Warning: Undefined array key 0 in /var/www/tgoop/function.php on line 65

Warning: Trying to access array offset on value of type null in /var/www/tgoop/function.php on line 65
- Telegram Web
Telegram Web
Media is too big
VIEW IN TELEGRAM
Що сталося між УПЦ та ПЦУ у селі Сіянці? Мирний розпад громади

10 листопада 2024 року в селі Сіянці Острозького благочиння відбулися збори громади, де піднімалося питання про зміну підпорядкування місцевого храму. Збори пройшли у місцевому клубі. Релігійна громада, яка довгі роки перебувала в Українській Православній Церкві, розділилася у поглядах на майбутнє своєї парафії. За перехід до ПЦУ – проголосувало 117 осіб, натомість залишились вірними УПЦ - 32.

Продовження👇
Початок
Тепер щодо самої атмосфери. Зважаючи на всю розпіареність події перехід пройшов, на щастя, мирно. Зрозуміло чому. Враховуючи останній синод Вселенського патріарха, митрополиту Єпіфанію і Євстратію Зорі винесли невдоволення. Стамбульське керівництво так званої незалежної церкви ПЦУ сказало якщо такі безчинства, рейдерські захоплення храмів як в Черкасах будуть продовжуватись – їх замінять. В цих словах посилаюсь на Телеграм-канал «О Церкви и о Людях».

Цікавий період переживає зараз ПЦУ і потрібні переходи, потрібно показати що народ підтримує і разом з тим ці всі дії потрібно робити мирно. Бо закордоном розбої побачили, і ніхто з їх вищого керівництва не хоче бути причетним до такої брудної справи.

Ось і в Сіянцях відбулось – те що відбулось, і слава Богу що відбулось мирно.
Громада сказала своє слово.

А тепер повертаючись до питання яке звучало напочатку блогу. Аналізуючи різні ресурси, знайшла розбіжність. «Район Острог» написав, що о. Василь Гончарук передав новій парафіяльній раді ключі від храму».
Проте «Рівне. Голос Церкви», що «прихильники ПЦУ прийшли до храму і опечатали його, що стало несподіванкою».

Де правда? Відповідь надав сам о. Василь Гончарук, повідомивши, що ключів від храму не передавав. Його ключі – в нього. Це зробив староста Юрій, бо так домовлялися. Натомість преставники ПЦУ обіцяють, що дозволять забрати речі, відбудеться інвентаризація і все буде Мирно!

Ось така правда: в с. Сіянці створилась церковна громада ПЦУ в якої є тепер храм, не знаю чи є вже священник. З чим я їх і вітаю.
Проте, продовжує діяти церковна громада УПЦ, але без храму. Продовжуватимуть служіння в пристосованому приміщенні. Висловлюю щирі слова підтримки для вірян УПЦ🙏❤️.

А завершити блог хочу зверненням до всіх жителів с. Сіянці. Хай між вами буде мир, поважайте один одного, цінуйте своїх ближній. І поки в Стамбулі роздумують над зміною церковного керівництва ПЦУ не будьте, іграшкою в руках маніпуляторів. Памʼятайте, що ви жителі одного села і тепер кожен має вибір: куди ходити, де молитись, як молитись. Християни мир вам!🕊
Media is too big
VIEW IN TELEGRAM
Допомагаємо Ларисі закрити збір для 107 бригади 94 батальйону!
РЕБ – вже закупили, наразі потрібен Кейс-евак і Підривні машинки Грім-1.

«Найдорожче ,що ми можемо зберегти - це життя побратимів. Дякую Вам за любов». Лариса Збурлюк

🎯 Ціль: 100 000 ₴

🔗Посилання на банку
https://send.monobank.ua/jar/6zTficwKeW

💳Номер картки банки
4441 1111 2786 5412
Media is too big
VIEW IN TELEGRAM
Одна з найулюбленіших мелодій Херувимської пісні🌸

Зараз передивляючись це відео, спостерігаючи за хористами, за собою, на серці викарбовується велика вдячність Господу за все!

Не знаю чи знайду слова, щоб описати на скільки мені цінно бути в Церкві Христовій. Серед православних братів і сестер.

Служити Богу й ближнім, славлячи імʼя Його! Це все вже мій Рай тут на Землі.
Господи, Іісусе Христе Сине Божий, помилуй нас грішних🙏🏻💔
Зі Святом, Православні!
Фото з богослужіння в с. Оженин⛪️


21 листопада – Собор Архістратига Михаїла та інших Небесних Сил безплотних. Архангелів Гавриїла, Рафаїла, Уриїла, Селафіїла, Ієгудиїла, Варахіїла та Ієремиїла.
Сьогоднішнє свято носить назву собору, тому що в цей день прославляються всі безплотні Сили Небесні.

Чини ангельські бувають трьох ієрархій. Вища – це Серафими, Херувими і Престоли. Ближче всіх Пресвятій Трійці предстоять шестикрилі Серафими (в перекладі «Полум’яніючі, Вогненні»). Середня – Господства, Сили і Влади. Нижча – Начала, Архангели і Ангели.

Усі чини небесних сил називають ангелами. Ангел означає «вісник». Над усіма дев’ятьма небесними чинами ангелів Господь поставив головним архістратига Михаїла («хто рівний Богові?»)

Імена інших архангелів і їхнє значення: Гавриїл («сила Божа»), Рафаїл («допомога Божа»), Уриїл («Бог - світло моє»), Селафіїл («молитвеник Божий»), Ієгудиіл («славить Бога»), Варахіїл («благословення Боже»), Ієремиїл («піднесення до Бога»).
This media is not supported in your browser
VIEW IN TELEGRAM
До Свята Введення в храм Пресвятої Владичиці нашої Богородиці🙏

Любі православні християни! Хай милість Матері Господа Нашого Іісуса Христа буде завжди з Вами!
Іісус чи Ісус? Яке написання вірне?

Два моїх підписники Лесик і Андрій висловили свою думку щодо написання імені Христа під попереднім постом. Їх аргументи й відповіді цікаві. Тому виношу на загал📖.

Аргументи написання з однією «і»:
1) У перекладі ім’я «Ісус» пишеться з однією літерою «і». Таке написання було прийнято з низки причин:
- Воно більш точно передає двоскладовість арамейського Йєшу.
- В українському правописі це ім’я традиційно пишеться саме з однією «і». Так само його писали і в церковних виданнях УПЦ до 1997 р.
- У більшості слов’янських мов, а також у церковнослов’янській (до реформи патріарха Никона) теж вживається одна літера «і».
2) Вживання двох однакових голосних підряд є непритаманним для української мови.

Аргументи написання «Іісус» з двома літерами «і»:
1) Переклад священних текстів на слов'янські мови здебільшого звершувався з грецької. У грецькій мові ім'я Ιησούς містить дві букви "і". Так перекладачі й залишили.
2) В УПЦ до 1997 року написання імені другої іпостасі Святої Трійці друкували з одною "і" та з двома. Здебільшого з двома. Перегляньте періодику тих часів.
3) Один із кращих перекладів Нового Завіту на українську виданий у 1937 році Почаївською Лаврою вживає дві букви "і" в імені Іісус.
4) До сьогодні православні поляки якщо зустрічають слово Ісус з одною "і", то одразу ідентифікують як видавництво ПЦУ або УГКЦ. Якщо з двома "і" Іісус, то - видавництво УПЦ.
5) Нарешті, Богословський термінологічно-правописний порадник, який виданий з благословення Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія у 2021 році на 42 сторінці вказує правопис власне Іісус.

Кому є що додати – пишіть✍️👇

Піписатись на Тетяна Царук. У пошуках істини
Так цікаво виходить з патріотизмом чиновників «борців за духовну незалежність». Однією рукою православних ділять, а в іншу — отримують підозру щодо службової недбалості в справі щодо закупівлі дронів для ЗСУ (Фейсбук мера м. Нетішин ).

Я про очільника м. Нетішин Хмельницької області ОЛЕКСАНДРА СУПРУНЮКА☝️

Жителі міста відгукуються про нього, зокрема, як про підтримувача «духовної незалежності ». В результаті якої храм і собор УПЦ перейшли до ПЦУ. Памʼятають і слова, які закидав вірянам в період коронавірусу, називаючи їх «біологічною зброєю».

Інформаційний простір Нетішина наразі палає, меру пригадують все🔥. Він, натомість, називає це тиском.

Чекаю закінчення розслідування для аналізу ситуації.
Для мене це виглядає жахливо!
Я не сприймаю зображення президента на місці, де мають бути православні ікони.
І не сприймаю його промову в місці, де повинна лунати молитва вірян УПЦ.
This media is not supported in your browser
VIEW IN TELEGRAM
Спів Псалмів Давида або інших Богослужбових текстів - це те, що допомагає приводити мої думки в порядок.
❗️Тут про реалії сьогодення. ❗️
Прошу молитв за о. Андрія
⚡️ ‼️Сьогодні вранці ТЦК зупинило священника з Дубенщини, настоятеля Свято-Троїцької церкви села Повча, протоієрея Андрія Ступницького, який їхав на богослужіння у свій день ангела. Незважаючи на серйозні проблеми зі здоров’ям — гіпертонію першого ступеня (з тиском 180 на 100 навіть у момент зупинки), цукровий діабет та інші хвороби — отця Андрія весь день возили з полігона на полігон.

На одному з рівненських полігонів його відмовилися прийняти, відправивши додому, проте священника досі не відпускають з-під контролю ТЦК, тримаючи його, як у в’язниці.

Закликаємо до молитов за протоієрея Андрія, щоб Господь дарував йому сили, захистив від неправди та несправедливості й підтримав у цей важкий час.

Святі угодники Божі, моліть Бога за його визволення!
Мені сподобався коментар Sergey Ryzhkov щодо кулінарного перформансу у Трапезному храмі Києво-Печерської Лаври:

«За все своє життя, навіть у ненависному сьогодні СРСР я не бачив нічого подібного. Те, що це плювок на православну святиню мені не треба доводити ніякими експертизами.
І справа тут не в конфесії, і не в мові.

Я не думаю, що якби така наруга сталася з мусульманськими святинями, це пройшло безслідно.
А в нас...


Продовження у Фейсбук: https://www.facebook.com/share/p/GNyQ1B7jCpBb9eMc/?
Media is too big
VIEW IN TELEGRAM
Не часто розповідаю про себе тут, сьогодні зроблю виключення.

З осені минулого року моє життя змінилось. Причиною стало розставлення пріоритетів, а також бажання розвиватись. Займатись тим, в чому бачила перспективу і свою реалізацію. До цього рішення йшла поступово (близько 5 років), але поштовх його зробити був саме тоді у вересні 2023.

І от зараз, коли закінчується 2024, почувши багато запитань від друзів, знайомих родичів: «Таня, от ти звільнилась з музичної школи, чим займаєшся наразі?» - нарешті маю бажання Вам розповісти.
2024/12/17 03:21:20
Back to Top
HTML Embed Code: