 🙌

ПЛЕМ’Я 🔥🐒
❤‍🔥11🦄22🌚1
Forwarded from ПЛЕМ’Я 🔥🐒
💥 День Чорнобиля 🌱

⚛️ Зазвичай 26 квітня згадують як чергову річницю техногенної катастрофи на Чорнобильській АЕС, яка своїми наслідками забрала десятки тисяч життів. Річницю однієї з багатьох катастроф, які жертовно кладуть наші життя на вівтар електрифікації та зростання виробництва.
🕯 Проте, і так вдосталь сказано про ті жахи, що принесла нам ця аварія. Ми не любителі хвилин мовчання, бо про проблеми потрібно кричати якомога гучніше — але всі крики вже викричали задовго до нас.

🌱 Тому ми хочемо внести позитивну ноту!

🐮 26 квітня 2016 року у Зоні відчуження було створено найбільший заповідник України сьогодення — Чорнобильський радіаційно-екологічний біосферний заповідник! Його слоган — «Місце, де Природа може бути собою» — чудово передає те, чим зараз є ці території.

👉 Користуючись нагодою, закликаємо підписатися на канал Чорнобильського заповідника: @zapovidnyk. Дослідники постять цікаві матеріали та неймовірні фотографії тварин і рослин! 👈

🐮 У нашій статті про здичавіння ми багато посилалися на результати, які були отримані Заповідником у спостереженні за тамтешніми коровами, конями та іншими істотами, які були кинуті напризволяще колишніми власниками чи були підселені в дику Природу спеціально для здичавіння!
Так смерті десятків тисяч живих істот та наше усвідомлення трагедії дали шанс на вільне життя майбутнім поколінням.

🌀 Аварія на ЧАЕС та створення заповідника 30 років потому — чудовий приклад того, як техногенна трагедія змушує людей переглянути ставлення до Природи. Як небайдужі люди, які бачили красу відновлення дикості Полісся, добивалися признання Зони заповідником. І це історія із щасливим фіналом для всіх: для екологів Заповідника та, що найголовніше, для кожної дикої живої істоти, що тепер мирно живе на колись колонізованій людьми та машинами землі.

😍 Трохи нижче вас чекає добірка найкращих фоточок дикого Полісся за цей рік! 👇

ПЛЕМ’Я 🔥🐒
❤‍🔥73
🌸 Збиральництво весною 🌸

🐝 Весна! Природа прокидається від зимового затишшя, а їстівного в лісах, парках та навіть посеред бетонних джунглів стає набагато більше! Ми обожнюємо весняне збиральництво — відчувати тепло Сонця після довгої зими, чути спів птахів, вдихати п'янкий аромат квітів, радіти за живність, що знайшла собі пару 🤗

🔍 Тож ми продовжуємо серію дописів про збиральництво у різні пори року! Чим же можна поласувати весняною прогулянкою?

🥬 Зелень.
Кропива, зірочник середній, кульбаба, яглиця звичайна, підмаренник чіпкий, кінський часник, фіалка, медунка, конюшина, глуха кропива, подорожник, портулак, дика цибуля, пшінка (до цвітіння), щавель, зніт вузьколистий, настурція лікарська, жеруха, гравілат міський, грицики звичайні, горлянка, енотера дворічна, лобода, суховершки звичайні, вероніка, суріпиця звичайна, грабельки звичайні, квасениця.
Весна — найкращий час для збирання зелені. Зараз вона ніжна, хрустка і не гірка.
Додавай її в салати, супи, тушкуй, ферментуй. І не забудь заготовити вдосталь на майбутнє — сушеною чи мороженою!


🌱 Пагони
.
Дика спаржа, ваточник звичайний, здичавілий виноград (не плутай з диким виноградом), горець японський, хвощ (спороносні пагони), орляк звичайний, страусове перо звичайне, рогіз, аїр звичайний.
Молоді ніжні пагони — ідеальний інгредієнт для страв в стилі мішленівських ресторанів.
Надихнутися рецептами ти можеш тут.


🌿 Листя.
Ялина, бузина, береза, липа, клен, ожина, малина, смородина, вишня, глід, барбарис, суниця.
Молоде листя рослин можна додавати в салати чи тушковані страви, робити з них чай (чи навіть ферментований чай!), а квас з дикоросів.


🍄‍🟫 Гриби
.
Опеньок зимовий, саркосцифа червона, зморшок їстівний, аурикулярія вухоподібна, тремела звивиста, зморшок їстівний, трутовик лускатий, трутовик сірчано-жовтий, веселка звичайна (в стадії яйця), рядовка травнева, дощовик їстівний, підберезник, дубовик, їстівні види печериць, опеньок луговий, ентилома садова.
Ранньою весною з'являються перші "незвичні" гриби. А вже в травні починаться перша хвиля "типових" грибів — підберезовики, дубовики, а іноді навіть і білі. Також весною можна знайти і лікувальні гриби.


🌺 Квіти
.
Фіалка, медунка, гусяча цибулька, мати-й-мачуха, стокротка, вероніка, тюльпан, незабудка, форзиція, клен, магнолія, бузок, черешня, глід, яблуня, слива, бузина, шипшина, карагана дерев'яниста, суріпиця, кульбаба, квасениця, глуха кропива, конюшина, ромашка пахуча, робінія звичайна.
З квітів можна робити сиропи, кваси, маринувати пуп'янки, сушити на чай, додавати в салати чи просто прикрашати страви. Головне — перевір, чи можна їсти квітку досхочу, чи обмежуватися декількома для прикрашання страв.


🥕 Коріння
.
Осот звичайний, лопух, цикорій, рогіз, кульбаба, лілійник, дика морква, топінамбур, дикий пастернак (сік може викликати опіки!), пшінка (до цвітіння), енотера дворічна, кінський часник, дивина (а от її насіння є отруйним), аїр звичайний, алтея лікарська, бутень бульбистий.
Хоч найбільш поживними коріння є у холодні пори року — коли верх рослини спить, підживитися корінцями можна і весною. Наприклад приготувати з них пюре, запекти, замаринувати, заферментувати чи зробити цукати.


🌬 Пилок
.
Сосна, рогіз.
Найголовніше у збиранні пилка — випередити вітерець. Але якщо тобі це вдалося — додавай пилок у випічку, десерти та соуси.


🥃 Сік дерев.
Береза, клен, вільха, волоський горіх, чорний горіх.
Із середини березня до середини квітня на наших теренах збирають березовий сік. Але, насправді, отримати сік можна не тільки з берези.
Із соку дерев можна зробити квас, сироп чи смакувати свіжим. І, звичайно, збирай сік дерев етично.


🌻 Насіння.
Кульбаба, щавель, клен.
Насіння кульбаби достигає вже весною. Очистити його від "парашутиків" можна механічно або за допомогою вогню — це дуже гарне видовище 🔥
Більше про методи очистки насіння кульбаби — тут.
Також ранньою весною можна знайти насіння з минулого року — щавель, клен.


🌲 Шишки сосни.
Молоді зелені шишки сосни можна закарамелізувати, зробити з них варення чи сироп. Крім того, що це смачно, сироп з шишок традиційно використовують для лікування застуди.


ПЛЕМ’Я 🌸🐒
❤‍🔥122
ПЛЕМ’Я 🔥🐒
🌸 Збиральництво весною 🌸
☝️ Збиральництво — це не тільки про можливість забезпечити себе їжею. Збір рослин та грибів відкриває нам численні (взаємо)зв'язки усього живого. Ти занурюєшся у світ, позбавлений відчуження, і розумієш: ти — теж його частина. Сьогодні ти збираєш рослинку, а колись станеш землею, з якої ростиме їжа для інших збирачів.
Берегти ліс, створювати ліс, руйнувати цивілізацію — це не "фетешизація природи", не дивна альтруїстичність. Так ти плекаєш Себе.

ПЛЕМ’Я 🔥🐒
❤‍🔥14🦄2
Forwarded from ПЛЕМ’Я 🔥🐒
🗓 22 травня 1942 року народився Теодор Качинський — американський критик технологій, неолуддит та терорист.
💁 Ми вирішили приурочити початок Плем'я саме до цієї дати, так як праці Качинського мали чималий вплив на формування наших поглядів.
🔥 «Індустріальна революція та її наслідки стали лихом для людства», — так починається відомий Маніфест Унабомбера*. У цьому есе він аргументує чому техно-індустріальне суспільство поневолює людей, а також критикує "лівацтво", як наслідок гіперсоціалізації та комлексу меншовартості.

Качинський народився в Чикаго в сім'ї польського погодження. Змалечку Тед проявляв інтерес до математики, його вважали вундеркіндом. У 16 років він вступив до Гарвардського університету. Там Качинський погодився взяти участь у тривалому психологічному експерименті. Передбачалося, що учасники будуть диспутувати з іншими студентами на тему особистої філософії. Насправді ж, стороння особа критикувала та принижувала учасників на основі їх їдей. Тоді Качинський висував ідеї французького філософа, християнського анархіста Жака Еллюля, який критикував технократію. Експеримент продовжувався 3 роки. Результати цього експерименту використовувалися ЦРУ у спробах контролю свідомості при допиті. З часом Тед заперечував, що цей досвід мав негативний вплив на його психіку.

🧑‍🎓 У 1962 році Качинський вступає в Мічиганський університет, де отримує докторську ступінь з математики. Згодом він стає доцентом в Університеті Берклі в Каліфорнії.
🛖 Проте у цей час його нелюбов до сучасного життя ставала все більшою. Полишивши блискучу кар'єру, Тед перебрався жити в маленьку хижку в лісах Монтани, де полював та вирощував їжу. Він практикував невеликі диверсії на лісопилці неподалеку — проте, за його словами, він так і продовжував би жити тихим простим життям, якби його улюблене гірське плато, що було в трьох днях походу від хижи, не вирубили задля будівництву шосе 🪚

📦 Із 1978 року він почав розсилати бомби поштою, загалом вбивши 3 людини і покалічивши 23. Серед його жертв були лобіст лісової промисловості, директор маркетингового відділу транскорпорації, власник комп'ютерного магазину.
📰 Після 17-ти років розсилки бомб він пише листи в найбільші газети, обіцяючи припинити терористичну активність, якщо ті надрукують його маніфест — «Індустріальне суспільство та його майбутнє». Текст опублікували в New York Times і Washington Post. За словами Качинського, якби він не привернув увагу суспільства своєю кампанією з розсилкою бомб, ніхто б не дізнався про його ідеї.

Зрештою, Унабомбера зловило не ФБР, яке витратило на цю справу найбільше коштів за всю історію існування, а його власний брат, який побачив схожість ідей та літературного стилю з листами, що йому писав Тед. Після судової справи, Качинського засудили до довічного ув'язнення.

📢 Після ув'язнення Тед продовжує розповсюджувати свої ідеї. Він веде листування з багатьма людьми, пише книги та есе.
У 2021-му Качинського перевели із в'язниці підвищеної безпеки Флоренс, де тримають найнебезпечніших правопорушників, до Федерального медичного центру через стан здоров'я.

📗 Для ознайомлення з ідеями Качинського радимо прочитати його Маніфест (оригінальна назва Industrial Society and Its Future) в українському перекладі (онлайн або ТХТ-файл) чи в оригіналі.

З днем народження, Тед! 💥

UPD 10 червня: rest in power

* Унабомбер (скорочення від University and Airline Bomber) — призвісько, яке дало Качинському ФБР до виявлення його особистості.
** Варто зазначити, що під лівацтвом Качинський необов'язково розуміє усі ідеї, які можна умовно віднести до лівих. А скоріш зазначає деякий психологічний тренд, який часто присутній в лівих колах, але не виключно. Наприклад, екофашизм Тед відносить до лівацтва.

ПЛЕМ'Я 🔥🐒
❤‍🔥92
🌀 Сьогодні чергова річниця Теодора Качинського — ідеолога та практика неолуддизму, який майже одноосібно вивів ці ідеї на широкий загал, своїми думками та боротьбою зробивши антитех-філософію такою, якою вона є зараз.
📜 Окрім Маніфесту — есе «The Industrial Society and It's Future», яке варто було прочитати вже давно! — Тед написав багато інших праць та особистих листів по темі революції, моралі, справжньої боротьби та подальшої практики життя.
📰 Деякі з них перекладені та опубліковані, в т.ч. завдяки нам. І сьогодні є гарний привід їх прочитати!

📗 «Найхитріший трюк Системи» 👈
«Система провернула трюк із сучасними потенційними революціонерами та бунтарями. Трюк настільки гарний, що, якби він був свідомо спланований, можна було б захоплюватися його майже математичною елегантністю.»

📗 «Дорога до революції» 👈
В есе розглядається питання переходу до нових цінностей, що суперечать нинішній системі: пошана до Природи, любов до усього вільного та дикого. Ми пропонуємо тобі ознайомитися з думками автора щодо можливостей і тактик для майбутньої революції.

📗 «Грядуща Революція» 👈
Тед розмірковує про обставини, що призводять до революцій, фактори, які можуть ставати на заваді, та цінності —  основу нового руху проти системи експлуатації усього живого.

📗 «Мораль та революція» 👈
Мораль слугує Системі. Якщо ми хочемо змінити цю Систему, ми повинні відкинути її мораль. Чи це означає, що ми станемо "аморальними" — будемо чинити насильство і несправедливість? Зовсім ні! У есе Качинський вводить поняття "принципів справедливості" — універсальних правил, до яких тяжіють усі відомі нам культури. І ба більше, розвиваючи цю думку, автор доводить, що в нашому суспільстві поняття моралі використовується для цілей зовсім не сумісних з людською порядністю та справедливістю.

📝 Вибачення перед жінками.
Якщо від прочитання маніфесту тебе зупиняло те, що «Тед був сексистом» — він виправився, бігом читати!

🙌 А ще, по неймовірному співпадінню, сьогодні же нашому Плем’ю цілих два роки! Створюючи канал під час війни, ми розуміли, що складно буде розриватись між цією епохальною історичною подією та активізмом — проте, щось нам все ж вдається 😌

Читай теорію, вдосконалюй практику — і Природа розквітне на руїнах техноіндустріальної цивілізації 🔥🐒
❤‍🔥12🗿33
2025/07/10 00:08:55
Back to Top
HTML Embed Code: