Telegram Web
🧠Аутистична гіперчутливість та проблеми з ментальним здоров’ям
Гіперчутливість у аутичних людей виникає від надмірної зовнішньої та/або внутрішньої сенсорної стимуляції, яка викликає активацію фізіологічних стресових реакцій. Ця фізіологічна відповідь призводить до збільшення швидкості серцевого ритму та напруги м'язів, вповільнення або навіть зупинки процесу травлення (людину може почати нудити) тощо. Аутичні люди можуть мати гіперчутливість не лише до звуків, текстур, світла та запахів, але також до внутрішніх функцій організму, таких як травлення та м'язова втома або перенавантаження вестибулярного апарату.
❤️Крім цих реакцій на суто фізіологічні процеси, наші емоції ми теж відчуваємо на тілесному рівні. Любов, біль, самотність, захват, горе, роздратування – все це переживається фізично, через нервову систему, яка не тільки реагує, але і повідомляє нам про наш внутрішній досвід. Те, що аутист_ки схильні до гіперчутливості, призводить до більш інтенсивного відчуття емоцій та тілесному рівні. 
Ці емоції можуть відчуватися настільки сильно, що аутична людина може свідомо чи несвідомо дисоціюватися від цих почуттів та емоцій, придушувати їх – тимчасово або протягом тривалого часу, щоб уникнути перевантаження.
Наприклад, групова терапія, як правило, погіршує симптоми у тривожних аутичних людей. Так само неефективною є  когнітивна практика “зупинки нав’язливих думок”, бо специфічна негнучкість аутичної психіки, помножена на її гіперреактивність, перетворює ці спроби на “сизифову працю”, що викликає у людини ще більший дистрес, відчуття власної неадекватності – і загалом погіршує її стан. 
🧠 Нейровідмінність - це інший спосіб роботи нервової системи, тому у аутичних людей вона може по-іншому реагувати на ліки, в тому числі на ментальне здоров’я. Це означає, що стандартні підходи до лікування психічних розладів можуть не бути такими ефективними для цієї групи осіб. 
Тому важливо призначати та налаштовувати лікування з урахуванням конкретних особливостей нейровідмінних людей. Індивідуалізовані підходи до терапії можуть забезпечити кращі результати та зменшити ризик побічних ефектів.
Мабуть, ви вже знаєте, що у нас є психотерапевтка, яка надає безкоштовну допомогу транс*людям. Але як це відбувається і що треба зробити, щоб отримати доступ? 

Якщо ви хочете отримати психологічну консультацію, заповніть анкету за посиланням Потім з вами зв’яжеться наша консультант_ка для подальшої комунікації, а саме побудови графіку психологічних сесій.
Правила проведення консультацій:

— Ми дотримуємось правил конфіденційності згідно з чинним законодавством України, тому наші консультації безпечні та зберігають вашу приватність;

— Сесія триває 60 хвилин 1-2 рази на тиждень. Частіше або рідше проведення консультацій, як правило, недоцільне: у першому випадку клієнт не має достатньо часу для асиміляції отриманого досвіду, у другому випадку - не забезпечується достатня інтенсивність самопізнання та особистісних змін;

— Важлива наявність швидкого інтернету та гарнітури;

— Перебування у приміщенні сторонніх людей під час консультації заборонено;

— Не допускається приходити на сесію в алкогольному сп'янінні (навіть трохи) або під впливом речовин, що змінюють свідомість. Психологічна робота в стані зміненої свідомості небезпечна;

— Якщо вам треба скасувати або перенести консультацію, попередьте спеціаліст_ку не пізніше ніж за добу до консультації у месенджері;

— Якщо ви запізнюєтеся на консультацію, попередьте спеціаліст_ку у месенджері. Тривалість терапевтичної зустрічі буде зменшено відповідно до часу вашого запізнення;

— Якщо ви запізнюєтеся на консультацію більше ніж на 15 хвилин без попередження, вона скасовується, а подальша співпраця - припиняється;

— Листування електронною поштою та іншими засобами електронного зв'язку (соціальні мережі, месенджери), телефонні розмови або sms між Вами та психолог_инею можливе для:
• надсилання психологом клієнту списку рекомендованої літератури або посилань на статті, що стосуються запиту клієнта;
• надання психологом клієнту докладного опису вправ для домашнього виконання;
• попередження про скасування чергової консультації від клієнта;
• запиту на зміну в графіку консультацій (вибір іншого часу для консультації) з боку клієнта;
• термінового запиту, пов'язаного з нестерпними психологічними станами, з якими клієнт не може впоратися самостійно до чергової терапевтичної зустрічі.


Питання та відповіді:

Чи можна отримати консультацію, якщо мені немає 18-ти років?
— На жаль, ні. Наша спеціаліст_ка працює тільки з повнолітніми клієнт/ками.

Чи це безпечно та конфіденційно?
— Так, це безпечно та конфіденційно. Ми турбуємося про вашу приватність і дотримуємося  Етичного Кодекса Психолога. (Етичний кодекс психолога - це нормативний акт, що є гарантом високопрофесійної, гуманної, високоморальної діяльності психологів України. Він був прийнятий на І Установчому з’їзді Товариства психологів України 20 грудня 1990 року в м.Києві).

— На якій платформі проводяться консультації?
— Перед початком консультації вам надішлють лінк на платформу  Google Meet. Цей додаток не потребує реєстрації та ваших персональних даних, тому він комфортний для проведення сесій.

— Якщо мій партнер/ка звертались до даного/ої спеціаліста/ки чи можу я також отримати консультацію?
— На жаль, ні. Це буде впливати на відчуття безпеки клієнтів, які вже отримали консультації, та є порушенням етики. Так само консультації не проводяться, якщо зі спеціалістом/кою у вас є тісні зв'язки: дружні, сімейні, любовні, партнерські, ділові.

— Я заповни_ла анкету, а мені довго не відповідають, чому?
— Через великий запит на отримання психологічних консультацій спільнотою, заявки опрацьовуються в порядку черги. У кожному із проєктів, в межах яких функціонує наша психологічна служба, передбачена певна кількість консультацій на конкретну кількість людей. Враховуючи ці два чинники, ми можемо відповідати з невеликою затримкою. 


Якщо у вас залишились питання, пишіть нам, ми завжди раді допомогти!
🏳️‍🌈🏳️‍⚧️ Бісексуал_ки та транс*люди
16 вересня розпочинться тиждень обізнанності про бісексуальність. Сьогодні ми розвіємо деякі міфи про бісексуальних транс*людей, які так часто можна почути.
Тиждень обізнаності про бісексуальність створений, щоб все більше і більше людей могли долати свої стереотипи і упередженість. Бісексуальні транс*люди - важлива частина ЛГБТ+ спільноти, і спростовуючи міфи про бісексуальність і трансгендерність в цей тиждень, ми долучаємось до спільної справи. Давайте будувати вільне від дискримінації суспільство разом!
Сьогодні день народження у Софі Ксеон, шотландської музикантки, продюсерки та діджейки. Google вшанував її пам’ять створивши Doodle.
Софі Ксеон (також відома як SOPHIE) народилася 17 вересня 1986 року.
З юних років Софі надихнула електронна та рейв-музика, яку вона вперше почула на касетах від свого батька. У 2000-х роках Софі переїхала до Берліна і стала частиною денс-поп-групи “Motherland”. Незважаючи на зростаючий успіх, Софі воліла триматися подалі від громадськості.
У 2017 році Софі зробила камінг-аут як транс*жінка, що стало переломним моментом у її кар'єрі. Наступного року вона випустила альбом, який змішав електронні ритми з піснями про ідентичність і самосприйняття. Цей альбом приніс Софі номінацію на Греммі, зробивши її першою транс*виконавицею, номінованою в категорії «Найкращий танцювальний/електронний альбом».
Нажаль, Софі померла 30 січня 2021 року, але вона назавжди запам’ятається тим, що змінила поп-музику своїм унікальним звуком. У вересні 2024 року в її честь планується випустити альбом.
🏳️‍⚧️Шановна транс*спільното!🏳️‍⚧️

📜Кожна громадська організація має свою історію, моменти злету і падінь. За майже шість років існування нашої ініціативи, відбулось чимало різноманітних змін, великих зрушень, трагедій та перемог. Протягом усього цього часу ми доклали чимало зусиль, щоб бути голосом спільноти, зміцнюючи її, підтримуючи та захищаючи. Наша рішучість у прагненні створити світ, вільний від трансфобії, залишалась непохитною і у час, коли був створений перший транс*ком’юніті центр, і коли наша організація стала першою офіційно зареєстрованою ГО транс*людей в Україні, і коли почалось повномасштабне вторгнення.

🪖Проте, сучасні умови внесли свої корективи. Початок російської повномасштабної агресії проти України застав нас зненацька, що сильно вплинуло на характер роботи. Організації довелось звикати до нових умов роботи, нових реалій та нових правил, які створювали для нас обставини, з усією їх динамікою та непередбачуваністю. Таким чином, організація продовжувала своє життя, докладаючи усі можливі зусилля щоб залишатися разом і на стороні спільноти. І все ж…

🐛І все ж, рано чи пізно, з’являється гостра потреба в змінах. Так само, як багатьом транс*людям необхідно приймати складне, але таки життєво необхідне рішення про зміни, що ділять життя на “до” та “після”, так і для Trans*Generation прийшов той переломний момент, коли лише глибокі якісні зміни можуть дати організації друге дихання. Саме тому…
🦋Саме тому прийшов час змінам! Ми з гордістю готові оголосити про перезавантаження Trans*Generation! Раді представити вам оновлену команду ГО Trans*Generation молодого покоління активіст_ок, що відтепер представлятимуть спільноту у всій її різноманітності та багатогранності. Наступні декілька публікацій будуть присвячені кожному з представників_ць нової команди, їх мотивації, візії та напрямку діяльності в організації.

Залишайтесь на зв’язку! Нас ще очікує безліч нових звершень, досягнень та змін!

🫶🏻💖З любов`ю,
[нова] команда Trans*Generation 🏳️‍⚧️
📚 Коли у 2012 році я почав свій перехід, інформації про трансгендерність було катастрофічно мало. Теорії практично не існувало, а про практичний досвід можна було тільки мріяти. Транс*людям доводилося буквально вишукувати крупиці знань, пробивати собі дорогу самим, а для зміни гендерного маркера була потрібна хірургічна стерилізація. Тоді фраза «я зробив перехід і поміняв документи за два роки» звучала як фантастика - «Як? Усього два роки? Тобі ще й пощастило!».

👥 У процесі свого переходу я зіткнувся з такою кількістю нерозуміння та дискримінації, про які навіть не підозрював. Я розумів одне: про це потрібно говорити. Потрібно робити це видимим і домагатися справедливості. Саме тоді почала формуватися українська транс*спільнота. Ми були різні, з різними історіями, але одне об'єднувало всіх - бажання поваги і визнання наших прав.

💡 Проходячи такий шлях, сам стаєш фахівцем з вирішення проблем, які для більшості залишаються невидимими, але кардинально змінюють життя. Ми - найкращі експерти в питаннях трансґендерності, тому що живемо з цим щодня. Не тільки на конференціях, не тільки на лекціях - це наша реальність. Так з'явилося покоління транс*активістів, так на світ з’явився Trans*Generation.

Сьогодні, озираючись назад, я бачу, який величезний шлях ми пройшли. Це було нелегко. І ось зараз - наш перезапуск. Час змінився, і з ним прийшло нове покоління активіст_ок. Їхній досвід зовсім інший, але вектор руху залишається незмінним. 
🎯 Організаціям потрібно бути гнучкими, і ми стали такими. Нова команда. Нові амбіції. Ми - це не просто співробітники, це люди, яких об'єднує одна мрія. Ми стали сильнішими, розумнішими, ближчими. Те, що було - це наша основа, а те, що є зараз - це нова глава.

🏳️‍⚧️ Ми готові йти далі. Готові боротися, захищати, підтримувати і просвітлювати. Готові надихати і транс*формувати суспільство. Крок за кроком, але з душею і впевненістю. До тих самих пір, поки не досягнемо свободи.

• Фрідріх Чернишов, виконавчий директор Trans* Generation
🌸 Щоразу коли заходить річ про наші права, я бачу велетенську несправедливість та ірраціональність того, що відбувається: досі, трансгендерні люди зажаті між трансфобією суспільства, з одного боку, та болючим досвідом гендерної дисфорії з іншого. В цих умовах дуже легко втратити довіру до світу та упасти в розпач. Досвід, через який проходять транс*люди може бути дуже гірким, травматичним та дуже болючим. Усе це - унікальний, інтимний та дуже специфічний життєвий шлях, який в повній мірі можуть зрозуміти лише інші транс*люди, які проходили через, трішки різні, але подібні переживання. 

Ще якісь три роки тому, Я, яка тільки почала перехід та була відрізана від т*спільноти, могла би тільки і мріяти про ті можливості впливати на ситуацію, які я маю зараз. Два роки тому я почала свій шлях з низового активізму - напряму через взаємодію з транс*людьми, що поглибило моє розуміння всього того розмаїття проблем та потреб. Це було у 2022 році, коли повномасштабне вторгення продовжувалось вже понад півроку, а отже я не знаю як це бути активісткою в умовах миру, поза межами контексту постійної боротьби за виживання. 
🐙 І ось я тут, разом із вами. Думаю, усі ми готові до змін. Прийшов час почати нову главу транс*активізму з новим баченням. З свіжими ідеями, іншим підходом до проблем, що виникли перед нами. Переконана, що боротьба за права людини нерозривна з соціальним, економічним та політичним прогресом. Вона неможлива без стабільних правових демократичних інститутів. Транс*активізм, у свою чергу, неможливий без підтримки від наших союзників: як з боку інших прекрасних літер нашої [не менш прекрасної] абревіатури, так і з боку широкого феміністичного руху. Врешті-решт, усі ми будемо міцнішими, якщо стійко стоятимемо разом.  

..що ж, будемо знайомі.
🍓 Мене звати Емілія, мені 21, і я представляю нову візію боротьби за права транс*людей. За освітою політологиня. Феміністка та корінна галичанка з Міста Лева. 

Ще побачимось 💋

• Емілія, проєктна менеджерка Trans*Generation.
Хей-хей!
🍂 Поки ми відволіклись на роботу над перезапуском нашої організації, забули, як до нас крадькома прийшов жовтень — місяць обізнаності про РДУГ.

⌚️ Це ідеальний момент, щоб нагадати собі та всім вам: РДУГ — це не просто про відволікання чи непосидючість. Це про те, як багато представник_ць нашої спільноти відчувають світ, як вони взаємодіють з ним, і які виклики долають кожен день.

🏳️‍⚧️ Для багатьох транс*персон з РДУГом ці виклики подвоюються та накладаються один на одного через непорозуміння та невидимість їхніх труднощів у суспільстві.

🦾 Ми продовжуємо працювати над нашим перезапуском, але ніколи не забуваємо про вас і вашу підтримку. Паралельно з представленням вам нашої нової команди, готуємо декілька цікавинок на тематику РДУГ, про які ви дізнаєтесь зовсім скоро!

🫶 З любов’ю,
Ваш Trans*Generation.
💻Певно, ви неодноразово чули фразу “художника може образити кожен”, і частково - це правда. В певній мірі, я боюсь критики, якби це не було іронічно, адже моя робота напряму залежить від критики. Причина проста: я по освіті графічний дизайнер та журналіст, я працюю з людьми й завжди повинен подавати нові ідеї, не боятися висловлювати свою думку та говорити чому я думаю так, а не інакше.

🙈🙉🙊 Щоразу мені треба збирати свою волю у кулак, та набиратися сил для того, щоб не боятись інших. Я гадаю, багатьом з вас знайоме це відчуття. Намагатися бути впевненими в своїх висловлюваннях, в своїх думках, пояснити свої наміри та відчуття. Кожен раз ми стикаємось з нерозумінням та неосвіченістю в деяких моментах, зі співчуттям яке нам не завжди потрібно. Ще частіше нам погано від деднеймінгу, від огиди зі сторони рідних чи агресії.. 

💡Моя роль у команді Trans*Generation, водночас і легка і тяжка - це допомога в тому, щоб нашу спільноту побачили. Але допомога потрібна. Я бачу багато людей яким вона необхідна. Саме тому я хочу це робити.  
✏️Я транс*хлопець. Одна з моїх головних мрій - бачити Україну вільною в усіх сенсах. Починаючи зі свободи від окупантів, і закінчуючи свободою для трансгендерних, небінарних, лесбійок, геїв, бісексуал_ок та інших людей від стереотипів. Моя мрія щоб нам надавали більше прав та можливостей. Щоб наша держава була інклюзивною. Щоб люди були більш обізнаними, не боялись нас та були вільні від ненависті до нас.
.
👆Саме цього я хочу допомогти досягнути в організації Trans*generation. Разом з командою та вами ми зможемо зробити цю мрію реальністю!

• Валерій, SMM-спеціаліст та графічний дизайнер
🦽Інвалідність дуже сильно впливає на моє життя. У мене друга група з ортопедії, я насилу ходжу. Речі, які здорові люди роблять легко, даються мені набагато складніше, і це спричиняє багато проблем, зокрема і з переходом, - мені значно складніше соціалізуватися, я ледве добираюся до лікарів. Та й узагалі, багато побутових речей для мене недоступні через труднощі в ходьбі. Також, вже протягом 10-ти років я борось з важкою депресією, що сильно псує мені життя. 

📍Я вже 3 роки в переході і транс*спільнота дуже сильно допомогла мені коли я починала перехід, тому я і почала волонтерити, допомагаючи іншим транс людям. Зазвичай я допомагала людям з контактами з медицини, консультувала і зв'язувала з лікарями, активістами та іншими волонтерами, але мені завжди хотілося зробити щось більш суттєве, ніж поради знайомим. Усе ж, поодинці все ж багато чого не зробиш. Хоч через стан свого здоров'я я можу і не багато чого, але я все одно хочу допомогти людям зі спільноти чим можу. 
2025/05/11 21:17:15
Back to Top
HTML Embed Code: