Telegram Web
Це все - Гніздовський. Геніальний український та американський графік, ілюстратор книжок. Маю в колекції понад 300 видань, обкладинки яких - його рука.
"Історична Правда" існує п'ятнадцятий рік. Без грошей американського народу через USAID чи від інших фондів. На жаль, бо це б дало можливість більш впевнено робити важливі справи. Ми пішли іншим, набагато складнішим шляхом - звертались і звертаємось безпосередньо до українців з проханням підтримати спочатку одну редакторську ставку, потім дві, потім три (включно з потребами Музею-архіву преси, матеріали з якого якраз і друкуються на цьому каналі). І тому кожного місяця апелюємо до українського народу - підтримайте роботу людей, які системно працюють на громаду. Під час війни за ідентичність це надважливо. Минулого місяця був приємний рекорд - понад 50 добродіїв відгукнулися не словом, а ділом - гривнею. Всім дякуємо! Реквізити у коментарях.
Поштівка. Генерал-полковник Михайло Омелянович-Павленко - начальний вождь УГА і командувач Армії УНР. Видання Воєнно-Історичного Інституту в Торонто, 1954.
Посол України в Чехії Василь Зварич та представники української громади вшанували визначного науковця Івана Пулюя. Його могила знаходиться на Мальвазінському кладовищі у Празі.
Українці Приморської губернії. Далекий Схід, який часто називають "Зеленим Клином". Перепис 1923 року.
Скан з одного з чисел американської "Свободи" за 1977 рік. Близькі звітують як розпорядились майном небіжчиці. Трохи більше половини грошей з продажу хати пішло на благодійність - Фонд Українського Гарварду, який існує й сьогодні, та Український католицький університет, який повернувся на рідну землю. Отже, справа пані Софії живе.
Унікальна таблиця зі світлинами випускників таборової української реальної гімназії в німецькому Аугсбурзі 1946 року. Шкода не підписані. Архів УВАН у Нью-Йорку.
Бофон ОУНб. Поширюючи їх у країнах вільного світу націоналісти збирали гроші на свою діяльність, на пресу, книжки тощо.
Могила на торонтському цвинтарі "Проспект". Два імені однієї людини. Чому так, цікаво.
Так перевозили самвидав з невільної УССР у вільний світ.
Юліян Бачинський - марксист, який першим сформулював ідею постання незалежної України "від Сяну по Кавказ". Перше видання цієї книжки вийшло ще 1895 року. За кілька років цю ідею розвинув націоналіст Микола Міхновський у своїй брошурі "Самостійна Україна".
24 серпня 1992 року відбулася дуже символічна в українській історії подія. У першу річницю Незалежності президент УНР в екзилі Микола Плав’юк передав регалії УНР першому всенародно обраному президенту України Леоніду Кравчуку. Таким чином відбулося символічне з’єднання української історії з українським сьогоденням, української еміграції з незалежною Україною. Фото і текст Єфрема Лукацького. На візочку - патріарх Мстислав, вояк Армії УНР, племінник Петлюри.
За межами України з кінця XIX століття видано кілька тисяч найменувань пресових видань. На жаль, переліку не існує. Хіба по окремих країнах, організаціях тощо.
Рочестер, штат Нью-Йорк, 1953 рік. Члени греко-католицького Братства св. Йосафата - відділення Українського Народного Союзу.
1970 рік. Бандерівці разом з єврейськими організаціями протестують проти виступів у Канаді "хора Красной Армии им. Александрова" і інших совєтських творчих колективів. На гаслах написано - "СССР - це тюрма народів", "Ви не співаки - ви вбивники", "Красная Армія - символ тиранії" тощо. Фото з мюнхенської газети "Шлях перемоги".
2025/02/17 23:24:42
Back to Top
HTML Embed Code: