Telegram Web
Мішіма Юкіо під час спостережень НЛО. Токіо, 1957 р.

#фото_історія

👀 Чудовий привід перечитати давній допис про уцуробуне - відображення НЛО у фольклорі.
🌚2811👻7🤯1
Думаю, всі ви точно десь бачили ці фото пані Іхара Місао та її кота Фукумару. Але в такі щирі, десь зворушливі та крихткі моменти завжди приємно зазирнути ще раз 🐾

Автор фото Іхара Мійоко.

 #фото_історія
❤‍🔥51🥰168
👻 Хоча це далеко від Японії, в Сінгапурі, важко проігнорувати цю новину про Бога Дзвіноподібної Кривої.

Ім’я «Бог Дзвіноподібної Кривої» походить від системи оцінювання «Bell Curve», за якою учням виставляються оцінки на основі порівняння їх успішності з результатами однолітків. Оцінки розподіляються вздовж кривої, де більшість кількість студентів отримує середню оцінку, а інші – вищі та нижчі оцінки.

До Бога звертаються студенти Національного університету Сінгапуру.

На різних платформах соціальних мереж з’являються дописи, в яких демонструється імпровізована святиня, присвячена останньому втіленню Бога Дзвоника – авокадо.

#сучасна_релігійність
🥰29😁8👍7🍓21😭1
Деякі роботи фотографа Муда Томохіро з альбому "Форми води". Фотограф пише, що його місія – "відобразити у фотографіях те, про що говорять речі, і що неможливо передати словами".

В альбомі "Форми води" Муда намагався представити воду як один з елементів, який, згідно з буддизмом, разом з землею, вогнем, повітрям та порожнечею формують навколишній всесвіт.

#буддизм #фото_історія
32👍8❤‍🔥5
А чи має кіт природу будди?

#дзен #буддизм #неко
72👍12💯3🔥1
Тож як, чи має кіт природу будди?


Згідно з буддизмом Махаяни, авжеж, має.

Свідчать про це такі ключові тексти, як Татхагатагарбха Сутра, Махапарінірвана Сутра, Лотосова Сутра та Аватамсака Сутра. Основна в цьому питання доктрина Татхагатагарбха («вмістилище Так Присутнього») вчить про безперешкодні можливості для всіх живих істот стати буддами через реалізацію факту того, що всі та все в цьому світі вже є буддою.

Дзен-буддизм дає відповідь на це питання у формі відомого коану «Чи має собака природу Будди?». Згідно з сюжетом, собака заходить до храму, де чернці слухають майстра, та починає скрести землю та мітити територію. В цей момент хтось з учнів ставить запитання. Як відомо, майстер Чжаочжоу (Джьошю) відповідає на це питання коротким словом «Му» (無), яке в сучасній мові позначає заперечення, а в буддійському контексті відсилає до концепції порожнечі. Порожнеча і є сутністю істот, основою просвітлення та природою будди.

Але є згадки і про котів.
Так в Лотосовій сутрі читаємо притчу про золоту кішку.

Золота кішка відрізнялася від усіх інших тим, що її хутро сяяло яскравим золотим світлом. Багато сільчан вірили, що кішка є божественною істотою і ставилися до неї з великою повагою. Вони приносили їй їжу і молилися про благословення.
Одного дня мудрий чернець відвідав село і побачив, як сільчани шанують золоту кішку. Монах вирішив навчити сільчан про справжню природу будди. Він зібрав їх і сказав: «Ця кішка, хоч і золота, не відрізняється від інших кішок. Те, що ви бачите як особливе, - це лише зовнішній вигляд. Справжня природа Будди знаходиться всередині, і вона присутня в усіх істотах, не лише в цій золотій кішці».


В буддизмі школи Кеґон (Хуанань) розповідають притчу про кішку за ім’ям Коштовніть.

У далекій землі був величний храм з прекрасним садом. У цьому саду жила кішка на ім'я Коштовність. Коштовність була не звичайною кішкою; вона була символом взаємозв'язку всього життя. Її хутро, як говорили, відображало весь всесвіт, а очі блищали як зірки.
Одного дня група монахів зібралася в саду для медитації над природою буття. Під час медитації вони спостерігали, як Коштовність граціозно пересувається садом. Один монах зауважив: «Ця кішка, Коштовність, здається, втілює весь космос у своїй істоті. Чи може бути, що вона має природу Будди?».
Настоятель відповів: «Справді, Коштовність є проявом сітки Індри. Так само, як кожен коштовний камінь у сітці відображає всі інші камені, ця кішка відображає взаємозв'язок усіх істот. Її природа Будди нічим не відрізняється від нашої. Кожна істота, кожна форма - це коштовний камінь у сітці Індри, кожен з яких відображає і містить ціле».

Сітка Індри – метафора, яка описує величезну сітку, що простягається нескінченно в усіх напрямках. У кожному вузлі сітки є коштовний камінь, і кожен камінь відображає всі інші камені, символізуючи взаємозв'язок усіх істот і феноменів. Так кожна особа містить ціле, і тому кожна істота має природу Будди.

#буддизм #дзен #неко
👍2815🔥2👏2👾1
👻 Кавазу ньо:бо: (蛙女房) – різновид йокай, відомого як Жінка з Двума Ротами (二口女). Зазвичай у казках Кавазу ньо:бо: є ідеальною жінкою, доти чоловік не розкриває її таємниці. Тоді Кавазу ньо:бо: приймає свою демонічну подобу, та ідеальна жінка зникає назавжди.

#йокай
38🤔6🔥3🍓3😱2
Восьминіг грає на музичних інструментах для морських створінь. Каванабе Кьосаі, період Едо.

#йокай #укійо_е
49🔥9
Будди та бодгісатви храма Отаґі-нембуцу, Кіото.

#буддизм
61🔥7👍5
"Бамбук раннього літа", Касамацу Шіро, 1954 р.
85👍7👀1
2025/07/12 16:11:01
Back to Top
HTML Embed Code: