Warning: Undefined array key 0 in /var/www/tgoop/function.php on line 65

Warning: Trying to access array offset on value of type null in /var/www/tgoop/function.php on line 65
- Telegram Web
Telegram Web
Forwarded from Чорнозем
Попри те, що ми разом з Utopia видали антологію «Україна лібертарна» понад чотири місяці тому, щоразу помічаємо на просторах інтернету тут і там нові фото книг.

Приємно бачити, як ця «авантюра» переросла у щось більше. І цей збірник, який містить ряд помилок і недоліків, отримав чимало схвальних відгуків.

Далі буде ще цікавіше 😉
Один із наших читачів поділився фотографією наших книжок, які поїхали з ним на бойові. Нам приємно!

У вас є остання можливість отримати книгу «Україна лібертарна: Михайло Драгоманов. Невеличка антологія статей». Для цього потрібно брати участь у конкурсі за посиланням.

За одне повідомляємо що додамо до неї ще дві книги:
«На пути к единодушию» Пола Ґудмана
«Їду в Магадан» Ігара Аліневіча
.
Цього дня 183 роки тому народився видатний український мислитель, близький за своїми поглядами до анархізму, Михайло Драгоманов.

Нещодавно ми разом із колективом "Вільне Рівне", який зараз змінив назву на "Чорнозем", видавали книжку, присвячену інтелектуальній спадщині Михайла Петровича "Україна лібертарна: Михайло Драгоманов. Невеличка антологія статей". Як виявилося, кілька книжок все ще є в наявності у наших товаришів із "Домашній DIY".

До цієї дати канали "Чорнозем" і "Український поступ" підготували тексти присвячені Драгоманову.
Forwarded from Низовина
Привіт від редакції журналу сучасної лібертарної думки "Низовина". Півроку ми готувалися до запуску проєкту і нарешті це сталося — ми виходимо в світ!

Ми створили сучасний український онлайн-журнал про анархізм. Свою місію ми вбачаємо у поширені, розвитку і культивуванні лібертарних ідей в Україні. Через переклади іноземних творів і авторські статті сучасних анархістів та анархісток ми воліємо посилити позиції українського анархізму на міжнародній лібертарній сцені. Для цього ми надаємо можливість публікуватися у нашому журналі та шукаємо нових авторів і авторок з оригінальними ідеями і концепціями.

Детальніше про нас на нашому сайті: https://nyzovyna.com/about-us

Наша перша публікація — це стаття класика анархізму Петра Кропоткіна "Анархізм" (розділ "Введення в Анархізм"), яку він написав спеціально для Британської енциклопедії.

Текст складається з кількох частин, в яки Кропоткін наводить базове визначення "анархізму" як філософської ідеї, описує політико-економічні концепції анархістського (безвладного) суспільства, розглядає історію розвитку анархістських ідей від Стародавньої Греції до 1904 року. Останній розділ розповідає про ідеї, організації та структури, що вплинули на розвиток анархістських рухів та ідей.

Читати статтю

"Низовина" в Telegram та Instagram
Сьогодні герою анархічного опору Ігару Аліневічу виповнюється 41 рік. Майже 10 років з яких він провів у в'язницях, де і написав свою книгу «Їду в Магадан».

Усім колективом хочемо побажати Ігару стійкості та ще більшої сміливості. І головне залишитися в живих і побачити світло свободи над усім нашим регіоном.

Ми вважаємо, що найкраще привітання для Ігара - це поширення його ідей серед якомога більшої кількості людей.

Тому сьогодні, на честь дня народження Ігара, ви можете безкоштовно отримати друковану версію українського видання книги «Їду в Магадан». Ви сплачуєте лише вартість доставки.

Пропозиція дійсна лише сьогодні, 24 вересня 2024 року.

З усіх питань звертайтеся в наш бот: @Utopistbot
Forwarded from Чорнозем
4 жовтня заступник міністра економіки Віталій Кіндратів розповів на фінансовому комітеті Верховної Ради, що в Україні точно введуть економічне бронювання працівників від мобілізації і наразі розглядають 3 можливі моделі. Він також додав, що Мінекономіки вже прийняло це рішення. Проте воно очікує ще й на «рішення політичного керівництва», очевидно, Банкової.

Хоча деталей від влади про ці моделі немає, однак новина про впровадження економічного бронювання викликала жваві дискусії серед українців. Одні вважають це ще одним джерелом наповнення держбюджету, інші — легальним способом відкупитись від мобілізації та створення армії з бідних.

«Чорнозем» все ж докопався до суті і з'ясував деталі цих моделей, а також мету запровадження й можливі негативні наслідки.

Детальніше читайте у матеріалі «Воюватимуть лише бідні? Або що не так з економічним бронюванням працівників»
200 маленьких зінів шукають місце на вашій поличці з серйозними книгами / будь-де, аби тільки в хороших руках

Надсилаємо нп з наложкою 250 гривнів, для замовлення пишіть @ecoanarchy_admin 🔫
Нестор Іванович Махно є справжнім народним героєм. На відміну від героїв національних, яких нам нав'язують зверху всі ці державні мужі, Махно залишиться в серцях народу, особливо мешканців Запорізької області, поза залежністю від деректив уряду і пропаганди.

Тому ми вважаємо зовсім не правильним називати батьком, хоч і в піснях, нав'язаного владою Бандеру, адже реальний бацька був один і це Нестор Махно!

Ці шеврони зроблені сучасними махновцями добровольцями. Кошти з їхнього продажу підуть на підготовку машин товаришів до роботи в складних зимових умовах.

Ціна шеврона - донат від 250грн.
З питань придбання звертайтеся в бот.
Forwarded from ЭГАЛИТÉ
Презентация книги Пола Гудмана «На пути к единодушию» в Варшаве

Нередко утверждается, что анархизм как философия радикального движения прекратил свое развитие после Гражданской войны в Испании и до девяностых годов «выпал» из актуальных гуманитарных рефлексий, изменивших ландшафт науки и политики до неузнаваемости. Однако «археология знания» показывает, что это не так. В послевоенный период анархизм, переосмыслив свое отношение к революции и радикальному действию, изменился и встал на путь префигуративной политики. Пол Гудман, незаслуженно забытый классик анархистской теории и практики второй половины XX века, был в авангарде этого «эпистемологического поворота» и оставил после себя множество томов «утопических и прагматических» сочинений, которые еще только предстоит освоить и осмыслить.

Не хватит места, чтобы перечислить сферы, в которых Пол Гудман оставил свой след. Его творчеством восхищались Сьюзен Сонтаг, Иван Иллич и Колин Вард; с его влиянием на радикальный дискурс боролись Чарльз Райт Миллс и Джордж Оруэлл. В кругах авангардистах он находился на особом счету и внес свой вклад в «высокий модернизм» и переход к постмодернизму.

Теперь вы можете сами познакомиться с его программными политическими текстами в сборнике «На пути к единодушию».

Спасибо огромное Беларусским анархистам Варшавы и издательскому кооперативу Utopia за организацию мероприятия. А мы постараемся сделать запись встречи.

🔘 7 ноября, 18:30
🔘 Варшава, "Free Belarus Center" Mokotowska 24 офис 64
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
Нестор Іванович Махно — не просто герой минулого, а символ боротьби за свободу і справедливість, що залишив незабутній слід у серцях людей. І сьогодні, в день його народження, ми не можемо не згадати, як його постать продовжує надихати на боротьбу проти несправедливості та спроб імперії нав'язати нам свої рабські правила.

Махно був не просто отаманом селянського повстання, він був яскравим представником анархістських ідей, які базуються на принципах самоорганізації, відсутності влади і соціальної рівності. Його революційна діяльність — це не лише боротьба за землю, а й боротьба за свободу від будь-якої експлуатації. Він не прагнув до влади, не шукав особистої вигоди. Його мета була зламати систему, що гнобить простих людей, створити нове суспільство, в якому немає місця для тиранії, будь то державної чи класової.

Сьогодні постать Махно живе не лише в історії, а й у сучасному культурному контексті. В наші дні його портрети можна побачити на стінах міських вулиць, на футболках, шевронах і татуюваннях, а художники малюють його портрети, в яких він зображений як символ опору. Це знак того, що ідеї Махна не вмирають, а живуть у тих, хто бореться сьогодні.

І це не випадково. Його життя — це життєпис людини, яка не погоджувалася з пануванням великих держав, а ставала на захист простої людини, її гідності та прав.

Махно був народним героєм, бо він залишався частиною народу, говорив з ним його мовою і вірив у його силу.

Він глибоко усвідомлював себе частиною українського народу, тому всі його дії та боротьба спрямовувалися в першу чергу на інтереси простих українців. Він прагнув, щоб саме українці, селяни та робітники, мали можливість самостійно вирішувати свою долю, без зовнішнього втручання та гніту. Махно став на захист тих, хто працював на землі, хто щодня стикався з несправедливістю, відстоюючи не тільки їхню землю, але й їхнє право на гідне життя.

При цьому, Махно не прагнув до побудови незалежної Української держави. У своїй боротьбі він протистояв, зокрема, і з силами, які намагалися побудувати самостійну Україну.

Тому його ви навряд чи зможете знайти в пантеоні національних героїв сучасної України. Незважаючи на спроби різних політичних сил перевести його в категорії "героя національної боротьби", Махно залишиться народним героєм, символом боротьби за рівність, за свободу від будь-якого примусу і будь-якої держави.

Відзначаючи його день народження, ми згадуємо, що ідеї Нестора Махно продовжують жити, що вони не прив'язані до конкретної епохи чи політичної ситуації. Ці ідеї підштовхують до перегляду власного ставлення до влади, рівності та свободи. І хоч епоха змінилася, потреба в боротьбі за права та гідність людини залишається настільки ж актуальною, як і сто років тому.
У статті «Махновщина як практичне втілення суспільно-політичного ідеалу українців», колектив «Чорнозем» аналізує, як історичні обставини сприяли формуванню в українців суспільно-культурних тенденцій до егалітаризму, антипатії до влади і майнової нерівності.

Автори наголошують, що ідеї та вимоги махновського руху безпосередньо випливають з політичної культури українців, які прагнули «землі і волі» і мріяли про життя «без пана і хлопа».

Детальніше читайте на сайті онлайн-журналу «Низовина».
Channel photo updated
Бясплатная дастаўка ва Ўкраіну да канца 2024 (а там паглядзім)

Наша дістра першапачаткова планавалась для Беларусі и астатніх краін БУРа, але зараз мы павінны існаваць у іміграцыі. І хаця праз нашу працу мы падрымліваем розныя группы, але большая частка заказчыкаў у нас зараз з Эўропы. Дастаўка ва Ўкраіну каштавала 20 эўра і гэта відавочна занадта шмат для нашых сябр:овак. Таму мы вырашылі зрабіць дастаўку ва Ўкраіну бясплатнай: мы будзем адпраўляць заказы праз панк пошту, а ужо на месцы нашы сябры будуць высылаць вам пасылкі па усёй Ўкраіне. Гэта значыць, што заказ будзе даходзіць не так быстра, але танней.

Сабатаж Дыстра 🛠
приємно здивований, що в МАН (малій академії наук) проходить всеукраїнський конкурс імені Сергія Кемського. Сергій Кемський — анархіст, політолог, журналіст та учасник революції гідності, віддавши своє життя на барикадах. учасники та учасниці конкурсу розмірковують в своїх есе на тему свободи та гідності. на мою думку, один з найкращих способів вшанування пам’яті людини, яка боролася за ці цінності. на жаль, по термінам вже не встигаємо прийняти участь, але в наступному році - обов’язково!

Чуєш, Майдане? - стаття Сергія
2024/12/20 17:28:29
Back to Top
HTML Embed Code: