Warning: Undefined array key 0 in /var/www/tgoop/function.php on line 65

Warning: Trying to access array offset on value of type null in /var/www/tgoop/function.php on line 65
- Telegram Web
Telegram Web
🔠🔠 Чи є у вашого міста власна абетка? У Франківська тепер є!

Марія Козакевич і її проєкт «Франківськ, який треба берегти» створили диво, яке ви бачите на фото. Абетка вчить любити і поважати рідне місто, кожна літера відкриває частинку рідного простору — можна впізнати улюблене, або дізнатися нове.

📘 Дуже щасливий мати «Франківську абетку» у себе вдома і раджу всім, з усіх міст України. Мені здається, що це доволі універсальна річ і головне тут — любов до свого. Ілюстрації Юлії Андріїв — просто шик. Зроблено з максимальною теплотою і любов’ю, гарантовано! ♥️

🔔 Абетка продається на сайті проєкту тут, або у книгарнях і на сайті Сенс, у книгарнях Vivat, здається, також є.

Було би круто мати таке у кожному місті, але наразі — користуйтеся «Франківською абеткою»!
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
72👍16🔥8🤩3
Так безсило упали червоні кінці
Різнобарвної хустки з похилих рамен
На заломлені руки — мов крила
Закривавлені мертвого птаха.
Поцілунок (такий непотрібний)
Ліг на м'які покірні уста
(Мов зів'ялий пожовклий листок
На холодну, мертвіючу землю)...
Не здригнулась. Очей не звела.
Скам'яніла. Ні слова, ні звуку...
— Ха-ха-ха...— Це остання любов
І найперший її поцілунок.

✍️📚 Василь Еллан-Блакитний «Краплини крові», 1915

Сьогодні Всесвітній день поцілунків, всіх вітаю! 😘

Це частинка цікавого раннього вірша Еллана – всього 3 роки, як він почав писати. Навчаючись у Чернігівській духовній семінарії, він відвідував «суботи» (літературні вечори) у вітальні Михайла Коцюбинського, де, як пишуть, його перші вірші «майстер прийняв з доброзичливою увагою». Ось і тяглість поколінь.


👩‍🎨🎨 Олександр Ацманчук «Політ», 1965

Одеський радянський художник, Ацманчук виділяється стилем. Почуття, свобода і перетворення двох постатей у поцілунку на яскравий вогонь — так характеризують найвідомішу роботу митця, і тут не посперечаєшся — вогонь! 🔥
54🔥32👍4🤩2🎉1🤨1
«Людина дивно безпомічна перед нещастями, але вони мало чому її учать».

Валерій Шевчук «Мор», 1969-1983

З цієї збірки на книжковий клуб ми взяли повість «Мор» і відгук написати важко. Під час обговорення виявили, що це пиріг з величезною кількістю шарів. Знімаєш один – три відкриваються, і так безкінечно. Ми майже зрозуміли, чому ця повість писалася 14 років.

😷 Базово, це історія епідемії чуми у Львові ХVІ століття, у яку автор запаковує таку кількість відсилок, символів, натяків і філософських роздумів, що під час обговорення і розпаковки можна зайти дуже далеко, залежно від вашої наполегливості та підготовки.

👀 Ми почали з обговорення символів мору або смерті через образ головного героя Страннього, а закінчили тим, що тут описане протистояння Вельзевула з Архангелом Михаїлом, що учасники описаного тут вертепу — це три вісники Апокаліпсису, а троє їх тому, що коли прийде четвертий (смерть), вертеп вже не буде кому показувати. Дійшло також до того, що фінал повісті реально описує концепцію інь і ян — що протилежне пов’язано і навіть єдино, а також, здається, кінець цієї повісті перетікає у початок і вона ніби зациклюється, як і всі події в цьому світі.

🤌 Звучить так, ніби це щось дуже складне, але хто читав повісті Шевчука — той знає: тут немає жодних штучних конструкцій, це написано дуже вигадливо, але одночасно живо і легко. Деякі словосполучення просто захоплюють, наприклад, замість «вона тривожна», спробуйте сказати, як Шевчук — «неспокій нею кермує», або замість «ми часто брешемо» — «маємо ми дивоглядну спроможність творити вигадки». Коротше, краса і бароко!

Дуже #раджу_почитати, якщо ми любите розкодовувати тексти, насолоджуватись багатством мови майстерного письменника, або просто щоб насолодитися химерно похмурою атмосферою морового Львова. Легко, може, і не буде, але нічого подібного ви не знайдете.

P. S. Цю книжку знайти, до речі, теж тяжко, більшість з нас (я також) читали електронку. У коментарях будуть цитати, якими важко не поділитись. 👇
🔥5523❤‍🔥9👍6🤔3🤩2
⚡️👀 На початку року поставив собі цілком нереальну мету — прочитати 90 книг.

Але життя закрутилося так, що рухаюся я дуже чітко і це дивовижно.

Мушу сказати, що на моє читання, на цей канал і взагалі на ту частину життя, яка з ним пов'язана, дуже сильно вплинув весняний фестиваль "Книжкова країна". Ви не помітили (це добре), але змінилося дуже багато і зміни тривають.

📚 Коротше, читайте книжки (і "Перехресні стежки").
106👍31🔥11👏2💯2👌1
🎉 Зітри — й бери книжку зі знижкою! 📚

З 10 по 13 липня у книгарнях Vivat — гаряча акція зі скретч-картками!
Зітріть покриття на картці й дізнайтеся, яку знижку ви отримуєте на книжки видавництва Vivat — до -30% 💥

Як це працює?

💚 3 однакових емоджі — мінус 30%
📗 2 однакових емоджі — мінус 20%
🌈 Усі різні емоджі — мінус 15%

🎁 Знижка гарантована кожному!
Але скретч-карток обмежена кількість — встигніть зловити свою!

📍 Діє у всій мережі книгарень Vivat (окрім львівської книгарні за адресою Галицька площа, 12)

📅 Лише 4 дні: з 10 до 13 липня

Бо читати приємніше, коли книжка трохи дешевша 😉
🎉1912👍5🔥2👌2❤‍🔥1
😅😅 Просто прочитайте цей абзац, просто абзац посеред окремого листа.

Це повноцінна новела з інтригою! А перше речення яке — "Спав сьогодні тихо і зажурено"!!!! 🤌🤌🤌

✍️ Це Яновський пише Любченку з Одеси 23 вересня 1927 року. Під книжкою мається на увазі 4-й випуск журналу ВАПЛІТЕ, і Яновський там дає свій відгук на деякі твори, в дусі:
Ваша річ мені сподобалась. Назва не годиться зовсім.

😆
Обґрунтування теж круте, що назва "Образа":
мало говорить і не б'є очей.

🤌 Автори, беріть на замітку! Там ще багато цікавого у тому листі, дивіться у коментарях. 👇
😁7326🔥22👌6❤‍🔥3😢1
📚🪨 На зустрічі з Галиною Пагутяк у Франківську, всі модератори отримали подарунок від авторки — камінчик Журавненського алебастру.

Ось показую вам свій, а що це за камінь, пані Галина чудово написала у «Зачарованих музикантах» (відгук тут):

Двері тихо відчинились, бо завіси були щедро змащені, й Олександер втягнув у себе різкий запах трави, змішаної з земляним духом підземелля. Він став на порозі крихітної кімнатини, посеред якої на дерев’яному помості лежала брила сніжнобілого порфиру, багатства журавненської землі.Не стада худоби, що проходять нею з Волощини у бік пасовиськ Бескидів, не риба з Дністра, не щедрі плоди Церери, а білий, часом жовтий, сірий, чорний порфир, піддатливий для різця скульптора і каменотеса, за яким приїздять до Журавного з Німців, Чехів та Мадярщини.

Ця брила була чимось незмірно більшим, ніж коштовний камінь. Десь у її туманній молочній глибині переховувалась від суєтного світу душа Олександра, його горе, його щастя, його життя. Без найменшого ганджу, вилущена колись з товщі каменю, як зерня зі спілого горіха, гладка й прохолодна, завдовжки з тіло людини. Від світла камінь ставав прозорішим, колір його теплішав. Здавалось, світло жило в ньому завжди. Його слід було пробудити, як будять зі сну кохану жінку, і, ще не розплющивши очі, вона знає, хто її будить, і лице в неї наповнюється світлом сонячного ранку.


😍 Маю тепер вдома коштовний артефакт.
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
79🔥22👍13🤩5
🎉🎉 Ну і власне — суперновина!

Не часто виходять абсолютно нові романи легендарних українських авторок, ой не часто! Новий роман Галини Пагутяк, що його вже друкує «Локальна історія», пропустити не можна.☝️

Сама авторка вже написала:
Я вважаю цю книгою білою вороною в сучасній українській літературі, я не вірила, що це хтось видасть взагалі. Цей роман не для всіх, попереджаю відразу. Він знову про Уріж.


Тим часом, Віталій Ляска:
Кращого початку для художньої лінійки нашого видавництва годі було й вигадати.


😻 Коли все так сходиться — це не просто так. Котяча магія в дії.

Читати всім і ділитися враженнями. Передзамовлення тут 👉 https://publishing.localhistory.org.ua/product/tisni-lyude/
54🔥19👍8🎉2💯1😨1
🙈📖 Якшо коротко, шановні, в кожного з нас фляга свистить, ще й як.

Але Марія Фабрічева знає, що з цим робити. І знає з власного досвіду.

Подробиці — у неділю у Франківському Сенсі. 😉

📍 Сенс на Промприладі, Франик
📍 неділя, 13.07, 14:00

🎉 Приходьте!
34👍13🔥6🤔3👌1
📚😍 Читаємо цього місяця у Франику.

Обговорюємо 25 липня.

По секрету: 26 липня у Сенсі планується подія про Еверетта, тож читайте! 😉

✍️ Раптом хто хотів би долучитись — пишіть у коментарі або у особисті.
39🔥11🤩3👌2
«Бачиш, друже, коли ти приїздиш до Криму, то який би ти розумний не був, яка б солідна й поважна не була твоя постать, тебе все одно будуть вважати за дурня».

Борис Тенета «Листи з Криму», 1927

Борис Тенета — це рок-н-рол. За сьогоднішніми інтернет-мірками, тут можна захейтити кожен твір, це антиінстаграмні тексти з точки зору неоковирності людського життя, але який тут Крим!

🐚 П’ять стартових новел — про Крим. У першій же герой розривається між двома жінками з півострова і з материка і нічим хорошим для декого з них це не закінчується. Далі — кримське сонце й виноград, любов і смерть, трагічні та щасливі долі на тлі моря й гір. Самі «Листи з Криму» — просто шедевр, розміром з Ай-Петрі. ♥️

⚡️Далі йдуть 5 новел материкових, про революційні події, але сюжети в них неординарні, люди! Знайти щось таке соцреалістичне у них можна лише за дуже великого бажання. Не буду переповідати, але я в захваті від кожної.

💔 Закінчується збірка шаленою повістю «Гармонія і свинушник», і вже з назви зрозуміло, що це щось моцне. Надзвичайно відвертий твір про життя молодих людей у комуні — неосвічені хлопці й дівчата, які приїхали з села, вчаться платонічним і фізичним стосункам, пробують жити щасливо, але виходить це не у всіх. Кохання, дружба, ранні аборти, народження і смерть. Гостра суміш злетів і падінь.

🫶 Ця збірка ще раз підтверджує спостереження Євгенія Стасіневича, що 1928 рік — це вища точка нашої літератури. Це прихований діамант. Тут будуть слова «капець», «онанізм», «оргія» і «проститутка», тут не буде однозначних героїв, буде багато емоцій, вражень і кримської краси. Наполегливо #раджу_почитати всім.

Улюблені місця — у коментарях.👇
🔥5826👍14❤‍🔥5🤩2
🎉🥰 А ще сюди обов'язково піду.

Радіо Культура влаштовує етер з Сенсу на Промприладі, ну а слухати Любу Загоровську я готовий завжди і з задоволенням. Ось мої враження від одного з попередніх її заходів 👉https://www.tgoop.com/ukrainian_art_crossroads/516

📍 12 липня о 16:00 та о 17:00 в книгарні Сенс, вул. Української Перемоги, 23 (м. Івано-Франківськ).
✍️ Вхід — за реєстрацією

Приходьте! 😉
29🔥8🤩1💯1
Щоб не тії гори, не тії верхи, то і кривди менше було б гуцульській сіромі. А то заступлять собою світ божий, що сидиш, гей у неволі.

Усадовились собі велетнями довкола та й ні на ступінь не поступаються, гордовиті. Найкращим повітрям вони віддихають, пахощами цвітів упиваються, в дорогі шати вбираються, не живуть, а раюють.

✍️📚 Марко Черемшина «Щоб не тії гори», 1900-ті

Черемшину я раніше не читав, а от Галина Пагутяк назвала його третім у своєму топі найкращих письменників (поряд з Шевчуком і Багряним), то я трохи погортав і вам показую. За фахом письменник був правником і сучасники сприймали його саме як юриста, він мав у цій ролі «велике реноме». Особливі стосунки з поняттями (не)справедливості життя простежуються і у його поезії у прозі — ось і тут несправедливо: горам кайф, а ми страждаємо.

👩‍🎨🎨 Роман Сельський «Килими на веранді», 1970-ті

Як ви розумієте, знову не було приводу не показати вам чергову картину улюбленого художника, тож як не скористатися? Всім спокійної п’ятниці, особливо тим, хто не в горах, а на службі або на роботі! 🫶

А ті, хто в горах — ну похваліться фотками у коментарях, ми за вас порадіємо!
60👍14🔥5😁2
📚📺 Стільки стало цікавого українського на YouTube, що тільки встигай.

Але мій улюблений проєкт назавжди — це інтерв'ю Валентини Комар з українськими літературними героями і героїнями. Унікально, неповторно, це буде золото тоді, коли ці люди стануть класиками, згадаєте моє слово!

Сьогодні раджу вам випуск з Мілою Смоляровою. Коротка проза вже зовсім скоро звучатиме все голосніше, згадаєте моє слово-2!

Мої відгуки на книжки Міли:

1. "Перед очима" 👉 https://www.tgoop.com/ukrainian_art_crossroads/733

2. "Дим" 👉 https://www.tgoop.com/ukrainian_art_crossroads/2037

👇👇👇
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
37🔥12🤩3💯3
📖❤️‍🩹 Вінграновський для цієї ночі.

Тримайтесь. 🙏
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
118🙏43💯8😢7👍3💔3
не знаю, що може бути доречніше для нас після такої ночі, як не:

🔖 книжка про вплив травм та історичного контексту на нас і що ж цим робити сьогодні. читати всім, а франківчанам завтра можна приходити на презентацію😉

🔖 геніальна завжди проукраїнська Ліна Костенко, якої в інфопросторі безжально мало. перша частина інтервʼю вже тут.
❤‍🔥205👍3🎉2💯2
📖❤️‍🩹 Світлана Поваляєва для цього сонного дня.

Привіт Іздрику. 😎
❤‍🔥4313👏6💯3🙏1💔1
2025/07/13 00:39:59
Back to Top
HTML Embed Code: