Telegram Web
🍁 Оскільки жовтень - не тільки Каміназукі (神無月, місяць без богів) але й час Хелловіну, в Японії популярні ось такі осінні солодощі. Хелловін, хоч і іноземний фестиваль, все одно популярний в Японії тому що пов'язан зі знайомими темами зміни сезонів та з привидами (お化け - обаке).

👻 Ці шоколадки в формі Фуджі-сан пропонують сезонну гру Шіріторі. Ця гра має силу відлякувати обаке, які переслідують мандрівників по сутінковим вулицям. Скоріш за все, Шіріторі відома з періоду Едо - розквіту міської культури.

👻 Тому шоколадки пропонують питання - перше слово Обаке - та дають відповіді на іншій стороні. Гра полягає в тому, що гравець має назвати слово, яке починається з літери, на яку закінчується слово, назване попереднім гравцем.

🤔 Цікава ідея для жовтневих занять з японської.

#кіото_блог #йокай

#кіото_блог - тут мої власні фото та спостереження
👻2611👍1🔥1💘1
Один з тих самих водоспадів, по яким, згідно з давньо-китайською легендою, має піднятися короп (鯉) для того, щоб стати драконом. Зараз такі водоспади - популярні місця для загадування бажань.

Кіото, поблизу Кінкаку-джі.

#кіото_блог
46🍓5👍3🔥2❤‍🔥1
Вівтарики для заспокоєнни духів ненародженних дітей (水子мідзуко) в Ямашіна, храм Бішямонтен-ґу (одна з відомих сьоми богів вдачі в шінто).

Зараз вівтарики стали площадкою для ігор сусідських дітей. Ямашіна - один із заможніх кварталів в Кіото, люди тут не цікавляться традиціями. В самому храмі, напроти, можна зустріти паломників з віддалиних куточків Японії (та жодних туристів).

Позаду від статуї Будди бачимо покинуті іграшки принцес та гномів. Перехрещення наративів?

☸️ Про мідзуко я писала ось тут.

#кіото_блог #буддизм
36🙏9👍5
This media is not supported in your browser
VIEW IN TELEGRAM
🎶 Темізуя (місце для ритуалу очищення - рук та рота) та статуї Джізо-сама в саду храму Бішямонтен-ґу, Кіото.

#буддизм #джідзо_сама #кіото_блог
🥰2715😎2
49💔23😭1
🍂 «Осінній сад у Фукуґава» від Кавасе Хасуі, 1920.
44🥰8👍3💘1
Ґо-шюін - печатки від храмів, які збирають паломники як свідоцтво відвідування храму - тепер можна купити в автоматі, не заходячи до храму. З іншого боку, такі автомати можна знайти тільки в центральних та турістичних районах міста.

#кіото_блог #печатка #сучасна_релігійність
23👍5
Актори театру кабукі (歌舞伎) в образі сьоми богів вдачі (七福神). Торгівельна вулиця в Осаці.

#кіото_блог #сучасна_релігіність #шінто #шічіфукуджін
35🔥8👍3💘1
"Магія води", фото від Такашіма Коджі (高島康司), 1951 р.

Ця світлина зайняла 5те місце в міжнародному фотоконкурсі чорно-білої фотографії за 1951 р., та була опублікована в американському журналі "Популярна фотографія" під назвою "Сплеск!" ("Splash!"). Жінка, зображена на світлини, стала дружиною фотографа. А з часом фотографія отримала нову назву.

#фото_історія
69👍8🔥6💘3😘1
#шічіфукуджін - серія дописів про знаменитих сім богів вдачі

_8 Кішшьотен (吉祥天), також відома як Кічіджьотен (吉祥天女) або Кудокутен (功徳天) – одна з сьоми богів вдачі (шічіфукуджін). До пантеону Шічіфукуджін включаєтсья в окремих випадках, наприклад, у списках від 1783 та 1796 р.

Цей образ прийшов в японську культуру через буддизм з індуїстської богині Лакшмі. Вважається богинею щастя, родючості та краси.

На зображеннях Кішшьотен завжди тримає в руці Ньоіходжю (如意宝珠 або чінтанамі в індуїзмі – перлину, що належить бодгісатві Авалокітешварі та має здатість виконувати бажання).

#буддизм #шінто
36👍2
Одна з 1200 статуй ракан (羅漢, послідовників будди). Храм Отаґі-ненбуцу, Кіото.

#кіото_блог #буддизм #неко
53🥰6💘4
#шічіфукуджін - серія дописів про знаменитих сім богів вдачі

_7 Джюро:джін (寿老人) — один із Сьоми богів вдачі. Його прототипом став даоський відлюдник, який, згідно з легендою, шукав еліксир безсмертя і знайшов його в XI столітті. Джюро:джін походить від китайського даоського бога — Старого чоловіка з Південного полюса (Шоу-сін). Бог довголіття, вважається уособленням Південної полярної зірки.

Джюро:джін ходить із посохом і віялом. Його зображують як літнього чоловіка невисокого зросту — за традицією, менше ніж 3 шяку (90 сантиметрів). Він має довгу білу бороду і часто дуже високе, лисе чоло.

До посоха прив’язаний сувій, на якому записано тривалість життя всіх живих істот. Іноді цей сувій ототожнюють із буддійською сутрою. Олень, символ довголіття, зазвичай супроводжує його як посланець, як і інші довгоживучі тварини, такі як журавель і черепаха.

В японську художню традицію його ввели дзен-буддійські живописці періоду Муромачі (1337–1573).

#буддизм #шінто
36👍8
«Осінь в Оіраісе», Кавасе Хасуй, 1933.

#укійо_е
49🔥11👍6
Джюроджін в Осаці.

#шічіфукуджін #кіото_блог
👍1611😇3🤩1
Правила поведінки в автобусі та молитва за безпечну поїздку від Сеймей-джінджя (晴明神社).

#шінто #кіото_блог
👍2916
2025/07/09 17:55:14
Back to Top
HTML Embed Code: