Telegram Web
Парафії УПЦ на Закарпатті отримали подяки за підтримку ЗСУ.

Парафії Преображенського храму села Монастирець і Покровського храму села Кошельово Хустської єпархії отримали подяку від військовослужбовців Збройних Сил України за допомогу, яку вони надають воїнам, котрі стоять на захисті Батьківщини. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ з посиланням на пресслужбу Хустської єпархії.

З благословення митрополита Хустського і Виноградівського Марка релігійна громада Преображенського храму села Монастирець провела збір і передачу допомоги для військових із Закарпаття, котрі несуть службу на передовій.

Після одержання допомоги військовослужбовці записали відеозвернення, у якому подякували за надану підтримку.

Подяку від воїнів ЗСУ отримала і парафія Покровського храму села Кошельово, а також особисто її настоятель протоієрей Сергій Панько.

Докладніше.
😢⛪️У Покровську у результаті обстрілу РФ постраждав храм.

У ніч на 2 січня в Покровську Донецької області у результаті обстрілу російських військ постраждав храм на честь рівноапостольного князя Володимира Великого. Про це повідомили у телеграм-каналі Покровського вікаріатства.

На опублікованому фото видно, що у храмі вибиті вікна, пошкоджені дах і стіни.
#Святі_КДА
СОБОР СВЯТИХ КДА: СВЯТИТЕЛЬ ФІЛАРЕТ (АМФІТЕАТРОВ), МИТРОПОЛИТ КИЇВСЬКИЙ І ГАЛИЦЬКИЙ (+1857)

Митрополит Філарет для удосконалення навчального процесу передав Київській духовній семінарії свою особисту бібліотеку та розпорядився про передачу семінарії бібліотеки Київського Миколаївського монастиря. Водночас митрополит був проректором Київської духовної академії. Звертав особливу увагу на викладачів, зміну яких прагнув готувати з-поміж самих студентів, стежив за характером та змістом лекцій.

Крім того, митрополит Філарет, оселившись у Києво-Печерській Лаврі, зайнявся влаштуванням її внутрішнього життя: він заборонив відволікати братію монастиря на польові роботи, суворо стежив за моральним станом братії.

Будучи митрополитом Київським, владика Філарет прагнув усамітнення. Влітку він більшу частину часу проводив у Голосіївській пустелі, де на його кошти було влаштовано кам’яну церкву. Тут 13 серпня 1841 р. він таємно прийняв постриг у схиму з ім’ям Феодосій.
#Православний_календар
🗓 4 січня, субота.
(22 грудня за старим стилем)
Седмиця 28-ма після П’ятидесятниці.
Субота перед Різдвом Христовим.
Різдвяний піст.

#Святі_дня
✔️ Вмц. Анастасії Узорішительки (близько 304). Мчч. Хрисогона, Феодотії, Євода, Євтихіана та інших (близько 304). Сщмчч. Димитрія Кіранова і Феодора Поройкова пресвітерів (1938). Прп. Никифора Прокаженого (1964).

#Читання_дня
На літ.: — Ап.: Суботи перед Різдвом Христовим: Гал. 3:8-12 (зач. 205). Рядове (під зачало): Еф. 1:16-23 (зач. 218). Вмц.: Гал. 3:23-29 (зач. 208). Єв.: Суботи перед Різдвом Христовим: Лк. 13:18-29 (зач. 72). Рядове (під зачало): Лк. 16:10-15 (зач. 81). Вмц.: Лк. 7:36-50 (зач. 33).

#Тропар_дня Великомучениці Анастасії
Победоно́снаго Воскресе́ния/ истинноимени́тая нарече́на еси́, му́ченице Христо́ва,/ побе́ды на враги́ поста́вила еси́ мук терпе́нием,/ Христа́ ра́ди, Жениха́ твоего́,/ Его́же возлюби́ла еси́./ Того́ моли́// спасти́ ду́ши на́ша.

📖Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року
(Лк. 13:18-29)
"Намагайтеся увійти крізь вузькі врата" (Лк. 13:24). Вузькі ворота — життя не з власної волі, не за своїми бажаннями, не на догоду собі; широкі ворота — життя за всіма рухами і прагненнями пристрасного серця, без найменшої собі відмови в чому-небудь. Таким чином, ворота в Царство — самообмеження. Стримуй себе в усьому — і це буде те саме, що напруження або натиск у двері, щоб відчинити їх і протіснитися крізь них. Як і чим себе стримувати? Заповідями Божими, протилежними пристрасним рухам серця. Коли починаєш сердитися на когось, згадай заповідь Господа: "не гнівайтеся... даремно" (Мф. 5:22), і стримай тим серце своє. Коли прийдуть блудні рухи, наведи на думку заборону навіть і дивитися на жінку з пожадливістю, і стримай тим свою хіть. Коли захочеться засудити когось, згадай слово Господнє, що цим ти робиш Суддю Небесного невблаганним щодо себе, і стримай тим свою зарозумілість. Так щодо і до всякого порочного руху. Збери проти кожного з них вислови Божественного Письма і тримай їх у пам'яті. Щойно вийде з серця якесь погане бажання, ти негайно в'яжи його спрямованим проти нього висловом; або наперед обв'яжи всі свої бажання і думки Божественними словами і ходи в них: будеш, ніби у кайданах. Але в цих кайданах — свобода, або вільний шлях у Царство Боже.

#В_допомогу_мирянину
Ранкове правило: https://blagovist.info/molytvoslov/molytvy-ranishni
Вечірнє правило: https://blagovist.info/molytvoslov/molytvy-vechirni

#В_допомогу_духовенству
#Богослужбові_вказівки на сьогодні: https://blagovist.info/bohosluzhbovi-vkazivky-2 👈.
Українська Православна Церква pinned «​#Православний_календар 🗓 4 січня, субота. (22 грудня за старим стилем) Седмиця 28-ма після П’ятидесятниці. Субота перед Різдвом Христовим. Різдвяний піст. #Святі_дня ✔️ Вмц. Анастасії Узорішительки (близько 304). Мчч. Хрисогона, Феодотії, Євода, Євтихіана…»
4 січня – пам’ять святої великомучениці Анастасії Узорішительки

☘️Блаженна Анастасія, ім’я котрої означає «воскресіння», жила в Римі у ІІІ столітті. Батько її був заможним язичником, мати – таємною християнкою, яка посіяла Слово Боже в душі своєї дитини. Після смерті матері, батько-язичник, проти волі доньки, видав її заміж за ідолопоклонника. Посилаючись на невиліковну хворобу, вона не порушила обітниці дівоцтва, даної Небесному Нареченому.

☘️У темницях міста в той час перебувало багато арештованих християн, яких праведниця потай відвідувала, годувала, лікувала, а часто навіть викуповувала в'язнів. Вона ревно виконувала євангельську заповідь Спасителя: «голодний був Я, і ви дали Мені їсти … був нагим, і ви одягнули Мене; був недужим, і ви відвідали Мене; у в’язниці був, і ви прийшли до Мене» (Мф. 25:35-36).

☘️Чоловік святої, дізнавшись про її благодійність, жорстоко побив сповідницю, і, побоюючись, що вона всю свою спадщину потратить на ув'язнених, запроторив її та приставив варту. Але незабаром подвижниця овдовіла і стала щедро роздавати свої статки нужденним.

☘️Тепер вона вже не обмежувалася в’язницями одного Риму, а подорожувала від міста в місто, від країни в країну. За подвиги милосердя, Всевишній наділив праведну Анастасію даром зцілення. Своїми добрими справами і словами духовної розради вона полегшувала муки ув’язнених сповідників Христових. Піклуванням про тіла і душі стражденних звільняла (на церковнослов’янській мові:  «розрішала») їх від уз відчаю та страху, тому й названа Узорішительницею.

☘️Під час чергової хвилі гонінь блаженна Анастасія й сама була ув’язнена. Її 60 днів мучили голодом, а згодом розтягнули над багаттям між чотирма стовпами. Після численних тортур, благодатне тіло страждалиці лишилося неушкодженим; Господь прийняв чисту душу мучениці і нагородив святу переможним вінцем вічної слави у 304 році.

🌿Усіх іменинниць, котрі носять святе ім’я великомучениці Анастасії, вітаємо з Днем Ангела! Зичимо Божої милості та заступництва небесної покровительки.
🖋Дії музейних установ в православних святинях псують імідж України в християнському світі – Голова відділу УПЦ «Церква і культура» звернулась до Міністра культури.

Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ публікує лист голови Синодального відділу Української Православної Церкви «Церква і культура» ігумені Серафими (Шевчик) до Міністра культури та стратегічних комунікацій України М. С. Точицького щодо музейної політики Національного заповідника «Києво-Печерська лавра» та інших установ, розташованих у православних святинях.

1.Шановний пане Міністре! Дуже велику тривогу викликає хибне ставлення музейних установ, в стінах яких перебувають православні храми й монастирі, до цих святинь. Відтоді, як в них протягом останнього часу почалося припинятися літургійне та чернече життя, коли вони закрили свої брами для наших віруючих, різко змінилися тенденції їхнього належного використання. Тепер там проводяться концерти, шоу, світські заходи.

2.Цим порушуються норми зберігання давніх памʼяток християнської історії та культури. Шалений гуркіт рок-концертів, гупотіння й підскакування танцюристів під древніми склепіннями руйнують розписи і фрески, впливають на стан штукатурки, стін і підлоги. Не кажучи вже про те, що багатьма людьми таке ставлення до всесвітньо відомих православних святинь, історія яких сягає найдавніших часів існування християнства в Україні, сприймається як блюзнірство і святотатство.

3. Кожна з цих святинь протягом століть з величезною побожністю шанувалася та відвідувалася прочанами задля молитви, духовного зцілення, наближення до Бога. Тепер до них віруючим можна потрапити, лише заплативши за вхід квитки, та й то не завжди.

4.У Києво-Печерському та Чернігівському заповідниках припинено дозвіл на відвідування віруючими печер. З давніх-давен люди звідусіль йшли на поклоніння угодникам Божим в ці печери, адже саме звідти святість наших предків сяяла на весь світ. Тепер вірянам вхід можливий лише за платню як екскурсантам. Про святі мощі, які для православних є джерелом благодаті Божої, чиновники говорять лише як про експонати, ігноруючи їхню духовну сутність.

5.Ці реалії викликають порівняння з часами панування богоборчого радянського режиму. Лише тоді вірянам заборонялося відвідувати свої святині. Окрім цього, посадовці деяких установ розпалюють релігійну ворожнечу, таврують і ображають віруючих за релігійною ознакою, що протирічить нормам українського законодавства.

6.Подібного ставлення нема ніде в православному світі: ані в Єрусалимі, ані на Афоні, ані в Метеорах, ані на горі Синай, ані в Румунії, Болгарії, Греції, Кіпрі, інших країнах, де існують давні осередки православної духовності. Навіть мусульманські держави, які використовують стародавні християнські комплекси як мечеті, не чинять подібних дій, шануючи їхнє сакральне значення.

7.ЮНЕСКО закликає плекати духовну ідентичність сакральних памʼяток. Ігнорування в цих намолених віками церковних стінах їхнього первинного призначення йде всупереч справжнім принципам музейного підпорядкування, які покликані максимально берегти й розвивати автохтонність цих памʼяток. Блюзнірське або суто секулярне ставлення до них неприпустиме. Останні шоу-програми в стінах Києво-Печерського заповідника викликали велике обурення не лише серед наших вірян та представників значної частини культурної громадськості, але й духовних осіб різних конфесій.

8.Прошу Вас, пане Міністре, звернути увагу на вищеназвані факти й тенденції, що викликали такий широкий резонанс. Подібні дії шкодять інтересам держави і суспільства, формують негативну реакцію в православному світі, псують імідж України в міжнародному християнському середовищі.

З повагою,
ігуменя Серафима,
голова Синодального відділу Української Православної Церкви «Церква і культура»
☦️📿У Києво-Печерській Лаврі відбувся іночеський постриг, у Почаївській лаврі та Почаївській духовній семінарії — чернечі.

3 січня 2025 року за вечірнім богослужінням у храмі в ім’я прп. Агапіта Печерського відбувся іночеський постриг послушників Києво-Печерської Лаври. Також у Почаївській лаврі та Почаївській духовній семінарії були звершені постриги у чернецтво.
Докладніше.
#Православний_календар
🗓 5 січня, неділя.
(23 грудня за старим стилем)
Седмиця 28-ма після П’ятидесятниці.
Неділя перед Різдвом Христовим, святих отців.
Різдвяний піст.

#Святі_дня
✔️ Мчч. у Криті: Феодула, Саторнина, Євпора, Геласія, Євникіана, Зотика, Помпія, Агафопуса, Василіда та Євареста (III). Прп. Нифонта, єп. Кіпрського (IV). Прп. Павла, єп. Неокесарійського (IV). Свт. Феоктиста, архієп. Новгородського (1310). Сщмч. Василія Спаського пресвітера і прмчч. Макарія (Миронова) та Іони (Смирнова) (1938).

#Читання_дня
Утр.: — Лк. 24:36-53 (зач. 114). На літ.: — Ап.: Неділі перед Різдвом Христовим: Євр. 11:9-10,17-23,32-40 (зач. 328). Єв.: Неділі перед Різдвом Христовим: Мф. 1:1-25 (зач. 1).

#Тропар_дня Неділі, глас 3
Да веселя́тся небе́сная,/ да ра́дуются земна́я,/ я́ко сотвори́ держа́ву/ мы́шцею Свое́ю Госпо́дь,/ попра́ сме́ртию сме́рть,/ пе́рвенец ме́ртвых бы́сть;/ из чре́ва а́дова изба́ви на́с,// и подаде́ ми́рови ве́лию ми́лость.

Мучеників у Криті
Многочу́дный Крит почти́м,/ процве́тший честны́я цветы́,/ Христо́вы би́серы,/ му́чеников сора́сленых,/ де́сять бо суть число́м, блаже́ннии,/ и́же весь и́дольский наро́д посрами́ша,// те́мже и венцы́ прия́ша, добледу́шнии.

Неділі святих отців
Ве́лия ве́ры исправле́ния:/ во исто́чнице пла́мене, я́ко на воде́ упокое́ния,/ святи́и трие́ о́троцы ра́довахуся,/ и проро́к Дании́л львом па́стырь, я́ко овца́м, явля́шеся.// Тех моли́твами, Христе́ Бо́же, спаси́ ду́ши на́ша.

📖Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року
У Неділю святих отців
Святі праотці — ось істинно великі люди! І якщо узагальнити думку, що визначає їхню величину, то вийде так: істинно великі тільки ті, які потрапляють до низки виконавців волі Божої про рід людський, — волі позитивної, — адже багато чого буває тільки з попущення Божого; бувають також сильні діячі, які діють поза волею Божою й навіть всупереч їй. Можуть і ці здаватися великими, але не самі по собі, а за тими великими протидіями, які спричиняє Промисел Божий для усунення заподіяного ними зла. Пряму волю Божу про вічне спасіння ми знаємо; але плани Божі про тимчасове перебування людей на землі приховані від нас. Тому нам важко визначати, хто діє пряміше саме з волі Божої. Один тільки негативний критерій можна визнати вірним: хто діє всупереч визначенню Божому про вічне спасіння людей, того не можна вважати великим, хоч би якими показними були справи його, бо очевидно, що він іде проти явної волі Божої. Хоч ця воля відома стосується не тимчасового, а вічного, але то безсумнівно, що одна воля Божа не може суперечити іншій.

#В_допомогу_мирянину
Ранкове правило: https://blagovist.info/molytvoslov/molytvy-ranishni
Вечірнє правило: https://blagovist.info/molytvoslov/molytvy-vechirni

#В_допомогу_духовенству
#Богослужбові_вказівки на сьогодні: https://blagovist.info/bohosluzhbovi-vkazivky-2 👈.
Українська Православна Церква pinned «​#Православний_календар 🗓 5 січня, неділя. (23 грудня за старим стилем) Седмиця 28-ма після П’ятидесятниці. Неділя перед Різдвом Христовим, святих отців. Різдвяний піст. #Святі_дня ✔️ Мчч. у Криті: Феодула, Саторнина, Євпора, Геласія, Євникіана, Зотика…»
2025/01/05 01:09:45
Back to Top
HTML Embed Code: