Telegram Web
Ми пережили цю ніч 😌

🔥🐒
❤‍🔥186🦄1
🔬 Науковий прогрес потребує жертв. І, разом із людьми, зазвичай цими жертвами стають наші брати і сестри по Землі — ті нелюдські тварини, які не створювали цивілізації, але відчувають її наслідки не менше за нас.

🙊 Та що у цій індустрію здатні викрити історії мавпочок? Деякі із них загинули у застінках лабораторій, інші — скористалися можливістю вирватись на волю, хоча б ненадовго.

Про тварин, активістів та індустрію — у статті:

👉 Мавпяча втеча! Як працює розведення лабораторних тварин для дослідів та як із цим борються? 👈

ПЛЕМ’Я 🔥🐒
❤‍🔥11😢5🌚1
#НАрх_штудії
#НАрх_ідея

Немає ніякого сенсу святкувати штучну дату "нового року", відірвану від будь-яких природних циклів, модерну за своїм походженням, "освячену" хіба що культом споживацтва і грошей.

Натомість хочу поділитися з вами блискучою ідеєю, якої дійшли учасники клубу "Лібертарій" під час суботнього обговорення. В опорній статті Святослава Сідорова містилася дуже цікава думка: деякі сучасні біологи замість фікції "автономного організму" віддають перевагу вивченню симбіотичних суперсистем, якими є кожна жива істота.

Уявлення про "автономний організм", схоже, з'явилося в добу Просвітництва, в Європі XVII-XVIII століть, просто поруч із ідеєю "автономного індивіда (суб'єкта)" - однією з головних інтелектуальних облуд цієї доби. Власне, цей процес досліджував Мішель Фуко в "Словах і речах".

Однак так само, як наші тіла є симбіозом різних організмів, усе наше єство також є сим-біозом, сим-фонією, син-ергією Богів, Предків, оточуючих людей і нашого "я". Будучи наділені свободою волі, ми, тим не менше, міцно вплетені у Візерунок Всесвіту.

Як будь-яка річ насправді є результатом праці багатьох, а тому не може безумовно належати комусь одному [і в цьому сенсі власність є крадіжкою], наші думки, слова і вчинки також вільно продовжуються в інших людях і самі є продовженням свободи інших.

Якщо ви хочете підсумок профанного "року", то хай це буде він.
❤‍🔥15🙈2
❄️ Збиральництво взимку ❄️

😴 Хоч взимку Природа йде на спочинок, в лісах все одно є чим підживитися — як лисим мавпочкам, так і іншим тваринам 😌
🥾Тож навіть, якщо ти проґавиш більш плідні пори року — не біда. Гайда в ліс, де тебе чекає їжа, ліки, а також краса зимової Природи і азарт збиральництва!

Отже, що збирати взимку?

🍽🍄‍🟫 Їстівні гриби:
Опеньок зимовий, аурикулярія вухоподібна, глива, тремела звивиста, саркосцифа червона.
Основне правило збиральництва — переконайся в ідентифікації виду на всі 100% перед тим, як його їсти — особливо актуальне для грибів. Тож перед смакуванням грибочка: навчися розпізнавати гриб за його визначальними характеристиками, навчися розпізнавати схожі гриби, що ростуть у твоїй місцевості (особливо отруйні), а найкраще — закорешуйся з досвідченими грибниками. Пам’ятай — людей вбивають не гриби, а людська безрозсудність ☝️
Взимку вибір грибів не такий великий, але все ж таки є грибочки, які полюбляють прохолоду.


💊🍄‍🟫 Лікувальні гриби:
Траметес різнобарвний, трутовик обплямований, чага, трутовик плоский.
Ці лікувальні гриби містять у собі різноманітні полісахариди (в тому числі бета-глюкани) і мають антиоксидантні, протизапальні, антиракові властивості; позитивно впливають на серцево-судинну систему і рівень цукру в крові. Зібрані гриби наріж на шматочки і висуши. Заварюй як чай, клади в бульйони або перемели і додавай до смузі та інших страв.


🍒 Ягоди
:
Калина, шипшина, глід, горобина, дереза звичайна (по-модному ягоди годжі), ялівець звичайний (не переплутай з козацьким ялівцем, який полюбляють в озелененні!), терен.
На деревах подекуди ще можна знайти ягоди з осені! А деякі з них, як от калина та горобина, після морозів стають лише смачнішими.


🌲Голки хвої:
Сосна, ялина, ялиця.
Більшість голок хвойних дерев є їстівними. Виключенням є тис, що є смертельно отруйним! ☠️
Чай з голок сосни та інших їстівних видів хвойних містить вітамін C, флавоноїди та амінокислоти. Також з них можна приготувати ферментовану "шипучку". Інші рецепти тут.


🥕 Коріння:
Кульбаба, цикорій, лопух, осот звичайний, гравілат міський, кінський часник, рогіз, гірчак зміїний.
Якщо погода дозволяє і земля не повністю замерзла — у тебе є чудова нагода повикопувати корінці багаторічних рослин. З коренів кульбаби та цикорію можна приготувати замінник кави, а корінь лопуха використовується як овоч в азійській кухні. Корінь гравілату міського має гвоздичний аромат і його можна використовувати як спецію. А рогіз та гірчак зміїний є гарними крохмалистими коренями, що ростуть у воді.


🌰 Горіхи:
Жолуді, ліщина, грецький горіх.
Також взимку можна знайти опалі горішки. Але не збирай їх усі — залиш трохи білочкам 😌
Жолуді є їстівними для людей, якщо вимочити з них таніни. А далі можеш робити з них каву, борошно для випічку або навіть місо-пасту!


🌳 Кора дерев:
Береза, сосна, липа, верба.
У їжу використовується внутрішня соковита кора під зовнішнім твердим шаром дерева.
Ось рецепт хлібців з кори сосни, а тут рецепт печива з кори берези.
Як зібрати кору не нашкодивши дереву читай тут (також там є рецепт "бекону" з кори сосни).


🪵 Гілочки:
Вишня, яблуня, слива, груша, малина, смородина, шипшина.
Як робити ферментовані чаї із листя ми вже писали. Але якщо не вийшло зробити запаси за теплу пору року — чайок також можна заварювати з гілок плодових дерев та ягідних кущів. Просто закинь нарізані гілочки у воду і прокип'яти на слабкому вогні. До того ж такий чай буде мати лікувальні властивості.


🌻 Насіння:
Щавель, клен.
Насіння деяких видів тримається на рослинах до наступного сезону. З насіння щавелю можна приготувати крекери. А перемолоті сухі "крильця" клену додавати як спецію чи загущувач для супів.


🌱 Зелень:
Зірочник середній, підмаренник чіпкий, кульбаба, кінський часник.
Деякі трав'янисті рослини ростуть навіть в холод! Тож і взимку немає потреби купувати салат в пластику.
Не забудь гарненько вимити зелень і додавай її в салати, супи, смузі та інші страви.


📔 І традиційно нагадуємо про наш збиральницький чек-ліст.
А більше про збиральництво у наших широтах можна дізнатися на цьому ютуб-каналі.

🎒Happy foraging!🌲

ПЛЕМ’Я ❄️🐒
❤‍🔥173
Для тебе ліс – масив зелений,
Великий топливний ресурс,
А знаєш, що цей ліс для мене? –
Сказать тобі я не берусь.

🌲🌳🌍
13❤‍🔥10
Минулого року ми анонсували запуск Бібліотеки Плем’я. Але прокрастинація взяла над нами гору, тож ми довгий час відкладали цю справу.

📖 Сонце вже набирає сили, але зимові дні все ще короткі. Тому зараз — влучний момент зайнятися самоосвітою 😉

🙈 Зізнаємося, що у нас неприпустимо мало ідеологічних книг у порівнянні зі травницько-ферментаційними 😅
📥 Та ти можеш допомогти нам це виправити! Надсилай книги або їх назви (ми знаємо, де їх здобути 🏴‍☠️) і ми додамо їх в Бібліотеку.

👂 Ми сподіваємося, що колись бібліотеки залишаться в минулому. І знання передаватимуться із уст в уста.
А поки…

Ставай начитаною лисою мавпочкою тут: 👇

📚 Бібліотека Плем’я 🔥🐒

P.S. На жаль, більшість книг англійською мовою. Сподіваємося книг українською ставатиме більше — в тому числі завдяки нашим майбутнім перекладам 😌

ПЛЕМ’Я 🔥🐒
❤‍🔥153
«Природа є бог»
by Hanna Hetmanchuk
&
ПЛЕМ’Я  🔥🐒
16❤‍🔥9🦄3🙈1
Це могли бути ми, але

🫀 Кохання — одна з найбільш диких рис, що лишились із нами у суспільстві модерну. Плекай анархію почуттів, бо саме вони визначають різницю між звіром та машиною 🫶

Фото: «The Origins of Love», Hiroshi Sugimoto
&
ПЛЕМ’Я ❤️‍🔥🐒
❤‍🔥19🦄2🙊2
Forwarded from ПЛЕМ’Я 🔥🐒
Relationship goals 🙌

Ідеальні стосунки на думку Плем'я 🍄🌾
❤‍🔥19🗿22
🐇 Детермінована випадковісь, що ми її називаємо долею, підкидає нам не один, не два і не три шанси переосмислити певні підходи у наших життях та виправити те, що було зроблено до нас без нашої волі 🛤

🌬 І нинішні морози (перші такі цієї зими, хоч і слабенькі в порівнянні із зимами позаминулої декади), разом із чудовим снігопадом — один із таких шансів.
🌨 Сніг присипає собою весь людський бруд — і на якийсь час ліси, поля та стежки знову виглядають так, наче на них не накидано недопалків, скла та пластику, жерсті та гуми. Сніг приховує весь бруд —  перетворюючи все довкола на білий океан, відблискуючи на світлі Сонця сотнями та тисячами промінців

У цьому снігу поруч пробігає заєць, лишаючи слід паралельно стежці.
Куди прямує той заєць?
Можливо, насправді, це він на вірному шляху, а не ми?


ПЛЕМ’Я  🔥🐒
❤‍🔥145🦄2
2025/07/14 12:14:33
Back to Top
HTML Embed Code: